Онлайн консультації

Вельмишановні наші клієнти! Лікарі медичного центру “Євроклініка готові допомагати – проводити онлайн консультації для всіх, хто потребує допомоги безкоштовно та за мінімальну оплату.

Для дорослих  –  лікар дерматолог, кардіолог, терапевт, гастроентеролог, психолог
Для дітей – лікар дитячий дерматолог, дитячий ортопед, дитячий невролог, дитячий кардіолог, дитячий психолог, педіатр.

Онлайн консультації

Онлайн консультації лікаря для всіх, хто потребує допомоги

Задайте питання – Отримайте відповідь. 

Заповніть, будь ласка, форму, яка знаходиться нижче. 

Протягом 2-3 год. отримаєте відповідь.

За мінімальну оплату, всього 370 грн. Ви отримаєте:

 • Повноцінну консультацію лікаря в онлайн режимі на період карантину.
 •  Після закінчення карантину кожний клієнт додатково буде оглянутий в клініці відповідним спеціалістом та отримає суттєві знижки на інші послуги клініки.

Телефонуйте  +38(096)43−43−848

або пишіть [email protected]

Повноцінна консультація лікаря в онлайн режимі включає

 • Встановлення попереднього діагнозу, враховуючи скарги, розвиток захворювання
 • Допомога лікаря з поточними питаннями, якщо є діагноз
 • Рекомендації у виборі методу дообстеження
 • Корекція терапії при наявності обстежень

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


1 610 Відповідей

 1. дитині 3 роки. четвертий день нежить і кашель, сьогодні температура 38 і вночі рвала жовтою водою. температуру збиваю нурофеном.що це може бути

 2. Доброго дня. Доці 5.9 шатенка на ножках зявилися чорні волосіки.Не так багато. У неї завжди були волосіки але світлі здається, вже не памятаю. У неї волосся нище попи. Чоловік питає чи це норма? Чи потрібно до лікаря звернутися?

 3. Доброго дня!У мене вроджена вада аномалії кімерлі,на даний момент я вагітна на 3 місяці і почалися сильні головні болі.Скажіть,будь ласка,що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно записатися на консультацію до невролога. Після огляду спеціаліст зможе вам призначити препарати, які дозволено приймати під час вагітності. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 4. Доброго дня у мене є проблема з якою я не можу розібратись! На одній частині сідниці біль і опухливість

  1. Доброго здоров’я Вам. Рекомендуємо зробити УЗД м’яких частин даної ділянки та рекомендована консультація невролога. В даному місці проходить сыдничий нерв. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 5. Человек упал ударившись плечом. К врачу не обращался (находится на оккупированной территории). Через месяц плечо напухло, рука работает на 20-30%. Кое-как нашли врача, сделали рентген (снимки есть в электронном виде). Врач сказал, что вправлять поздно, нужна операция. Человеку 69 лет, имеет проблемы со здоровьем (сердце, эпилепсия). Подскажите пожалуйста, можно ли обойтись без операции (боюсь не возьмут на операцию по здоровью, а также сложно выехать на подконтрольную территорию) путем уколов, таблеток, массажа?

  1. Доброго здоров’я Вам. Руку обов’язково мобілізуйте ( пов’язка ), також приймайте обезболюючі та протизапальні препарати ( містять ібубруфен, діклофенак натрію ), масаж противопоказаний. Операція необхідна. Вашу територію обов’язково звільнять від окупантів і успішно українські лікарі відновлять ваше здоров’я. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 6. Відчуття що в голові з двох боків ніби спазм пучком, що може бути?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки спазму судин головного мозку, яке може бути при високому тиску або інших патологіях. Краще зробити УЗД судин голови та шиї, рекомендована консультація невролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 7. Добрий вечір! Маю питання до ортопеда. Дитині майже 8 місяців, сама сіла у 7,5 місяців через шпагат. І зараз так сідає і може сидіти так у шпагаті гратися іграшками. Скажіть будь ласка чи є це нормою для дитини такого віку?

  1. Доброго здоров’я Вам. Краще покажіться спеціалістові, а саме дитячому ортопеду, ще необхідно зробити УЗД тазостегнових суглобів або рентген. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 8. добрий вечір, в мене на нозі взяло на вені гульку, вона посиніла, що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це варикозне розширення вен – варикозний вузол. В ньому може формуватися тромб. Необхідно зробити УЗД вен ніг та звернутися до судинного хірурга. Поки змузуйте мазями, що в в складі мають гепарн ( лепарінова, троксевазін або ліотон). Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 9. Доброго дня.
  Цієї ночі дуже погано себе почувала. Була тошнота, сильно крутилась голова до обмороку, посиніли ногті і тягло ліву ногу. Тиск не міряла, випила корвалмент і згодом на балконі заснула. Підкажіть, будь ласка,що це за симптоми. Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми можуть бути при різних патологіях як нервової системи так і при захворюваннях печінки, підшлункової залози. Зверніться до сімейного лікаря, зробіть УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, УЗД судин голови та УЗД серця, ЕКГ (електрокардіограма). Потрібен огляд невролога. Поки пийте заспокійливі. Дотримуйтеся щадящої дієти. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Добрий день! Хотіла б задати питання педіатру. Чи можна немовляті давати і еспулмізан і кропну воду?

   1. Доброго здоров’я Вам. Так можна, але виберіть краще щось одне. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 10. Доброго дня.
  Лікую парадонтит уже другий тиждень, припухла щелепа, розкриті канали. Лікар каже полоскати і з часом прийде в норму, потім поставить пломбу.
  Крім того, під час однієї з анестезій попали в нерв і заніміло підборіддя і нижня губа. Так вже п’ятий день, не проходить. Що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Полоскання обов’язкове, вимивається вся інфекція та очищуються канали. Також бажано звернутися на огляд до невролога в зв’язку з онімінням підборіддя. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 11. Доброго вечора. Кожен вечір в шлунку утворюється багато повітря, це тисне на серце. Хоча раціон не змінювала. Що робити, якщо хвороб шлунку ніколи не було. А от серце хворе.

  1. Доброго здоров’я Вам. Потрібно пройти обстеження шлунку – ФГДС (зонд ), УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Обов’язково дотримуйтеся дієти – варене, тушковане, більше овочів та каш. Бажано проконсультуватися з гастроентерологом. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 12. Венозна кров на антитіла ковід19 (AU/ml 42) як це можна знизити? Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Це показник Вашого імунітету до ковідної інфекції, тому знижувати не потрібно. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 13. Добрий вечір, потрібно розібратися в результаті МРТ

  1. Доброго здоров’я Вам. Зверніться до невролога, також Ви можете задати питання лікарю, який проводив обстеження. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 14. Доброго дня. Дитина 4.5 роки. На даний час хворіємо, кашель, 1 день була температура. В садочку в нас в багатьох діток такі симптоми Зробили аналіз крові, то лейкоцити 2.7. підкажіть що це може бути.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це прояв вірусної інфекції, бажано зробити тест на ковідну інфекцію. Залишайтеся вдома, дитину повинен оглянути лікар. Пийте багато рідини. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 15. Доброго дня! Скажіть будь ласка що може означати комок в горлі,часті відрижки,головокружіння, капіляри на ногах,

  1. Доброго здоров’я Вам. Так званий “комок в горлі” є ознакою при проблемах горла ( необхідний огляд ЛОР лікаря ), також при збільшеній щитовидній залозі ( зробіть УЗД ), також при психологічній проблемі. Відрижки – це симптом при захворюванні шлунку, тому необхідно звернутися до невролога. Головокружіння – ознака порушення притоку крові до головного мозку. Тому потрібно зробити УЗД судин шиї та голови, та проконсультуватися з неврологом. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 16. Доброго дня.скажіть будь ласка.чи протипоказані навантаження при опущені нирки?які саме?

  1. Доброго здоров’я Вам. При нефроптозі ( опущенні нирки ) – необхідно носити пояс бандаж для підтримання передньої черевної стінки, заборонено піднімання важкості, особливо більше 3-4 кг. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 17. Доброго дня .донька 11років скаржиться що протягом дня може відчувати що її підташнює.що то може бути?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це свідчить про порушення роботи підшлункової залози та шлунку. Зробіть УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, проконсультуйтеся в дитячого гастроентеролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 18. Доброго дня! Турбує щільний наліт на язиці, болю ніякого не має, відчуття ненече, вата застрягла,чи волосся. Зверталася до лікаря, перевірили шлунок, є невеличкий гастрит, сказали проліеуєш і все буде добре, результату ніякого. Зробили УЗД серця, та Щитовидної залози все добре, рентген також все добре. Хворію міжреьерною неврологією, та остиохондпоз переднього відділу хребта, лікування пройшла, тейпування та КТ. Всі рекомендації лікаря виконувала. Нажаль язик не проходить, наліт щільний, вранці та наніч знімаю щіткою, та стерильною марлевою серветкою. Як від нього позбутися?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це показник порушення роботи органів травлення. Зробіть УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, повторно проконсультуйтеся у лікаря гастроентеролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 19. Доброго дня, я вагітна, побачила в результаті аналізів позитивний на Хламідія трахоматіс. Лікарка не казала про це нічого на останньому прийомі. Чи потрібно мені хвилюватися? Чи це небезпечно?
  Тут у нас є такі жінка що приходить перевіряти як я себе почуваю і на родах і після родів буде приходити ‘. Вона побачила цей результат і сказала що це може бути через грізні туалети або від партнера. Чи можливо що це мій чоловік мене заразив?

  1. Доброго здоров’я Вам. Зверніться повторно до гінеколога, лікар оцінить ступінь захворювання та відповідно призначить лікування. Дана інфекція передається статевим шляхом. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 20. Добрий вечір. Вчора випадково впала на праву руку. Синців не має, рука неспухла, а підняти не можу. Неможливо підняти руки до верху.,нічого не можу нею робити. До якого лікаря можна звернутися.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно спокій, накладіть не тугу пов’язку на руку, може змазувати протизапальними обезболюючими мазями. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 21. Доброго дня.
  Вночі схопила ниркова колька, довелось прийняти таблетку ногпи та анальгіну. Через скільки можна голувати дитину грудьми? Поки що зцідюю молоко і виливаю, дитину годую сумішшю.

  1. Доброго здоров’я Вам. Можете годувати дитину, вивід препаратів проходить через 6-8 год. після прийому. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 22. У мене підвищене потовиділення. Пітніє обличчя в області брів, очей і носа при підвищеній нагрузці. Я хочу зробити перманентний макіяж брів. Чи не є підвищене потовиділення протипоказанням до даної процедури?

  1. Доброго здоров’я Вам. Противопоказань немає, але природня краса завжди краще. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

    1. Доброго здоров’я Вам. Так, можна. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 23. Доброго дня, скажіть буль ласка затримка місячних 8 днів ниє низ живота плануємо дитину тест негативний

  1. Доброго здоров’я Вам. Просто почекайте. Тест зробіть повторно через 5-7 днів, зробіть УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 24. Доброго дня. Мені назначено лікарем алфлутоп, кокарніт і нуклео. Можна їх набирати в один шприц чи потрібно окремо колоти?

  1. Доброго здоров’я Вам. Усі препарати обов’язково вводяться різними шприцами. Інакше ефективності від лікування не буде, а запалення ягодичного м’язу гарантовано. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 25. Добрий вечір
  У мені з’явився червоний сип вище копчика
  Болі і зуду немає
  Можливо могли б допомогти ?

  1. Доброго здоров’я Вам. Бажано показатися дерматологу. Таке буває при великій спеці в виді пітниці. Змазувати до огляду лікаря не потрібно. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 26. Доброго дня.Скажіть будь ласка чи може 10 днів до менструації крутитися в голові і кидати в піт.

  1. Доброго здоров’я Вам. Ні. Ці симптоми характерні при нервово-емоційному перенавантаженні. Зверніться до невролога, перевірте судини шиї та голови. Зробіть загальний аналіз крові. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 27. Зранку втома головокружіння сонливість нема апетиту похудала після обіду проходить.Що зімною

  1. Доброго здоров’я Вам. Треба перевірити усі органи та системи. Зробіть УЗД серця, УЗД печінки, нирок, матки та яєчників. Бажано зробити рентген легенів. Здати аналізи крові: загальний, ревмопроби та печінкові проби. Необхідна консультація невролога та кардіолога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 28. Доброго дня! Поставили діагноз атопічний дермат , на вечір чешуться ноги сильно , зранку з’являються синці ( декілька маленьких ) . Аналіз крові в нормі , чуть нищі лейкоцити від норми 3,8. До кого завернуться на рахунок синців? Чи пили вітамін С?

  1. Доброго здоров’я Вам. Вітамін С пийте обов’язково. Дотримуйтеся дієти: їжа повинна бути вареною або тушкованою, більше овочів, каш. Виключіть все червоне: полуниця, червоні яблука і т.д. Зробіть УЗД вен ніг та проконсультуйтеся у судинного хірурга. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 29. Добрий вечір. У дитини (9 р.) непродуктивний кашель, температура до 38,ШОЕ-42, а легені чисті. Що може бути з дитиною?

  1. Доброго здоров’я Вам. Перевірте дитину на глисти. Такі симптоми можуть давати аскариди. Також неохідно покати дитину дитячому кардіоревматологу для виявлення системних захворювань, здайте аналіз крові – на ревмопроби. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 30. Добрий вечір, у мене уже 4 дні дуже сильна слабкість, сильне потовиділення, дуже сильно опухають ноги і майже не стухають

  1. Доброго здоров’я Вам. Швидко звертайтеся на огляд до кардіолога або сімейного лікаря. Необхідно зробити ЕКГ, УЗД серця, загальний аналіз крові та сечі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 31. ДоДоброго дня! Мені 18 років, в мене зараз тиск 122/65, серцебиття-100, при тому болить голова та слабкість.3 тижні тому робила УЗД серця та електрокардіограму, все добре.Що порадите в такому випадку?

  1. Доброго здоров’я Вам. Займатися спортом – пробіжки на свіжому воздусі, їздити на велосипеді, при можливості плавати. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 32. Добрий день. 14 червня вкусив кліщ, перші дні свербіло. Приблизно на 7 день вискочили прищі в місці укусу. Лікар прописав таблетки. Але нічого не допомогло. Приблизно через 2 тижні місце укусу почервоніло і почало свербіти, з симптомів зявилося не уважність, болі в серці.

  1. Доброго здоров’я Вам. Вам необхідна консультація інфекционіста, також здайте аналізи крові: загальний аналіз крові та показники Антитіла IgМ та IgG до Борелії (Borrelia burgdorferi). Місце укусу змазуйте Бетадіном або розчин Фуксину. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 33. Доброго дня, підкажіть, будь ласка, чи дуфастон приймаючи з 5 по 25 день циклу від ендометріозу може приглушити овуляцію? На його фоні зникла овуляція

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, даний препарат має вплив на процеси, пов’язані з роботою яєчників. Овуляція може тимчасово припинитися. Головне в даному випадку – це лікування захворювання ендометріозу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 34. Доброго дня хотіла спитати коли в дитини повністю закривається тім’ячко на голові,і перестає пульсувати????

  1. Доброго здоров’я Вам. Велике тім’ячко повинно закритися до року, деколи в 1р.3міс. Це залежить від особливості організму дитини, та наявності достатньої кількості вітаміну Д. Переживати не потрібно, пульсація це теж варіант норми. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 35. Ви видалили моє запитання?
  Є якась вибірковість постів?

  1. Доброго здоров’я Вам. Запитання проходять модерацію, деякі дійсно видаляються, якщо несуть негативну інформацію або не відповідають змістовно. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 36. Чи можна приймати антраль чи гепабене водночас зі знеболювальними ?
  Спасибі

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, можна. Препарати для лікування шлунку та печінки навіть рекомендують при прийомі знеболювальних, щоб зменшити шкідливу дію на ці органи. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 37. Після укусу бджоли пішла алергія зробили укол дексаметазон після нього начав дуже сильно боліти живіт внизу а через деякий час з’явилися кров’яні виділення що це може бути

  1. Доброго здоров’я Вам. Вирогідно появилась так звана менструально подібна реакція. Бажано звернутися до гінеколога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 38. Доброго дня, у мене пожовтіли очі я думаю що від того що я довго сиділа в телефоні. Що мені робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Здайте аналіз крові на печінкові проби, що виявить кількість білірубіну та покаже роботу печінки. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. Обов’язково збивати температуру та обробляти порожнину роту – розчин Ротокан. Також необхідно звернутися до лікаря на огляд. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 39. Доброго ранку у мене сколіоз дуже важко позіхнути на повні груди і коли позіхаю болить заді спини під лопаткою і спереду в грудях що це може бути

  1. Доброго здоров’я Вам. Здавлюються внутрішні органи та нервові корінці. Старайтеся вибрати зручне положення тіла, щоб менше був вплив на органи. Також обов’язково лікуйте спину, робіть лікувальну гімнастику. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 40. Доброго ранку 💙💛
  Я вибачаюсь що турбую але у мене є таке питання до вас але це потрібно показать а не писати . Появились пятна і далі вони проявляються.схожі на родимі п’ятна і я не знаю що робити і до кого звертатися !!!

  1. Доброго здоров’я Вам. Вирогідно прояви лишаю. Таке буває в теплий період року. Необхідно показати дерматологу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 41. Доброго дня! В мене прстійно без причини з’являються синяки на ногах,ноги болять. Здавала аналіз крові,тромбоцити в нормі.

  1. Доброго здоров’я Вам. Така особливість судин. Також зробіть УЗД судин ніг. Бажано пити вітаміни, особливо вітамін С. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 42. Іра, 29 років. Минулого тижня получила травму гомілки – надірвала м’яз і розірвала сухожилля. Виписалась з лікарні через сімейні обставини. Лікар сказав лише перемотувати ногу еластичним бінтом і ногу ставити на подушки, відпочивати. Відчуваю важку біль. Найбільше мене бентежить те що лікар сказав що компреси не робити , нічого не робити, просто перемотувати ногу і відпочивати.

  1. Доброго здоров’я Вам. Так все правильно вам призначено. Для швидкого загоювання необхідно спокій та фіксація, що вам і призначено. Для зняття болі прийміть обезболюючі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 43. Добрий день. Мене турбують висипи на шкірі в області стопи біля кісточки. Спочатку вони з’являються і дуже сильно чешуться після чого злущуються і залишаються плями, що дуже не естетично!

  1. Доброго здоров’я Вам. Це прояв грибкового захворювання. Необхідний огляд дерматолога, після чого вам призначать лікування. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 44. Доброго дня. Впродовж декількох днів чоловіка турбує сильний біль у спині, який віддає у ногу. Деклофінак 5 днів не допомогає, дексалгін порошок не допомогає. Спати зовсім не може.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки защемленої кили хребта. Треба зробити МРТ поперекового відділу хребта та звернутися до невролога. Поки приймайте німесіл в порошках 1 раз в день 7 днів. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 45. Доброго ранку. Підскажіть будь ласка, якщо дитинка 4 рочки проснулась і в неї підпухла верхня повіка( на цій повікі є холязіум), що робити. Завчасно дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Бажано звернутися до дитячого офтальмолога, щоб виключити складні патології. Поки можна промити ромашковим настоєм. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 46. Доброго дня. Здала загальний аналіз крові для контролю, так як приймаю КОК Ярина, знижений показник MCHC – 30.9, показник MPV 10.4, PDW – 16.9. Підкажіть будь ласка що значать такі показники?

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний препарат має вплив на показники згортування крові та роботу печінки. Бажано зробити перерву прийому препарату, зверніться до свого лікаря, який призначав препарат. Поки можна приймати гепабене, препарат покращує роботу печінки. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 47. Доброго вечора! Пару тижнів тому витягувала кліща, желудочний сік попав у око. Через тиждень у мене піднімається регулярно температура (37-38) відчуваю втому постійну. Підкажіть будь-ласка які потрібно здавати аналізи, що робити. Буду вам дуже вдячна!

  1. Доброго здоров’я Вам. Спочатку здайте загальний аналіз крові та Антитіла IgG до Борелії (Borrelia burgdorferi). Бажано звернутися до інфекціоніста. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 48. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, що можна зробити. Хлопчик, без одного дня 11 місяців. Вранці при заміні підгузка на члені по всій довжині виявила припухлості у вигляді вузлів. Сам член посередині і яєчка червоні. Фото зробила. Прошу допомоги педіатра.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися до дитячого уролога. Зробіть УЗД яєчок. Робіть теплі ромашкові ванночки. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 49. Доброго дня! Сьогодні зробила КТ ділянки скронево щелепного суглобу. Діагноз артрит артроз скронево нижнєщелепного суглоба. Двостороння аномалія Кімерлі с1. Скажіть будьласка що це означає?

  1. Доброго здоров’я Вам. Артрит – це запалення в суглобі, необхідно приймати протизапальні препарати. Аномалія Кімерлі – це ваша анатомічна особливість розвитку даного суглобу, з якою ви живете все життя. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 50. Здала повторно аналіз на антитіла на токсокароз показник 3.3 попередній 6. 1 проходила лікуваня . Чи потрібно знову лікуваня.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це питання вам необхідно з’ясувати з лікуючим лікарем, який вам призначав курс лікування. Якщо немає турбуючих вас смптомів, то як правило повторного курсу лікування не призначають. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 51. Добрий день
  Що це таке якщо після падіння розпухла права частина лоба і око а на наступний день появились зелені п’ятна. А ще дуже болить голова

  1. Доброго здоров’я Вам. Це так звані етапи прояву крововиливу. Головна біль – це наслідок забію. Лежіть в спокої, приймайте обезболюючі. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 52. Добрий день
  Скажіть, будь ласка, свою думку щодо таких наслідків ковіду
  Перший раз захворіла на ковід в жовтні. Переносила трохи складно, бо у мене проблеми зі щитовидною – аутоімунний тиреоїдит. Тому супроводжувалось сильною слабкістю та ломотою у м’язах. Ендокринолог та сімейний лікар казали, що це норма й таке буває
  Але це відчуття досить дивне – могла почуватись вже краще, але різко слабкість, помутніння свідомості, відчуття наче м’ясо від кісток відходить та рухається під шкірою, через хв 30 попускає, але залишається стан певної дереалізації та дискомфорт у м’язах
  Тоді в жовтні мені сімейна виписала обезболювальне при таких «приступах»
  Весною знову був ковід, проходив легше, але ломота також була, слабше виражена
  Зараз трохи перемерзла на вітрі, наче звичайна застуда, темп була лише один день
  Але оця «ломота» знову присутня – різка слабкість та наче м’ясо під шкірою живе своїм життям в ці моменти 😅
  До ковіду ніколи не було схожих проявів
  Сімейна каже, що це норма і до року постковіду можуть бути такі прояви. Тому тільки змиритись і не лякатись)

  Скажіть, будь ласка, чи може таке бути після ковіду та чи можна на це якось вплинути, зменшити вираженість цього «крутіння м’язів»? Чи все ж таки лише змиритись? Бо дискомфорт приносить сильний і трохи лякає в ті моменти, бо відвикаю від них, і тоді починається сильна тахікардія

  1. Доброго здоров’я Вам. Такі симптоми характерні для постковідного синдрому. Якщо є скарги, то це необхідно лікувати. Зверніться на огляд до невролога та кардіолога. Зробити необхідні аналізи, призначені даними спеціалістами. Тоді можна буде пройти курс лікування. Поки приймайте препарат Магне В6, необхідний даній ситуації. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 53. Доброго дня, підкажіть будь арітміл ласка : у мами ( 80 років) діагноз- інфаркт головного мозку, 04
  06.2022р. виписали з лікарні, призначені ліки – арітміл, ацекор, асторіс та нейроксон. Вже 3- й день тиск 110/115 на 73/75 , пульс 73/83
  Я розумію, що треба на очний прийом лікаря, але це буде у суботу. Які ви можете надати рекомендації? Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Рекомендація можна дати тільки після огляду лікаря, враховуючи важкий стан та патологію. Поки приймати все, що призначили в лікарні. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 54. Аналоги улькавіс а Німецькі я зараз тут і хотів би взнати?

  1. Доброго здоров’я Вам. Діюча речовина даного препарату улькавіс – це bismuthsubcitrate. Тому аналоги – це препарати, які мають таку діючу речовину. Це препарат Віс-Нол, або Гастро-Норм, або Де-Нол. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 55. В мене на тілі виступив гнійний пришч, навкруги нього червоне і тверде, і я його не можу видавити, що мені робити, можливо порадите якусь мазь?

  1. Доброго здоров’я Вам. Прикладіть мазь Левоміколь на добу. Ніколи нічого не видавлюйте – це аксіома. При видавлюванні йде зараження та посилюється запалення. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 56. Вчора вранці з’явився висип на лиці та в районі грудей – спочатку було подібне до укусів, проте до вечора висип зайняв більшу площу – спина та живіт додались, а також на голові і на лиці побільшало. Висип у вигляді маленьких пухирців, чешеться, температура більше 37,4 не підіймалась. Спочатку думала, що можливо це алергія так проявилась на щось, але в мене вже дуже давно не проявлялись алергічні висипи.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дійсно по опису схоже на арергію. Прийміть протиалергічні препарати та дотримуйтеся харчової дієти. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 57. Доброго дня.Здали всі аналіз,всі в нормі,але сильно болить голова ні уколи ні таблетки не допомогають?Що робити?На МрТ показало що мікроінсульти,але ліків не призначили лікуваня.Куди звернутися чи що нам робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Лікування може призначити лікар невролог, зверніться по можливості до нього. Поки необхідно дотримуватися ліжкового режиму. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 58. Доброго дня.Здали всі аналіз,всі в нормі,але сильно болить голова ні уколи ні таблетки не допомогають?Що робити?На МрТ показало що мікроінмульти,але ліків не призначили.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно проконсультуватися з неврологом, після огляду лікар призначить лікування. Поки можна приймати МагнеВ6, необхідний для нервових клітин та дотримуватись ліжкового режиму. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 59. Підскажіть, будь-ласка, яким препаратом можна замінити гастротоп?

  1. Доброго здоров’я Вам. Аналоги даного препарату – це Омез, Омепразол, квамател. Які теж приймаються по схемі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 60. Підкажіть будь ласка, про що свідчить відхилення від норми в гематологічному аналізі таких показників: загальні нейтрофіли- 38.8% при нормі 40-60% / 2.17г/л при нормі 2.4-6.8г/л ; виявлені ядровмісні еритроцити – 0.4% при нормі 0-0.3% ? Дитині 4,4 роки

  1. Доброго здоров’я Вам. Обстежте дитину на глисти та повторно здайте аналіз крові для порівняння. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 61. Добрий день. Турбує наявність неприємних відчутів в районі ануса (здебільшого легке печіння, інколи сильне печіння, різкість збільшується після дефікації, інколи зуд), і інколи метеоризм.

  Відчувати симптоми почав давно (приблизно 5 місяців), не міг зразу звернутися через “різні обставини”.

  (2 місяці назад)
  Спочатку я звернувся до уролога через печіння під час мочевипускання, приписав свічки і таблетки, і не пройшовши курс свічок (10 днів), появилося постійне печіння в області ануса і доволі сильне.
  Після чого уже пішов до проктолога.

  Направив він мене на аналізи.
  Перший аналіз здавав на яйця і копрограму – показало наявність дроджевих грибків.

  Приписав лікування:
  Фуцис 150 один раз в день (5 днів)
  Тридерм мазь 2/день (7 днів)
  І свічки Постеризан (5 днів)
  І сказав зробити в кінці повторний аналіз.
  Аналіз зробив тільки через 5 днів після закінчення курсу, симптоми були наявні, но в меншій кількості (думаю це через погану підтримку дієти), показало наявність дроджевих.

  Потім знову до нього прописав:
  Тридерм мазь 2/день (2 тиждні)
  Свічки з обліпіхи на вечір (10 днів)
  Фуцис 150 раз на день (5 днів).

  Звертався до нього по закінченню курсу, казав нічого поки не приймати; гігієну; дієту; і можливо через тиждень повторно аналіз.

  Сьогодні курс закінчився тиждень назад, легкі симптоми є, но уже трохи менше, хвилююся і не знаю чи це нормально що досі є симптоми.
  Зараз метеоризм зменшився і печіння стало не таким частим, но інколи появляється зуд (в останній час)

  1. Доброго здоров’я Вам. З вашого опису видно, що лікування є ефективне, але дієту необхідно дотримуватися. Хвилюватися не потрібно. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 62. доброго дня,питання до ендокринолога,підскажіть будь ласка,треба розрахувати дозу преднізолона 1,25 мг(1/4) на гідрокортизон.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дане питання Вам необхідно з’ясувати з лікуючим лікарем. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 63. Добрий день, після довгої роботи навприсядки(в полі)занімілм ноги нижче колін,що робити,щоб вернути чутливість?

  1. Доброго здоров’я Вам. З часом пройдуть дані симптоми. Поки можете гомілки змазувати маззю Троксевазин для покращення кровообігу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 64. Доброго дня! Що ви можите порекомендувати із мазів? Від болі у руці,поскоджені сухожилля руці. Потрібна мазь для знеболюща.і проти набряку. із лікувальним ефектом щоб можна було використовувати при сонячному випримінюванні.щоб менш протипоказь була

  1. Доброго здоров’я Вам. Протизапальні гелі та мазі, які у складі мають діклофенак. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 65. Доброго дня,

  У мами (під 70) кілька днів тому з’явився сильний біль у нозі сзаду, між бедром і коліном. Є відчуття болісного ущільнення, але стороння людина його не відчуває.
  Ледь ходить. Троксевазин внутрішньо і мазати не допомагає, із кожним днем все гірше. До цього намагалася активно ходити весь час, це не той випадок, коли мало руху.
  Є варикоз.
  Ще сильно нервувала, виїжджали з-під обстрілів, дорога вийшла важка, але зараз у більш-менш безпечному місці. Пропила біфрен, стало значно краще.
  Підкажіть будь ласка, що можна зробити.
  Дякую!

  1. Доброго здоров’я Вам. Місцево змазуйте також протизапальними мазями (вольтарен, діклофенак), внутрь прийміть німесіл (порошок). При можливості необхідно звернутися до невролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго ранку
   Шишка над аналом і почервоніння , страшно болить там по-моєму є гній
   Що робити?

   1. Доброго здоров’я Вам. Це прояв геморою – запалення гемороідального венозного вузлу. Зверніться до хірурга, поки декілька разів на день мити з милом дану частину тіла, ставити протизальні обезболюючі свічі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 66. У дитина красні пятна на щоках прищики не проходять около місяця купили ліки від алергії нічого не допомагає

  1. Доброго здоров’я Вам. Якщо це маленька дитина, то дані прояви характерні при порушенні правильного харчквання. Зверніться до педіатра або дитячого гастроентеролога. Зробіть УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 67. Доброго дня кожного місяця за тиждень до місячних +- на напротязі півтора року з’являється виступ на ліктях який після закінчення місячних і зовсім проходить. дерматолог сказав що за 25 років стажу с таким не стикались. Сказала що не шкірне захворювання направила до гінеколога гінеколог взяла мозок на флору та з купила варіант результати теж хороші. Я не розумію куди звертатися далі

  1. Доброго здоров’я Вам. Обстежте внутрішні органи: печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу. Обов’язково здайте аналізи на глисти. Висипи на шкірі пов’язані з гормональними порушеннями та порушеннями внутрішніх органів. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 68. Чи може внаслідок хронічного гаймориту терпнути верхня губа

  1. Доброго здоров’я Вам. Ні, не може. Зверніться до неволога, даний симптом може бути при порушенні іннервації. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 69. Доброго дня! Я дівчина, мені 20 років, у мене вже кілька років акне на обличчі та плечах. Гормони, шлунок, щитовидна залоза – в порядку, кліща немає.
  Ще в мене генетично від бабусі та мами пізніше наступ менструації-17 років, + нерегулярний цикл, діагноз – аменорея. Дерматолог виписував антибіотик Юнідокс
  Солютаб, який мені допоміг але на якийсь час. Користувалася різними мазями – Скінорен, Діфферін, Базірон, раніше вони допомагали, але зараз уже немає, ситуація стає тільки гіршою, нові запалення з’являються щодня. Підкажіть будь ласка, може можна спробувати ще якісь антибіотики всередину?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це дуже індивідуально проявляється у кожного. Тому можна змінювати лікування тільки після огляду лікаря дерматолога. Дотримуйтеся гігієни, заборонено видавлювати. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 70. Доброго дня,( у мене зараз овкляція ) їхала на велосипеді коли зупинилась пішло трішки крові і заболів лівий яєчник

  1. Доброго здоров’я Вам. Щоб призначити лікування, необхідно обов’язково зверніться до гінеколога, зробіть УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго здоров’я Вам. Обов’язково зверніться до гінеколога, зробіть УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 71. Доброго дня, хотіла б консультацію на рахунок врегулювання місячного циклу. Які ліки необхідно приймати? Цикл 40-50 днів

  1. Доброго здоров’я Вам. Обов’язково зверніться до гінеколога, зробіть УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 72. Доброго дня! На одній вилиці обличчя помітила збільшення підшкірного жиру, нічого не болить, але дискомфорт присутній. До якого лікаря можна звернутись за консультацію?

  1. Доброго здоров’я Вам. Зробіть УЗД м’яких тканин даної ділянки, потім вирішиться до якого спеціаліста піти на консультацію. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 73. Доброго дня!
  Після вживання свіжого молока (навіть кипяченого) можуть бути розлади шлунка (метеоризм, іноді діарея). Чи варто звертатися до гастроентеролога? Чи це може бути наслідком того, що молоко вживаю рідко? Кисломолочні сприймаю нормально.

  1. Доброго здоров’я Вам. У вас непереносимість даного молочного продукту, тому просто його не вживайте. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 74. Доброго дня! Кілька днів тому помітила маленьку кульку, що розташована між ногою і пахом. На протязі дня вона трохи ніби тягнула, але потім перестала турбувати, проте не зникла. Підкажіть будь ласка, до якого лікаря треба звернутися за допомогою.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це збільшився паховий лімфатичний вузол. Зробіть УЗД вузла і лікар після обстеження порадить до якого спеціаліста вам піти. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 75. Доброго дня. Підкажіть будь ласка що це може бути, коли полежати тривалий час на спині починає ніби щось булькати в легенях і починається легкий кашель. Було перенесено чотири рази запалення легенів. Які дослідження можна пройти, щоб зрозуміти що це. Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Зробіть КТ органів грудної клітки. Зверніться до пульмонолога. Робіть дихальну гімнастику для покращення роботи легень. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 76. Доброго дня . Я підвернула ногу , виявився перелом п’ятої плисневої кістки . Так як я находжусь в Німеччині не все точно можу зрозуміти . Я читала що при таких переломах потрібна операція , але мені сказали оперувати не будуть . Рекомендації носити Ортез 60 днів.
  Як довго потрібно перебувати в гіпсі ? І чи можна при такому переломі обійтись без операції ? Дякую )

  1. Доброго здоров’я Вам. Вам все правильно призначили. Операції проводять при особливих показах, яких у вас немає. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. Поїсти щось тверде, наприклад кусок хліба. Потім попити рідини. Якщо нічого не допоможе, то необхідно звернутися до ЛОР лікаря. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно йти на консультацію до онкодерматолога, робиться огляд родимки спеціальним приладом та приймається рішення про оперативне видалення. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 77. Доброго дня
  Були місячні 7.5.закінчилиля 10.5
  І 26.5 після підняття важкого знову почалися але мастиця.
  В чому причина? Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Таке буває при фізичних перенавантаженнях, необхідно звернутися до гінеколога. Також зробити УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго вечор,після операції на видалення шлунку і матки болить права нога

   1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно перевірити судини ніг, особливо вени, звернутися до судинного хірурга. Може проявлятися частковий тромбоз та флебіт, що викликає дані симптоми. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 78. У дитини знайшли Скарлатину була блювота,положили в лікарню капали капельниці стало краще приписати антибіотик і виписали додому. Через три дні началось опять блювота,їсть дуже погано і пішов водяний стал.Що робити я вже незнаю,ліки від стала не можу дати так як блює. Що робити зараз ніч,ранком везти в больніцу чи як?

  1. Доброго здоров’я Вам. Звісно треба йти в лікарню, тільки лікар після огляду зможе відкорегувати лікування. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. Причина може бути різна, від алергії до інфекційного захворювання. Необхідно показатися до лікаря сімейного або звернутися до дерматолога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 79. До якого спеціаліста звернутися після здачі аналізів ліпідограми, деякі показники завищені

  1. Доброго здоров’я Вам. Можна до сімейного лікаря, але краще до гастроентеролога. Ліпідограма – це показники роботи печінки, а саме жировий обмін. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 80. Доброго дня. Маю 35 тижнів вагітності. Загалом – вагітність проходить без ускладнень і відхилень. Маю трохи занизький тиск(в середньому 90/60 ), але так було і до вагітності. Та гемоглобін 94( лікар каже, що “впав”). Моя проблема в тому, що коли лягаю спати, через годину -дві починає нестерпно “крутити” ноги і руки, відчуття схоже на лоскіт. Раніше (може, місяць тому) це було інколи, а зараз щоночі… Що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Під ступні підкладіть валик із рушника або маленьку подушку, це покращить відток венозної крові із ніг та зніме дані відчуття. Також смазуйте кінцівки троксевазином. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Добрий день. У дитини зір -4.75 і -4.50 діотрії. Чи такий зір підлягає інвалідності?

   1. Доброго здоров’я Вам. Дане питання необхідно вияснити тільки з лікуючим лікарем, бо уся документація оформлюється даним спеціалістом. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 81. В дитини 2,4 приблизно місяць на щоці шорохувата пляма, не сильно помітна трішки червона. Порадьте що робити

  1. Доброго здоров’я Вам. Таке буває при порушенні роботи печінки, жовчного міхура та кишківника. Необхідно обстежити дитину, здати аналізи на глисти. Звернутися до дитячого гастроентеролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 82. Хгч 44 26,26 скажіть це вагітність, чи може захворювання, на тесті друга полоска бліда

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися до гінеколога та зробити УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 83. Для початку- я сирота з двох років,зараз мені 19, маю хлопця проживаю з ним, і зараз в звязку з війною ми хочемо поіхати в Польщу до його батьків. В мене пожиттєва група інвалідності по слуху, я слухопротезована. Питання в тому, що чоловіків призовного віку не пускають, а без мого хлопця я нікуди сама не поїду, він моя опора. І ми задумались над групою інвалідності для нього, так як є для цього всі підстави. В нього 2 степінь сколіозу. Цього року і минулого тяжкого він носити неможе бо відразу болить спина і по боках хребта. До лікаря не звертався цього року бо думав що пройде. Знімки є, записи є. Скажіть будь ласка як можна зробити групу? Порадьте будь ласка щось. Я надіюсь, ви мене зрозумієте. Звісно, я вам заплачу за допомогу!

  1. Доброго здоров’я Вам. Зверніться до сімейного лікаря, зараз це можна зробити в любому державному закладі. Для оформлення інвалідності необхідно пройти багато обстежень, засідає спеціальна комісісія. Процедура довготривала і документи готує тільки сімейний лікар або спеціаліст по профілю захворювання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. На даний момент клініка прийому не проводить, тільки надаємо онлайн консультації. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 84. Добрий день. З 2019 року, при УЗД молочних залоз виявляють дифузно фіброзну мастопатію та пахвовий лімфовузол (один і той самий узист), у 2019 році лімфовузол був 16на7мм, 2019-2021 рік 18 мм. А в січні 2022 року 27на11 мм, кортикальний шар помірно потовщений до 4мм, кровообіг по кдк помірно посилений. Висновок: ознаки лівосторонньої аксілярної лімфоденопатії типу лімфаденіту. Зверталася до терапевта, призначили лімфоміозот (гомеопатія). Сам узист нічого не сказав робити з цього приводу.
  Переживаю, щоби це не було онкологією. Що ви порадите робити у моєму випадку?

  1. Доброго здоров’я Вам. Для виключення онкології обов’язково призначають мамографію ( рентгенологічне обстеження ). Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 85. Доброго вечора. У чоловіка після вживання їжі одразу надувається живіт. Зробили узі. Структурні зміни підшлункової залози, а також в жовчному осад, застій, пневматоз кішківника.
  Сдали аналізи: амілаза 68.3 (28-100); амілаза панкреатична 13.2 (13 – 53); ліпаза 8.95 (0-67); АЛТ 47.7(3-50); АСТ 27.2(3-50); ГГТ 41.8 (0-55);Швидкість осаду еритроцитів 6 (до 15); білок загальний 69.7 (66-83); глюкоза 5.17 (3.1-5.9); інсулін 17.46 (2.2 – 25).
  не розумію, наче немає панкреатиту за аналізами, але коли почав пити панкреазин та алохол, відразу стало легше. Що це може бути, підкажіть будь ласка.

  1. Доброго здоров’я Вам. Є порушення структури органа – це показує УЗД. А є порушення функції – про свідчать ваші скарги. Прийом даних препаратів – це покращило роботу жовчного міхура ( віддток жовчі) та підшлункової залози ( ферменти допомагають перетравлювати їжу ). Тому і самопочуття покращилося. Зараз необхідно дотримуватися дієтичного харчування. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 86. Люди, що надихались фосфору, мають страшенно сухий кашель, який не знімають таблетки від кашлю та сиропи. В лікарню ніяк(
  Чим можна зняти симптоми та полегшити дихання?

  1. Доброго здоров’я Вам. На жаль, при фосфорному враженні йде опік внутрішніх дихальних шляхів, тому і характерний кашель, організм таким чином старається очистити дихальні шляхи. Необхідно пити багато рідини, також заспокійливі засоби. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 87. Доброго ночі.Сьогодні перший раз здавала донорську кров. Приблизно о 9 ранку. Весь день будо все добре але зараз ближче до ночі рамочки б я в голові і є невелике ускорене серцебиття. Тонометру немає просто відчуваю. Підкажіть будь ласка чи варто мені хвилюватися з цього приводу чи потрібно просто поспати, відпочити і зранку буде все добре? 27 років захворювань немає

  1. Доброго здоров’я Вам. Просто відпочиньте, необхідно добре поїсти, бажано червоне м’ясо, гречка, шоколад. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 88. Підскажіть будь ласка, відчуваю після прийому їжі чи медикаментів спази шлунка.Таке відчуття триває вже 3й день,до цього була діарея,нудота,підвищена температура,ломота в тілі і головний біль. На постійній основі приймала Кардіомагніл і лікар виписала приймати -Омепразол. Зараз перебуваю не в своєму місці проживання і немаю змоги звернутись до свого лікаря.

  1. Доброго здоров’я Вам. Приймайте надалі Омепразол по призначеній схемі. Дотримуйтеся дієти та під час їжі можети приймати ферменти ( мезим або панкреатин). Бажано пройти обстеження шлунку – фіброгастродуоденоскопію (ФГДС). Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 89. Доброго дня, критично потрібна консультація професора Слободян

  1. Доброго здоров’я Вам. Вишліть інформацію на нашу електронну адресу [email protected]. На даний момент клініка прийому не веде, можлива консультація онлайн. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 90. Доброго вечора таке запитання скажіть будь ласка в моеї дитини хлопчик 3 роки постійно запори дефекація дуже погана постійно приймаемо послаблюючі засоби
  якими ліками можна вилікувати таку проблему дайте будь ласка ввдповідь

  1. Доброго здоров’я Вам. Дана проблема пов’язана з порушенням як функції так із анатомічними особливостями кишківника. Необхідно проконсультуватися у дитячого хірурга, пройти рентгенологічне обстеження кишківника з барієм. Якщо відділи товстого кишківника анатомічно не змінені ( немає патологічного викривлення ходу, розширень та подовження), то за допомогою дотримання дієти можна відрегулювати фізіологічне відправлення сільця. А саме необхідно вживати багато клітковини ( зелень, овочі, фрукти ), вживати достатню кількість рідини ( столової води ), прийом пробіотиків ( покращують мікрофлору кишківника ), для кращого травлення рекомендовано прийом ферментів. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Добрий вечір. Діагноз фурункульоз,робимо переливання з антибіотики,але фурункули всерівно заявляють. Що робити? Дякую

   1. Доброго здоров’я Вам. Треба звернутися до лікаря імунолога. Необхідно призначення препаратів, які підвищують імунітет. Вживайте мультівітаміни. Обов’язково пробіотики. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 91. Доброго вечора. У років 14 почався постійний тремор рук. С кожним роком все більше починався прояв таких симптомів як сильна дратівливість, головна біль зранку. Вночі складно заснути, в день не можу проснутися. Слабкість і понижена концентрація. Такі симптоми останні 2 роки загострюється в перші місяці весни та осені. В інші часи з’являються ціклічно

  1. Доброго здоров’я Вам. Це може бути проявом наростання симптомів хвороби Паркінсона. Необхідно звернутися до невролога, пройти МРТ головного мозку та проходити періодично курси лікування, призначені лікарем неврологом. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 92. Консультація по результатам досліджень онко ракової ембріональний антингент 5.67* нг/мл <3.3 в чоловіка чи це нормально чи ні

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися до лікаря андролога, пройти дообстеження: УЗД усіх внутрішніх органів черева та малого тазу, органів мошонки, МРТ головного мозку. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 93. Маю біль у лівому підребер‘ї. Є результати аналізу печінкових проб та УЗД шлунку. Хотіла б проконсультуватися щодо діагнозу.

  1. Доброго здоров’я Вам. Можуть бути ознаки прояву порушення роботи підшлункової залози та шлунку, також кишківника. Почніть з дієти, виключіть все гостре, кисле, жирне, жарене, копчене. Їжа повинна бути варена, парена, тушкована. Також виключіть бульйони. Можна приймати ферменти під час їжі, при болях спазмолітики. Пройти обстеження – ФГДС (фіброгастроскопія), УЗД печінки, жовчного міхура, жовчного міхура та підшлункової залози. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 94. Добрий день. З учорашнього вечора моя мама знаходиться у вегетативній комі. Діагноз швидкої допомоги: ГПМК? Агональний стан, транспортуванню не підлягає. Зробили укол сульфокамфокаїн. Якщо в такому стані вона пробуде тривалий час, чи потрібно буде зробити якісь уколи? Я можу зробити підшкірно та внутрим’язово. Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. НА жаль важко радити при такому стані, прийміть щирі співчуття. Періодично викликайте швидку, щоб лікар відповідно стану робив призначення. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 95. Більше 10 днів вітрянка, гнійна, пропила ацикловір і аугументин 5днів. Спочатку боліла і підпухоа шия, під час антибіотиків проходило, зараз шишка на шиї/голові з гострим болем. Чим допомогти лімфовузлам? Як розумієте в лікарню я звернуться не можу, так як ще не відпади корочки… Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно далі приймати антибіотик, можливо заміна на більш широкого спектру дії. На сам лімфатичний вузол ставте компрес – 50 мл димексид розчин+1 ампула анальгіну+1 капсула рифампіцину. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 96. Добрый день, на протяжении последнего месяца шелушится кожа вокруг рта, после шелушения остаются темные пятна.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознака порушення роботи внутрішніх органів – печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, шлунку. Зробіть УЗД даних органів, пройдіть також обстеження на глисти, лямблії (кров, сеча). Зміни на шкірі змазуйте цинковою маззю. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 97. Доброго дня . Сину 5 місяців прописали Кутівейт від діатезу і Феністил краплі на 5 днів висипи почали потрошки проходити але не повністю чи можна мастити ще? Наразі немає зв’язку з нашим педіатром.

 98. Доброго дня мене турбує температура 37-37,6 протягом 3 тиж здала аналіз лейкоцити 10,2 гемоглобін 160, білі рубін прямий 5,42. Сечовина 2,4.
  Є затримка, вагітності не має, узд нирок, щитовидки, брюшноі пошлості, рентген легенів все в нормі.
  Назначили лопракс , канефрон, гропринозин, ентеросгель, магнікор п’ю 4 день температура 37-37,4

  1. Доброго здоров’я Вам. Пройдіть призначений курс лікування. Також ще здайте аналіз крові на ревмопроби. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 99. Доброго дня! Мені 46 років я інсулінозалежна. Мені дуже потрібно пролікуватись поставити крапельниці та поставити уколи. Чи можна зараз це зробити?

  1. Доброго здоров’я Вам. На період воєнного стану поки клініки прийому пацієнтів не веде, можливі тільки онлайн консультації. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 100. Добрий день!Потрібна консультація інфекціоніста чи рабіолога….Робила вакцинацію кошеняткові вакциною Рабістар, сталося так, що воно різко ворухнулось чи голка застрягла чи ще щось…і вакцина потрапила на мене на обличчя, рот та очі….дуже нервую чи потрібно вакцинуватися від сказу …сталося в суботу. Дякую за відповіді…

  1. Доброго здоров’я Вам. Не переживайте, нічого поганого не буде з вами. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 101. Доброго дня, у дитини 7 місяців висип на спинці, сухий

  1. Доброго здоров’я Вам. Так може проявлятися алергічні прояви на харчування, миючі засоби. Покажіть дитину алергологу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 102. Добрий день. В разі ядерної загрози рекомендують прийняти Йодид Калія для захисту щитовидної залози. Але Йодид калію і йод зараз не можливо купити.

  Чи можна замість Йодид калія таблеток приймати Калій йодид каплі для очей 2% в дозувані 5 мл замість 100 мг таблеток? Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Не бажано, але можливо при вкрай необхідній потребі. Розчин може вплинути на слизову шлунку та викликати болі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 103. Другий день як приймаю акнетин 16мг здалось що в першу годину тіло почало ломати , головокружіння , в очах розпливається, з лівої сторони почало під ребрами боліти, на вечір затвердів живіт і спазми якісь дивні що раніше такого не було.
  Сьогодні вранці живіт всерівно твердий і низ живота тягне і віддає в спину на нирки .

  1. Доброго здоров’я Вам. Проконсультуйтеся з лікуючим лікарем краще. У цього препарату дійсно багато побічних дій, пийте багато рідини (чай, води), прийміть пробіотики ( біфіформ або лінекс) та спазмолітики ( но-шпа, або спазмалгон). Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 104. Добрий день. Питання по гінекології Остання менстуація розпочалась 18 березня По її завершенні був статевий контакт і зіскользнув презерватив. Це було ввечері десь о 8 годині. На наступний день о 10.00 випила одну таблетку постинору. І потім ввечері ще одну. Через деякий час розпочалась щось таке як молочниця. Але так не проблемачтично. Вчора почав боліти живіт. І то сильно. Чучуть було крові. Випила обезболююче. Нині теж досить сильні болі. Так болить понизку. Що робити? 28 р. Не народжува

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний препарат містить велику дозу гормонів, щоб спровокувати менструацію. Болі – прояв скорочення матки. Правильно, що випили обезболюючий препарат. Якщо виражено посиляться болі та посилиться кровотеча, негайно звертайтеся до гінеколога. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 105. Доброго дня. В дитини 5 місяців появився висип на щоці п’ять червоних прищиків. А з часом вони почали перетворюватися в плями і дещо збільшуватися.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це прояви діатезу. Дитина реагує на якісь продукти харчування, які їй не підходять або миючі засоби, що використовуюте. Потрібен огляд педіатра або дерматолога. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 106. Доброї ночі, підкажіть будь ласка, чи нормальною є різна кількість менструальних виділень кожного наступного циклу? Один цикл можуть бути достатньо рясні виділення, на наступний – мізерні

  1. Доброго здоров’я Вам. Все залежить від Вашого віку та гормонального стану. В молодому віці дані симптоми говорять про порушення, якщо вік ближче до менопаузи, то такий варіант може бути гормональною підготовкою до менопаузи. В любому випадку потрібно йти до гінеколога та зробити УЗД матки з придатками. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 107. Протягом тижня щодня піднімається тиск до 150/80,дуже при цьому болить голова, збивається каптопресом, приймаю останній рік дюлок 30 мг і вальпроком 300 мг за призначенням лікаря. 3 тижні тому приймав атаракс 10 днів по призначенню лікаря через головні болі через стрес

  1. Доброго здоров’я Вам. Це досить високий тиск, необхідно до кардіолога для призначення постійно діючих препаратів, які будуть підтримувати тиск в нормі. Треба зробити ЕКГ та УЗД серця. Каптопрес приймать для швидкого зниження тиску, дія цього препарату всього 3-4 години. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 108. Доброго дня. Можливо щось порадите. Почали перший прикорм з броколі. До цього – виключно гв. Сьогодні другий день, з’їли ложечку чайну, вчора – пів ложки. Готувала сама, пюре. Зазвичай стілець один раз на декілька днів. А вчора ходив оид раз так, що все увібралось в памперс і сьогодні вже двічі – густе з рідким. Став неспокійний і вдень погано спить. Тужиться, мені здається ще хоче в туалет. Чи це нормальна реакція організму чи краще забрати на декілька днів і почати з іншого продукту?

  1. Доброго здоров’я Вам. Завжди починають прикорм з картопляного пюре, потім добавляємо морковку. Броколі теж можна, але трохи пізніше і тепер це не сезонний овоч. Дайте дитині чай від газиків, більше водички, викладуйте на живіт та масуйте його по часовій стрілці. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 109. Доброго дня! Турбує Дисгідроз пальців рук(маленькі водянки а пальцях)можливо порекомендуєте якесь ефективне лікарство? Дякую!

  1. Доброго здоров’я Вам. Перше, необхідно дотримуватися безглютенову дієту (виключити продукти, які містять глютен – зернові, соя, кондитерські вироби і т.д.). Друге – це симптоматичне лікування – підсушуючі мазі (цинкова), противозапальні або гормональні (бепантен, судокрем). Третє, виключити подразники шкіри – вода, миючі засоби. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго вечора малій 4 роки поставили діагноз кільцевидна гранульома,но лікування так і не встигли назначити,чим лічити?

   1. Доброго здоров’я Вам. Лікування складне, тому його повинен призначати лікар при огляді. Препарати гормональні та по спеціальній схемі. Краще дочекайтеся свого лікаря. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 110. добрий день вчора в мого батька повисився кровяний тиск ,і температура тіла ,говорить що болить в області сонячного сплетіння і коли він повертається то в області лопатки з обох сторін залежно куди повертається в яку сторону в лікарні кажуть що з серцем все впорядку і легені також якщо можете то підскажіть ще які можуть бути причини він там вже другий день температура є 37,5а кровяний тиск знизився на 60/110

  1. Доброго здоров’я Вам. Такі симптоми характерні при невралгії, прийміть противозапальний засіб (німесил), виключіть фізнагрузку. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 111. Доброго дня хворіли всією сімєю 2 дорослі і 2 дітей 7 міс, і 6 років, донечка 6 років 6 днів температура і кашель гавкаючий зараз дихаємо пульмікортом чи потрібен антибіотик?

  1. Доброго здоров’я Вам. Якщо температури немає, то антибіотики не потрібні. Багато пийте рідини ( вода, чай), полівітаміни, вологе прибирання. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 112. Вітаю! Моєму чоловіку 40 років. Десь тиждень тому почало по ночах боліти в області серця. Звернулися до сільського фельшора. Подивився, сказав що невролгія. Пройде. Боліло дня 2, потім боліло десь в ребрах. Вроді пройшло, але тепер почав періодично боліти шлунок (зверху живота). То не болить, то хватає немов його хтось чавить. Температури немає. Рвоти, печії теж немає. Неприємного присмак в роті теж немає. Випиває ношпу, відпускає, але не на довго. Раніше проблем зі шлунком чи підшлункової не було. Здоров як віл. Ми з Києва, зараз сидемо в селі. До лікарні звернутися немає можливості. Допоможуть будь ласка!!! Заздалегідь дуже дякую!!!

  1. Доброго здоров’я Вам. Пропийте курс німесілу – 1 порошок 1 раз в день 5 днів. Змажте проблемну зону протизапальною маззю – діклофенак або вольтарен. Бажано зробити ЕКГ. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 113. Вітаю
  Я годую дитину груддю майде 4 місяці.
  Сьогодні в ночі в одній груді почалися болі з боку ближче до пахви. Болісно при дотику та при русі, в т.ч. у випадку ящо знімаю бюстгалтер. Одночасно неприємні відчуття при годуванні в районі соска саме в цій груді.
  Ніяких травм болям не передували, останні 2 дні іншколи лежала на животі, відповідно і на грудях.
  Зараз зціджуюсь та намагаюсь спрямовувати руками молоко з хворобливих зон до соска, щоб не було застою.
  Підкажіть будь-ласка, чи є якісь медикаменти для полегшення стану або інші доступні дії.
  Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Потрібно максимально з цієї груді кормити дитину, залишок сціжувати. Якщо біль посилиться та появиться почервоніння – необхідно приймати антибіотики. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 114. У дитини 6 років на протязі півтора місяці першіння, що супроводжується прокашлюванням. Горло в прозорих бугорках. Спреї типу тантум верде, біопоазмікс пробували, полоскання, не допомагають.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це можуть бути нервові тіки – тобто не свідомо у дитини покашлювання. Такі симптоми появляються після гострого стресу або в стані хронічного стресу. Звернутися до дитячого невролога та психолога. Спреї для горла не використовуються. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 115. Доброго дня! Мама 83 рокiв у лютому перехворiла на ковiд. Приймала 21 день ксарелто по 30 мг. Ми з Харкова,зв’язок з лiкарем обiрвався. Рiзко припиняти прийом ксарелто ризиковано, тому надалi: 2 днi по 20 мг, з’ явився крововилив на руцi, 16 днiв по 10 мг, спочатку розпухли ноги, 28.03 – знову крововилив на руцi, 2 днi – по 5 мг.Як довго ще приймати
  ксарелто? Якщо кинути, чим його замiнити?
  Дякую за вiдповiдь.

  1. Доброго здоров’я Вам. Пийте по 5 мг ще тиждень, а потім перейдіть на аспірін кардіо. Якщо у вас був тромбоз глибоких вен, то ксерелто необхідно пити ще 1 міс. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 116. Доброго вечора.
  Вибачте за турботу , але мені потрібна Ваша консультація, бо звичайно , я не можу попасти зараз до свого лікаря .
  В мене температура 37,3 -37,5, але у мене немає ознобу , лише жарко . Кашлю немає , насморку тоже нема , горло тільки сухе , ніяких інших симптомів я не маю . Можливо , я застудилась ? Допоможіть , будь-ласка .

  1. Доброго здоров’я Вам. Вам необхідно багато пити рідини – чаї, столову воду, прийміть полівітами. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 117. Доброго дня не понятна гулька з’явилася в горлі на сцінці

  1. Доброго здоров’я Вам. Добре прополочіть горло содовим розчином або розчином хлорофіліпта. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 118. Доброго вечора, в мене немовля 1 місяць, практично не спить. Може не спати по4-5 годин підряд і сильно плаче, найдовший сон це 3години на вулиці.В чому може бути причина?

  1. Доброго здоров’я Вам. Причина – турбують кишкові коліки. Треба давати просту водичку для невлять – добова норма 10 мл на 1 кг немовляти. Тобто, якщо вага дитини 4 кг – то необхідно дати 40 мл води в день, частинами між кормлінням. Робіть поглажування животика по часовій стрілці, кругові рухи. Бажано зробити контрольне вигодовування – зважити дитину до та після вигодовування, різниця в грамах – це кількість випитого молока. Можливо дитина у вас з’їдає менше, чим їй потрібно. Також при можливості зверніться до невролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 119. Добрий день, турбує різкі колючі болі в районі підшлункової,нудота та блювота.В стаціонарі перебувала двічі,лікарі кажуть що все нормально,аналізи в нормі(діастаза 64).Діагноз хронічний панкреатит,в анамнезі панкреонекроз, видалення жовчного.Кт показала згущення жовчі та пухлини надниркових залоз.Відправили до ендокринолога,лікар каже що такої реакції не має бути, гліколізований гемоглобін та альдостерон в нормі, кортизол та метанефрин здати не встигли,через воєнні дії.Сімейний лікар назначив знеболюючі та протирвотні уколи(завдяки їм і живу).У зв’язку з хронічним панкреатитом дотримуюсь дієти,болі та блювання не минають, схудла вже на 15 кг.Дуже швидка втомлюваність,слабкість.Що зі мною?

  1. Доброго здоров’я Вам. Звісно при постійній блювоті людина втрачає мікроелементи та солі, що веде до слабкості. Вживайте дієтичну їжу, але висококалорійну та малими порціями, але часто, щоб менше провокувати нудоту. Вам потрібен один лікар, який буде Вас спостерігати та корегувати лікування. Швидкового Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 120. Кардіолог. Доброго дня після назначеної таблетки антибіотика почалася алергія почалася тахікардія , робила УЗД серця лікар сказала що все нормально , але серце 5 днів болить потім перестає і знову починається по кругу, скажіть що це може бути і чи які таблетки просить?

  1. Доброго здоров’я Вам. Скорішого Вам одужання. Такі симптоми характерні і для невралгії. Прийміть німесил – 1 порошок 1 раз в день 5 днів. Також такі симптоми появляються в стані хронічного стресу – необхідно приймати заспокійливі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 121. Кардіолог. Доброго дня після назначеної таблетки антибіотика почалася алергія почалася тахікардія , робила УЗД серця лікар сказала що все нормально , але серце 5 днів болить потім перестає і знову починається по кругу, скажіть що це може бути і чи які таблетки просить?

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний симптом може бути при невралгії. Прийміть протизальний засіб – німесил, або діклоберл. Зверніться при можливості до невролога. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 122. Доброго дня. Мене турбує біль у лівому боці, постійно висока температура 38-39

  1. Доброго здоров’я Вам. Може йти запалення нирки або плеврит ( ви не вказали точну зону болі ). Зробіть загальний аналіз сечі, збивайте температуру. Можна прийняти антибіотик широкого спектру ( наприклад ципрофлоксацин ). Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 123. Донці 16 років чотири дні назад почала боліти голова.З тих пір уже четверту добу ухитування як при каруселі.В лежачому положенні краще.Коли встає слабкість та запаморочення.

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний симптом може з’явитися при “зажатті” хребтових артерій, що знаходяться в шийному відділі хребта, які несуть кров до головного мозку. Тому при зниженому кровотоку страдають нервові клітини, що проявляється в виді різних симптовів, зокрема головокружіння. Бажано при можливості зробити УЗД судин голови ташиї та звернутися до дитячого невролога. Поки рекомендуємо постільний режим та виключити роботу з гаджетами та комп’ютером. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 124. Неможу нічого їсти і пити,відразу починається рвота та діареа,так 2 добу.сьогодні з”явилась температура 38.2

  1. Доброго здоров’я Вам. Пийте сольовий розчин регідрону, прийміть таблетку церукалу або внутрім’язева ін’єкція, також прийміть атоксил. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 125. Вітаю!
  У мене трішки нижче кадика з’явилась ґуля, яка мені приносить дискомфорт саме коли задираю голову доверху. І більша ґуля, але вже вище кадика. Я не знаю, що це таке…
  Також на лиці з’явилась дуже велика заїда. Чи може це бути пов’язано?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це можуть бути вузлові утворення щитовидної залози або збільшені лімфатичні вузли. Потрібно зробити УЗД. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 126. Дитині 9р.У 7 років хлопчик упав вибив зуби ,а сьогодні упав на тому ж місці трошки здер руку,момент падіння і як прийшли додому не пам’ятає.Куди нам звернутися,що це може бути

  1. Доброго здоров’я Вам. Зверніться до дитячого хірурга та стоматолога. Ранку обробіть антисептиком. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 127. Це не подвійний коментар, бо звертаюсь вперше. Підкажіть будьласка що це може бути? Мені 40 років. Біль в передній частині коліна і хрускіт в правому коліні при присіданні. Та хрускіт просто при згибанні ноги. Є припухлість коліна по сторонам від колінної чашки. При присіданні відчувається тиск під коліном. Симтоми з’явились 3 дні тому. Без навантаження болю не відчуваю. Порадьте будь ласка що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний симптом характерний при так звані кісті Беккера – рідинне утворення між сухожилками. Змажте протизапальною мазззю (діклофенак або вольтарен), зменшіть навантаження на ногу. Оперативного втручання не потрібно. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 128. Доброго дня, турбує біль в поперековому відділі, відбирає ногу. Попередньо діагностували ускладнену екструзію м/х L4-L5 з формуванням абсолютного стенозу. Курс лікування пройшла, нічого не допомогло.

  1. Доброго здоров’я Вам. Потрібно звертатися до нейрохірурга, можливо стане питання про оперативне втручання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 129. Доброго дня, в мене на руках з’являється певний висип та печуть руки не розумію що таке можливо алергія але не зникає вже 4-5 днів

  1. Доброго здоров’я Вам. Був контакт з речовинами, які негативно вплинули на шкіру – це крем, мило і т.д. Проаналізуйте з чим могли контактувати, руки можна змастити цинковою маззю та бажано показатися дерматологу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 130. Доброго дня. Скажіть, будь ласка, до кого звернутися? У чоловіка дуже низький тиск 95/55, а пульс 110. Погано себе почуває. Чим йому допомогти?

  1. Доброго здоров’я Вам. Потрібно здати загальний аналіз крові, зробити УЗД внутрішніх органів ( печінка, підшлункова залоза, нирки ) та УЗД серця, проконсультуватися у сімейного лікаря, при можливості звернутися до кардіолога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 131. Добрий день! Дитині 5 місяців має висип по тілі! На грудному вигудовуванні, тиждень даю прикорм рисова без молочна каша Мілупа, але висипи були і раніше, з 4 місяців почалися, з`явиться і пропадуть не можу визначити з чим це зв’язано. Є шуршаві плямки, а є просто цяточками. Починалося на згинах рук і ніг, а тепер по всьому тілі!

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані прояви характерні для ексудативно-катарального діатезу. Дитина може реагувати негативно і на миючі засоби, дитячі креми, тощо. Рекомендуємо ванни з настоєм череди ( купляєте в аптеці ), чередуючи з настоєм ромашки. Також якщо порушена мікрофлора кишківника – немає достатньо своєї флори та багато патогенних мікробів. Необхідно приймвти пробіотики. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 132. Доброго ранку, ми потрапили в лікарню 7 березня з діагнозом Інша пневмонія, збудник не уточнений; Правобічна позагоспітальна пневмонія, важка форма, гострий перебіг; Правобічний гнійний гідро-фібриноторакс; ДН II ст.; Токсична кардіоміопатія, СН I; Фібринозно-ексудативний гідроперикард; Невелика недостатність мітрального клапану. Проводилися дослідження ЕХО-КГ: 16 березня було виявлено додаткову хорду ЛШ, невелику недостатність мітрального клапану та токсичну кардіоміопатію (фібринозно-ексудативний гідроперикард, потовщення стінок ЛШ), 18 березня додаткову хорда ЛШ, невелику недостатність мітрального клапану, токсичну кардіоміопатію (фібринозно-ексудативний гідроперикард, потовщення стінок ЛШ) та помірно збільшені праві відділи серця і 23 березня виявили додаткову хорду ЛШ, ехоознаки недостатності мітрального та тристулкового клапану та помірно збільшені праві відділи серця. На даний час ми приймаємо лопракс, веришпирон, енап, метіпред, омез. Вчора були виписані додому, до цього вже три дні не було температури, проте сьогодні дитина захворіла, з’явилися температура та почервоніння у горлі. На скільки це загрозливий стан та чи правильне у нас лікування?

  1. Доброго здоров’я Вам. Лікування правильне, нагляд лікуючого лікаря обов’язковий, збивайте температуру, полоскайте горло. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 133. Доброго дня,синочку 1,5 місяці .Похрапує час від часу,також кашляє і пчихає .Чи варто хвилюватись????

  1. Доброго здоров’я Вам. Будьте спокійні, таке у дітей цього віку буває, так як носові ходи вузькі та короткі, а дихати ротиком ще дитина не вміє. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 134. Доброго дня. Допоможіть визначити дозування L- тироксину. Мій діагноз : післяопераційний гіппотеріоз. Останні місяці приймала препарат 200 мг. Аналіз ТТГ – 0,195. Як змінити дозування? Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дозу може корегувати тільки лікуючий лікар, якщо ви себе добре почуваєте можна зменшити на 25 мг. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 135. Добрий день . Потрібна консультація гастроентеролога. Рік тому поставили діагноз хронічний панкреатит. Зараз симптоми : рвота, тошнота, сильна діарея , біль шлунку, біль живота спазми. Температури немає.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дане хахворювання має сезонний характер загострення, також може провокувати стрес, погіршення дієти. У вас повинно бути прописано курси лікування, які періодично потрібно проходити. Поки прийміть церукал ( від рвоти ), омепразол 1 раз в день, любі ферменти під час їжі. Дієта строга обов’язково. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 136. Доброго дня, після лікування ясен відчуваю біль, також є припухлість, від НПВС (декскетопрофен) болить шлунок, маю гастрит (хелікобактер) в анамнезі. Питання: як мінімізувати вплив на шлунок НПВС, наркотичний аналгетик не варіант, після стоматолога прийняла і проспала 18 годин, ще залишилася одна таблетка від лікаря, приймати не хочу, а коксиби не знімають біль мені так, як це робить декскетопрофен. Шви зніматимуть через 10 днів, зараз 3тій день

  1. Доброго здоров’я Вам. Прийміть Омепразол – знімає біль в шлунку та захищає слизову від шкідливої дії противозапальних препаратів. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 137. Добрый день! Я беременна, мне 26 лет, у меня где-то 3-4 недели беременности Имею обструкцию легких/астма и несколько лет пользовалась вентолином/сальную, а молот и пару месяцев пользуюсь еще и пульмикортом. Сейчас мучает немного одышка. Скажите, пожалуйста, можно ли пользоваться и дальше этими аэрозолями или это опасно для плода?

  1. Доброго здоров’я Вам. Звісно шкідлива дія на плід є, але незначна. Краще зверніться до акушера гінеколога. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 138. Доброго дня,на даний момент на 32 неділі вагітності і помітила ,що з’явилися папіломи в області ореоли грудей,що робити і до якого лікаря звертатися?

  1. Доброго здоров’я Вам. НЕобхідно видалити, це процедура безболісна ( місцево змазують анестетиком) та не шкідлива. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 139. Добрий день 83 роки після інфаркта болі в грудях, ноги опікають, іноді кашель
  Приймає фурасемід трифас через день в 7 і 9 , отеки спадають не набагато, але на ранок краще
  Коли болі приймає долорен
  Атерокард наніч призначено на рік після лікарні, 6 місяців тому

  1. Доброго здоров’я Вам. Лікування у Вас правильно призначено, сечогінні можна приймати кожний день. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 140. Доброго дня!
  Мене звати Евгенія, 24 роки.
  Почала турбувати нічна пітливість. Прокидаюся вночі повністю вся мокра наче вилізла з ванни.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки високої збудливості нервової системи на фоні стресу. Але також є симптомомом при хронічному захворювання. Здайте загальний аналіз кові та сечі, Зробіть УЗД внутрішніх органів. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 141. Постійно приймаю ПЕНТАСУ при запальному щахворюванню кишківника.
  Препарат десь загубився на Новіц пошті. В моєму населеному пункті немає і не доставляють. Одна людина віддала мені упаковку виготовлену 02.2018, придатність до 03.2021. Чи можна ще вживати даний препарат. Іншого виходу наразі немає. Дякую за відповідь.

  1. Доброго здоров’я Вам. Звісно не бажано, але можна подивитися стан препарату – твердість, зовнішній вигляд, запах. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 142. Доброго дня, мене звуть Юрій. В мене виникли ускладнення. Мені зробили операцію на стравоході 8-9 місяців тому (ахалазія стравоходу робили езофагокардіоміотомію за гелером) після операції почалися болі в районі грудної клітини там де шлунок, звернувся до лікаря мені призначили ліки пам’ятаю моторикум, омепразол та ще було щось деякий час потому стало легше але місяці два після цього біль відновилась в основному біль виникає коли голодний шлунок або з’їв щось тяжке (м’ясо чи наприклад макарони з фаршем і не можу їсти будь які молочні вироби одразу різкий біль, на арахіс та чорний шоколад виникає алегрія та поколювання) біль має характер різкий та пульсуючий десь в глибині допомагає щось спазматичне тоді вона відступає на деякий час знову.. Підкажіть будь-ласка що це може бути … (без аналізів це буде тяжко) але біль турбує по-інколи не можу навіть спати та знайти місце..

  1. Доброго здоров’я Вам. Ви чітко вказали причини появу болі – порушення в дієті. Необхідно строго дотримуватися дієти, любе порушення сне причиною виникнення даних симптомів. Також приймати курс препаратів, які вам призначали раніше. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 143. Добрий день допоможіть будьласка.Дискомфорт, напруження ,ниючий біль нижче лівої лопатки десь приблизно на рівні третього ребра з низу . Робив узд ,екг на серце все в межах норми трішки буває повишений тиск 145 /90 але не завжди .Мені 40 років.Маю також протузію диска L5-S1 (0.7mm)Хочу запитати чи може це бути від проблем з спиною ?Чи це може від серця?Буває таке що весь день мене тягне ,ниє ,таке відчкття шо мені щось там мішає.

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, дані симптоми можуть бути проявом захворювання хребта. Зменшіть фізичне навантаження хребта, тримайте поставу ( не сутультеся ), можна прийняти німесил. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 144. Доброго вечора! Проходила УЗД серця. В висновку було встановлено Незначна МН. Чи є небезпечним для здоров’я? Що МН являє собою? Чи потрібне лікування?

  1. Доброго здоров’я Вам. ЦЕ мітральна недостатність – клапан між лівим передсердям та шлуночком трохи не так щільно закривається і маленька частка крові повертається назад. Дане порушення не потребує лікування, якщо немає скарг. Таке зустрічається часто. Контролюйте тиск, і через півроку ще раз потрібно зробити УЗД серця та звернутися до кардіолога. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 145. Доброго вечора. виникла проблема сухість шкіри аж пече та свербить.
  Незнаю, що робити і як лікувати. Допоможіть будь ласка.

  1. Доброго здоров’я Вам. Такі симптоми появляються при порушенні роботи шлунку, кишківника, печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Тому необхідно відкорегувати харчування – виключити все гостре, кисле, копчене, жарене, жирне. Вживайте варену та зготовлено на пару їжу. Зробіть УЗД внутрішніх органів. Курс прийому ферментних препаратів ( наприклад панкреатин – по 1 таб 3 рази в день під час їжі 10-14 днів.). Препарати для покращення відтоку жовчі – хофітол. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 146. Збільшився лімфоузл під мишкою ,виникає певний дискомфорт

  1. Доброго здоров’я Вам. Це може бути реакція на запальний процес, який знаходиться поблизу на шкірі або в грудній клітці. Якщо є гнійничкові висипи, то їх треба лікувати – це мазь та антибіотики загальної дії. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 147. Доброго дня два дні до місячних і бачу шо живіт збільшений чи може це бути вагітність але признаків немає

  1. Доброго здоров’я Вам. Це такі ознаки ПМС синдрому, особливо на фоні стресу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

   1. Доброго дня!Мене звати Наталія,мені 21 рік. Протягом приблизно 2,6 років мене турбують висипання на кінчику язика червоного кольору,інколи появляються на середині язика,болючі!Не одноразово чула що з таким потрібно звертатися до гастроентеролога,зараз язик дуже болючий,пече,але я не маю змоги звернутися до лікаря зараз !Аналіз крові в нормі,УЗД всіх внутрішніх органів теж,тільки в жовчному є осад!Я буду дуже вдячна за допомогу!

    1. Доброго здоров’я Вам. Так, дійсно це гастроентерологічна патологія. Дотримуйтеся дієтичного харчування, виключіть гостре, кисле, копчене, вживайте все варене, тушене, більше овочів. Для покращення відтоку жовчі – хофітол – по 1 таб 3 рази в день. Після вживання їжі, полощіть ротову порожнину ромашковим настоєм або розчином хлорофіліпту. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 148. Доброго дня!Дякую за відповідь.Я ще хотіла запитати.Чи можуть симптоми відміни медопрама тривати 6 тижнів?
  Чи це вже рецедив хвороби?Дякую

  1. Доброго дня. Вадим, 42 роки.
   У мене такі симптоми: крутиться голова, нудить, давить на очі. Це продовжується вже 3 доби. Що це може бути? Допоможіть, будь ласка.

   1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки порушення мозкового кровообігу у виді судинних спазмів. Поміряйте тиск, якщо підвищений, обов’язково необхідно прийняти каптопрес ( препарат швидкої допомоги при підвищеному тиску ). Якщо тиск нормальний ( до 120/80 мм рт ст ), то прийміть таб. спазмалгон ( зніме спазм та болі ). При можливості зверніться на огляд до невролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 149. Добрий день.
  Сильний біль в п’ятці, при наступанні. Що може допомогти?

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні для п’яткової шпори. Необхідно місця болю змазувати противозапальними мазями – діклофенакова, вольтаренова, німесіл. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 150. Доброго дня …таке питання в нас був кашель виявили бронхіт, пролікувалися але кашель не зник ,робили УЗД легень і аналіз крові все в нормі …коли просю зробити вдох видох чути свист ,,коли відкашляється трохи зменшується ..дитині 2.10 чи може бути це залишком бронхіту ?? кашель періодично вологий з сухим і більше кашель нападає коли набігається ,награється і коли лежаче положення в понеділок був 7 день прийому антибіотиків з вівторка нічого не приймаємо щоб лишнього не пічкати ))

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, дані симптоми характерні для залишкових проявів бронхіту. Робіть масаж грудної клітки, тепле обготування, прогулянки на свіжому повітрі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 151. Доброго дня у нас така ситуація в нас був кашель виявили бронхіт пролікувалися але кашель ще залишився і коли просю дитину зробити вдох видох чути свист ) хлопчику 2.10 … Зробили УЗД легень і аналіз крові все в нормі що це може бути ?? Чи можуть бути такі залишки після бронхіту??

  1. Доброго здоров’я Вам. Робіть масаж грудної клітки, тепле обготування, прогулянки на свіжому повітрі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 152. Доброго дня,турбує хелікобактері(неприємний запах з роту,болю немає зовсім та інших симптомів)ось лікування яким лікувався,яке не допомогло і за 4 місяці запах з‘явився знову,порадьте що могло спровокувати знову?
  Рабімак 20мг 1т за 40 хв до сніданку та вечері 14 днів. Улькавіс 2т 2р на день за 30хв до їжі зранку та ввечері 14днів. Ентерол 1к 2р на день за 20 хв до їжі зранку та ввечері 14днів. Флемоксин солютаб 1000 мг 1т 2р на день після їжі зранку та ввечері 14днів. Фромілід 500мг 1т 2р на день після їжі зранку та ввечері 14днів. Лактімак форте 1к 3р через 2год після їжі 14 днів. Ітомед 1т 3р на день за 10хв до їжі 14днів.Урсоност 300мг 1к

  1. Доброго здоров’я Вам. Для захворювань шлунково-кишкового тракту характерне хронічне протікання та сезонність загострення у весняний період. Необхідно пройти обстеження на наявність хелікобактеру та при повторному виявленні рекомендовано пройти знову такий курс лікування. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 153. Доброго дня!
  Чи входить анорхізм до переліку хвороб, за яких чоловік повністю непридатний з виключенням з військового обліку?

  1. Доброго здоров’я Вам. При необхідності та потребі – призвати можуть. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 154. Доброго вечора в мене появилися маленькі червоні прищі на животі а тепер вже появились і на руках і ногах що це може бути і як лікувати?

  1. Доброго здоров’я Вам. Такі висипи можуть бути з різних причин та при різних захворюваннях. Якщо висипи мілкі розташовані хаотично, немає температури – це алергічне висипання. Якщо є висипи в видв парних елементів ( рядом на одинаковій відстані находяться та присутній зуд – це чесоточний кліщ. Почніть з прийому противоалергічних препаратів – діазолін, тавегіл, супрастин і т.д. Бережіть себе та близьких.

 155. Доброго дня, дитині 3.5 роки, дівчинка, зранку плаче, що боляче сходити по маленькому. Що робити? Дала 1/2 ношпи, поки так і не може. Животик надутий. Можна дати канефрон? Скільки? Чи потрібно в лікарню? Два тижні тому хворіли на тяжку кишкову інфекцію, лежали у лікарні

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки циститу та уритриту. Так, можна дати канефрон. Також можна дати уролесан в сиропі. Бережіть себе та близьких.

 156. Доброго дня! В неділю захворіла мама, температура трималась 4 дні 37,2-,37,6, соплі, першило у горлі. Приймали азітроміцин, промивали ніс, горло полоскали та пшикали ангілексом, вчора почався дуже сильний кашель, вночі кашель мтав ще сильніше-приступами кожеі 5-7 хвилин. Підкажіть,будь-ласка, що робити!

  1. Доброго здоров’я Вам. Вирогідно це ковідна інфекція. Дайте препарати від кашлю ( амброксол, або АСС, або проспан ). Внутрім’язево но-шпа або спазмалгон, також рекомендовано дексаметазон ( 1 ампула в день 3 дні ). Все інше робили ви правильно.
   Бережіть себе та близьких.

 157. Доброго дня! Я знаходжусь в Молдові, місто Бельци. Мене звуть Наталія Іванівна, мені 65 років.Я із Запоріжжя. Вчора після вечері я відчула дискомфорт у шлунку. Промила шлунок та прийняла пігулку Фталазолу. Потім почався водяний пронос. Ще я випила Ентеросгель та Сорбекс – 2 рази по 4 пігулки. Після Сорбексу стало троихи легше, сменьшилась біль та стало меньше виходить води. Ніяких інших ліків я не вживаю взагалі. В мене хронічний панкреатит та зменьшина функція щитовидної залози.
  Я впевнена, що в мене харчове отруєння.
  Підкажіть, будь ласка, які мені потрібні ліки та дієта.
  З повагою

  1. Доброго здоров’я Вам. Прийміть атоксіл або ентеросгель – препарати, які виведуть токсини. Пийте мінеральну воду без газів або регідрон (сольовий розчин). Якщо підніметься температура, необхідно прийняти антибіотик (ніфуроксазід).
   Бережіть себе та близьких.

 158. В мене червоні, інколи навіть сині пальці на ногах,з‘явились якісь плямки. Раніше думала що це верещ переохолодження. При доторканні трохи неприємно і болять. Можливо це можна якось вилікувати,якась мазь чи що

  1. Доброго здоров’я Вам. Вирогідно йде порушення кровообігу. Змініть обув – взуйте на розмір більшу, теплі шкарпетки, змазуйте троксевазином або гепаріновою маззю. Якщо появляться елементи шелушіння – то це прояви грибкової інфекції, тоді лікування противогрибковими мазями.
   Бережіть себе та близьких.

 159. здравствуйте!Помогти мне ,пожалуйста!Я лечила неврост.расстройство.Пила медопрам 20 м,7 месяцев.После окончание терапии прошло 6 недели.В эти дни пила нейрокомфорт.Сначала была заторможенность,чувство нереальности происходящего,покачивание.А ,сейчас,уже два дня сильное головокружение.Что это может быть?Может ли так долго длиться отмена?Терпеть и пройдёт или что-то выпить?Может ли быть головокружение от нейрокомфорта?Сколько все это может длиться?Спасибо

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний препарат немає таких побічних дій, можете його приймати далі. Також пийте заспокійливі чаї, молоко з медом.
   Бережіть себе та близьких.

  2. Доброго вечора , сьогодні виявила в свого батька опухлі ноги , та синяки на пальцях ніг , ноги покрилися сухою кіркою . Каже , що це стало відбуватися після укусу кота-безхатька , та він має вакцину проти дифтерії та правця . До лікаря на даний момент звернутися не може ( Гарно дякую , на все добре ♥️

   1. Доброго здоров’я Вам. Якщо обидві ноги з набряками, то це загальний процес, пов’язаний із порушенням серця або нирок. Прийміть сечогінні ( тріфас або верошпірон ). Якщо після укусу котика немає ранки, то турбуватися не потрібно. Також необхідно здати аналіз сечі, зробити УЗД нирок та серця. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 160. Цистит. Пахла моча 2-3 дня назад не сразу обратила на это внимание.
  Сегодня вечером резко и быстро ухудшилось состояние. Начала бегать в туалет. Больно писать, есть не большое окрашивание мочи в красный цвет в самом конце мочииспускания.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки циститу та уретриту. Так, можна дати канефрон. Також можна дати уролесан в краплях. Бережіть себе та близьких.

 161. Скажіть будь ласка цефінак 400пється раз на день чи два

  1. Доброго здоров’я Вам. 400 мг доза приймається 1 раз в день.
   Бережіть себе та близьких.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки стоматиту, просто полоскайте ротову порожнину содовим розчином або хлорофіліптом. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 162. Доброго вечора,випили таблетку кейвер,а потім замітили що прострочені….чи це небезпечно?

  1. Доброго здоров’я Вам. Нічого вже страшного. Але слизова шлунку може зреагувати, тому дієту декілька днів дотримайтеся. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 163. Доброго дня. 5.03 захворіла дитина, 6.03 ми поступили у відділення з діагнозом ковід ( температура і рвота) за три дні нам нормалізували стан та відправили долічуватися вдома ( зважаючи на ситуацію). Через день відновилася рвота і ми знову в лікарні. Крім ондансетрона і глюкози нам нічого не роблять. Підкажіть, будь ласка, що це може бути, якщо аналізи в нормі.

  1. Доброго здоров’я Вам. У вас достатнє лікування, звісно при ковідній інфекції порушується робота підшлункової залози, жовчного міхура. Дотримуйтеся дієти та призначеного лікування. Бережіть себе та близьких.

 164. Допоможіть знайти аналог препарату копренеса8

  1. Доброго здоров’я Вам. Шукайте препарати, діюча речовина якого периндоприл, індапамід. Бережіть себе та близьких.

 165. У бабусі зажало нерв в лопатці не може підняти руку, можливо мікроінсульт, до лікарні зараз не доїдемо, підскажіть уколи?

  1. Доброго здоров’я Вам. Дексаметазон та діклоберл в ін’єкціях. Бережіть себе та близьких.

 166. Доброго дня ,вчора після того як поснідала ,випила каву ,у мене появилась важкість в животі яка досі не проходить ,і відчуття ніби важко дихати ,ніби не хватає повітря ,раніше таке було але не довго ,а тепер аж до сьогодні Недавно робила гастроскопію ,у мене не було нічого такого ,але лікар сказав що жовч в шлунок поступає і дуже багато ,скажіть можуть бути такі відчуття через це ,і що можна зробити щоб позбавитись від цієї важкості ?пила омепразол і алмагель ,трохи краще але не сильно

  1. Доброго здоров’я Вам. При стресі та в весняний період починаються загострення захворювань шлунку, кишківника. Пройдіть курс лікування, який раніше вам призначав ваш лікар. Якщо почали приймати омепразол – то пропийте вже курс 3-4 тижні. Добавте ферменти ( фестал, або мензим, або панкреатин ) для покращення роботи підшлункової залози. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 167. Рік тому поставили діагноз виразкова хвороба 12-п кишки середньої тяжкості, період загострення. За 3 місяці лікування все стало на місця, але ось вже 2 місяць знов відчуваю середній біль в обл. Сонячного сплетіння. Зранку поки не поснідав все нормально. Після сніданку з’являється відчуття голоду, бурчання, смокче, інколи помірна біль. “Стул” вроді більш менш нормальний, але режим збився. можливості в даний момент повторно перевірітись через війну не маю. Хотілося б принаймні хоч почути від спеціаліста якісь рекомендації. Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. При стресі та в весняний період починаються загострення захворювань шлунку, кишківника. Пройдіть курс лікування, який раніше вам призначав ваш лікар. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 168. Добрий день. Спочатку було наче вухо у воді ,слабо чула. Потім все пройшло а почалась крутитись голова. Уже два дні крутиться,нудить . Якщо лежу то нормально. Тільки встану то знову так

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні при порушенні мозкового кровообігу. Препарат вертігохель – це краплі швидкої допомоги при такому стані. В інструкції пише схему прийому – зверніть увагу! в перші дві години прийом по 15 крапель кожні 15 хв. Краще прочитайте чітко інструкцію перед прийомо. Дотримуйтеся при можливості постільного режиму. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 169. У дівчини 18 років, Множинні переломи попереково-крижового відділу хребта та тазу. Закритий багатоламковий перелом правої та лівої бічної маси крижової кістки, передньої колони правої вертлужної западини, правої лобкової кістки, правої та лівої сідничних кісток, з помірним зміщенням уламків. Операції не було, місяць у лежачому положенні. Почалося дуже сильне печіння у правій нозі, там де є рана на п’яті, судоми ноги часті, множинні гематоми на правій нозі. Як полегшити біль у ноги і чи є можливість що дівчина ходитиме?

  1. Доброго здоров’я Вам. Ходити буде, дотримуйтеся постільного режиму у відповідному положенні. Гематоми треба змазувати гепаріновими мазями Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 170. Чоловік. 20 років. Три дні тому ближче до ночі почалось затрудяне дихання зі свистом, іноді приступи задихання. Знаходимось за містом, швидка не захотіла їхати. Вдалось поспати хвилин 10, засняла з яким звуком він спить. Хрипи і свист. Кашель присутній. Підозрюю що може бути астма. Підскажіть шо робити в такий важкий час, коли не реально виїхати в лікарню?

  1. Доброго здоров’я Вам. Робіть масаж грудної клітки, прогулянки на свіжому повітрі, прийняти спазмолітики. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 171. Добрий день.Під пахвами почався дерматит,шкіра червона,свербіж і вигляд як кропивниця.Думаю реакція на антипеспірант.Якою маззю можна скористатись,зрю можна було купити закордоном без рецепту.Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Скористайтеся цинковою маззю. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 172. Доброго дня, у зв’язку із ситуацією в країні, не можу виїхати із селеща до лікарні. Скарга : постійно терпне права нога, навіть коли знаходжусь в русі і спостерігається невеличка гуля на нозі при пальпації. Я

  1. Доброго здоров’я Вам. Змазуйте ногу маззю живокоста – покращує мікроциркуляцію, знімає такі симптоми. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 173. Доброго дня! У мене три неділі уже гігрома на кісті руки. Зараз почала боліти. Під час бойових дій зараз не можливо звернутися до хірурга. Як можна зменшити біль?

  1. Доброго здоров’я Вам. Змазуйте цю ділянку противозапальними мазями – вольтарен, диклак гель. Або мазь живокосту. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 174. Доброго вам дня! Вже 3й день відчуваю не ритмічне сердце биття. Таке відчуття начеб то 2 маленьких швидких удара, потім 1 звичайний. Потрапити до лікаря немає можливості! Будь ласка, скажіть що потрібно прийняти? Не хочу займатись самолікуванням.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це прояви аритмії, прояви екстрасистолії. Можна взяти краплі корвалолу, або таб панангін. При можливості зробити електрокардіограму. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 175. Ячмень на верхньому віці правого ока вже два дні. Не проходить. Такий же з’являється на верхньому віці лівого ока.

  1. Доброго здоров’я Вам. Місце покрасніння необхідно обробити антисептиком, або спиртовим розчином. Старайтеся бути в теплі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 176. Доброго дня, у мене вже напротязі 12 днів приблизно на вечір підіймається температура 37,5 і погане самопочуття, з ранку почуваю себе нормально а до обіду і блище до вечора стає погано і температура. Яка може бути причина чи потрібно це якось лікувати і до якого лікаря звертатись? 20 років

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні при затяжному або хронічному інфекційному захворюванні. Пийте вітаміни, багато рідини ( трав’яні чаї, столову воду ), здайте загальний аналіз крові та сечі, якщо є можливість УЗД внутрішніх органів та серця. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 177. Доброго вечора
  Скарги:Рвота рідким (водою),що не вип’ю іду зразу рвати, мучить живіт (але до туалету сходити не можу)
  Підкажіть ,що потрібно випити ?

  1. Доброго здоров’я Вам. Прийміть таблетку Церукалу, через 1 год таб Атоксілу, пийте мінеральну воду без газу малими порціями. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 178. Доброго дня! На голенях з’явилося почервонння яке чешеться

  1. Доброго здоров’я Вам. Це можуть бути симптоми прояву місцевої алергічної реакції. Змініть тип одежі, можна одноразово змазати гормональною маззю. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 179. От давления принимаю валсартан 80 утром, 80 вечером. Вероятно, я не смогу купить теперь, но есть Эналаприл. Можно ли заменить и в каких дозах.

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, ви можете замінити препарат, почніть з дози 5-10 мг, контролюючи тиск. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 180. Турбують панічні розлади в основному вночі, все почалось з того що 3 дні назад я проснувся в ночі від того що в мене почалась панічна атака(сильний тремор, високий пульс 100-120, вічутя стисненя шлунку, запаморочення) п’ю зараз валеряну, алору, біфрен і симптоми трохи зменшились і вдень не турбують тільки стиснення шлунку буває вдень, а так стан близький до панічної атаки проявляється ввечері і вночі, та такої панічної атаки яка була вперше немає.

  1. Доброго здоров’я Вам. При стресі такі симптоми часто бувають. Так як це прояв вночі, говорить про незручне положення вашого тіла під час сну, йде зажаття нервових коренців, що викликає порушення іннервацію серцевого м’язу. Це веде до порушення ритму та викликає тахікардію. Змініть поверхню, на якій ви спите на більш зручну, відкорегуйте висоту подушки, щоб шия була на рівні плеч, на ніч прийміть заспокійливі, краплі барбовалу наприклад. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 181. Біль у зовнішній верхній частині коліна при пальпації біль сильнішає прощупується невелечке рухливе ущільнення .при згинанні розгинанні відчутній хрускіт ноги

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки запального процесу – бурситу. Змазуйте коліно противозапальними мазями, накладіть пов’язку з еластичного бинту. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 182. ГАСТРОЕНТЕРОЛОГ. Добрий день! Будь ласка, дуже потрібна порада. Дитині 10 років, бували ще в дошкільному віці болі в животі в районі пупка. Тоді здавали аналізи та робили узі. По узі був загин жовчного, нічого особливого нам не призначали, з часом пройшло. Перед новим роком перехворіли на інфекцію з температурою і гострим кишковим розладом. З того часу тижнів зо два болів живіт, потім перестав, лікар призначав алмагель, пробіотики. Потім вдруге інфекція (вже не кишкова) і знову почалися болі в животі. По узі норма. Призначено дуспаталін, укрлів, ще пробіотик, домрид, дієта. При болях но-шпа. Особливо нічого не допомагає. Болі в животі в районі пупка, переважно після їжі, нудота, відрижка, відчуття переповненого шлунка, закрепи. Чи можна щось купити в аптеці за цими сиптомами, спробувати, може, допоможе? Дякую!!!

  1. Доброго здоров’я Вам. Локалізація болі в ділянці пупка часто при збільшених мезентеріальних лімфатичних вузлів ( знаходяться біля кишківника ). Це буває при глистній інвазії та після кишкової інфекції. Також може реагувати підшлункова залоза. Необхідна дієта, пробіотики та спазмолітики. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 183. Незрозумілий привкус у роті нема почутя голоду постійне бурліня в животі до 2 раз на годину ходжу в туалет близько 7 днів

  1. Доброго здоров’я Вам. Прийміть атоксіл, або ентеросгель. Дієта – варена та тушкована їжа, без жиру. Пийте мінеральну воду без газу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 184. Добрий день.
  За результатами УЗД синовіїт колінних суглобів, кіста Баєра витончення гіалінового хряща. Біль в колінах присутній. Сьогодні зранку після вчорашнього навантаження біль сильний, пекучий. Чим можна полегшити стан? Зараз знаходжуся за кордоном, у зв’язку з військовими діями. Завчасно Дякую!!!!

  1. Доброго здоров’я Вам. Прийміть німесіл – 1 раз день 5 днів. Змазуйте противозапальними мазями – діклофенак натрія, вольтарен. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 185. Добрий день, у спині в районі правої нирки був тупий біль два дні тому, опісля відчувалося ніби там затерпло. Протягом трьох днів періодично сіпається ліва нижня повіка, а сьогодні великий палець, вказівний та середній лівої руки ніби колить голками, а безіменний та мізинець трохи затерпають. Підкажіть, що це все може означати? До якого лікаря піти?

  1. Доброго здоров’я Вам. Вам необхідна допомога невролога. Також здати загальний аналіз крові та сечі. Зробіть УЗД нирок для виключення наявності конкрементів. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 186. У мене епілепсія petit mal.
  Я коли приїззаю в якесь місце, квартиру, мені здається що я тут вже був, що все тут мені знайоме, але людина говорить що ти тут в перший раз, тебе тут ніколи не було. Те що мені знает ся що я тут був десь через годин 6-8

  1. Доброго здоров’я Вам. Радимо регулярно приймати ліки, які призначаються при такому захворюванні, дотримуватися режиму дня, менше стресів або краще виключити їх. Регулярно відвідувати психотерапевта, невролога, іноді необхідна допомога психіатра. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 187. чи можна трифас 20 ампули для внутривенноі інекціі колоть внутримышечно?

  1. Доброго здоров’я Вам. Ні не можна, будуть м’язеві запалення. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 188. Доброго дня, СА був місяць тому ( захищений) , була затримка 4 дні зробила тест негативний та на наступний день пішли місячні як завжди , зараз через тиждень мають знову бути місячні але в мене дивна відчуття серцебиття в животі , можливо це дивно але я відчуваю серцебиття , інших ознак вагітності немає, тошноти , болю в грудях або тому подібних. Можливо це стрес чи всетаки вагітність ??

  1. Доброго здоров’я Вам. Це прояви стресу на фоні якого ви відчуваєте пульсацію черевного відділу аорти, найбільшої судини людини. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 189. Доброго дня, брат кашляє постійно, до лікаоя не звертались, температури немає, горло болить, ніс закладений. Кашляє уже більше 2-х тижнім, таблетки, чаї, сиропи на допомогають+ще курить. Скажіть будь ласка, які можна антибіотики купить від кашлю?

  1. Доброго здоров’я Вам. Антибіотики призначаються при появі температури. Від кашлю приймайте амброксол, або АСС. Пийте лужну воду, робіть трав’яні інгаляції. Бажано кинути палити, адже нікотин є першою причиною хронічного бронхіту. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 190. Температура зранку піднімається до 37.3 і цілий день так потім вечором падає на 36.7 і зранку дальше піднімається і так довгий час що може бути перед цим хворів на почки можливо не залікував повністю ?

  1. Доброго здоров’я Вам. Так і є. При не вилікуваному гострому захворюванні характерні такі симптоми. Пийте вітаміни, добре харчуйтеся, зміцнюйте імунітет. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 191. В мені по тілі скрізь почали виходити ,коричневі пятна ,а по спині та поживоті вообще вкрито ,коли почуваю ,то вони взуваються ,чому ,яка причині та посідають свербіти іноді підкажіть ,що це таке і як лікувати,до лікарів не зверталася ,бо стидаюся показувати

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані висипи характерні при отрубевидному лишаї. Все тіло навіть і ті ділянки, де немає висипу, необхідно змазувати саліциловим спиртом та мити тіло дегтярним милом, волосся шампунь нізорал. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 192. В горлі ніби ком стоїть ,пече у грудях
  На узі показало міклоулітаз ,холестероз, холецистит, але до лікаря так і потрапила

  1. Доброго здоров’я Вам. При гострому чи хронічному стресі такі симптоми можуть бути. Зробіть при можливості рентген грудної клітки, якщо ніяких змін не виявиться, то приймайте заспокійливі препарати. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 193. Добрий день сьогодні по аналізах сказали що в мене хвороба крона і сказали що потрібно йти до гастро антеролога але чекати ще місяць що мені робити щоб не погіршувати стан

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, це захворювання серйозне і його складно лікувати. Призначаються специфічні препарати. Поки пийте вітаміни, добре харчуйтеся, зміцнюйте імунітет. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 194. Доброго дня. Дитині 4 р 10 місяців. Ніяк не можу вивисти аскариди вже 2 р. Коли не здам аналіз завжди є. Проходили курсами і декаріс і зентел і пірантел, абсолютно не дієво. Чим вивисти аскариди?

  1. Доброго здоров’я Вам. Ефективне лікування аскарідозу є кисневі клізми. Поки можете кожний ранок натщесерце давати гарбузове насіння 10-12 зернят – смачно та ефективно в лікуванні глистів. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 195. Тошнота вже 3 день,до того був солодкий присмак в роті

  1. Добрий день, Тетяна.
   Необхідно перевірити на вміст цукру в крові. Здайте аналіз крові. Бережіть себе та будьте здорові.

  2. Добртй день моїй донькі 13 років і внеї треті місячні і вони затяюються як більш всього кровотечі що робити

   1. Доброго здоров’я Вам. Таке буває, особливо при стресах. Можна дати кровозупинюючи препарати, почніть з відвару кропиви та вітамін С. Бережіть себе та близьких.

 196. Доброго дня. Хлопчик 6 років, вночі скрежетить зубами. Від чого це, що робити? Крім того заявилась звичка обмацувати свої геніталіі, та показувати всім вдома, гратися. Не знаю, що з цим робити? Ще одне: якийсь психологічний запор, боїться какать, здержується після того , як перейшли на унітаз. Допоможіть, як цього позбавитись? Дякую.

  1. Добрий день, Наталія.
   Обстежте дитину на глисти, також обов’язково покажіть дитину спеціалісту – дитячому неврологу.https://evroklinika.com/ru/poslugy/detskyj-nevroloh/ Тільки після огляду, невролог зможе Вам дати необхідні рекомендації. Звертайтеся, раді допомогти.

 197. Доброго дня, хотіла б запитати, дитині 5 років говорить на ніс, немає жодних вилілинь, що це може бути? Носик чистий, чистили вмиснею для носика клізмочкою немає нічого? Прошу вашої поради, що це може бути? Дякую

  1. Дуже неприємно,я жду відповіді на запитання, а мій запит зник. Вчора написала ввечері.

   1. Добрий день, Наталія.
    Усі запитання проходять модерацію, для цього необхідний час. Вам обов’язково на запитання дадуть відповідь. Будьте здорові.

 198. Позавчера началось обильное носовое кровотечение вызвал скорую кровь остановили посоветовали амлодипин давление было 160/110 но кровотечения продолжаются Сегодня залез в интернет по причинам возникновения такой ситуации и все симптомы указали на артериальную гипертонию в данный период я не имею возможности обратимся к врачу физически какие препараты вы бы посоветовали?

  1. Добрий день, Роман.
   При високому тиску можуть йти носові кровотечі. Для зниження тиску препаратом швидкої дії є каптопрес 1 таб. Даний препарат знижує тиск, але його дія не тривала всього 3-4 год. Препарат Конкор або бісопролол – знижують тиск на більш тривалий час, дозу визначає лікар кардіолог або сімейний лікар після огляду пацієнта. Раді допомогти.

 199. Доброго вечора. Дитина часто ходить по маленькому, каже нічого не болить. Вночі не вставала. Дівчинка 4 рочки. Всі показники сечі в нормі, окрім лейкоцитів – 25

  1. Доброго дня, Катя. У дівчаток часто бувають вульвовагініти ( запальний процес зовнішніх статевих органів ). Добре підмивайте дівчинку, три-чотири рази на день. Також бажано звернутися до дитячого гінеколога на огляд. Другою причиною буває – глисти гострики, які подразнюють слизову сечевипускного каналу, що викликає дані симптоми. Здайте аналіз – зішкріб на ентеробіоз ( деталі правил забору https://evroklinika.com/porady-likariv/pediatr-vu/yak-pravilno-zibrati-kal-dlya-analizu-na-yajtsya-gelmintiv-ta-tsisti-lyamblij/).

 200. Добрий день! Проконсультуйте будь-ласка. Діагноз оперезуючий лишай. Десь вже напротязі півтори неділі. Температури вже немає. Пройшли курс антибіотиків. Лікар призначив цефедокс, валавір. Чим можна прибрати больові відчуття?

  1. Добрий день, Сергій.
   Так, приймайте нестероїдні противозапальні препарати – ібубруфен, або дексалгін. Швидкого Вам одужання.

 201. Доброго дня обпекла кипятком дві ноги обробляю пантенол спрей та спасатель мазь і нічого не допомагає ноги гниють нічо не проходить що порадите вийти з зати не можу взутись так само

  1. Доброго здоров’я, Оксана.
   Якщо приєдналася інфекція, необхідно їхати в хіругічне відділення, лікар очищує неживу тканину, яка є джерелом інфекції. Призначає присипки з антибіотиком. Це серйозні питання, тому не зволікайте. Поки мазями мазати не можна, пантенол уже не діє. Одужуйте.

 202. Чудово, вночі написала запитання, і воно тут було, зараз, замість відповіді, бачу , що його видалили.

  1. Доброго дня, Олена. У нас коментарі не видаляються, а лікарі у вільний робочий час дають відповіді. Гарного дня.

 203. Доброї ночі. В батька 66 років під вечір піднялась температура, близько 20:00- 37,5, в 22:30- 38,2.
  Дали парацетамол 500 мг, через дві години температура 38,5.
  З симптомів більше нічого. Непоїть біль в спині протягом останніх 2 тижнів.
  Чи можна о 3:00 ночі дати Імет (ібупрофен 400 мг) якщо температура триматиметься? Коли варто викликати швидку ?
  Дякую

  1. Доброго дня, Олена.
   Збивати температуру можна і необхідно тими препаратами, які швидко знижують температуру, а саме препарати парацетамол, ібубруфен, анальгін. Головне як реагує на це організм людини. Також важливу роль відіграє прийом рідини, а саме проста питтєва воду, вживати часто дрібними порціями, більше 2 л. на добу. Швидку необхідно викликати якщо є затишка, різка блідість шкіри, температура вище 39, яка не знижується після прийому таблетованих препаратів. Необхідно внутрішньом’язеві ін’єкції. Швидкого одужання.

 204. Доброго дня! Підкажіть будь ласка що може бути коли заважає щось у горлі?
  Таке враження,що гланда з правої сторони велика(але насправді гланди не великі) або просто при ковтанні щось мені заважає!Це відчуття не завжди є, частіше на вечір або коли лягаю спати,починаю кашляти,бо щось заважає.Ковтаю слину і ніби пробкою стає ,дискомфорт…

  1. Доброго Вам дня, Анна.
   Необхідно звернутися до ЛОР лікаря для огляду. Якщо все добре у верхніх дихальних шляхах, то вам необхідно пройти УЗД обстеження щитоподібної залози. Коли збільшена щитовидка, йде здавлення тканин щиї, що викликає такий симптом як у вас. Звертайтеся, раді допомогти. https://evroklinika.com/poslugy/uzd-shchitovidnoy-zalozy/

  2. Добрий вечір. Заболіло горло, звернулась до лікаря, зробили тест. Підтвердився ковід. Симптомів крім того що боліло горло і закладений ніс ніяких більше не було. Весь тиждень температура була 36,5. А зараз вже 3 дні температура 37.3-37.5. Чому вона змінилася, не розумію. Більше симптомів ніяких, стан не змінився. Мене хвилює зміна температури

   1. Добрий день, Тетяна.
    Так проявляється захворювання. Необхідно дотримуватися постільного режиму, пити багато рідини, приймати вітаміни. Швидкого Вам одужання.

 205. Добрий вечір, здав на коагулограму всі показники в нормі окрім одного АЧТЧ норма 24,6-36, 8. А результат 23 . Сімейний лікар каже що це нормально рідка трохи кров, але мені здається що це навпаки трохи згущена. А ви що порадите?

  1. Добрий день, Микола. Повторіть даний аналіз через 1 місяць. Після порівняння, можна буде вияснити причину. Гарного дня.

 206. Доброго дня, мій хлопець 2 дні тому випадково наступив на цвях, промив рану спиртом і ніби все було добре, окрім того що боліла рана. Сьогодні зранку прокинувся від того що його трусить, температура 38, біль у всьому тілі, нирках. Не знаю чи це застуда, чи результат поранення.

  1. Добрий день, Діана.
   Якщо є запальний процес у рані – то причиною підвищення температури є рана. В любому випадку необхідно звернутися до сімейного лікаря, щоб вас оглянув. Швидкого одужання.

 207. Захворіла 7 лютого. Здала тест на ковід – результат забарився. Температура 7 днів була до 39. Вчора спала до 37 і мене виписали. Самостійно здала аналізи у платній клініці:
  с-ядерний білок 9,2; лейкоцити знижені – 3,69 ; нейтрофіли (заг) – % 37,4; Лімфоцити підвищені – % 50,7; Нейтрофіли (абс) знижені – 1,38. Чи варто турбуватись та вимагати проведення терапії ? Почуваюсь не дуже.
  Сімейний лікар сказала: “Так буває”

  1. Добрий день, Таміла.
   Все правильно, у вас є наслідки перенесеної інфекції, деколи так заний астенічний синдром. Все нормалізується з часом. Пийте вітаміни, багато рідини для розрідження крові, багато гуляйте, добре харчуйтеся і ваш організм швидко одужає.

 208. Звертаюся до гастроентеролога
  як усунути неприємну біль у желудкові та тяжіння?

  1. Добрий день, Олена.
   Зробіть фіброгастроскопію (зонд). Після огляду буде відомо, що правильно вам призначити. Також зробіть УЗД внутрішніх органів – печінки, жовчного міхура та підшлункової залози.

   1. Доброго дня, турбує те що коли засинаю підхоплююсь від того що задихаюсь, і болить зліва грудна клітка коли рузаюсь

    1. Добрий день, Катя.
     Треба прослухати легені у лікаря (аускультація) та зробити рентген грудної клітки. Якщо у вас з легенями все буде в порядку, то причиною такого стану може бути зажаття корішків нервів, які йдуть з грудного відділу хребта. Тоді необхідно зробити МРТ даного відділу та звернутися до вертебролога. Швидкого вам одужання.

 209. Добрий вечір , болить горло полощу його сіллю. При полосканні щось в гортані лопнуло і пішла кров тепер не можу ковтати слину і полоскати боюсь щоб не повторилось

  1. Добрий день, Катерина.
   Полоскати треба, не бійтеся. Це поверхнева судинка лопнула, поганого нічого немає. Швидкого Вам одужання.

 210. тиждень потому раптово підвищилася температура до 37,5 – 38,0, головний біль, закладеність носа, сухий кашель, слабкість, ломота в кістках, безсоння. В даний час температура нормалізовалася, звлишилося – закладеність носа, кашіль з дуже незначним виділенням, слабкість, біль у кістках зменшилася. але все одно важко засинати.

  1. Добрий день, Володимир.
   Після перенесеної любої інфекції у людини проявляється наслідки хвороби, особливо це стосується ковіду. У період пандемії усі прояви вірусної інфекції навіть при негативному тесті, є ковідною інфекцією. Тому необхідний час для відновлення організму. Вам необхідно пити багато рідини, полівітаміни, добре харчуватися. Для сну можна пропити молоко з медом, м’ятний чай, можна випити валеріани. Якщо покращень не буде, необхідно звернутися до невролога. https://evroklinika.com/ru/navparvlenia/nevrolohiya/ Звертайтеся, раді допомогти.

 211. Доброго дня, хотіла Вас запитати у дитини 8 років болить шия з одного боку і має температуру і каже, що болить голова, погано їсть, що це може бути і,, що робити? Дякую

  1. Добрий день, Ліда.
   Вирогідно йде запалення лімфатичних вузлів шиї, тому піднялася температура та появилися болі в даній ділянці. Необхідно зробити УЗД лімфатичних вузлів шиї та звернутися до сімейного лікаря. При температурі більше 38 необхідно давати жарознижуючі препарати, парацетамол або нурофен. Швидкого Вам одужання.

 212. Доброї ночі, не знаю що це може бути , в ночі коли хочу засинати стає дуже важко дихати , так як ніби коли хочу закрити очі важко самій вдихнути , що це може бути підкажіть будь ласка

  1. Добрий день, Мар’яна.
   Це можливо психологічний фактор на фоні хронічного стресу, або є проблема в грудному відділі хребта. Необхідно звернутися до невролога і лікар після огляду вияснить причину та призначить необхідне обстеження та лікування. https://evroklinika.com/navparvlenia/nevrologiya/

 213. Здравствуйте! Извините, можете ли кто-нибудь сказать пару слов о препарате Дегидроэпиандростерон ДГЭА (DHEA), который очень популярен сейчас во всем мире в плане профилактики старения и продления жизни человека?

  1. Добрий день, Галина.
   Даний препарат – недостатньо науково підтверджених даних, щоб рекомендувати використання DHEA у ширшому масштабі, за винятком спеціалізованих ендокринних центрів. Його деколи рекомендують як харчову добавку, але це не є коректно. Краще гормональні препарати вживати після обстеження та консультації ендокринолога.

 214. Син,20років, легка форма ДЦП. В понеділок зробили бустерну дозу. Два дні була t⁰ 37,5 ,ломота і слабкість. В середу почував себе добре, а вчора після того я понапрягався (зробив масаж) стало погано: головокруження,велика слабкість, злегка тошнить, нехватка кисню. Сьогодні цілий день відпочивав, але стмптоми залишаються тіж самі.
  Чи може це бути досі наслідки вакцини?

  1. Добрий день, Олена.
   Вам краще звернутися до свого лікуючого невролога на огляд, а поки давайте багато пити (столову воду більше 2 л.), трав’яні чаї, аспірин кардіо 1 таб в день. Швидкого вам одужання.

 215. Ривароксобан 20мг. Чи можна ділити навпіл ? Щоб прийняти як 10мг. Дякую.

  1. Добрий день, Олександр.
   Таблетки звісно можна, капсули небажано.

 216. 09.02 головний біль, біль у горлі, першіння і підвищення температури до 37,5. Ніч з 09 на 10 температура 39 сухий кашель. У день 10.02 температура до 38,5 піднімалась 2 рази. Ніч була нескладною. Сьогодні 11.02 з’явились білі і червоні бубки на задній стінці горла і на мигдаликах.

  1. Доброго Вам здоров’я, Аліна. Це прояви ковідної інфекції, вам необхідний ліжковий режим, пийте аспірін кардіо, обов’язково вживайте столову воду, більше 2 л. в день, трав’яні чаї, вітамін Д та цинк. При температурі парацетамол або нурофен. Швидкого Вам одужання.

 217. Добрий день,22 тиждень вагітності,10днів назад підтвердився коронавірус,1 раз була температура 38,збила парацитамолом,боліло тільки горло,пила Оспамокс,бо в сечі були бактерії,після антибіотику здала Д диметр-1878,лікарка назначила Аспірин Кардіо на 10 днів,пропила 5 днів здала Д диметр_ 2555,може зашвидко здала аналіз,чому загущеність почала рости?

  1. Доброго ВАм здоров’я. Христина.
   Це наслідки ковіду, тому призначення виконуйте, пийте аспірін кардіо, обов’язково вживайте столову воду, більше 2 л. в день. Швидкого Вам одужання.

 218. Добрий день. У тата був ковід, підтверджений результат тиждень тому. Лікар сказав зробити КТ. КТ показало що на верхівці S3 лівої легені солідний вузол неправильної форми, 14х7мм, із чітким спікуловидним контуром, щільно прилягає до судини, ознак консолідації легеневої тканини не виявлено. Субплевоальні фіброзні зміни. Скажіть чи це серйозно чи це вже онкологія?

  1. Добрий день, Марта.
   По одному КТ важко стовідсотково стверджувати про онкологію. Вам необхідно зробити КТ в динаміці через 2-3 міс. і тоді картина буде більш ясна. Поки виздоровлюйте і пройдіть УЗД усіх внутрішніх органів – печінки, підшлункової залози, нирок, передміхурової залози та щитовидної залози. Враховуючи перенесений ковід, необхідно обстежити серце – зробити УЗД та ЕКГ, проконсультуватися у кардіолога. У нас працюють лікарі з великим досвідом роботи. Приходьте, допоможемо. https://evroklinika.com/ru/navparvlenia/uzi/

 219. Добрий вечір. Що необхідно здати узд, ренген. Болить більше 2 місяців нога(бедро). Не можу зрозуміти ніби в м.язі ніби в кістці. Спочатку думала чиряк, але так і нічого не з.явилось. Не синяк бо колір не змінений. Пече ніби і поколює як синяк чи то чиряк має бути, особливо коли торкаюсь або лягаю на той бік. Може різко запекти і відпустити. Зараз стало більше турбувати. До сімейного потраплю через 2 тижні.

  1. Доброго здоров’я Вам, Олена.
   Такі симптоми можуть бути при утворенні тромбів в венах, міозитах і т.д. Дійсно треба звернутися до лікаря, спочатку до невролога, також зробіть УЗД судин ніг https://evroklinika.com/poslugy/uzd-ven-kintcivok/. Після огляду судин та консультації невролога, можна буде зрозуміти як вас правильно лікувати. Поки ногу змазуйте троксевазином. Швидкого Вам одужання.

 220. Доброй ночи доктор я вакцинировалась двумя дозами короновак но в феврале заболела температура 38 ломит кости и голова болела что посоветуете делать?

  1. Доброго Вам здоров’я, Людмила.
   Треба лікуватися. Пийте багато рідини, а саме просту воду ( більше 2 л.) та трав’яні чаї. Обов’язково аспірін кардіо 100 мг 1 раз в день, парацетамол при температурі вище 38, полівітаміни, вітамін Д та цинк. Швидкого Вам одужання.

 221. Не можуть лікарі,до яких зверталася підібрати таблетки від тиску.Часто дуже сильно болить голова від підвищеного тиску і зміни погоди,особливо тоді,як йде дощ.Приймала довго еналаприл,але не допомогло

 222. Доброго вечора дитині 10мімяців з’явився лишай.Чи можна його мазати мазю клотримазол?

  1. Добрий день, Людмила.
   Ні, не можна змазувати даною мазью. Є більш ефективніші та менш агресивні на шкіру мазі. У вашому випадку необхідний огляд дерматолога. Тільки після консультації та огляду дитини, лікар призначить безпечне ефективне лікування. Звертайтеся, раді допомогти.https://evroklinika.com/ru/navparvlenia/dermatolohyia/

 223. Допоможіть порадою – температура 38 -38,7 вже 4 дні, дуже сильно ліхорадить, сильний озноб, слабкість. Приймаю ІБУПРОМ-допомагає на 5-6 годин – приймаю 4-5 капсул за добу. П’ю трав’яний чай, вітаміни Д3 та Ц.

  1. Добрий день, Олена.
   Також можна приймати парацетамол, комбінуючи з нурофеном ( діюча речовина ібупрофен). Можна прийняти анальгін, краще зробити ін’єкцію внутрім’язево. Пити багато простої води ( 2 л і більше), робити дихальну гімнастику (дихати животом, надувати кульки). Вживайте вітаміни, трав’яні чаї. Швидкого Вам одужання.

 224. Доброї ночі. В чоловіка різко пачала боліти спина трішки вище копчика. Може лежати лише на землі,на твердій рівній поверхні,і не може ходити. Скажіть будь ласка що це може бути

  1. Добрий день, МАрія.
   Це ознаки здавлення спинно-мозкової кили, запалення та набряк. Терміново необхідно госпіталізувати в нейрохірургічне відділення ( або в невроголію), зробити МРТ попереково-крижового відділу хребта. Тільки лікар невролог або краще нейрохірург вирішить питання, як правильно лікувати. Поки обезбольте – внутрім’язево Дексалгін 1 ампулу. Швидкого одужання.

 225. У мене ковід. Чи можна дитині йти у школу ( у неї жодних симптомів немає)?

  1. Добрий день, Тетяна.
   Ні, не можна вашій дитині відвідувати школу, необхідно витримати самоізоляцію. Відсутність симптомів при контакті ще не означає, що дитина не заражена. Швидкого вам одужання.

 226. Хворію вже тиждень,горло,темп.37.5 один день,вчора здала тест позитивнии,на ренгені висвітили лівостороння бронхопневмонія,сатурація 97, призначили лікування аугментіном,чи правильно це?

  1. Добрий день, Світлана.
   Так, лікування правильно. Не забувайте про необхіність самоізоляції, пити багато рідини, робити дихальну гімнастику (дихати животом, надувати кульки). Вживайте вітаміни, трав’яні чаї. Швидкого Вам одужання.

 227. Доброго дня. Після прийому «Постинору» через 5днів почались ніби як місячні (до нормальних місячних ще 12 днів). Скажіть будь ласка Чи є це нормою?

  1. Добрий день, Марія. Так, все правильно, це називається менструально подібна реакція. Необхідно зараз дочекатисяя звичайних місячних, які можуть початися трохи пізніше. Гарного дня.

 228. Діагноз лівостороння бронхопневмонія,тест +,аналізи в нормі,сатурація 97 ,так як ніхто не може зробити іньєкціі,назначили аугментин чи правильно це? Дякую

  1. Добрий день, Світлана.
   Так, лікування правильно. Не забувайте про необхіність самоізоляції, пити багато рідини, робити дихальну гімнастику (дихати животом, надувати кульки). Вживайте вітаміни, трав’яні чаї. Швидкого Вам одужання.

 229. Болі в животі протягом 2-3 годин. Чи можна вживати Німесил? Поносу немає. Алкоголь не вживаю. Не курю. Їв вчора 1 раз бутерброди. Пив чай з імбиром. Тошноти немає.

  1. Добрий день, Роман.
   Такі симптоми краще знімати прийомом спазмолітиків. Це но-шпа, спазмолекс, спазмалгон. Взяти одну таблетку любого з цих препаратів. Якщо біль всерівно посилюється, необхідно звернутися до лікаря гастроентеролога. Звертайтеся, раді допомогти. У нас в клініці ведуть прийом лікарі вищої категорії https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/.

 230. Доброго дня,мене турбує біль та важкість в грудях особливо при натисканні,вони ніби затверділи.Перед тим як лягаю спати біль загострюється і так вже приблизно 10 днів

  1. Добрий день, Ніка.
   Це дисгормональне порушення, таке буває коли порушується гормональне відношення естрогенів та прогестерону у жінки. Тому йде набряк тканин молочної залози, що викликає біль. Необхідно зробити УЗД молочних залоз та матки з яєчниками, звернутися до гінеколога. Поки можна прикласти лист свіжої капусти, попередньо занурити в гарячу воду. Це зніме набряк та зменшить больові відчуття. Звертайтеся, раді допомогти. У нас в клініці ведуть прийом лікарі вищої категорії https://evroklinika.com/poslugy/uzd-molochnikh-zaloz/

 231. Добрий день!
  Підкажіть, будь ласка, висока температура протягом 5 годин.
  Була спочатку 37,1 – випила противірусний аміцитрон, потім через годину піднялась до 38,5. Випила парацетамол, та без результатів. Пізніше випила ампулу анальгіну, нічого теж не допомогло. Протягом всього часу п‘ю багато рідини, однак вже об 23:00 температура майже 39, випила другу ампулу. Поки не спадає, порекомендували випити нурофен або німесил. Скажіть, чи можна так ? Чи можна так комбінувти з анальгіном ? Буду дуже вдячна за допомогу.

  1. Добрий день, Анна.
   Анальгін має більше протибольову дію та малу жарознижуючу дію. Температуру краще збиває парацетамол, аспірін та нурофен. Препарати можна комбінувати, не можна зловживати. ПРийом може бути кожні 6 або 8 годин. Швидкого одужання.

 232. Доброго дня, в мене є проблема з шкірою а точніше розтяжки які появляються на обличчі і вони плюс до того надзвичайно замітні

  1. Добрий день, Віталій. Це ендокринологічна проблема. Тому спочатку зверніться на огляд до ендокринолога, необхідно буде здати аналізи, які призначить лікар ( це дуже специфічні показники, тому спочатку зверніться до лікаря ), зробіть УЗД щитовидної залози, наднирників. https://evroklinika.com/poslugy/uzd-shchitovidnoy-zalozy/

 233. Доброго дня!Чоловік 35 років,скарг не має.Здавали аналізи загальні,планово(для себе).Виявили відхилення від норми у показниках печінки.Раніше все було добре.
  Аланінамінотрасфераза(АЛТ,АLT)-77 Од/л(вище норми)
  Аспартатамінотрансфераза-163 Од/л(високий)
  Білірубін загальний в нормі -4.3 мкмоль/л
  Білірубін прямий в нормі-1.9 мкмоль/л
  Білірубін непрямий в нормі-2.4 мкмоль/л
  Ліки:Ларнамін-1 саше 3р.на день,протягом 10дн.
  Лесил-1капс.2р.на день,протягом місяця.
  Підкажіть будь ласка,чи є ефективним лікування,яке виписав лікар?Дякую!

  1. Добрий день, Оксана.
   Так, цей препарат дуже ефективний при лікуванні захворювань печінки. Швидкого одужання.

 234. Добрий день! Температура уже 3 день 37 і 4 не збивається, дуже болить голова, деколи може крутитись! Що це може бути???

  1. Добрий день, Софія.
   Такі симптоми характерні для ковідної інфекції. Пийте багато рідини – води до 2 л, чаї з трав. Прийміть парацетамол або нурофен. Рекомендовано аспірін кардіо 1 таб в день. Швидкого Вам одужанння.

 235. Добрий день. Допоможіть порадою.
  З червня місяця 2021р.в дитини розпочалося легке покашлювання, шукали причину.09.11.21р. звернулись до невропатолога з дитиною. Поставили діагноз “Невротичні тіки”(було покашлювання і вокальний тік). Приписали Магне В6, гліцисед, аллева,тенотен – все в комплексі.
  З 10.01.21р. добавився ще один тік,подьоргування м’язами живота. Звернулися знову до невропатолога, діагноз на цей раз поставили “Поліморфні невротичні тіки” Лікування на цей раз призначили Седофаст і Галоперідол 1,5 мл 25 днів по 5 днів з різним дозуванням.Прочитала побічні ефекти і вагаюся чи потрібно приймати такі серйозні ліки. Робили ЕЕГ – показало все добре. Можливо хтось давав своїм дітям такі ліки,поділіться яка реакція. І порадьте хорошого невропатолога дитячого, місто не грає ролі. Дякую.

  1. Добрий день, Анастасія.
   Таке наростання кількості тіків за короткий період часу свідчить про високу збудливість головного мозку. Щоб не пропустити судомну готовність, вам необхідний дитячий невролог епілептолог. У нас в клініці веде прийом провідний фахівець в місті Києві по лікуванні епілепсії та судомних станів Нечай Алла Федорівна. https://evroklinika.com/ru/likari/vrach-nevrolog-nechaj-alla-fedorovna/. Запис на прийом за тел +8(096) 43 43 848.

 236. У дитини температура 39-38:5збивала нурофеном і парацетамолом недопомага як збити температуру

  1. Добрий день, Наталія.
   Треба викликати швидку, щоб зробили внутрім’язеву ін’єкцію. Також необхідний огляд лікаря, у дітей дуже швидко змінюється клінічна картина. Швидкого Вам одужання.

 237. Добрий вечір! Я б хотіла проконсультуватися з вами – у мене часто виникає тахікардія, причину не знайшли. Чую дуже сильно пульс в голові, особливо коли лягаю, або сижу. Останнім часом, часто ніби переривається дихання. Дуже болить нога і з”явились 2 синяки прямо можна сказать нізвідки, ніде не вдарялась. Може виникнуть тахікардія, коли хвилююсь, але може і просто нізвідки, коли я в спокійному стані.Відчуваю важкість в області серця, можу повернутись на другий бік і ця важкість зникає. Допожіть, будь ласка, хоч порадою, бо сильно себе накручую і не можу спокійно жити. П”ю “конкор”, останнім часом дуже часто. Мені всього 37 років, раніше такого не було, на серце ніколи не жалілася. Ще буває ніби пече голова(рідко) і підвищується тиск.

  1. Добрий день, Світлана.
   Вам необхідно зробити УЗД судин голови та щиї та УЗЗ щитовидної залози. Тахікардія – це симптом при зовсім різних захворюваннях. Якщо є порушення роботи щитовидної залози, при порушенні мозкового кровотоку та при порушенні осанки. Ви молода, все врегулюється. Препарат конкор п’ється по призначенню лікаря і його не можно курс переривати – це також веде до порушень ритму, якщо не правильно вживати ліки.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нас в клініці є спеціалісти, які Вам допоможуть. Спочатку пройдіть УЗД, лікар після обстеження призначить вам необхідне лікування, порадить що робити далі. https://evroklinika.com/ru/navparvlenia/uzi/

 238. Доброго дня! Був герпес на підборідді, після того з’явилося висипання по всьому носі і вже місяць не проходить. Маленькі прищі червоного кольору, постійно розсіюються. Що це може бути? Дякую

  1. Добрий день, Леся. Вам необхідно звернутися до дерматолога. Без огляду лікаря не можна чітко виявити причину та поставити діагноз. Герпетичний висип на підборідді практично не буває. Герпес висипає на слизових – це губи внутрішня поверхня носу. У вас вирогідно інша шкіряна інфекція. Тому не гайте час, зверніться до дерматолога.https://evroklinika.com/navparvlenia/dermatolohiia/

 239. Доброго дня. Хворію ковідом, 7 день. Температура 37-37,4 не падає вже 7 день. Лікуюсь енгістолом, траумелем, протефлазідом і на ніч 1 таблетку аспірин кардіо. 3 дні тому почалась біль в області серця та прискоренне серцебиття. Чи є це нормою для ковіда ? Якщо ні, то що варто зробити в першу чергу? Дякую

  1. Добрий день, Ірина.
   Так, такий перебіг захворювання характерний для ковідної інфекції. Пийте багато рідини – просту столову воду, трав’яні чаї. Це розріджує кров, що сприяє покращенню загального стану. Добавте вітаміни. Лікування у вас призначене кваліфіковано. Бажано зробити ЕКГ. Швидкого вам одужання.

 240. Починаю пити КОК, чекаю місячних для початку прийому таблеток. Від вівторка(три дні поспіль) маю незначні коричнуваті мажучі виділення, сьогодні почались кров‘янисті(думала місячні, оскільки як раз по календарю), тому прийняла першу таблетку. Проте кров’янисті знову змінились на коричнуваті, і звичних місячних як таких немає. Що робити? Продовжувати пити КОК, навіть попри те, що немає місячних чи перестати?
  * виділення всього скорше бути спричинені ескапелом, пила його орієнтовно два тижні тому.

  1. Добрий день, Марія.
   Не можна пити гормональні препарати без схеми. Це грубе втручання в ендокринну систему і може піти виражене порушення циклу.
   Зверніться зараз до лікаря гінеколога, зробіть УЗД матки, яєчників. Тільки після огляду лікар вам скаже коли та які контрацептиви вживати. Бережіть своє здоров’я.

 241. Добрий вечір , мені потрібна допомога. Я не можу набрати вагу . Мені 15 років і це є проблемою. В мене хороший раціон . І я не хворію анорексією. При рості 164 я важила два місяці тому 45 кілограм , а заре знову скинула і важу 43 . Я не розумію причини. Можливо є якісь таблетки щоб набрати вагу чи ще щось. Порадьте будь ласка щосб

  1. Добрий день, Карина.
   Необхідно здати аналізи на наявність глистів та лямблій, також перевірити щитовидну залозу – зробити УЗД та аналізи на гормони щитовидної залози. При високій концентрації даних гормонів підвищюється обмін речовин і людина втрачає вагу. Також при наявності глистів – вага може знижуватися. Зробити УЗД внутрішніх органів – печінки, жовчного міхура, селезінки. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/ Всі необхідні аналізи та УЗД обстеження можна пройти у нас в клініці. Звертайтеся, раді допомогти. Запис за тел. 096 43 43 848.

 242. Доброго вечора. Від неділі 23 січня хворію на ковід у середу здала плр, сьогодні прийшов позитивний результат. Із симптомів залишилось тільки першіння в горлі. Завтра повинна приїхати дочка з навчання чи можу я її заразити ковідом? Сьогодні 6 день, скільки днів людина може бути заразна?

  1. Добрий день, Марія.
   Якщо тест позитивний, то ви є переносчиком інфекції, тобто ви заразна. Період захворювання може бути від 10 до 14 днів, деколи і довше. Ізолюйтеся від рідних, пийте багато рідини, вітаміни та аспірін кардіо. Швидкого вам одужання.

 243. Доброго вечору. Вчора випила банато алкоголю (вино). Вночі було блювання. Зранку теж було не добре. Потім знову було блюванння. І зараз знову. Що робити?

  1. Добрий день, Віка.
   Пийте багато води для промивання шлунку та зняття інтоксикації. Можна прийняти нурофен або аспірін. Теплий чай з лимоном. Від їжі утримайтеся, трохи дайте відпочити підшлунковій залозі. Швидкого одужання.

 244. Доброго дня. У моєї матері біль і взуття в низу живота( біль не сильна але переходяща понизу) чи обов’язкова колоноскопія ( мати боїться сильно що щось станеться) чи є інші методи дослідження щоб поставити діагноз. Кров, щетовидку і інше уже перевірялось.

  1. Добрий день, Ігор.
   Для виявлення патології кишківника діагностичним методом є колоноскопія. Дану процедуру можна пройти під наркозом. Хай мама не боіться, нічого м’якою трубкою їй не пошкодять. Просто сама процедура неприємна, тому її бояться. Гарного Вам дня.

 245. У мене була травма голови, перелом черепно мозгової кістки, получається лоб вдавлений в середину, бувають часті головні болі, чи берутть з такою травмою до служби

  1. Добрий день, Микола.
   Дане питання вирішує спеціальна комісія воєнкомату. Все залежить від ступеню травми та наслідків від неї. Удачі Вам.

 246. Доброго дня, синові 3,7 роки. Погано розмовляє. Прокололи 10 уколів кортексин. Тепер назначили гамалате В6 і когнітіум. Чи можна приймати одночасно ці препарати чи краще спочатку пропити один,потім інший? І якщо по черзі,то з якого почати?

  1. Добрий день, Олена. Для повноційної лікувальної дії призначені препарати вживають курсами, тому нічого змінювати вам не можна. Як призначив ваш лікар, так і приймайте ліки. Швидкого одужання. Також ще призначають дообстеження УЗД судин голови та шиї, для визначення правильного кровоплину клітин головного мозку. https://evroklinika.com/poslugy/doplerohrafiia-sudyn-dlia-ditej/ Звертайтеся, раді допомогти.

 247. Доброго вечора, на руках і ногах з’являються плями, схожі на синяк, потім зникають, але останнє довго не зникає. Частіше за все вони виниккють після сильного хвилювання. Не болять і не чешуться, скажіть, будь ласка, що це могло б бути?

  1. Добрий день, Татьяна.
   Це ознаки порушення венозного відтоку та порушення згортання крові. Необхідно здати загальний аналіз крові з формулою та зробити УЗД обстеження судин ніг, зокрема УЗД вен. Звертайтеся, раді допомогти https://evroklinika.com/poslugy/uzd-ven-kintcivok/

 248. Затримка 16 днів, на 17 день з’явилася менструація чи кровотеча темно червоного кольору. Що це може бути? Може бути вагітність?

  1. Добрий день, олена.
   В любому випадку це порушення циклу. Вам необхідно зробити УЗД матки та яєчників та звернутися до гінеколога. Бережіть себе та будьте здорові.

 249. Добрий вечір. Прошу сказати, як вилікувати грибок нігтів(тріскають, один трошки почорнів і є порожнина). Дякую.

  1. Добрий день,Галя. Спочатку необхідно встановити тип грибка, для цього приходьте на консультацію дерматолога, здається аналіз і тільки тоді можна призначити відповідне лікування. Поки можете змазувати йодом, але дуже обережно і не довготривало.

  2. У дитина на сідницях лишай, як лікувати. Місцеві дерматологи на ізоляції.

   1. Добрий день, Оксана.
    Ви впевнені. що це лишай. Для точної діагностики необхідний огляд зі спеціальним приладом та проведення йодної проби. Краще зачекайте огляду лікаря дерматолога.

 250. Добрий день. Мій батько потрапив до лікарні з великою арирмією. Після лікування поставили діагноз: Основний діагноз: Застійна серцева недостатність. ІХС, комбінована аортальна вада з переважанням недост. аортального клапану атеросклеротичного генезу. Атеросклеротичний кардіо склероз СН ІІб ст – Ііа ст. Помірний гідроперикард. Фібриляція та тріпотіння передсердь постійна форма. ГХ ІІІ ст. Супутні захворювання: Атеросклеротична хвороба серця. Йому виписали рекомендовані ліки після виписки (18.01.22): бісопролол 2,5 (1т вранці), ксарелто 20 (1т ввечері), еплепрес 25 (1т вранці), раміприл 2,5 (1т вранці), аторіс 30 (1/2т на ніч), торасемід 10 (1т вранці), предуктал (1т вранці). Зараз у нього тиск 100/55 або 110/60, пульс 70-80, висвічується сердечко. Які ліки можна відмінити, щоб не було такого низького тиску (раніше було 136/80 або 134/85)? Що йому потрібно давати їсти? Чи повинні бути якісь фіз.нагрузки? І до чого нам потрібно готуватися?

  1. Доброго дні, Ольга.
   Це складна патологія серця та судин, тому ніякі ліки Вам відміняти не можна. Призначене лікування необхідно, щоб тиск був стабільний та не посрювалися атеросклеротичні зміни судин. Харчування необхідно дотримуватися здорової їжі – варене, тушене, запечене, без жиру, виключити гостре, копчене, солене.
   Прості овощні супи, каші,овочі, фрукт, молочні продукти – це потрібно вживати. Фізнагрузка поступово – ходьба, плавання, велосипед. Все під контролем вашого кардіолога. Бережіть себе та будьте здорові.

 251. Доброго дня. Відчувається несильний тиск(важкість) навколо серця і над грудьми, тиск 100/60 і відчуття тривожності. Що це таке? Раніше серце ніколи не турбувало. Відчуваю другий день.

  1. Добрий день,Христина.
   Необхідно звернутися до кардіолога та зробити УЗД серця та ЕКГ. Дані симптоми характерні при захворюванні серця. Звертайтеся, раді допомогти https://evroklinika.com/navparvlenia/kardiologiya/

 252. Добрий вечір!
  Допоможіть будь ласка.
  Змерза в ноги …симптоми:сильний головний біль,сухий кашель та печія по спині…?
  Що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам, Леся.
   Звісно зразу бути у теплі, добре зігріти ноги, спину, пити гарячі напої ( чай з медом, молоко ). Можна прийняти таблетку нурофену, це добре обезболить та є протизапальним засобом. Бажано 1-2 дні відпочити вдома, в постелі. Організм швидко адаптується та відновиться. Бережіть себе та будьте здорові.

 253. Хлопцю 21 рік. 5 місяців зуд тіла без висипань. Про що говорить розгорнутий ан.крові ( не норма)- ширина розподілу еритр.( RDW-SD) 43,3( збільшені), середній об’єм тромбоц.(MPV) 11,3( збільш.), Паличкоядерні нейтрофіли-2( зменш.), Сигментоядерні нейтрофіли відн.к- тьNEU 44.0( зменш), лімфоцити відн.к- ть LYM 44.0 ( збільшені). На УЗД трохи збільшена печінка і підшлункова, печінкова проба норма, щитоподібні гормони норма. Про що говорить аналіз крові, куди далі звертатись. Терапевт говорить що це алергічне.Дякую

 254. Чому є важкість у шлунку переходить у лівий бік і щизає )

  1. Добрий день, Андріана.
   Це ознака порушення роботи шлунково-кишкового тракту, доя якого входять такі органи як шлунок, кишківник, печінка, жовчний міхур та підшлункова залоза. Вирогідно мале місце порушення у харчуванні ( переїдання, жирна, гостра їжа), також стрес – все це сприяє у порушенні роботи даних органів.
   Вам необбхідно звернутися до гастроентеролога та зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо.https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/

  1. Добрий день, Юля. Це свідчить про наявність хронічної інфекції в організмі. Необхідно обстежити внутрішні органи на УЗД та звернутися до сімейного лікаря.

 255. Доброго ранку
  У дитини 4,5місяці була температура 38,5 збивали нурофеном, як виявилося виліз зуб, потім з’явились такі симптоми як осиплість голоса, забитий ніс, інколи кашель. Що це може бути? Чи потрібно звертатись до лікаря? Дякую

  1. Добрий день, Анна.
   Так, потрібно щоб дитину оглянув лікар. Дані симптоми характерні для початку вірусної інфекції. Прорізування зубів температури не викликає. Швидкого одужання.

 256. Доброго Дня! Хочу отримати консультацію лікаря дерматолога. В мене на ладонях та великих пальцях руки якісь зміни,шкіра суха свербить і тріскається.

  1. Доброго Дня! Хочу отримати консультацію лікаря дерматолога. В мене на ладонях та великих пальцях руки якісь зміни,шкіра суха свербить і тріскається.

   1. Добрий день, Тамара.
    Необхідно сфотографувати ділянки шкіри, які вас турбують та вислати фото на вайбер клініки +38 (099) 558 48 34 або електронну пошту [email protected]. Само краще прийти на консультацію до лікаря дерматолога. Тільки після огляду лікар зможе коректно призначити вам лікування. https://evroklinika.com/navparvlenia/dermatolohiia/ Звертайтеся, раді допомогти.

  2. Добрий день, Тамара.
   Необхідно сфотографувати ділянки шкіри, які вас турбують та вислати фото на вайбер клініки +38 (099) 558 48 34 або електронну пошту [email protected]. Само краще прийти на консультацію до лікаря дерматолога. Тільки після огляду лікар зможе коректно призначити вам лікування. https://evroklinika.com/navparvlenia/dermatolohiia/ Звертайтеся, раді допомогти.

 257. Доброї ночі. Скажіть підвищився тиск 160 на 100 чи можна колоти уколи на пониження тиску якщо є температура 37.7? Хворому 62роки

  1. Добрий день, Ярослав.
   Так, можна і необхідно знижувати тиск, навіть якщо є підвищена температура. Бережіть себе та будьте здорові.

 258. Если у пациента анапластическая астроцитома 3 желудочка можно делать вакцинацию против COVID-19?

  1. Добрий день, Вікторія.
   Вакцинуватися необхідно усім, це допоможе уникнути ускладнень при захворюванні на ковіддну інфекцію та зберегти життя. Обов’язково перед вакцинацією проконсультуватися з лікуючим лікарем по основному захворюванню. Бережіть себе та будьте здорові.

 259. Добрий день!
  Вже давно стикнувся з такою проблемою, часто в ротовій порожнині присутній дискомфорт на язику, в результаті формується наліт і утворюються плями схожі на опіки, через них підвищенна чутливість, відчувається як будьто ошпарив гарячим чаєм язик в тих участках, в результаті цього замітив, що при такому стані часто присутні висипання на лиці в області бороди-підборідя, на інших ділянках лиця чисто, і також одночасно висипає на спині, з чим це може бути пов‘язано, що робити або до якого спеціаліста звернутись?

  1. Доброго Вам здоров’я, Віталій.
   Дані симптоми характерні для порушення роботи печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Необхідно зробити УЗД цих органів та звернутися до гастроентеролога. https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/ Звертайтеся, унас в клініці всі послуги Ви можете отримати в зручний для Вас час та день.

 260. Доброго дня, хотіла б запитати чи краще видалити мегдалики чи постійно промивати? Томущо як перший раз промисли то через 2 місяці знову зявилися пробки у мегдаликах? Дякую

  1. Добрий день, Ліда.
   Звісно краще промивати, продовжувати консервативне лікування. При цьому застерігайтеся переохолоджень, вірусних інфекцій. Бережіть себе та будьте здорові.

 261. Доброго дня, мене звати Олександр і мені потрібна консультація дерматолога. Моя проблема заключається в акне, яке мене турбує майже з самого дитинства. В данний час я лікуюсь в місцевого дерматолога який призначив мені АКНЕТИН, який дав результати в перші два тижні. Лікуюсь я вже приблизно 1.6 років, але був період приблизно в 2 місяці коли я не приймав ці ліки (хворів тяжкою формою COVID19) в цей період моя проблема знову почала себе проявляти, лікар говорить що я прийняв маленьку дозу акнетину на свою вагу, приблизно половину (я дійсно приймав маленькі дози через погіршення стану моєі печінки від цих ліків). Хотів дізнатися на скільки згубний вплив цих ліків на організм?

  1. Добрий день, Олександр.
   Так, кожні ліки мають якісь побічні дії. Але якщо лікування необхідне, то призначають ще препарати для підтримки роботи печінки (гепатопротектори). Також необхідно дотримуватись здорового харчування. Пити багато рідини (чай, столовва вода).

 262. Добрий вечір,потрібна консультація ревматолога,розшифровка діагноза і що краще зробити

  1. Добрий день, Роман.
   Послуги спеціаліста ревматолога у нас в клініці немає. Гарного дня.

  1. Добрий день, Валерій.
   ЕКГ сфотографуйте та скиньте на вайбер клініки +38 (099) 558 48 34 або електронну пошту [email protected]

 263. Доброго ранку. В мами почало перщіння горла дні 4-5, почала випаласкувати и розсмоктувати таблетки, але воно нижче спускається и вже починається бронхіт. Вона живе в селі, де ні лікаря ні аптеки немає. Що мені порадите купити з ліків і потрібно, чи ні, купувати інгалятор, щоб робити інгаляції?

  1. Добрий день, Олена. Необхідно багато пити рідини, бути в тепломку приміщенні, не виходити на холодне повітря. З ліків септифрил або декасан для горла. Швидкого одужання.

 264. Добрий день, наперед дякую за допомогу!
  У мене зараз запалення верхніх дих. шляхів (була у лікаря) але я багато говорила не дивлячись на біль у горлі, та в мене пропав голос (дуже сів), підкажіть будь-ласка, я маю турбуватись і щось приймати/робити (окрім мовчання та пиття теплих напоїв) чи це не страшно і воно само скоро пройде? Я гадаю що я навантажили зв‘язки, бо навіть відчувала біль коли говорила, але продовжувала (хоч і не громад через біль у горлі від застуди).

  1. Добрий день, Марина. Це не страшно. Виконуйте всі призначення вашого лікаря і швидко будете здорові.

 265. жінка 29 років, 9 днів паморочиться і болить голова. раніше такого не було. які можуть бути причини і які аналізи здати?

  1. Доброго здоров’я Вам, Оксана.
   Необхідно здати аналізи кров на цукор та загальний аналіз крові, зробити УЗД судин голови та шиї. Обов’язково звернутися до невролога або кардіолога.
   Швидкого Вам одужання.

  1. Добрий день, Наталія.
   Це може бути захворювання шлунку або серця. Спочатку зверніться до гастроентеролога. Після огляду лікар поставить діагноз та призначить необхідне дообстеження та лікування. Зробіть УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, також електрокардіограму. Швидкого Вам одужання.

  1. Доброго Вам здоров’я, Христина.
   Необхідно лікувати, змазувати шкіру, призначене дермактологом препаратами (мазь, суспензії).

 266. Доброго вечора! Бачу лікарів кількох спеціальностей тут на сайті, але чи можна звернутись для поставлення діагнозу… У області не змогли знайти хворобу яка дає певні симптоми.
  Якщо є спеціалісти які можуть поставити діагноз коли не змогли інші – будь – ласка напишіть. Я тоді опишу симптоми. Дуже важко жити з такими симптомами. З роботи розрахувавсь… а знайти як це лікувати ніхто не може.
  Я думаю що проблема в відсутності в області лікарів тих рідкісних професій – які тут потрібні.

  1. Доброго Вам здоров’я, Володимир. Звісно, щоб предметно говорити, необхідно Вам описати всі ваші скарги та розвиток захворювання, результати проведених обстежень. Допоможемо.

 267. Якщо Шое у дівчинки 15 років 13 мм/год.Це норма?Якщо ні то що робити?

  1. Добрий день, Ірина. Приводу до паніки немає. Якщо у вашої дівчинки відсутні скарги, повторіть аналіз через місяць, тоді можна зробити висновки. Раді допомогти. Будьте здорові.

 268. Болить поперек температура маю аналізи на руках не знаю чи хороші

  1. Добрий день, Ірина. Щоб прокоментувати аналізи, їх необхідно бачити. Опишіть їх або скиньте на вайбер телефону клініки 099 558 48 34. Також вам необхіодно звернутися до невролога для призначення лікування. У нашій клініці ведуть прийом спеціалісти вищої категорії, допоможемо https://evroklinika.com/navparvlenia/nevrologiya/.

 269. Доброго вечора.Звериаюся з допомогою до дерматолога.В мене на шкурі з’явилися якісь висипи ,вони типу прищі твердувати але коли я їх розчухую то виступає кров.Спочату вони були на ногах і не багато,потім виступили на животі,потім на спині а тепер вже й до обличчяя і рук дісталися.Страшно сверблять.В будинку є коти чоловік каже що може бути така реакція на них,але я не мала ніколи алергії на котів. Можливо Ви зможете мені чимось допомогти і щось порадити.Дякую!

  1. Добрий день, Еріка. По опису скарг та розвитку висипу схоже на scabies (в народі чесотка). Візьміть суспензію бензил бензоату і змазувати всі участки тіла 3 дні, всі речі проглажувати. Краще звісно спочатку огляд дерматолога, деякі шкіряні захворювання протікають одинаково. Тільки лікар після огляду зможе Вам чітко поставити діагноз та призначити необхідне лікування. https://evroklinika.com/navparvlenia/dermatolohiia/
   Звертайтеся, раді допомогти.

 270. У дитини сірчана пробка в ухах. Капали перекись водню 3 дні але вона не шипіла, як можна позбутися сірчаної пробки але не твердої ( були на прийомі та бачили через камеру)

  1. Добрий день, Ірина. Необхідно звернутися до ЛОР лікаря. Тільки лікар зможе витягти накопичену сіру без травмування каналу.

  1. Доброго здоров’я, Мирослав. Обов’язково звернутися до сімейного лікаря. Можуть так проявлятися початок пневмонії. Зробіть рентген легень та ЕКГ. Швидкого Вам одужання.

 271. Доброго дня!)
  Підскажіть будь ласка,маю проблеми з шлунком та дванадцятипалою кишкою,але є і проблеми з язиком на кінчику язика тріщина яка з кожним днем розширяється і язик дуже чутливий до кислого,газованого,соленого червонуватого кольору трішки болить коли притискаю до піднебіння та на кінці не гладенький ,пористий і маленькі тріщинки ,зверталась до лікаря гастроентеролога але лікар не відповіла що саме з язиком та який спосіб лікування можливий,сказала що все це від внутрішнього захворювання,але ж має бути якийсь спосіб лікування?

  1. Добрий день, Алла. Прояви на язику – це відображення стану ваших внутрішніх органів, тому лікар і запропонував вам лікування саме цих органів. Без вирішення внутрішньої проблеми стан язика не зміниться. Поки для полегшення стану можна полоскати порожнину рота настоєм кори дуба або розчином Ротокан.
   Швидкого Вам одужання.

 272. Підкажіть, будь ласка- ттг 1,76 мкОд/ мл, т4 32,31 пмоль/ л, антитіла до тиреопероксидази АТ-ТПО 268,1 МОд/мл, що це може бути? Дякую

 273. Турбує алергія, підозрюю що саме хімічні реактиви та кислоти, з якими працюю на підприємстві в лабораторії приймання молочної сировини, провокують появу симптомів. Чи можуть хімічні препарати, а саме: сірчана та соляна кислоти, безліч реактивів і т д. Провокувати захворювання

  1. Добрий день, Світлана. Так, можуть бути причиною алергії. Тому необхідно звернутися до лікаря алерголога та пройти необхідні обстеження. Незволікайте. Хронічні алергічні захворювання дуже небезпечні для організму.

 274. Доброго вечора. Останніх пів року йде набір ваги, набряки на ногах, руках, обличчі, скинути вагу не можу, а живіт постійно здутий, при натисканні зовсім болить, а найбільше в області пупка. Зробила УЗД ОЧП виявили Х.Панкреати і Х.Холецестит. Підкажіть,будь ласка , яке лікування.

  1. Добрий день, Аня. Також необхідно ще здати аналізи, які призначає лікар гастроентеролог. Вам необхідно проконсультуватися з лікарем. У нас в клініці приймають лікарі вищої категорії. https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/. Звертайтеся, раді допомогти.

 275. Сильна ниюча біль в області ямки віддає в спину біль починається від першого посилку їжі і болить цілий день

  1. Добрий день, Мар’яна. Необхідно звернутися до гастроентеролога та пройти УЗД внутрішніх органів. У нас в клініці приймають лікарі вищої категорії. https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/. Звертайтеся, раді допомогти.

 276. Здравствуйте, хотела бы узнать о своей проблеме. Три дня назад ела сырники. И в итоге твердый прожаренный кусочек довольно сильно уколол меня. С того момента у присутствует дискомфорт, покалывание при поворотах и напряжении, ощущение инородного тела в области гортани, на подобии маленькой соринки. Дискомфорт не критический, но так как он и не пропадает, я очень беспокоюсь по этому поводу. К врачу попасть не было возможности в связи с праздниками. По этому пишу об этой проблеме вам, с надеждой что вы дадите мне совет. Скажите пожалуйста, есть ли вероятность того что там могло что то остаться? Или же это просто повреждение слизистой, которому надо дать время зажить? Благодарю

  1. Добрый день, Ирина. Конечно, беспокоиться не о чем. Все пройдет в течении нескольких дней. Хорошего Вам здоровья.

 277. Скажіть будь ласка чи можна робити МРТ голови на 4 тижні вагітності?

  1. <