Онлайн консультації

Вельмишановні наші клієнти! Лікарі медичного центру “Євроклініка готові допомагати – проводити онлайн консультації для всіх, хто потребує допомоги безкоштовно та за мінімальну оплату.

Для дорослих  –  лікар дерматолог, кардіолог, терапевт, гастроентеролог, психолог
Для дітей – лікар дитячий дерматолог, дитячий ортопед, дитячий невролог, дитячий кардіолог, дитячий психолог, педіатр.

Онлайн консультації

Онлайн консультації лікаря для всіх, хто потребує допомоги

Задайте питання – Отримайте відповідь. 

Заповніть, будь ласка, форму, яка знаходиться нижче. 

Протягом 2-3 год. отримаєте відповідь.

За мінімальну оплату, всього 370 грн. Ви отримаєте:

 • Повноцінну консультацію лікаря в онлайн режимі на період карантину.
 •  Після закінчення карантину кожний клієнт додатково буде оглянутий в клініці відповідним спеціалістом та отримає суттєві знижки на інші послуги клініки.

Телефонуйте  +38(096)43−43−848

або пишіть [email protected]

Повноцінна консультація лікаря в онлайн режимі включає

 • Встановлення попереднього діагнозу, враховуючи скарги, розвиток захворювання
 • Допомога лікаря з поточними питаннями, якщо є діагноз
 • Рекомендації у виборі методу дообстеження
 • Корекція терапії при наявності обстежень

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


1 725 Відповідей

 1. Добрий день. В мене була завмерла вагітність на 8 тижні. Зробили чистку вишкрібання. Через 8 днів зробили УЗД. Заключення:Незначна гематометра.Що це означає?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це невеличкий згусток крові, який вийде при наступних місячних, після яких потрібно зробити УЗД матки повторно. У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 2. Доброго дня Дитина 10 днів тому почала хворіти скарлатиною. Зараз залишився тільки висип прищіків на язику і язик потрісканий. І ранки навколо рота. Лікар каже що дитині вже можна в школу. Чи вартує вести дитину до школи, чи краще нехай ще по буде в дома? Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Якщо дитина почуває себе добрке, активна, то в школу можна йти. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 3. Доброго дня! Турбує проблема сухої шкіри на руці. Пляма розміром 7×5см сухої запаленої шкіри з тріщінами. Жінка 45 років

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися до дерматолога. Тільки після огляду лікар призначить необхідну мазь, яка вилікує дані порушення. Звертайтеся, допоможемо https://evroklinika.com/navparvlenia/dermatolohiia/. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 4. Доброго дня.18 років тому була язва двинадцятиперсної,5 років тому холіцестит с нарушениєм колоидних свойств желчи.гастродуоденит хрон.доброкачественная гипербилирубиния.5 месяцев назад пролечила Хілорі Пілорі.после нього прокапалась глутаргіном реосорбілакт.,бо було погано поті 2 місяця дуже сильний дисбактеріоз пропила 1міс.гепаргін,ентерожерміну, ентерол.весь цей час почуваюсь погано біль то в правому,то в лівому боці,тошнота іноді буває діарея.слабість.2 міс.назад перехворіла орз(мабуть ,тест не робила)була інтоксикація потім зуд в тілі,плями рожеві на обличчі.ніби якась харчова непереносимість.аналізи біохімія норм,повишен білірубін общ 37.общ ан крові норм.Аналіз здавала 2 міс. тому.Ще в мене аутоімунний тироідоніт гормони в нормі.Поможіть будь ласка советом.ближайший гастроентеролог 90км. По запису не скоро.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися на прийом до гастроентеролога, це обов’язково, як би далеко лікар не знаходився. Або до сімейного лікаря. Зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Дотримуйтеся дієти, їжа повинна бути варена або тушкована, легка до вживання (дієта №5). Під час їжі приймайте ферменти ( креон, або панкреатин, або мезим). Періодично препарати для покращення роботи печінки – енерлів, або гепабене, або гептрал. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 5. Доброго дня,мала операцію на дермоїдні кісти яєчників,не можу набрати вагу

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися на прийом до нгастроентеролога. Зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Також перевірити щитовидну залозу, зробити УЗД. У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, вам допоможуть. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 6. Доброго дня!
  В грудні ковтала зонд сказали що в мене ГЕРХ і лікар прописав моторикс, езолонг 20 і алмагель до їжі, проте відсвяткувавши свята повернулась печія, відрижка і здуття
  Здавши загальний аналіз і аналіз на хелікобактер пілорі де були збільшені моноцити 12.30 а хелікобактер 2.23, я пішла до іншого лікаря.
  Мені прописали проксіум, мукоген, гавіскон та ерміталь
  Поки пила таблетки правильно харчувалась і все було добре і аналіз загальний і біохімічний аналіз крові був без жодних відхилень
  коли перестала пити таблетки знов почалась печія, відрижка і здуття
  Що робити? Вже немає сил на це все

  1. Доброго здоров’я Вам. Дане захворювання хронічне і потребує довготривалого лікування. Тому звертайтеся до одного лікаря, який буде вас вести та корегувати препарати. Обов’язково дотримуватися дієти. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

   1. Які продукти в такому випадку краще взагалі не вживати?

 7. Добрий день, скажіть будь ласка в ночі терпнуть обидві руки, а зранку наче «ватяні».Порадьте,що робити в такій ситуації

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно зробити УЗД судин голови та шиї та звернутися до невролога. У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, вам допоможуть. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 8. Добрий день. Мені знову виписали антибіотик та нестероїдні протизапальні засоби а в мене проблеми зі шлунком. Знайомі порадили Омез. Та чи можна його приймати одночасно з цими ліками. Ефект антибіотиків не послабшає?

  1. Доброго здоров’я Вам. Так можна приймати і необхідно. На дію антибіотиків цей препарат не впливає. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго дня. Часте оніміння пальців рук ( всіх,окрім великого.) При застуді довготривале оніміння

   1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні для неврологічних захворювань. Необхідно звернутися на прийом до невролога. У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, вам допоможуть. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 9. Отримав результати аналізів, тромбоцити 164, лімфоцитів 42.5, бізофілів 0.09, крупних, тромбоцитів 43, холестерин 7.14
  35 років, підвищений тиск 100/140 був.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно зробити УЗД органів черева, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та звернутися до гастроентеролога. У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, вам допоможуть. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 10. Добрий день! Отримавши результати розгорнутого аналізу крові дорослої людини, виявилося що підвищені ядровмісні еритроцити 1.7%, ядровмісні еритроцити 0.14 г/л. Про що це свідчить?

  1. Доброго здоров’я Вам. В нормі в крові цих клітин не повинно бути, так ці ядровмісні еритроцити знаходяться у кістковому мозку. Зверніться до гематолога. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 11. Доброго ранку, я не можу сходити на стілець, що порадите?

  1. Доброго здоров’я Вам. Пийте багато води, більше вживайте овочів та фруктів. Мікроклізми готові є в продажу в аптеках. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 12. Добрий вечір. Вже тиждень часу просто ужасно пече в горлі і грудях, таке враження що всередині все горить. До того ще й дуже боляче ковтати. Абсолютно нічого не допомагає. Навіть прийняла Аугментин а результату нуль. Спати ночами неможливо бо ужасно пече, болить. Скажіть будь ласка що це може бути. Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. ЬТреба йти до сімейного лікаря на огляд. Дані симптоми ларінготрахеїту. Треба ліки від горла. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 13. Добрий вечір. Дитині 6р, глисти , були лямбрії, далі аскариди, не можемо вилікувати вже 3 місяці.. тепер звернулись до лікаря, приписав схему лікування, насторожує те, що пити зентел 400 мг 3 рази на тиждень місяць часу, то получається 12 таблеток в місяць.. боюсь, щоб не завелика доза, що порадите?

  1. Доброго здоров’я Вам. Вам призначили курс відповідно до потреби. Так, дози високі, але скільки приймати і коли вирішує лікуючий лікар відповідно до патології. Зверніться знову до свого лікаря або проконсультуйтеся ще в іншого спеціаліста. Зверніться до гематолога. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 14. Добрий вечір. На спині в області хребта з”явились круглі плямки шершаві на дотик з ледь рожевою серединкою та світлими краями.Вони не турбують. Чи може це бути лишай, чи можливо алергія на щось?Воно може пройти саме, чи необхідно звернутись до лікаря?

  1. Доброго здоров’я Вам. Обов’язково потрібно звернутися до дерматолога, так як лишаї бувають різ ного типу. Відповідно лікування також різне. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 15. Доброго вечора. Вчора син як грався впав і вдарився до кута сміттєвого відра у район виска, зачіпив брову і в оці на білку з’явилася червона пляма. Сьогодні ввечері скаржиться на сильний головний біль у виску.

  1. Доброго здоров’я Вам. Вам з дитиною необхідно звернутися до дитячого невролога. Головна біль – це наслідок удару. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 16. Доброго дня!!! У мене позавчора були коричневі виділення, місцями рожеві. У мене зараз термін 9 тижнів. Одразу зв’язалась з лікарем своїм. Вона приписала Дицинон в таблетках (по 2 таблетки 4 рази на добу) і Вібуркол (по 1 свічці 3 рази на добу), ще я 2 тижні як приймаю Прогінорм геста і Метафолін солгар. Вчора і сьогодні виділення прозорі. Скажіть будь ласка чи є шанс такими препаратами врятувати нашу крихітку?

  1. Доброго здоров’я Вам. Якщо виділення прозорі, значить ризик кровотечі припинився. Обов’язково зверніться на огляд до гінеколога. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 17. Добрий день.
  Дитину з осені турбувало горло… лікували…на початку грудня почала кирхати (прочищати горло…казала що в горлі як щось застряло). Були у ЛОРа…сказав, що зауважень немає. Здали на глисти…виявили токсокари. Лікували з 10.01 по 19.01 …10 днів Ворміл 400мг 1 р в день…вже пройшло 12 днів кирхання не зникло…зменшилась частота…вночі спить добре не кирхає. Є періодичні скарги на біль в животі…особливо після їжі…іноді головний біль. Сьогодні на долонях з’явився висип… чешеться. Весь цей час є зміни в поведінці…підвищена дратівливість. Дитині 10,5 років, вага 33 кг.
  Як довго може бути це кирхання? Як зрозуміти що глистів більше немає?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це так названі нервові тики. Прояв порушень нервової системи. Необхідно пройти консультацію у дитячого невролога. Пройти обстеження УЗД судин голови та шиї. https://evroklinika.com/poslugy/nevrolog-u/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 18. Доброго дня.
  21 тиждень вагітності і виявили вірус простого герпесу і цмф інфекцію. Чим це небезпечно для дитини і чи можливо це лікувати?

  1. Доброго здоров’я Вам. Якщо титри невисокі, то лікування не потребується та особливого впливу на розвиток плоду не спостерігали. При високих титрах, призначення та рекомендації робить лікар, який веде вагітність. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 19. Доброго дня. Таке питання: у свекра інвалідність 3-ї групи за діагнозом коксартроз. На даний момент йому 63 роки, стан дуже погіршився, він не може ходити, трохи сидить, сильні болі в ногах. Плюс є проблеми з пам’яттю (відсутня короткострокова пам’ять), є запаморочення, сплутаність думок, депресивність. Хотіли зробити йому 2-у группу інвалідності і оформити чоловіку над ним опіку, так как потребує постійного догляду за собою. Але він відмовляється від обстеження, лікування, спілкування з лікарями. На доглядальницю і будинок для літніх людей теж не погоджується. З родичів поряд живе тільки син один (донька живе за кордоном). У вас є якісь рекомендації, що ми можемо зробити в цій ситуації.

  1. Доброго здоров’я Вам. Знаходити компроміс із ним особисто, підключіть людину, яка має на вашого батька авторитетний вплив. При можливості запросіть лікаря невролога додому і спеціаліст дасть вам більш конкретні рекомендації. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 20. Доброго дня! Будь ласка можете пояснити на скільки все погано ічи можно це вилікувати. Дитина 4,5 років заключення: ЕЕГ не відповідає нормі. ЕЕГ низького рівня альфа ритм змінено. Підвищено індекс активності дельта, бета діапазонів. Сповільнення дельта потиличних ділянок, локальні зміни лівої скроневої ділянки.
  Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися на прийом до дитячого невролога. У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, вам допоможуть. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 21. Доброго дня. П’ять днів назад випила 2 літри вина за вечір, після цього почалися постійні болі в районі підшлункової, печінки і товстої кишки (частіше все болить по черзі), болі досі не пройшли. Знаю що вже кілька років маю збільшену печінку, селезінку та підшлункову. Що міг спровокувати алкоголь і чи пройде біль сам собою? Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, алкогольне перенавантаження загострило усі хронічні процеси вашого організму. Необхідно зробити УЗД органів черева, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та звернутися до гастроентеролога. У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, вам допоможуть. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 22. Доброго дня!!! У мене позавчора були коричневі виділення, місцями рожеві. У мене зараз термін 9 тижнів. Одразу зв’язалась з лікарем своїм. Вона приписала Дицинон в таблетках (по 2 таблетки 4 рази на добу) і Вібуркол (по 1 свічці 3 рази на добу), ще я 2 тижні як приймаю Прогінорм геста і Метафолін солгар. Вчора і сьогодні виділення прозорі. Скажіть будь ласка чи є шанс такими препаратами врятувати нашу крихітку?

  1. Доброго здоров’я Вам. Все повинно бути добре у Вас. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 23. Добрий день ! У дитини з’явилася маленька червона пляма на грудях , підшкірна ? Що це може бути ?

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися до дитячого дерматолога і спеціаліст поставить діагноз та порадить, що потрібно робити та як проводити лікування. У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, вам допоможуть. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 24. Появились на обличчі верхній губі міхурці,видавила їх(незнала що цього робити не можна) обробила антисептиком,підпухда губа і появився струпчик. Що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Змазуйте розчином Бетадіну і все повинно пройде. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго здоров’я Вам. По вашим описам важко сказати, що це. Необхідно звернутися до лікаря педіатра, краще до дитячого дерматолога. У нас в клініці веде прийом ліакар дерматолог вищої категорії Романенко Ірина Михайлівна https://evroklinika.com/navparvlenia/dermatolohiia/. Приходьте, допоможемо. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 25. Доброго дня. Дуже сильно крутиться і болить голова і ще лімфовузли, кашель, горло, соплі

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні для вірусної патології. Залишайтеся вдома, пийте багато рідини та вітаміни. При температурі – жарознижуючі препарати. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 26. Добрий день! Отримала результати МРТ шийного відділу, до лікаря лише через місяць. Чи не могли б ви прокоментувати наскільки серйозні відхилення. Мене турбує постійне шатання при ходьбі, скутість в лівій частини шиї, плеча і відчуття тяжкості в лівій стороні голови тяжкість, що у мене викликає сильну тривогу, постійно контролюю свій стан. Всі ці симптоми більш виражені в першій половині дня. Наразі приймаю неогабін 150 мг. на ніч і вестібо 24 мг. х 2 рази вдень, поки що покращень нема, тільки посилилось відчуття тривоги.
  Результати МРТ: Визначається випрямлення фізіологічного лордозу, крайові кістково-фіброзні екзостози тіл хребців С2, С3, С4, С5, С6, С7, ущільнення міжхребцевих дисків С2-С3, С3-С4, С4-С5, С5-С6, С6-С7. Висота тіл хребців шийного відділу хребта не змінена. Визначається гіпертрофія жовтих зв’язок, крайові екзостози суглобових відростків. Гемангіома тіла С7 хребця діаметром 9,0 мм. Задньомедіальна протрузія міжхребцевого диска С4-С5 – 1,0 мм (сагітальний розмір хребтового каналу – 15,0 мм). Задньомедіальна протрузія міжхребцевого диска С6-С7 – 1,0 мм (сагітальний розмір хребтового каналу – 14,0 мм). Патологічного сигналу від спинного мозку не отримано.
  МРТ головного мозку без патологій.
  Чи потрібні якісь додаткові обстеження для уточнення діагнозу?
  Заздалегідь вдячна!

  1. Доброго здоров’я Вам. З результатами обстеження МРТ до лікуючого невролога. Призначене вам лікування правильне. Для неврологічних патологій потрібен час для ефекту. Додаткові обстеження – доплер судин голови та шиї. В даній статті ви прочитає покази https://evroklinika.com/poslugy/uzd-sudin-golovi-ta-shii/. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 27. Добрий день.
  Чи нормально приймати медопрам уже від квітня?Останнім часом відчуваю ще більшу тривожність, сонливість і тд
  Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Краще звернутися на прийом до невролога. Лікар після огляду та оцінки вашого стану призначить вам або новий препарат або відкорегує дозу даного або взгалі ви може і не потребуєте прийому ліків. У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, вам допоможуть. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 28. Добрий день. В дитини на ключиці з’явилась гулька. На дотик як кісточка від ягоди. Що це може бути?

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно зробити УЗД даної ділянки, якщо утворення пов’язане з кісткою, то тоді рекомендують рентген. Обстеження призначає лікар дитячий хірург або ортопед після огляду. Звертайтеся, допоможемо. В клініці приймає Горелік Валерія Володимирівна, лікар вищої категорії, доцент кафедри https://evroklinika.com/navparvlenia/dytyacha-ortopediya/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 29. Добрий день. У дитини 6 місяців під час прогулянки на обличчі з’являються червоні плями і знаки як від укусів комаря в приміщенні усе зникає на протязі 20-30 хвилин.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні для холодової алергії, рекомендуємо огляд дитячого алерголога. Звертайтеся, допоможемо. В клініці веде прийом Назаренко ОЛена Дмитрівна, лікар вищої категорії, https://evroklinika.com/poslugy/alergolog-u/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 30. Доброго вечора! Чи можливе одночасне застосування Бетадин 10% та Триакутан крему? Не маю змоги зв’язатися з лікарем для уточнення..Дякую за відповідь!

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, можливо. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 31. Доброго вечора! Чи можливе одночасне застосування Бетадин 10% та Триакутан крему?

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, можливо. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 32. Добрий вечір. Маю питання. Хворію на аденоміоз. Приймаю Ярину понад 20 років. В липні перенесла тромбофлібіт. 5-й місясь лікуюсь Ксарелто. Тромби розсмоктались. Останній місяць дуже боляче в області матки. Тривалі та обільні місячні. Чи може бути пов’язано з прийомом Ксарелто?

  1. Доброго здоров’я Вам. Препарат Ксарелто – призначений для розсмоктування тромбів та розрідження крові. Тому місячні можуть бути рясні (обільні). Головне Вам зараз пролікувати тромб, бо це небезпечно для життя. Питання по гінекології необхідно вирішувати з гінекологом. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 33. При натужені живота,починає побалювати в районі лівої почки.Може біль бути звязоно з венами?У мене є проблеми з венами малого тазу.Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Зробіть УЗД нирок, такі симптоми можуть бути при камінцях нирок. Звертайтеся, раді допомогти. В Євроклініці УЗД проводить лікар з досвідом роботи більше 20 років, діагностує причини і поставить діагноз. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 34. Добрий день ,дитині 1 рік ,температура 38.5 ,видно що червоне горло ,що робити ,ми за кордоном.

  1. Доброго здоров’я Вам. Використовуйте сироп парацетамолу або нурофену дитячого, або дитячі свічі цих препаратів. Багато пити води звичайної, горло обробляйте масляним розчином хлорофіліпту. В якій країні ви б не були, завжди є невідкладна допомога, куди можете звернутися за допомогою безкоштовно. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 35. Доброго дня скажіть будь ласка чому я приходжу після роботи в мене розкрита вагіна а рано дивлюсь вона закрита дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Після сну, органи розслаблені, а після навантаження йде напруження, тому ви дані прояви відчуваєте. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 36. Доброї ночі! Скажіть будь ласка, коли можна їсти після операції по видаленню селезінки? 3 дні тільки крапельниці

  1. Доброго здоров’я Вам. Можете спокійно вживати їжу, тільки небагато і часто, також краще все перетерти. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 37. доброго дння, моїй донькі 11 місяців, унеї вроджена вада серця має дирочку на серці розміром 4 милімитри у нашому рахівському районі сказали що потрібно робить опирацію, і я хоцівби у вас узнать чи це недуже ризиково для її віку і яка тіна такої опирації

  1. Доброго здоров’я Вам. Такі операції проводять часто в дитячих кардіологічних центрах, ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ КАРДІОЛОГІЇ ТА КАРДІОХІРУРГІЇ м. Київ та інститут Амосова. Процедура безкоштовна, направляє дитячий кардіолог (районний або обласний) в один із центрів. Після огляду дитини, призначають дату виконання даної процедури. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 38. Доброго дня. У сестри набрякає обличчя, шия. Іноді даве в груді. Записалась до лікаря. Але так як ми в Польші (біженці), це не скоро. А за ці дні в голові погане думається? Що може бути причиною?

  1. Доброго здоров’я Вам. Зверніться за допомогою у лікарню невідкладних станів, які є в кожній країні, вам безкоштовно нададуть допомогу. Якщо є у вас або ваших знайомих противоалергічні препарати ( діазолін, супрастин, феністіл, лоратадин), то прийміть одну таблетку. Тримайте дієтичне харчування та вживайте багато води. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 39. Скажіть будь ласка якщо я не можу ковтати зонд, то є якась ателернатива?

  1. Доброго здоров’я Вам. На жаль, ні. Тільки ФГДС діагностує захворювання слизової шлунку та кишківника. Раніше широко використовували рентген шлунку з барієм, але зараз цей метод немає поширення. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 40. Добрий вечір.Маю білий наліт на язику по всьому крім країв.На корені більше скуплюється.,лікую флуканазолом,полощу содою..Щось не дуже допомагає.Турбує кишківник,при випорожненні під час місячних болів анус(.Почала пити зафакол 3д.Що можна порадити у моїй ситуації.Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Самостійно ніяких ліків не приймайте. Пройдіть консультацію гастроентеролога та зробіть УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Наліт на язику, то ознака порушення роботи цих органів. Звертайтеся, раді допомогти. В Євроклініці УЗД проводить лікар з досвідом роботи більше 20 років, діагностує причини і поставить діагноз. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Також є лікар гастроентеролог, призначить вам лікування.Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 41. Доброго дня. Після початку війни та заліченої виразки змінився запах поту, схожий на пластик чи щось хімічне. Дуже тяжко вимикається, з разу четвертого. Антипреспіранти пробував вже різні, на довго не вистачає. Що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Зміна запаху поту – це ознака порушення роботи органів черева. Пройдіть консультацію гастроентеролога та зробіть УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Звертайтеся, раді допомогти. В Євроклініці УЗД проводить лікар з досвідом роботи більше 20 років, діагностує причини і поставить діагноз. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Також є лікар гастроентеролог, призначить вам лікування.Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 42. Добрий день. У чоловіка зранку раптово піднявся тиск( 150/90), при спробі піднятися крутилася голова і з’явився блювотний рефлекс. Він не гіпертонік. Після 4 крапель фармадипіну тиск нормалізувався, але через 2,5 години знову підскочив до 160/95. Випив каптопрес, тиск знизився, ще порадили спазмалгон. На ранок другого дня тиск знову піднявся до 150., голова так само крутилася. Встати на ноги не може.. Оскільки ми з території, де йдуть обстріли, звертаємося до вас за допомогою. Порадьте, будь ласка, що в цій ситуації робити.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані препарати швидко знижують тиск, але дія їх всього до 4-х годин, тому тиск ви знизили на короткий час. Вам потрібно приймати каптопрес або касар. Ці препарати котролюють тиск. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 43. Добрий день! Кілька тижнів турбує легка нудота, швидка втомлюваність, якої раніше не було, печія. При аналізі крові виявлено перевищений в 2 рази білірубін. Також на УЗД виявили загин жовчного міхура – хронічний холецистит. Все інше у нормі. Призначені лікарем ліки для жовчого пропиті, але симптоматика залишилась. Через що це може бути?

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно повторно пройти консультацію гастроентеролога. Також необхідно приймати ліки для лікування печінки. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 44. Доброго дня!хлопчику 1,3 роки,декілька ночей поспіль погано спить крутиться,плаче,пукає ,гладдю животик заспокоюється,потім знов те саме.відкоригувала харчування,не даю нічого газоутворюючого ,п’є водичку з тмином,вдень все добре і сон нормальний,а вночі отаке.ще годую один раз перед нічним сном грудьми,чи може це спровокувати гази?

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно пройти консультацію дитячого гастроентеролога. Підвищене газоутворення – це ознака порушення травлення. Передивіться раціон харчування, можливо введені нові продукти не підходять для вашої дитини. Можна прийняти краплі Еспумізану. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 45. Доброго вечора, у тітки рак груди, видалили грудь, потім обстеження показало що в організмі все чисто, але через 7-8 місяців стало гірше, злягла, дуже схудла, зараз вже місяц як у неї діарея, каже що нічого не болить, тільки немає сил, знаходиться під окупацією, лікаря немає, що ми можемо зробити? Та й чого нам очікувати?

  1. Доброго здоров’я Вам. На фоні хронічного стресу такі симптоми як діарея, можуть бути. Також не виключається метастатичне враження органів, нажаль таке буває. По можливості приймати ферменти під час їжі, вживати їжу невеликими порціями і часто. Також адсорбенти ( активоване вугілля, біле вугілля ), спазмолекс. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 46. Доброї ночі.Нещодавно був запах риби у сечі і легкий дискомфорт сечового.Пропила фурагін (2на добу)і уронефрон (3 на добу) на протязі 3 діб.Симптоми зникли.Лікування покинула.Пройшло 2 дні з’явилось печіння навколо сечового і легкий біль в низу живота.Підключила флуконазол,антисептичні свічки і той же фурагін і уронефрон.Боюсь чи допоможе.Сечовий пече лише на виході,живіт не болить,але печія дискомфортна дуже.Ношпа не знімає печію хоча спочатку допомагала,пробую німесил.Турбує печіння і часті позиви в туалет.Сеча світла,без запаху.

  1. Доброго здоров’я Вам. Ви приймали достатньо препаратів, зараз поробіть теплі ванночки із відваром ромашки, тепло вдягайтеся. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 47. Дитина хропить і дише носом, відвідуали трьох лорів, різні лікування і нічого не допомогає. Ніяких аналізів або додаткових обслідуваннь окрім першогозвичайного осилила у лора, не було. Ми вирішили самі здати загальний аналіз крові, отримали результати, но через те що всією сім’єю захворіли, поки не можемо попасти до педіатра щоб він подивився ЗАК

  1. Доброго здоров’я Вам. Мабуть є викривлення носової перетинки, тому і виникає хропіння, є така маніпуляція по випрямленню, яку призначає і проводить лікар ЛОР у стаціонарі. Для розшифровки аналізу, перепишіть показники та вишліть їх нам. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 48. Доброго дня. Ми з дружиною захворіли але не можемо зрозуміти симптоми. В перший день у неї і за декілька днів в перший день в мене була температура до 38. Періодично починае першими горло. Закладення носу. Сильна слабкість та головний біль. В перший день випили парацетамол. Потім 5 днів пропили противірусні. Стало легше. Останні 4 дні температура понижена 36.3-36.0. Сильна лосота, слабкість нежить, запаморочення.
  Що це може бути і що з цим робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні для астенічного синдрому, який проявляється після перенесеної вірусної інфекції. Пийте вітаміни, гуляйте на свіжому повітрі, вживайте багато рідини. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 49. Доброго дня.Маю таку проблему,часто болить живіт,болі більше відчуваю внизу живота з правої сторони.Проходила обстеження в гінеколога та хірурга.Нічого не виявили.Півтора тижні назад знову почав боліти, спочатку була думка,що вагітна.Болів живіт,тянуло спину,нудило.Вчора так як би почалися місячні,але їх майже немає,а живіт болить дуже сильно.Обезболюючі майже не допомагають

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно повторно пройти консультацію гастроентеролога. Здати аналізи сечі, зробити УЗД нирок та сечового міхура. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 50. Мій син (42 роки) пчихнув і відчув сильну біль в серці і лівій руці. Наступного дня все повторилося. Чи можете порадити що це і з якої причини і що робити. Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Можливо так проявляється у нього спазм серцевих судин. Необхідно пройти консультацію кардіолога, зробити УЗД серця та ЕКГ. Скористайтеся послугами клініки, кардіолог вищої категорії комплексно Вас обстежить та призначить необхідне лікування https://evroklinika.com/navparvlenia/kardiologiya/. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 51. Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, що робити, коли протягом 3 тижнів не проходить кашель, нежить, і температура тримається 37.0-38.2. Можливо потрібно пропити антибіотики, чи потрібні каплі для носа, бо до цього звичайні пігулки не допомагали. На жаль, немає можливості зараз пройти огляд у лікаря. Дуже дякую за допомогу!

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно пити антибіотики, вітаміни, відхаркуючі препарати ( від кашлю ). Можливо у вас перейшло у хронічний бронхіт або почалася пневмонія. Бажано зробити рентген легень. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 52. Дитина 2,5 року має запори не какає 3-5 днів, деколи навіть тиждень,ми в Польщі нам приписали Dikopeg, він не хоче його пити до гастроентеролога аж в лютому,не знаю що робити,що він какав регулярно,не їмо молочки,і рису.Дитина з Синдромом Дауна Дякую за відповідь

  1. Доброго здоров’я Вам. Ранком натще пийте 100 мл кип’яченої води кімнатної температури, через день 100 мл свіжовижатого соку ( морква, яблуко, диня ). Це рефлекторно заводить кишківник. На протязі доби вживати багато звичайної столової води, в їжу вживати багато клтковини (овочі, фрукти, зелень), робіть мікроклізми. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 53. Доброго дня.Біль під лівою лопаткою,віддає вшию і віддає в ліву сторону голови болить так як кожа і сіпається око.Від лівої лопатки біль віддає в підреберья.Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Так проявляється спазм серцевих судин. Необхідно пройти консультацію кардіолога, зробити УЗД серця та ЕКГ. Скористайтеся послугами клініки, кардіолог вищої категорії комплексно Вас обстежить та призначить необхідне лікування https://evroklinika.com/navparvlenia/kardiologiya/. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 54. Добрий день..висипає прищами. Почало після кесарів розтину.що це може бути?

  1. Доброго здоров’я Вам. Так проявляється порушення роботи внутрішніх органів. Необхідно пройти консультацію гастроентеролога, зробити УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Скористайтеся послугами клініки, лікар гастроентеролог вищої категорії комплексно Вас обстежить та призначить необхідне лікування https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 55. Доброго дня,дитині 5 місяців повишені Алт і Аст,гепатиту немає,на узд загиб жовчного (Lтипу),з печінкою все добре,по КТ також,що це може бути і як лікувати?

  1. Доброго здоров’я Вам. Так проявляється порушення робота печінки та внутрішніх органів. Необхідно пройти консультацію дитячого гастроентеролога, зробити УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Скористайтеся послугами клініки, лікар гастроентеролог вищої категорії комплексно Вас обстежить та призначить необхідне лікування https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 56. Доброго дня. Турбує відчуття кому в горлі. Вже майже рік. Почалося в лютому, пила антидепресанти. Влітку стало легше, потім осінню повторилося. Часом важко дихати, боюсь задихнутися

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися на прийом до невролога. Це симптом підвищеної тривожності організму, особливо проявляється в теперішній час. У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, вам допоможуть. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 57. Добрий вечір. Приймала 10 днів Біфрен, затримка місячних вже 12 день. Це може бути така побічні дія в даного препарату?

  1. Доброго здоров’я Вам. Ні. Необхідно зробити УЗД органів малого тазу (матки та яєчників) У нас в клініці є високопрофесійні лікарі, вам допоможуть. https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 58. Доброго дня. Після зняття гель-лаку нігті стали хрубкі,ламаються. Останню неділю один ніготь почав боліти від дотику або контактом з водою, з’явилось жовте п’ятно, боюсь, що гній. Другий ніготь до половини відійшов від пальця. Робота пов’язана з водою, руки постійно в гумових рукавичках.
  Можливо це грибок. Підкажіть чим можна вилікуватись , знаходжусь в Польщі.
  Велике дякую за допомогу

  1. Доброго здоров’я Вам. Спробуйте вимочити пальці в соленій теплій воді, вийде “гній”, також укріпиться пластина нігтя. При можливості змазуйте соком лимону. Необхідно записатися на консультацію до дерматолога, щоб визначити чи є грибкова флора. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, що робити, коли протягом 3 тижнів не проходить кашель, нежить, і температура тримається 37.0-38.2. Зранку прокинувся, одразу 37.5. Що робити в такому випадку? Бо на жаль, немає можливості зараз пройти огляд у лікаря. Дуже дякую за допомогу!

   1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно пити антибіотики, вітаміни, відхаркуючі препарати ( від кашлю ). Можливо у вас перейшло у хронічний бронхіт або почалася пневмонія. Бажано зробити рентген легень. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 59. Вчора зробила тест показав дві полоски. Сьогодні зробила вже показує одну. Почав боліти живіт дуже і наче пішли критичні. Що це таке???

  1. Доброго здоров’я Вам. Якщо пішли місячні, значить вагітності немає. Перший тест був хибний. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 60. Пошкодження хребта в ділянці L-S, де можна про оперувати ,куди звернутися ?

  1. Доброго здоров’я Вам. Такі оперативні втручання проводять в інституті нейрохірургії імені А.П.Ромоданова НАМН України, вулиця Платона Майбороди, 32, Київ. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 61. Дитина 1.5 роки гострики. Чи безпечно давати ворміл?

  1. Доброго здоров’я Вам. По інструкції рекомендовано дітям старші 2 років при ентеробіозі, кожний медичний препарат має свої побічні дії. Якщо ваш лікар призначив, то можете дитину пролікувати. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 62. В періоді до 2 неділь , з’являлись три прищика в різній ділянці тіла , червоні та лущаться. І самі через кілька днів зникають)
  Що це може бути?

  1. Доброго здоров’я Вам. Краще показатися лікарю дерматологу. Вирогідно дані прояви шкіри, це гормональні зміни або порушення харчування – багато жирної та солодкої іжі. Дотримуйтеся дієти, категорично заборонено висипи видавлювати. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. Особливого впливу на розрідження крові даний медикамент немає. Його дія призначена зниження та контроль артеріального тиску. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 63. Що робити коли проглотнула великий кусок хліба подразнила глотку і з шлунка йде відрижка,боляче ковтати що порекомендуете?

  1. Доброго здоров’я Вам. Ви незначно травмували слизову стравоходу, загрози немає, вживайте теплу їжу та рідину. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 64. Доброго вечора. На данний час з сімьєю перебуваємо за кордоном. У дитини дівчинки 7 років з’явилися виділення. В Німеччині дуже важко з термінами,щоб попасти до лікаря. Підкажіть будь ласка що можна зробити? Нам підказали приймати ванночки з ромашки

  1. Доброго здоров’я Вам. Все правильно, ванночки з ромашки знімуть запальний процес, якщо він присутній. Також дитину потрібно перевірити на глисти. Гострики – глисти маленького розміру, часто викликають подразнення статевих органів дівчинки, що викликає подібні виділення. В Німеччині дитину може оглянути педіатр або сімейний лікар, зверніться по місцю перебування. Або у відділення невідкладної допоми. Усім українцям допомагають безкоштовно. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 65. Добрий день. Малюку 2 роки,герпес весь час на губі. Я і флавовір давала і хлоргекседином мазала, а він зійде і через пару днів знову з’являється. Що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. НЕобхідно звернутися до дитячого інфекціоніста, здати аналізи крові на наявність герпетичної інфекції. Місцево добре діє мазь Ацикловір або Герпевір. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 66. Добрий вечір,у мене таке питання,у дитини 6років болить очко,в куточку біля носика,дуже часто.У новонародженої в неї був забитий канал,але потім воно само десь пройшло,і до цього часу нас нетурбувало,але вже як місяць час від часу дитина жаліеться на біль,що робити в такій ситуації.

  1. Доброго здоров’я Вам. Тільки огляд дитячого офтальмолога допоможе розібратися в даній проблемі. Ймовірно йде запалення сльозного каналу, лікування специфічне, призначає тільки офтальмолог після огляду. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 67. Доброго дня. У минулий цикл за 3 дні до критичних розпочалась мазня коричневого кольору, потім пішли звичайні місячні, але супроводжувались болем, який час від часу посилювався і був дуже сильним. Біль внизу живота з права, злегка відчувався як печіння, гострий наростаючий біль і наче як поковирювання. Коли став надвечір нестерпним звернулась до лікаря, це уже була друга доба болю. По результатам огляду хірурга усе добре, аналіз навіть не показав запалення. Гінеколог оглянув, при огляді не відчувалось болі, хоча так він був. УЗД не виявило жодних патологій, абсолютно здорова, гормональні аналізи пролактин, тестостерон вільний, ЛГ, ФЛГ, естрадіол, ДГАЕ-с усе в нормі. Ендометріоз у 3 день циклу 4,3. Знову цикл і якщо рахувати від першого дня мазанини минулого циклу, то на 26 день і уже 4 день знову маже і починаю відчувати у тому ж місці легкий дискомфорт, як поковирювання і печіння. Не знаю, що ще робити, так як по гінекології наче все добре, але саме з початком циклу відбуваються ось такі неприємні речі. Що це може буди і які можливо додаткові обстеження можна пройти?

  1. Доброго здоров’я Вам. На фоні хронічних стресів можуть бути такі прояви. Якщо гінекологічно у вас нічого не виявили, спробуйте приймати заспокійливі – почніть з валеріяни, настойки Глоду. Якщо не зможете впоратися, то хай проконсультує невролог та призначить більш складніші препарати. Біль терпіти не потрібно. При болі приймайте обезболюючі препарати Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 68. Доброго дня! У чоловіка вже декілька років опухші гланди, сьогодні зранку вперше кашляі з кров’ю.. що це може бути? Чим це небезпечно?

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися до ЛОР лікаря, кров може появитися при сильному напруженні, тобто при кашлі. Великої небезпеки немає, огляд лікаря обов’язковий. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 69. Доброго дня!
  Дивні відчуття у серці. Мені 28 років. Сьогодні вдень була у сауні. Відчула перший раз біль декілька годин після сауни. Раптова біль в грудній клітці, одразу біля грудної кістки зліва. Біль не постійна, а більше, як колюча, через кожних декілька секунд. І почав дьоргатись лівий тріцепс

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно консультація кардіолога та УЗД серця, щоб виключити порушення роботи серця. Дані обстеження проводяться у нас в клініці, лікарі вищої категорії https://evroklinika.com/poslugy/uzd-sertcia/. Болі такого характеру можуть також виникнути при порушенні осанки, викривленні хребта, стискаються нервові коренці, які йдуть до серця, що викликає біль. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 70. Доброго дня. Маю таку проблему: шкіра на обличчі, а саме весь лоб постійно має покрасніння та відлущування шкіри. Раніше я мала таку проблему на лобі, та мазала мазею і за кілька днів все проходило, зараз все перейшло на шкіру голови: маю пятна з покрасніннями та відлущуванням шкіри, також покрасніння дуже чешуться.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно консультація дерматолога. Вирогідно йде грибкове враження шкіри. Потрібно встановити тип грибкового захворювання та призначити відповідні мазі. Скористайтеся консультацією дерматолога нашої клініки, професора Романенко Ірини МИхайлівни https://evroklinika.com/navparvlenia/dermatolohiia/. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 71. Гінеколог після виявлення в мазку великої кількості лейкоцитів в комплексі лікування назначила Тигофаст 120, не розумію як це відноситься до гінекології. Болить від них шлунок. Підскажіть може це помилка в назначенні він же при алергії назначається?

  1. Доброго здоров’я Вам. Лікування завжди призначають комплексно, куди входять і противоалергічні препарати, тому і призначив ваш лікар. Краще дане питання узгодити з ним. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 72. Добрий день! Які наслідки для вагітності та дитини, якщо я проходила курс лікування від аскартд зентелом?

  1. Доброго здоров’я Вам. При вагітності бажано не приймати такі препарати. Необхідно проходити скринінг УЗД плоду в різні строки вагітності, 12 тиж., 20-22 тиж., 28 тиж., ваш акушер гінеколог вам все призначить. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 73. Добрий день! Я проходила курс лікування від гельмінтів, лікувалась зентелом. Зараз в мене затримка, була в лікаря та на УЗД побачили дуже маленьке утворення. Казали, що напевно це плід. Я здала кров, результати будуть в понеділок. Але я дуже переживаю та хочу знати які наслідки для вагітності та дитини можуть бути від гельмінтів та від зентелу.

  1. Доброго здоров’я Вам. При вагітності бажано не приймати такі препарати. Необхідно проходити скринінг УЗД плоду в різні строки вагітності, 12 тиж., 20-22 тиж., 28 тиж., ваш акушер гінеколог вам все призначить. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 74. Добрий день.Мене часто турбують головні болі ,болять м’язи рук і ніг,здавала аналіз крові дуже низький цукор.Може бути це все із-за низького цукру і як підняти цукор.

  1. Доброго здоров’я Вам. Рекомендовано їжу вживати частіше і невеликими порціями, цукор буде триматися в нормі. Головні болі бувають при різних неврологічних проблемах. Тому рекомендуємо пройти консультацію невролога та зробити УЗД судин голови та шиї. Дані обстеження проводяться у нас в клініці, лікарі вищої категорії, https://evroklinika.com/navparvlenia/nevrologiya/. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 75. Добрий вечір.Мені 42 роки. Дуже болить місце на лівій долоні біля вказівного пальця, коли розгинаю руку. Вже місяці два. Які мої перші дії повинні бути? До якого лікаря потрібно звертатитися?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це запалення маленьких суглобів пальців рук, дебют початку ревматоїдного артриту. НЕобхідно здати аналізи крові на ревмопроби, загальний аналіз крові, та консультація лікаря ревматолога. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, завагітніти можна, головне ви повинні регулярно проходити обстеження в лікаря ендокринолога та здати аналізи крові на гормони щитовидної залози. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 76. Дитина 5.10м.
  Другий рік як перехворіла мононуклеозом важко.
  Після почалися проблеми з аденоїдами секреторні отити втрати слуху. Але поки справляємося ліками все добре.
  Два місяці тому двічі перехворіла ларенготрахеїтом ніс горло і все що звязано з лором.
  Ніби все минуло почали боліти очі .
  Були в лора каже все більш менш чисто. Ніби не його проблема.
  Були в окуліста провірили зір добрий. Сильно виражена світлобоязнь. Очі болять вдень але вночі дитина спить добре. Написали алергічгий конюктевіт.
  Назначили дексафрі 12 днів капання на зменшення від тьох до одного разу в день. І 10 днів протиалергічне.
  На 4 день капання стало трошки легше на відсотків 60. Тільки перестала давати еріус очі стали гірше докапали каплі припинилося лікування і все знов так само.
  Куди далі іти. До кого звертатися . Що лікувати якщо лор ні. Офтальмолог ні. Лікування алергічного теж не дуже підпадає бо навіть 12 днів не дало результату чи дійсно це алергія. ?? Чи щось інше.

  1. Доброго ранку. В моєї донечки 8 років зліва в області зубів виникла горошинка, що рухається. З середини її не видно. Ззовні вона відчутна пальцями, коли торкався її , то дитя каже , що болить і в нас температура з вечора 38, а вранці 38:4.

   1. Доброго здоров’я Вам. Це запалення лімфатичного вузла, необхідно огляд педіатра або дитячого хірурга та прийом антибіотика. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго здоров’я Вам. Зверніться ще до іншого офтальмолога, дві думки завжди краще. Також у вас має бути свій лікар педіатр, який веде постійно дитину. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 77. Добрий вечір умене була температура 40 була рвота невеликій кашель але я нічого непила спала суткі и температура 37,5 а на третій день сьогодні температура 35,6 але дуже болять легкі та чи пройде саме

  1. Доброго здоров’я Вам. Якщо самопочуття покращується, то одужання швидко настане. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 78. Доброго дня , дитини 10 років як поїсть починає боліти живіт

  1. Доброго здоров’я Вам. Рекомендовано обстежити дитину на глисти, необхідна консультація дитячого гастроентеролога та УЗД органів черевної порожнини – печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Вам допоможуть спеціалісти нашої клініки https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 79. Доброго вечора у мого чоловіка родимки на спині і низу живота написали колись що до армії не беруть з таким тепер війна чи можуть його забрати на війну чи можна оновити його точність з родимками і він не військово зобов’язаний у мирний час

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані оновіть по медичній документації, дана патологія не є противопоказом до мобілізації. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 80. Коліна опухлі обидва і дерев’яні м’язи довкола їх ,легка біль при згинанні ,дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані прояви характерні для артрозу колінних суглобів. Зверніться до ревматолога, приймайте противозапальні нестероїдні препарати ( ібубруфен, діклофенак, німесіл), також змазувати колінні суглоби такими мазями. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 81. Добрий день, у мого батька проблема, після того як він попарив ноги, почервоніла ступня, вона судомить і періодично болить, місцевий хірург подивився перевірив її чутливість і пульс та прописав фламідез 2т в день і примочки кутасептом, через 5 днів лікування ступню всеодно судомить, батькові 65 років, діабет, цукор 9.5, в минулому 2 інсульти

  1. Доброго здоров’я Вам. Хай батька огляне невролог, при діабеті можуть бути прояви неврологічного характеру. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 82. Жінка,88 років,3 місяці лежача,проблеми з серцем.Пролежні 3 стадії.Хірург зробив зачистку неділю назад ,назначив повязки,декасан і бетадин і все.Підскажіть,яке ще лікування ,може антибіотики?

  1. Доброго здоров’я Вам. Рекомендовано противопролежний матрац, спеціальні лікувальні противопролежневі лейкопластирі, мазі ( Бепантен, цинкова), судокрем, масло шипшини. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 83. Доброго дня . Допоможіть проаналізувати загальний аналіз крові –
  Кількість лейкоцитів (WBC) 5.20 Абсолютний вміст нейтрофілів (NEU#) ! 1.85
  Абсолютний вміст лімфоцитів (Lymph#) 2.59 Абсолютний вміст моноцитів (MONO#) 0.57 Абсолютний вміст еозинофілів (EO#) 0.17 Абсолютний вміст базофілів (BASO#) 0.02 Абсолютний вміст незрілих гранулоцитів (IG#) 0.04
  Відносний вміст нейтрофілів (NEUT%) 35.5 Відносний вміст лімфоцитів (LYMPH%) ! 49.8
  Відносний вміст моноцитів (MONO%) 11.0 Відносний вміст еозинофілів (EO%) 3.3
  Відносний вміст базофілів (BASO%) 0.4
  Відносний вміст незрілих гранулоцитів(IG%) ! 0.8 Кількість ерітроцитів (RBC) 5.24
  Рівень гемоглобіну (HGB) 157 Рівень гематокріту (HCT) 42.3
  Середній об’єм еритроцитів (MCV) 80.7 Середній вміст гемоглобіну в еритроциті (MCH) 30.0 Середня концентрація HGB в еритроциті (MCHC) ! 371
  Ширина розподілу еритроцитів відносна – показник анізоцитозу (RDW-CV) 11.7
  Ширина розподілу еритроцитів абсолютна – показник анізоцтитозу (RDW-SD) ! 34.6
  Відносний вміст мікроцитартних еритроцитів (MICROR) 2.7
  Відносний вміст макроцитартних еритроцитів (MACROR) ! 4.6
  Кількість тромбоцитів (PLT) ! 147 Середній об’єм тромбоцита (MPV) 11.5 Ширина розподілу тромбоцитів – показник анізоцитозу тромбоцитів (PDW) 15.7
  Відносний вміст великих тромбоцитів (P-LCR) ! 38.3
  Тромбокрит (PCT) 0.17

  Швидкість осідання еритроцитів 3

  1. Доброго здоров’я Вам. Прояви помірного згущення крові та ознаки незначного хронічного запального процесу. НЕобхідно огляд терапевта. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 84. Я підліток 16 років. Я помітив що у мене стало погане травлення і почав «зупинятись» шлунок. Зупиняється у мене від солодкого і якщо я переїм, це у мене доволі часто. І все я брав жувальну гумку після їжі, або коли мені ставало погано, мені це помагало. Чому? І що мені робити з цією проблемою щоб у мене це припинилось? П.с, у мене приблизно в років 9-11 був гастрит.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні для порушення функції шлунку та кишківнику. НЕобхідно до гастроентеролога та пройти УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Поки дотримуйтеся дієтичного харчування, виключіть жарене, гостре, газовані напої. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 85. Доброго здоров’я Вам. Вітамін С пийте обов’язково. Дотримуйтеся дієти: їжа повинна бути вареною або тушкованою, більше овочів, каш. Виключіть все червоне: полуниця, червоні яблука і т.д. Зробіть УЗД вен ніг та проконсультуйтеся у судинного хірурга. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 86. Добрий день. 14 червня вкусив кліщ, перші дні свербіло. Приблизно на 7 день вискочили прищі в місці укусу. Лікар прописав таблетки. Але нічого не допомогло. Приблизно через 2 тижні місце укусу почервоніло і почало свербіти, з симптомів зявилося не уважність, болі в серці.

 87. Доброго дня, підкажіть, будь ласка, чи дуфастон приймаючи з 5 по 25 день циклу від ендометріозу може приглушити овуляцію? На його фоні зникла овуляція

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, даний препарат має вплив на процеси, пов’язані з роботою яєчників. Овуляція може тимчасово припинитися. Головне в даному випадку – це лікування захворювання ендометріозу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 88. Доброго дня хотіла спитати коли в дитини повністю закривається тім’ячко на голові,і перестає пульсувати????

  1. Доброго здоров’я Вам. Велике тім’ячко повинно закритися до року, деколи в 1р.3міс. Це залежить від особливості організму дитини, та наявності достатньої кількості вітаміну Д. Переживати не потрібно, пульсація це теж варіант норми. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 89. Ви видалили моє запитання?
  Є якась вибірковість постів?

  1. Доброго здоров’я Вам. Запитання проходять модерацію, деякі дійсно видаляються, якщо несуть негативну інформацію або не відповідають змістовно. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 90. Чи можна приймати антраль чи гепабене водночас зі знеболювальними ?
  Спасибі

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, можна. Препарати для лікування шлунку та печінки навіть рекомендують при прийомі знеболювальних, щоб зменшити шкідливу дію на ці органи. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 91. Після укусу бджоли пішла алергія зробили укол дексаметазон після нього начав дуже сильно боліти живіт внизу а через деякий час з’явилися кров’яні виділення що це може бути

  1. Доброго здоров’я Вам. Вирогідно появилась так звана менструально подібна реакція. Бажано звернутися до гінеколога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 92. Доброго дня, у мене пожовтіли очі я думаю що від того що я довго сиділа в телефоні. Що мені робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Здайте аналіз крові на печінкові проби, що виявить кількість білірубіну та покаже роботу печінки. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. Обов’язково збивати температуру та обробляти порожнину роту – розчин Ротокан. Також необхідно звернутися до лікаря на огляд. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 93. Доброго ранку у мене сколіоз дуже важко позіхнути на повні груди і коли позіхаю болить заді спини під лопаткою і спереду в грудях що це може бути

  1. Доброго здоров’я Вам. Здавлюються внутрішні органи та нервові корінці. Старайтеся вибрати зручне положення тіла, щоб менше був вплив на органи. Також обов’язково лікуйте спину, робіть лікувальну гімнастику. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 94. Доброго ранку 💙💛
  Я вибачаюсь що турбую але у мене є таке питання до вас але це потрібно показать а не писати . Появились пятна і далі вони проявляються.схожі на родимі п’ятна і я не знаю що робити і до кого звертатися !!!

  1. Доброго здоров’я Вам. Вирогідно прояви лишаю. Таке буває в теплий період року. Необхідно показати дерматологу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 95. Доброго дня! В мене прстійно без причини з’являються синяки на ногах,ноги болять. Здавала аналіз крові,тромбоцити в нормі.

  1. Доброго здоров’я Вам. Така особливість судин. Також зробіть УЗД судин ніг. Бажано пити вітаміни, особливо вітамін С. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 96. Іра, 29 років. Минулого тижня получила травму гомілки – надірвала м’яз і розірвала сухожилля. Виписалась з лікарні через сімейні обставини. Лікар сказав лише перемотувати ногу еластичним бінтом і ногу ставити на подушки, відпочивати. Відчуваю важку біль. Найбільше мене бентежить те що лікар сказав що компреси не робити , нічого не робити, просто перемотувати ногу і відпочивати.

  1. Доброго здоров’я Вам. Так все правильно вам призначено. Для швидкого загоювання необхідно спокій та фіксація, що вам і призначено. Для зняття болі прийміть обезболюючі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 97. Добрий день. Мене турбують висипи на шкірі в області стопи біля кісточки. Спочатку вони з’являються і дуже сильно чешуться після чого злущуються і залишаються плями, що дуже не естетично!

  1. Доброго здоров’я Вам. Це прояв грибкового захворювання. Необхідний огляд дерматолога, після чого вам призначать лікування. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 98. Доброго дня. Впродовж декількох днів чоловіка турбує сильний біль у спині, який віддає у ногу. Деклофінак 5 днів не допомогає, дексалгін порошок не допомогає. Спати зовсім не може.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки защемленої кили хребта. Треба зробити МРТ поперекового відділу хребта та звернутися до невролога. Поки приймайте німесіл в порошках 1 раз в день 7 днів. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 99. Доброго ранку. Підскажіть будь ласка, якщо дитинка 4 рочки проснулась і в неї підпухла верхня повіка( на цій повікі є холязіум), що робити. Завчасно дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Бажано звернутися до дитячого офтальмолога, щоб виключити складні патології. Поки можна промити ромашковим настоєм. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 100. Доброго дня. Здала загальний аналіз крові для контролю, так як приймаю КОК Ярина, знижений показник MCHC – 30.9, показник MPV 10.4, PDW – 16.9. Підкажіть будь ласка що значать такі показники?

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний препарат має вплив на показники згортування крові та роботу печінки. Бажано зробити перерву прийому препарату, зверніться до свого лікаря, який призначав препарат. Поки можна приймати гепабене, препарат покращує роботу печінки. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 101. Доброго вечора! Пару тижнів тому витягувала кліща, желудочний сік попав у око. Через тиждень у мене піднімається регулярно температура (37-38) відчуваю втому постійну. Підкажіть будь-ласка які потрібно здавати аналізи, що робити. Буду вам дуже вдячна!

  1. Доброго здоров’я Вам. Спочатку здайте загальний аналіз крові та Антитіла IgG до Борелії (Borrelia burgdorferi). Бажано звернутися до інфекціоніста. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 102. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, що можна зробити. Хлопчик, без одного дня 11 місяців. Вранці при заміні підгузка на члені по всій довжині виявила припухлості у вигляді вузлів. Сам член посередині і яєчка червоні. Фото зробила. Прошу допомоги педіатра.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися до дитячого уролога. Зробіть УЗД яєчок. Робіть теплі ромашкові ванночки. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 103. Доброго дня! Сьогодні зробила КТ ділянки скронево щелепного суглобу. Діагноз артрит артроз скронево нижнєщелепного суглоба. Двостороння аномалія Кімерлі с1. Скажіть будьласка що це означає?

  1. Доброго здоров’я Вам. Артрит – це запалення в суглобі, необхідно приймати протизапальні препарати. Аномалія Кімерлі – це ваша анатомічна особливість розвитку даного суглобу, з якою ви живете все життя. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 104. Здала повторно аналіз на антитіла на токсокароз показник 3.3 попередній 6. 1 проходила лікуваня . Чи потрібно знову лікуваня.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це питання вам необхідно з’ясувати з лікуючим лікарем, який вам призначав курс лікування. Якщо немає турбуючих вас смптомів, то як правило повторного курсу лікування не призначають. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 105. Добрий день
  Що це таке якщо після падіння розпухла права частина лоба і око а на наступний день появились зелені п’ятна. А ще дуже болить голова

  1. Доброго здоров’я Вам. Це так звані етапи прояву крововиливу. Головна біль – це наслідок забію. Лежіть в спокої, приймайте обезболюючі. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 106. Добрий день
  Скажіть, будь ласка, свою думку щодо таких наслідків ковіду
  Перший раз захворіла на ковід в жовтні. Переносила трохи складно, бо у мене проблеми зі щитовидною – аутоімунний тиреоїдит. Тому супроводжувалось сильною слабкістю та ломотою у м’язах. Ендокринолог та сімейний лікар казали, що це норма й таке буває
  Але це відчуття досить дивне – могла почуватись вже краще, але різко слабкість, помутніння свідомості, відчуття наче м’ясо від кісток відходить та рухається під шкірою, через хв 30 попускає, але залишається стан певної дереалізації та дискомфорт у м’язах
  Тоді в жовтні мені сімейна виписала обезболювальне при таких «приступах»
  Весною знову був ковід, проходив легше, але ломота також була, слабше виражена
  Зараз трохи перемерзла на вітрі, наче звичайна застуда, темп була лише один день
  Але оця «ломота» знову присутня – різка слабкість та наче м’ясо під шкірою живе своїм життям в ці моменти 😅
  До ковіду ніколи не було схожих проявів
  Сімейна каже, що це норма і до року постковіду можуть бути такі прояви. Тому тільки змиритись і не лякатись)

  Скажіть, будь ласка, чи може таке бути після ковіду та чи можна на це якось вплинути, зменшити вираженість цього «крутіння м’язів»? Чи все ж таки лише змиритись? Бо дискомфорт приносить сильний і трохи лякає в ті моменти, бо відвикаю від них, і тоді починається сильна тахікардія

  1. Доброго здоров’я Вам. Такі симптоми характерні для постковідного синдрому. Якщо є скарги, то це необхідно лікувати. Зверніться на огляд до невролога та кардіолога. Зробити необхідні аналізи, призначені даними спеціалістами. Тоді можна буде пройти курс лікування. Поки приймайте препарат Магне В6, необхідний даній ситуації. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 107. Доброго дня, підкажіть будь арітміл ласка : у мами ( 80 років) діагноз- інфаркт головного мозку, 04
  06.2022р. виписали з лікарні, призначені ліки – арітміл, ацекор, асторіс та нейроксон. Вже 3- й день тиск 110/115 на 73/75 , пульс 73/83
  Я розумію, що треба на очний прийом лікаря, але це буде у суботу. Які ви можете надати рекомендації? Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Рекомендація можна дати тільки після огляду лікаря, враховуючи важкий стан та патологію. Поки приймати все, що призначили в лікарні. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 108. Аналоги улькавіс а Німецькі я зараз тут і хотів би взнати?

  1. Доброго здоров’я Вам. Діюча речовина даного препарату улькавіс – це bismuthsubcitrate. Тому аналоги – це препарати, які мають таку діючу речовину. Це препарат Віс-Нол, або Гастро-Норм, або Де-Нол. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 109. В мене на тілі виступив гнійний пришч, навкруги нього червоне і тверде, і я його не можу видавити, що мені робити, можливо порадите якусь мазь?

  1. Доброго здоров’я Вам. Прикладіть мазь Левоміколь на добу. Ніколи нічого не видавлюйте – це аксіома. При видавлюванні йде зараження та посилюється запалення. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 110. Вчора вранці з’явився висип на лиці та в районі грудей – спочатку було подібне до укусів, проте до вечора висип зайняв більшу площу – спина та живіт додались, а також на голові і на лиці побільшало. Висип у вигляді маленьких пухирців, чешеться, температура більше 37,4 не підіймалась. Спочатку думала, що можливо це алергія так проявилась на щось, але в мене вже дуже давно не проявлялись алергічні висипи.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дійсно по опису схоже на арергію. Прийміть протиалергічні препарати та дотримуйтеся харчової дієти. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 111. Доброго дня.Здали всі аналіз,всі в нормі,але сильно болить голова ні уколи ні таблетки не допомогають?Що робити?На МрТ показало що мікроінсульти,але ліків не призначили лікуваня.Куди звернутися чи що нам робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Лікування може призначити лікар невролог, зверніться по можливості до нього. Поки необхідно дотримуватися ліжкового режиму. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 112. Доброго дня.Здали всі аналіз,всі в нормі,але сильно болить голова ні уколи ні таблетки не допомогають?Що робити?На МрТ показало що мікроінмульти,але ліків не призначили.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно проконсультуватися з неврологом, після огляду лікар призначить лікування. Поки можна приймати МагнеВ6, необхідний для нервових клітин та дотримуватись ліжкового режиму. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 113. Підскажіть, будь-ласка, яким препаратом можна замінити гастротоп?

  1. Доброго здоров’я Вам. Аналоги даного препарату – це Омез, Омепразол, квамател. Які теж приймаються по схемі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 114. Підкажіть будь ласка, про що свідчить відхилення від норми в гематологічному аналізі таких показників: загальні нейтрофіли- 38.8% при нормі 40-60% / 2.17г/л при нормі 2.4-6.8г/л ; виявлені ядровмісні еритроцити – 0.4% при нормі 0-0.3% ? Дитині 4,4 роки

  1. Доброго здоров’я Вам. Обстежте дитину на глисти та повторно здайте аналіз крові для порівняння. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 115. Добрий день. Турбує наявність неприємних відчутів в районі ануса (здебільшого легке печіння, інколи сильне печіння, різкість збільшується після дефікації, інколи зуд), і інколи метеоризм.

  Відчувати симптоми почав давно (приблизно 5 місяців), не міг зразу звернутися через “різні обставини”.

  (2 місяці назад)
  Спочатку я звернувся до уролога через печіння під час мочевипускання, приписав свічки і таблетки, і не пройшовши курс свічок (10 днів), появилося постійне печіння в області ануса і доволі сильне.
  Після чого уже пішов до проктолога.

  Направив він мене на аналізи.
  Перший аналіз здавав на яйця і копрограму – показало наявність дроджевих грибків.

  Приписав лікування:
  Фуцис 150 один раз в день (5 днів)
  Тридерм мазь 2/день (7 днів)
  І свічки Постеризан (5 днів)
  І сказав зробити в кінці повторний аналіз.
  Аналіз зробив тільки через 5 днів після закінчення курсу, симптоми були наявні, но в меншій кількості (думаю це через погану підтримку дієти), показало наявність дроджевих.

  Потім знову до нього прописав:
  Тридерм мазь 2/день (2 тиждні)
  Свічки з обліпіхи на вечір (10 днів)
  Фуцис 150 раз на день (5 днів).

  Звертався до нього по закінченню курсу, казав нічого поки не приймати; гігієну; дієту; і можливо через тиждень повторно аналіз.

  Сьогодні курс закінчився тиждень назад, легкі симптоми є, но уже трохи менше, хвилююся і не знаю чи це нормально що досі є симптоми.
  Зараз метеоризм зменшився і печіння стало не таким частим, но інколи появляється зуд (в останній час)

  1. Доброго здоров’я Вам. З вашого опису видно, що лікування є ефективне, але дієту необхідно дотримуватися. Хвилюватися не потрібно. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 116. доброго дня,питання до ендокринолога,підскажіть будь ласка,треба розрахувати дозу преднізолона 1,25 мг(1/4) на гідрокортизон.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дане питання Вам необхідно з’ясувати з лікуючим лікарем. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 117. Добрий день, після довгої роботи навприсядки(в полі)занімілм ноги нижче колін,що робити,щоб вернути чутливість?

  1. Доброго здоров’я Вам. З часом пройдуть дані симптоми. Поки можете гомілки змазувати маззю Троксевазин для покращення кровообігу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 118. Доброго дня! Що ви можите порекомендувати із мазів? Від болі у руці,поскоджені сухожилля руці. Потрібна мазь для знеболюща.і проти набряку. із лікувальним ефектом щоб можна було використовувати при сонячному випримінюванні.щоб менш протипоказь була

  1. Доброго здоров’я Вам. Протизапальні гелі та мазі, які у складі мають діклофенак. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 119. Доброго дня,

  У мами (під 70) кілька днів тому з’явився сильний біль у нозі сзаду, між бедром і коліном. Є відчуття болісного ущільнення, але стороння людина його не відчуває.
  Ледь ходить. Троксевазин внутрішньо і мазати не допомагає, із кожним днем все гірше. До цього намагалася активно ходити весь час, це не той випадок, коли мало руху.
  Є варикоз.
  Ще сильно нервувала, виїжджали з-під обстрілів, дорога вийшла важка, але зараз у більш-менш безпечному місці. Пропила біфрен, стало значно краще.
  Підкажіть будь ласка, що можна зробити.
  Дякую!

  1. Доброго здоров’я Вам. Місцево змазуйте також протизапальними мазями (вольтарен, діклофенак), внутрь прийміть німесіл (порошок). При можливості необхідно звернутися до невролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго ранку
   Шишка над аналом і почервоніння , страшно болить там по-моєму є гній
   Що робити?

   1. Доброго здоров’я Вам. Це прояв геморою – запалення гемороідального венозного вузлу. Зверніться до хірурга, поки декілька разів на день мити з милом дану частину тіла, ставити протизальні обезболюючі свічі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 120. У дитина красні пятна на щоках прищики не проходять около місяця купили ліки від алергії нічого не допомагає

  1. Доброго здоров’я Вам. Якщо це маленька дитина, то дані прояви характерні при порушенні правильного харчквання. Зверніться до педіатра або дитячого гастроентеролога. Зробіть УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 121. Доброго дня кожного місяця за тиждень до місячних +- на напротязі півтора року з’являється виступ на ліктях який після закінчення місячних і зовсім проходить. дерматолог сказав що за 25 років стажу с таким не стикались. Сказала що не шкірне захворювання направила до гінеколога гінеколог взяла мозок на флору та з купила варіант результати теж хороші. Я не розумію куди звертатися далі

  1. Доброго здоров’я Вам. Обстежте внутрішні органи: печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу. Обов’язково здайте аналізи на глисти. Висипи на шкірі пов’язані з гормональними порушеннями та порушеннями внутрішніх органів. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 122. Чи може внаслідок хронічного гаймориту терпнути верхня губа

  1. Доброго здоров’я Вам. Ні, не може. Зверніться до неволога, даний симптом може бути при порушенні іннервації. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 123. Доброго дня! Я дівчина, мені 20 років, у мене вже кілька років акне на обличчі та плечах. Гормони, шлунок, щитовидна залоза – в порядку, кліща немає.
  Ще в мене генетично від бабусі та мами пізніше наступ менструації-17 років, + нерегулярний цикл, діагноз – аменорея. Дерматолог виписував антибіотик Юнідокс
  Солютаб, який мені допоміг але на якийсь час. Користувалася різними мазями – Скінорен, Діфферін, Базірон, раніше вони допомагали, але зараз уже немає, ситуація стає тільки гіршою, нові запалення з’являються щодня. Підкажіть будь ласка, може можна спробувати ще якісь антибіотики всередину?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це дуже індивідуально проявляється у кожного. Тому можна змінювати лікування тільки після огляду лікаря дерматолога. Дотримуйтеся гігієни, заборонено видавлювати. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 124. Доброго дня,( у мене зараз овкляція ) їхала на велосипеді коли зупинилась пішло трішки крові і заболів лівий яєчник

  1. Доброго здоров’я Вам. Щоб призначити лікування, необхідно обов’язково зверніться до гінеколога, зробіть УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго здоров’я Вам. Обов’язково зверніться до гінеколога, зробіть УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 125. Доброго дня, хотіла б консультацію на рахунок врегулювання місячного циклу. Які ліки необхідно приймати? Цикл 40-50 днів

  1. Доброго здоров’я Вам. Обов’язково зверніться до гінеколога, зробіть УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 126. Доброго дня! На одній вилиці обличчя помітила збільшення підшкірного жиру, нічого не болить, але дискомфорт присутній. До якого лікаря можна звернутись за консультацію?

  1. Доброго здоров’я Вам. Зробіть УЗД м’яких тканин даної ділянки, потім вирішиться до якого спеціаліста піти на консультацію. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 127. Доброго дня!
  Після вживання свіжого молока (навіть кипяченого) можуть бути розлади шлунка (метеоризм, іноді діарея). Чи варто звертатися до гастроентеролога? Чи це може бути наслідком того, що молоко вживаю рідко? Кисломолочні сприймаю нормально.

  1. Доброго здоров’я Вам. У вас непереносимість даного молочного продукту, тому просто його не вживайте. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 128. Доброго дня! Кілька днів тому помітила маленьку кульку, що розташована між ногою і пахом. На протязі дня вона трохи ніби тягнула, але потім перестала турбувати, проте не зникла. Підкажіть будь ласка, до якого лікаря треба звернутися за допомогою.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це збільшився паховий лімфатичний вузол. Зробіть УЗД вузла і лікар після обстеження порадить до якого спеціаліста вам піти. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 129. Доброго дня. Підкажіть будь ласка що це може бути, коли полежати тривалий час на спині починає ніби щось булькати в легенях і починається легкий кашель. Було перенесено чотири рази запалення легенів. Які дослідження можна пройти, щоб зрозуміти що це. Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Зробіть КТ органів грудної клітки. Зверніться до пульмонолога. Робіть дихальну гімнастику для покращення роботи легень. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 130. Доброго дня . Я підвернула ногу , виявився перелом п’ятої плисневої кістки . Так як я находжусь в Німеччині не все точно можу зрозуміти . Я читала що при таких переломах потрібна операція , але мені сказали оперувати не будуть . Рекомендації носити Ортез 60 днів.
  Як довго потрібно перебувати в гіпсі ? І чи можна при такому переломі обійтись без операції ? Дякую )

  1. Доброго здоров’я Вам. Вам все правильно призначили. Операції проводять при особливих показах, яких у вас немає. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. Поїсти щось тверде, наприклад кусок хліба. Потім попити рідини. Якщо нічого не допоможе, то необхідно звернутися до ЛОР лікаря. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно йти на консультацію до онкодерматолога, робиться огляд родимки спеціальним приладом та приймається рішення про оперативне видалення. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 131. Доброго дня
  Були місячні 7.5.закінчилиля 10.5
  І 26.5 після підняття важкого знову почалися але мастиця.
  В чому причина? Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Таке буває при фізичних перенавантаженнях, необхідно звернутися до гінеколога. Також зробити УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго вечор,після операції на видалення шлунку і матки болить права нога

   1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно перевірити судини ніг, особливо вени, звернутися до судинного хірурга. Може проявлятися частковий тромбоз та флебіт, що викликає дані симптоми. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 132. У дитини знайшли Скарлатину була блювота,положили в лікарню капали капельниці стало краще приписати антибіотик і виписали додому. Через три дні началось опять блювота,їсть дуже погано і пішов водяний стал.Що робити я вже незнаю,ліки від стала не можу дати так як блює. Що робити зараз ніч,ранком везти в больніцу чи як?

  1. Доброго здоров’я Вам. Звісно треба йти в лікарню, тільки лікар після огляду зможе відкорегувати лікування. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. Причина може бути різна, від алергії до інфекційного захворювання. Необхідно показатися до лікаря сімейного або звернутися до дерматолога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 133. До якого спеціаліста звернутися після здачі аналізів ліпідограми, деякі показники завищені

  1. Доброго здоров’я Вам. Можна до сімейного лікаря, але краще до гастроентеролога. Ліпідограма – це показники роботи печінки, а саме жировий обмін. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 134. Доброго дня. Маю 35 тижнів вагітності. Загалом – вагітність проходить без ускладнень і відхилень. Маю трохи занизький тиск(в середньому 90/60 ), але так було і до вагітності. Та гемоглобін 94( лікар каже, що “впав”). Моя проблема в тому, що коли лягаю спати, через годину -дві починає нестерпно “крутити” ноги і руки, відчуття схоже на лоскіт. Раніше (може, місяць тому) це було інколи, а зараз щоночі… Що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Під ступні підкладіть валик із рушника або маленьку подушку, це покращить відток венозної крові із ніг та зніме дані відчуття. Також смазуйте кінцівки троксевазином. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Добрий день. У дитини зір -4.75 і -4.50 діотрії. Чи такий зір підлягає інвалідності?

   1. Доброго здоров’я Вам. Дане питання необхідно вияснити тільки з лікуючим лікарем, бо уся документація оформлюється даним спеціалістом. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 135. В дитини 2,4 приблизно місяць на щоці шорохувата пляма, не сильно помітна трішки червона. Порадьте що робити

  1. Доброго здоров’я Вам. Таке буває при порушенні роботи печінки, жовчного міхура та кишківника. Необхідно обстежити дитину, здати аналізи на глисти. Звернутися до дитячого гастроентеролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 136. Хгч 44 26,26 скажіть це вагітність, чи може захворювання, на тесті друга полоска бліда

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися до гінеколога та зробити УЗД матки та яєчників. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 137. Для початку- я сирота з двох років,зараз мені 19, маю хлопця проживаю з ним, і зараз в звязку з війною ми хочемо поіхати в Польщу до його батьків. В мене пожиттєва група інвалідності по слуху, я слухопротезована. Питання в тому, що чоловіків призовного віку не пускають, а без мого хлопця я нікуди сама не поїду, він моя опора. І ми задумались над групою інвалідності для нього, так як є для цього всі підстави. В нього 2 степінь сколіозу. Цього року і минулого тяжкого він носити неможе бо відразу болить спина і по боках хребта. До лікаря не звертався цього року бо думав що пройде. Знімки є, записи є. Скажіть будь ласка як можна зробити групу? Порадьте будь ласка щось. Я надіюсь, ви мене зрозумієте. Звісно, я вам заплачу за допомогу!

  1. Доброго здоров’я Вам. Зверніться до сімейного лікаря, зараз це можна зробити в любому державному закладі. Для оформлення інвалідності необхідно пройти багато обстежень, засідає спеціальна комісісія. Процедура довготривала і документи готує тільки сімейний лікар або спеціаліст по профілю захворювання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  1. Доброго здоров’я Вам. На даний момент клініка прийому не проводить, тільки надаємо онлайн консультації. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 138. Добрий день. З 2019 року, при УЗД молочних залоз виявляють дифузно фіброзну мастопатію та пахвовий лімфовузол (один і той самий узист), у 2019 році лімфовузол був 16на7мм, 2019-2021 рік 18 мм. А в січні 2022 року 27на11 мм, кортикальний шар помірно потовщений до 4мм, кровообіг по кдк помірно посилений. Висновок: ознаки лівосторонньої аксілярної лімфоденопатії типу лімфаденіту. Зверталася до терапевта, призначили лімфоміозот (гомеопатія). Сам узист нічого не сказав робити з цього приводу.
  Переживаю, щоби це не було онкологією. Що ви порадите робити у моєму випадку?

  1. Доброго здоров’я Вам. Для виключення онкології обов’язково призначають мамографію ( рентгенологічне обстеження ). Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 139. Доброго вечора. У чоловіка після вживання їжі одразу надувається живіт. Зробили узі. Структурні зміни підшлункової залози, а також в жовчному осад, застій, пневматоз кішківника.
  Сдали аналізи: амілаза 68.3 (28-100); амілаза панкреатична 13.2 (13 – 53); ліпаза 8.95 (0-67); АЛТ 47.7(3-50); АСТ 27.2(3-50); ГГТ 41.8 (0-55);Швидкість осаду еритроцитів 6 (до 15); білок загальний 69.7 (66-83); глюкоза 5.17 (3.1-5.9); інсулін 17.46 (2.2 – 25).
  не розумію, наче немає панкреатиту за аналізами, але коли почав пити панкреазин та алохол, відразу стало легше. Що це може бути, підкажіть будь ласка.

  1. Доброго здоров’я Вам. Є порушення структури органа – це показує УЗД. А є порушення функції – про свідчать ваші скарги. Прийом даних препаратів – це покращило роботу жовчного міхура ( віддток жовчі) та підшлункової залози ( ферменти допомагають перетравлювати їжу ). Тому і самопочуття покращилося. Зараз необхідно дотримуватися дієтичного харчування. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 140. Люди, що надихались фосфору, мають страшенно сухий кашель, який не знімають таблетки від кашлю та сиропи. В лікарню ніяк(
  Чим можна зняти симптоми та полегшити дихання?

  1. Доброго здоров’я Вам. На жаль, при фосфорному враженні йде опік внутрішніх дихальних шляхів, тому і характерний кашель, організм таким чином старається очистити дихальні шляхи. Необхідно пити багато рідини, також заспокійливі засоби. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 141. Доброго ночі.Сьогодні перший раз здавала донорську кров. Приблизно о 9 ранку. Весь день будо все добре але зараз ближче до ночі рамочки б я в голові і є невелике ускорене серцебиття. Тонометру немає просто відчуваю. Підкажіть будь ласка чи варто мені хвилюватися з цього приводу чи потрібно просто поспати, відпочити і зранку буде все добре? 27 років захворювань немає

  1. Доброго здоров’я Вам. Просто відпочиньте, необхідно добре поїсти, бажано червоне м’ясо, гречка, шоколад. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 142. Підскажіть будь ласка, відчуваю після прийому їжі чи медикаментів спази шлунка.Таке відчуття триває вже 3й день,до цього була діарея,нудота,підвищена температура,ломота в тілі і головний біль. На постійній основі приймала Кардіомагніл і лікар виписала приймати -Омепразол. Зараз перебуваю не в своєму місці проживання і немаю змоги звернутись до свого лікаря.

  1. Доброго здоров’я Вам. Приймайте надалі Омепразол по призначеній схемі. Дотримуйтеся дієти та під час їжі можети приймати ферменти ( мезим або панкреатин). Бажано пройти обстеження шлунку – фіброгастродуоденоскопію (ФГДС). Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 143. Доброго дня, критично потрібна консультація професора Слободян

  1. Доброго здоров’я Вам. Вишліть інформацію на нашу електронну адресу [email protected]. На даний момент клініка прийому не веде, можлива консультація онлайн. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 144. Доброго вечора таке запитання скажіть будь ласка в моеї дитини хлопчик 3 роки постійно запори дефекація дуже погана постійно приймаемо послаблюючі засоби
  якими ліками можна вилікувати таку проблему дайте будь ласка ввдповідь

  1. Доброго здоров’я Вам. Дана проблема пов’язана з порушенням як функції так із анатомічними особливостями кишківника. Необхідно проконсультуватися у дитячого хірурга, пройти рентгенологічне обстеження кишківника з барієм. Якщо відділи товстого кишківника анатомічно не змінені ( немає патологічного викривлення ходу, розширень та подовження), то за допомогою дотримання дієти можна відрегулювати фізіологічне відправлення сільця. А саме необхідно вживати багато клітковини ( зелень, овочі, фрукти ), вживати достатню кількість рідини ( столової води ), прийом пробіотиків ( покращують мікрофлору кишківника ), для кращого травлення рекомендовано прийом ферментів. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Добрий вечір. Діагноз фурункульоз,робимо переливання з антибіотики,але фурункули всерівно заявляють. Що робити? Дякую

   1. Доброго здоров’я Вам. Треба звернутися до лікаря імунолога. Необхідно призначення препаратів, які підвищують імунітет. Вживайте мультівітаміни. Обов’язково пробіотики. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 145. Доброго вечора. У років 14 почався постійний тремор рук. С кожним роком все більше починався прояв таких симптомів як сильна дратівливість, головна біль зранку. Вночі складно заснути, в день не можу проснутися. Слабкість і понижена концентрація. Такі симптоми останні 2 роки загострюється в перші місяці весни та осені. В інші часи з’являються ціклічно

  1. Доброго здоров’я Вам. Це може бути проявом наростання симптомів хвороби Паркінсона. Необхідно звернутися до невролога, пройти МРТ головного мозку та проходити періодично курси лікування, призначені лікарем неврологом. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 146. Консультація по результатам досліджень онко ракової ембріональний антингент 5.67* нг/мл <3.3 в чоловіка чи це нормально чи ні

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися до лікаря андролога, пройти дообстеження: УЗД усіх внутрішніх органів черева та малого тазу, органів мошонки, МРТ головного мозку. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 147. Маю біль у лівому підребер‘ї. Є результати аналізу печінкових проб та УЗД шлунку. Хотіла б проконсультуватися щодо діагнозу.

  1. Доброго здоров’я Вам. Можуть бути ознаки прояву порушення роботи підшлункової залози та шлунку, також кишківника. Почніть з дієти, виключіть все гостре, кисле, жирне, жарене, копчене. Їжа повинна бути варена, парена, тушкована. Також виключіть бульйони. Можна приймати ферменти під час їжі, при болях спазмолітики. Пройти обстеження – ФГДС (фіброгастроскопія), УЗД печінки, жовчного міхура, жовчного міхура та підшлункової залози. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 148. Добрий день. З учорашнього вечора моя мама знаходиться у вегетативній комі. Діагноз швидкої допомоги: ГПМК? Агональний стан, транспортуванню не підлягає. Зробили укол сульфокамфокаїн. Якщо в такому стані вона пробуде тривалий час, чи потрібно буде зробити якісь уколи? Я можу зробити підшкірно та внутрим’язово. Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. НА жаль важко радити при такому стані, прийміть щирі співчуття. Періодично викликайте швидку, щоб лікар відповідно стану робив призначення. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 149. Більше 10 днів вітрянка, гнійна, пропила ацикловір і аугументин 5днів. Спочатку боліла і підпухоа шия, під час антибіотиків проходило, зараз шишка на шиї/голові з гострим болем. Чим допомогти лімфовузлам? Як розумієте в лікарню я звернуться не можу, так як ще не відпади корочки… Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно далі приймати антибіотик, можливо заміна на більш широкого спектру дії. На сам лімфатичний вузол ставте компрес – 50 мл димексид розчин+1 ампула анальгіну+1 капсула рифампіцину. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 150. Добрый день, на протяжении последнего месяца шелушится кожа вокруг рта, после шелушения остаются темные пятна.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознака порушення роботи внутрішніх органів – печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, шлунку. Зробіть УЗД даних органів, пройдіть також обстеження на глисти, лямблії (кров, сеча). Зміни на шкірі змазуйте цинковою маззю. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 151. Доброго дня . Сину 5 місяців прописали Кутівейт від діатезу і Феністил краплі на 5 днів висипи почали потрошки проходити але не повністю чи можна мастити ще? Наразі немає зв’язку з нашим педіатром.

 152. Доброго дня мене турбує температура 37-37,6 протягом 3 тиж здала аналіз лейкоцити 10,2 гемоглобін 160, білі рубін прямий 5,42. Сечовина 2,4.
  Є затримка, вагітності не має, узд нирок, щитовидки, брюшноі пошлості, рентген легенів все в нормі.
  Назначили лопракс , канефрон, гропринозин, ентеросгель, магнікор п’ю 4 день температура 37-37,4

  1. Доброго здоров’я Вам. Пройдіть призначений курс лікування. Також ще здайте аналіз крові на ревмопроби. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 153. Доброго дня! Мені 46 років я інсулінозалежна. Мені дуже потрібно пролікуватись поставити крапельниці та поставити уколи. Чи можна зараз це зробити?

  1. Доброго здоров’я Вам. На період воєнного стану поки клініки прийому пацієнтів не веде, можливі тільки онлайн консультації. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 154. Добрий день!Потрібна консультація інфекціоніста чи рабіолога….Робила вакцинацію кошеняткові вакциною Рабістар, сталося так, що воно різко ворухнулось чи голка застрягла чи ще щось…і вакцина потрапила на мене на обличчя, рот та очі….дуже нервую чи потрібно вакцинуватися від сказу …сталося в суботу. Дякую за відповіді…

  1. Доброго здоров’я Вам. Не переживайте, нічого поганого не буде з вами. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 155. Доброго дня, у дитини 7 місяців висип на спинці, сухий

  1. Доброго здоров’я Вам. Так може проявлятися алергічні прояви на харчування, миючі засоби. Покажіть дитину алергологу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 156. Добрий день. В разі ядерної загрози рекомендують прийняти Йодид Калія для захисту щитовидної залози. Але Йодид калію і йод зараз не можливо купити.

  Чи можна замість Йодид калія таблеток приймати Калій йодид каплі для очей 2% в дозувані 5 мл замість 100 мг таблеток? Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Не бажано, але можливо при вкрай необхідній потребі. Розчин може вплинути на слизову шлунку та викликати болі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 157. Другий день як приймаю акнетин 16мг здалось що в першу годину тіло почало ломати , головокружіння , в очах розпливається, з лівої сторони почало під ребрами боліти, на вечір затвердів живіт і спазми якісь дивні що раніше такого не було.
  Сьогодні вранці живіт всерівно твердий і низ живота тягне і віддає в спину на нирки .

  1. Доброго здоров’я Вам. Проконсультуйтеся з лікуючим лікарем краще. У цього препарату дійсно багато побічних дій, пийте багато рідини (чай, води), прийміть пробіотики ( біфіформ або лінекс) та спазмолітики ( но-шпа, або спазмалгон). Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 158. Добрий день. Питання по гінекології Остання менстуація розпочалась 18 березня По її завершенні був статевий контакт і зіскользнув презерватив. Це було ввечері десь о 8 годині. На наступний день о 10.00 випила одну таблетку постинору. І потім ввечері ще одну. Через деякий час розпочалась щось таке як молочниця. Але так не проблемачтично. Вчора почав боліти живіт. І то сильно. Чучуть було крові. Випила обезболююче. Нині теж досить сильні болі. Так болить понизку. Що робити? 28 р. Не народжува

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний препарат містить велику дозу гормонів, щоб спровокувати менструацію. Болі – прояв скорочення матки. Правильно, що випили обезболюючий препарат. Якщо виражено посиляться болі та посилиться кровотеча, негайно звертайтеся до гінеколога. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 159. Доброго дня. В дитини 5 місяців появився висип на щоці п’ять червоних прищиків. А з часом вони почали перетворюватися в плями і дещо збільшуватися.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це прояви діатезу. Дитина реагує на якісь продукти харчування, які їй не підходять або миючі засоби, що використовуюте. Потрібен огляд педіатра або дерматолога. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 160. Доброї ночі, підкажіть будь ласка, чи нормальною є різна кількість менструальних виділень кожного наступного циклу? Один цикл можуть бути достатньо рясні виділення, на наступний – мізерні

  1. Доброго здоров’я Вам. Все залежить від Вашого віку та гормонального стану. В молодому віці дані симптоми говорять про порушення, якщо вік ближче до менопаузи, то такий варіант може бути гормональною підготовкою до менопаузи. В любому випадку потрібно йти до гінеколога та зробити УЗД матки з придатками. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 161. Протягом тижня щодня піднімається тиск до 150/80,дуже при цьому болить голова, збивається каптопресом, приймаю останній рік дюлок 30 мг і вальпроком 300 мг за призначенням лікаря. 3 тижні тому приймав атаракс 10 днів по призначенню лікаря через головні болі через стрес

  1. Доброго здоров’я Вам. Це досить високий тиск, необхідно до кардіолога для призначення постійно діючих препаратів, які будуть підтримувати тиск в нормі. Треба зробити ЕКГ та УЗД серця. Каптопрес приймать для швидкого зниження тиску, дія цього препарату всього 3-4 години. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 162. Доброго дня. Можливо щось порадите. Почали перший прикорм з броколі. До цього – виключно гв. Сьогодні другий день, з’їли ложечку чайну, вчора – пів ложки. Готувала сама, пюре. Зазвичай стілець один раз на декілька днів. А вчора ходив оид раз так, що все увібралось в памперс і сьогодні вже двічі – густе з рідким. Став неспокійний і вдень погано спить. Тужиться, мені здається ще хоче в туалет. Чи це нормальна реакція організму чи краще забрати на декілька днів і почати з іншого продукту?

  1. Доброго здоров’я Вам. Завжди починають прикорм з картопляного пюре, потім добавляємо морковку. Броколі теж можна, але трохи пізніше і тепер це не сезонний овоч. Дайте дитині чай від газиків, більше водички, викладуйте на живіт та масуйте його по часовій стрілці. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 163. Доброго дня! Турбує Дисгідроз пальців рук(маленькі водянки а пальцях)можливо порекомендуєте якесь ефективне лікарство? Дякую!

  1. Доброго здоров’я Вам. Перше, необхідно дотримуватися безглютенову дієту (виключити продукти, які містять глютен – зернові, соя, кондитерські вироби і т.д.). Друге – це симптоматичне лікування – підсушуючі мазі (цинкова), противозапальні або гормональні (бепантен, судокрем). Третє, виключити подразники шкіри – вода, миючі засоби. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

  2. Доброго вечора малій 4 роки поставили діагноз кільцевидна гранульома,но лікування так і не встигли назначити,чим лічити?

   1. Доброго здоров’я Вам. Лікування складне, тому його повинен призначати лікар при огляді. Препарати гормональні та по спеціальній схемі. Краще дочекайтеся свого лікаря. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 164. добрий день вчора в мого батька повисився кровяний тиск ,і температура тіла ,говорить що болить в області сонячного сплетіння і коли він повертається то в області лопатки з обох сторін залежно куди повертається в яку сторону в лікарні кажуть що з серцем все впорядку і легені також якщо можете то підскажіть ще які можуть бути причини він там вже другий день температура є 37,5а кровяний тиск знизився на 60/110

  1. Доброго здоров’я Вам. Такі симптоми характерні при невралгії, прийміть противозапальний засіб (німесил), виключіть фізнагрузку. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 165. Доброго дня хворіли всією сімєю 2 дорослі і 2 дітей 7 міс, і 6 років, донечка 6 років 6 днів температура і кашель гавкаючий зараз дихаємо пульмікортом чи потрібен антибіотик?

  1. Доброго здоров’я Вам. Якщо температури немає, то антибіотики не потрібні. Багато пийте рідини ( вода, чай), полівітаміни, вологе прибирання. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 166. Вітаю! Моєму чоловіку 40 років. Десь тиждень тому почало по ночах боліти в області серця. Звернулися до сільського фельшора. Подивився, сказав що невролгія. Пройде. Боліло дня 2, потім боліло десь в ребрах. Вроді пройшло, але тепер почав періодично боліти шлунок (зверху живота). То не болить, то хватає немов його хтось чавить. Температури немає. Рвоти, печії теж немає. Неприємного присмак в роті теж немає. Випиває ношпу, відпускає, але не на довго. Раніше проблем зі шлунком чи підшлункової не було. Здоров як віл. Ми з Києва, зараз сидемо в селі. До лікарні звернутися немає можливості. Допоможуть будь ласка!!! Заздалегідь дуже дякую!!!

  1. Доброго здоров’я Вам. Пропийте курс німесілу – 1 порошок 1 раз в день 5 днів. Змажте проблемну зону протизапальною маззю – діклофенак або вольтарен. Бажано зробити ЕКГ. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 167. Вітаю
  Я годую дитину груддю майде 4 місяці.
  Сьогодні в ночі в одній груді почалися болі з боку ближче до пахви. Болісно при дотику та при русі, в т.ч. у випадку ящо знімаю бюстгалтер. Одночасно неприємні відчуття при годуванні в районі соска саме в цій груді.
  Ніяких травм болям не передували, останні 2 дні іншколи лежала на животі, відповідно і на грудях.
  Зараз зціджуюсь та намагаюсь спрямовувати руками молоко з хворобливих зон до соска, щоб не було застою.
  Підкажіть будь-ласка, чи є якісь медикаменти для полегшення стану або інші доступні дії.
  Дякую

  1. Доброго здоров’я Вам. Потрібно максимально з цієї груді кормити дитину, залишок сціжувати. Якщо біль посилиться та появиться почервоніння – необхідно приймати антибіотики. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 168. У дитини 6 років на протязі півтора місяці першіння, що супроводжується прокашлюванням. Горло в прозорих бугорках. Спреї типу тантум верде, біопоазмікс пробували, полоскання, не допомагають.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це можуть бути нервові тіки – тобто не свідомо у дитини покашлювання. Такі симптоми появляються після гострого стресу або в стані хронічного стресу. Звернутися до дитячого невролога та психолога. Спреї для горла не використовуються. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 169. Доброго дня! Мама 83 рокiв у лютому перехворiла на ковiд. Приймала 21 день ксарелто по 30 мг. Ми з Харкова,зв’язок з лiкарем обiрвався. Рiзко припиняти прийом ксарелто ризиковано, тому надалi: 2 днi по 20 мг, з’ явився крововилив на руцi, 16 днiв по 10 мг, спочатку розпухли ноги, 28.03 – знову крововилив на руцi, 2 днi – по 5 мг.Як довго ще приймати
  ксарелто? Якщо кинути, чим його замiнити?
  Дякую за вiдповiдь.

  1. Доброго здоров’я Вам. Пийте по 5 мг ще тиждень, а потім перейдіть на аспірін кардіо. Якщо у вас був тромбоз глибоких вен, то ксерелто необхідно пити ще 1 міс. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 170. Доброго вечора.
  Вибачте за турботу , але мені потрібна Ваша консультація, бо звичайно , я не можу попасти зараз до свого лікаря .
  В мене температура 37,3 -37,5, але у мене немає ознобу , лише жарко . Кашлю немає , насморку тоже нема , горло тільки сухе , ніяких інших симптомів я не маю . Можливо , я застудилась ? Допоможіть , будь-ласка .

  1. Доброго здоров’я Вам. Вам необхідно багато пити рідини – чаї, столову воду, прийміть полівітами. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 171. Доброго дня не понятна гулька з’явилася в горлі на сцінці

  1. Доброго здоров’я Вам. Добре прополочіть горло содовим розчином або розчином хлорофіліпта. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 172. Доброго вечора, в мене немовля 1 місяць, практично не спить. Може не спати по4-5 годин підряд і сильно плаче, найдовший сон це 3години на вулиці.В чому може бути причина?

  1. Доброго здоров’я Вам. Причина – турбують кишкові коліки. Треба давати просту водичку для невлять – добова норма 10 мл на 1 кг немовляти. Тобто, якщо вага дитини 4 кг – то необхідно дати 40 мл води в день, частинами між кормлінням. Робіть поглажування животика по часовій стрілці, кругові рухи. Бажано зробити контрольне вигодовування – зважити дитину до та після вигодовування, різниця в грамах – це кількість випитого молока. Можливо дитина у вас з’їдає менше, чим їй потрібно. Також при можливості зверніться до невролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 173. Добрий день, турбує різкі колючі болі в районі підшлункової,нудота та блювота.В стаціонарі перебувала двічі,лікарі кажуть що все нормально,аналізи в нормі(діастаза 64).Діагноз хронічний панкреатит,в анамнезі панкреонекроз, видалення жовчного.Кт показала згущення жовчі та пухлини надниркових залоз.Відправили до ендокринолога,лікар каже що такої реакції не має бути, гліколізований гемоглобін та альдостерон в нормі, кортизол та метанефрин здати не встигли,через воєнні дії.Сімейний лікар назначив знеболюючі та протирвотні уколи(завдяки їм і живу).У зв’язку з хронічним панкреатитом дотримуюсь дієти,болі та блювання не минають, схудла вже на 15 кг.Дуже швидка втомлюваність,слабкість.Що зі мною?

  1. Доброго здоров’я Вам. Звісно при постійній блювоті людина втрачає мікроелементи та солі, що веде до слабкості. Вживайте дієтичну їжу, але висококалорійну та малими порціями, але часто, щоб менше провокувати нудоту. Вам потрібен один лікар, який буде Вас спостерігати та корегувати лікування. Швидкового Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 174. Кардіолог. Доброго дня після назначеної таблетки антибіотика почалася алергія почалася тахікардія , робила УЗД серця лікар сказала що все нормально , але серце 5 днів болить потім перестає і знову починається по кругу, скажіть що це може бути і чи які таблетки просить?

  1. Доброго здоров’я Вам. Скорішого Вам одужання. Такі симптоми характерні і для невралгії. Прийміть німесил – 1 порошок 1 раз в день 5 днів. Також такі симптоми появляються в стані хронічного стресу – необхідно приймати заспокійливі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 175. Кардіолог. Доброго дня після назначеної таблетки антибіотика почалася алергія почалася тахікардія , робила УЗД серця лікар сказала що все нормально , але серце 5 днів болить потім перестає і знову починається по кругу, скажіть що це може бути і чи які таблетки просить?

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний симптом може бути при невралгії. Прийміть протизальний засіб – німесил, або діклоберл. Зверніться при можливості до невролога. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 176. Доброго дня. Мене турбує біль у лівому боці, постійно висока температура 38-39

  1. Доброго здоров’я Вам. Може йти запалення нирки або плеврит ( ви не вказали точну зону болі ). Зробіть загальний аналіз сечі, збивайте температуру. Можна прийняти антибіотик широкого спектру ( наприклад ципрофлоксацин ). Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 177. Донці 16 років чотири дні назад почала боліти голова.З тих пір уже четверту добу ухитування як при каруселі.В лежачому положенні краще.Коли встає слабкість та запаморочення.

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний симптом може з’явитися при “зажатті” хребтових артерій, що знаходяться в шийному відділі хребта, які несуть кров до головного мозку. Тому при зниженому кровотоку страдають нервові клітини, що проявляється в виді різних симптовів, зокрема головокружіння. Бажано при можливості зробити УЗД судин голови ташиї та звернутися до дитячого невролога. Поки рекомендуємо постільний режим та виключити роботу з гаджетами та комп’ютером. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 178. Неможу нічого їсти і пити,відразу починається рвота та діареа,так 2 добу.сьогодні з”явилась температура 38.2

  1. Доброго здоров’я Вам. Пийте сольовий розчин регідрону, прийміть таблетку церукалу або внутрім’язева ін’єкція, також прийміть атоксил. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 179. Вітаю!
  У мене трішки нижче кадика з’явилась ґуля, яка мені приносить дискомфорт саме коли задираю голову доверху. І більша ґуля, але вже вище кадика. Я не знаю, що це таке…
  Також на лиці з’явилась дуже велика заїда. Чи може це бути пов’язано?

  1. Доброго здоров’я Вам. Це можуть бути вузлові утворення щитовидної залози або збільшені лімфатичні вузли. Потрібно зробити УЗД. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 180. Дитині 9р.У 7 років хлопчик упав вибив зуби ,а сьогодні упав на тому ж місці трошки здер руку,момент падіння і як прийшли додому не пам’ятає.Куди нам звернутися,що це може бути

  1. Доброго здоров’я Вам. Зверніться до дитячого хірурга та стоматолога. Ранку обробіть антисептиком. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 181. Це не подвійний коментар, бо звертаюсь вперше. Підкажіть будьласка що це може бути? Мені 40 років. Біль в передній частині коліна і хрускіт в правому коліні при присіданні. Та хрускіт просто при згибанні ноги. Є припухлість коліна по сторонам від колінної чашки. При присіданні відчувається тиск під коліном. Симтоми з’явились 3 дні тому. Без навантаження болю не відчуваю. Порадьте будь ласка що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний симптом характерний при так звані кісті Беккера – рідинне утворення між сухожилками. Змажте протизапальною мазззю (діклофенак або вольтарен), зменшіть навантаження на ногу. Оперативного втручання не потрібно. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 182. Доброго дня, турбує біль в поперековому відділі, відбирає ногу. Попередньо діагностували ускладнену екструзію м/х L4-L5 з формуванням абсолютного стенозу. Курс лікування пройшла, нічого не допомогло.

  1. Доброго здоров’я Вам. Потрібно звертатися до нейрохірурга, можливо стане питання про оперативне втручання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 183. Доброго дня, в мене на руках з’являється певний висип та печуть руки не розумію що таке можливо алергія але не зникає вже 4-5 днів

  1. Доброго здоров’я Вам. Був контакт з речовинами, які негативно вплинули на шкіру – це крем, мило і т.д. Проаналізуйте з чим могли контактувати, руки можна змастити цинковою маззю та бажано показатися дерматологу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 184. Доброго дня. Скажіть, будь ласка, до кого звернутися? У чоловіка дуже низький тиск 95/55, а пульс 110. Погано себе почуває. Чим йому допомогти?

  1. Доброго здоров’я Вам. Потрібно здати загальний аналіз крові, зробити УЗД внутрішніх органів ( печінка, підшлункова залоза, нирки ) та УЗД серця, проконсультуватися у сімейного лікаря, при можливості звернутися до кардіолога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 185. Добрий день! Дитині 5 місяців має висип по тілі! На грудному вигудовуванні, тиждень даю прикорм рисова без молочна каша Мілупа, але висипи були і раніше, з 4 місяців почалися, з`явиться і пропадуть не можу визначити з чим це зв’язано. Є шуршаві плямки, а є просто цяточками. Починалося на згинах рук і ніг, а тепер по всьому тілі!

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані прояви характерні для ексудативно-катарального діатезу. Дитина може реагувати негативно і на миючі засоби, дитячі креми, тощо. Рекомендуємо ванни з настоєм череди ( купляєте в аптеці ), чередуючи з настоєм ромашки. Також якщо порушена мікрофлора кишківника – немає достатньо своєї флори та багато патогенних мікробів. Необхідно приймвти пробіотики. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 186. Доброго ранку, ми потрапили в лікарню 7 березня з діагнозом Інша пневмонія, збудник не уточнений; Правобічна позагоспітальна пневмонія, важка форма, гострий перебіг; Правобічний гнійний гідро-фібриноторакс; ДН II ст.; Токсична кардіоміопатія, СН I; Фібринозно-ексудативний гідроперикард; Невелика недостатність мітрального клапану. Проводилися дослідження ЕХО-КГ: 16 березня було виявлено додаткову хорду ЛШ, невелику недостатність мітрального клапану та токсичну кардіоміопатію (фібринозно-ексудативний гідроперикард, потовщення стінок ЛШ), 18 березня додаткову хорда ЛШ, невелику недостатність мітрального клапану, токсичну кардіоміопатію (фібринозно-ексудативний гідроперикард, потовщення стінок ЛШ) та помірно збільшені праві відділи серця і 23 березня виявили додаткову хорду ЛШ, ехоознаки недостатності мітрального та тристулкового клапану та помірно збільшені праві відділи серця. На даний час ми приймаємо лопракс, веришпирон, енап, метіпред, омез. Вчора були виписані додому, до цього вже три дні не було температури, проте сьогодні дитина захворіла, з’явилися температура та почервоніння у горлі. На скільки це загрозливий стан та чи правильне у нас лікування?

  1. Доброго здоров’я Вам. Лікування правильне, нагляд лікуючого лікаря обов’язковий, збивайте температуру, полоскайте горло. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 187. Доброго дня,синочку 1,5 місяці .Похрапує час від часу,також кашляє і пчихає .Чи варто хвилюватись????

  1. Доброго здоров’я Вам. Будьте спокійні, таке у дітей цього віку буває, так як носові ходи вузькі та короткі, а дихати ротиком ще дитина не вміє. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 188. Доброго дня. Допоможіть визначити дозування L- тироксину. Мій діагноз : післяопераційний гіппотеріоз. Останні місяці приймала препарат 200 мг. Аналіз ТТГ – 0,195. Як змінити дозування? Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дозу може корегувати тільки лікуючий лікар, якщо ви себе добре почуваєте можна зменшити на 25 мг. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 189. Добрий день . Потрібна консультація гастроентеролога. Рік тому поставили діагноз хронічний панкреатит. Зараз симптоми : рвота, тошнота, сильна діарея , біль шлунку, біль живота спазми. Температури немає.

  1. Доброго здоров’я Вам. Дане хахворювання має сезонний характер загострення, також може провокувати стрес, погіршення дієти. У вас повинно бути прописано курси лікування, які періодично потрібно проходити. Поки прийміть церукал ( від рвоти ), омепразол 1 раз в день, любі ферменти під час їжі. Дієта строга обов’язково. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 190. Доброго дня, після лікування ясен відчуваю біль, також є припухлість, від НПВС (декскетопрофен) болить шлунок, маю гастрит (хелікобактер) в анамнезі. Питання: як мінімізувати вплив на шлунок НПВС, наркотичний аналгетик не варіант, після стоматолога прийняла і проспала 18 годин, ще залишилася одна таблетка від лікаря, приймати не хочу, а коксиби не знімають біль мені так, як це робить декскетопрофен. Шви зніматимуть через 10 днів, зараз 3тій день

  1. Доброго здоров’я Вам. Прийміть Омепразол – знімає біль в шлунку та захищає слизову від шкідливої дії противозапальних препаратів. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 191. Добрый день! Я беременна, мне 26 лет, у меня где-то 3-4 недели беременности Имею обструкцию легких/астма и несколько лет пользовалась вентолином/сальную, а молот и пару месяцев пользуюсь еще и пульмикортом. Сейчас мучает немного одышка. Скажите, пожалуйста, можно ли пользоваться и дальше этими аэрозолями или это опасно для плода?

  1. Доброго здоров’я Вам. Звісно шкідлива дія на плід є, але незначна. Краще зверніться до акушера гінеколога. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 192. Доброго дня,на даний момент на 32 неділі вагітності і помітила ,що з’явилися папіломи в області ореоли грудей,що робити і до якого лікаря звертатися?

  1. Доброго здоров’я Вам. НЕобхідно видалити, це процедура безболісна ( місцево змазують анестетиком) та не шкідлива. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 193. Добрий день 83 роки після інфаркта болі в грудях, ноги опікають, іноді кашель
  Приймає фурасемід трифас через день в 7 і 9 , отеки спадають не набагато, але на ранок краще
  Коли болі приймає долорен
  Атерокард наніч призначено на рік після лікарні, 6 місяців тому

  1. Доброго здоров’я Вам. Лікування у Вас правильно призначено, сечогінні можна приймати кожний день. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 194. Доброго дня!
  Мене звати Евгенія, 24 роки.
  Почала турбувати нічна пітливість. Прокидаюся вночі повністю вся мокра наче вилізла з ванни.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки високої збудливості нервової системи на фоні стресу. Але також є симптомомом при хронічному захворювання. Здайте загальний аналіз кові та сечі, Зробіть УЗД внутрішніх органів. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 195. Постійно приймаю ПЕНТАСУ при запальному щахворюванню кишківника.
  Препарат десь загубився на Новіц пошті. В моєму населеному пункті немає і не доставляють. Одна людина віддала мені упаковку виготовлену 02.2018, придатність до 03.2021. Чи можна ще вживати даний препарат. Іншого виходу наразі немає. Дякую за відповідь.

  1. Доброго здоров’я Вам. Звісно не бажано, але можна подивитися стан препарату – твердість, зовнішній вигляд, запах. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 196. Доброго дня, мене звуть Юрій. В мене виникли ускладнення. Мені зробили операцію на стравоході 8-9 місяців тому (ахалазія стравоходу робили езофагокардіоміотомію за гелером) після операції почалися болі в районі грудної клітини там де шлунок, звернувся до лікаря мені призначили ліки пам’ятаю моторикум, омепразол та ще було щось деякий час потому стало легше але місяці два після цього біль відновилась в основному біль виникає коли голодний шлунок або з’їв щось тяжке (м’ясо чи наприклад макарони з фаршем і не можу їсти будь які молочні вироби одразу різкий біль, на арахіс та чорний шоколад виникає алегрія та поколювання) біль має характер різкий та пульсуючий десь в глибині допомагає щось спазматичне тоді вона відступає на деякий час знову.. Підкажіть будь-ласка що це може бути … (без аналізів це буде тяжко) але біль турбує по-інколи не можу навіть спати та знайти місце..

  1. Доброго здоров’я Вам. Ви чітко вказали причини появу болі – порушення в дієті. Необхідно строго дотримуватися дієти, любе порушення сне причиною виникнення даних симптомів. Також приймати курс препаратів, які вам призначали раніше. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 197. Добрий день допоможіть будьласка.Дискомфорт, напруження ,ниючий біль нижче лівої лопатки десь приблизно на рівні третього ребра з низу . Робив узд ,екг на серце все в межах норми трішки буває повишений тиск 145 /90 але не завжди .Мені 40 років.Маю також протузію диска L5-S1 (0.7mm)Хочу запитати чи може це бути від проблем з спиною ?Чи це може від серця?Буває таке що весь день мене тягне ,ниє ,таке відчкття шо мені щось там мішає.

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, дані симптоми можуть бути проявом захворювання хребта. Зменшіть фізичне навантаження хребта, тримайте поставу ( не сутультеся ), можна прийняти німесил. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 198. Доброго вечора! Проходила УЗД серця. В висновку було встановлено Незначна МН. Чи є небезпечним для здоров’я? Що МН являє собою? Чи потрібне лікування?

  1. Доброго здоров’я Вам. ЦЕ мітральна недостатність – клапан між лівим передсердям та шлуночком трохи не так щільно закривається і маленька частка крові повертається назад. Дане порушення не потребує лікування, якщо немає скарг. Таке зустрічається часто. Контролюйте тиск, і через півроку ще раз потрібно зробити УЗД серця та звернутися до кардіолога. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 199. Доброго вечора. виникла проблема сухість шкіри аж пече та свербить.
  Незнаю, що робити і як лікувати. Допоможіть будь ласка.

  1. Доброго здоров’я Вам. Такі симптоми появляються при порушенні роботи шлунку, кишківника, печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Тому необхідно відкорегувати харчування – виключити все гостре, кисле, копчене, жарене, жирне. Вживайте варену та зготовлено на пару їжу. Зробіть УЗД внутрішніх органів. Курс прийому ферментних препаратів ( наприклад панкреатин – по 1 таб 3 рази в день під час їжі 10-14 днів.). Препарати для покращення відтоку жовчі – хофітол. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 200. Збільшився лімфоузл під мишкою ,виникає певний дискомфорт

  1. Доброго здоров’я Вам. Це може бути реакція на запальний процес, який знаходиться поблизу на шкірі або в грудній клітці. Якщо є гнійничкові висипи, то їх треба лікувати – це мазь та антибіотики загальної дії. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 201. Доброго дня два дні до місячних і бачу шо живіт збільшений чи може це бути вагітність але признаків немає

  1. Доброго здоров’я Вам. Це такі ознаки ПМС синдрому, особливо на фоні стресу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

   1. Доброго дня!Мене звати Наталія,мені 21 рік. Протягом приблизно 2,6 років мене турбують висипання на кінчику язика червоного кольору,інколи появляються на середині язика,болючі!Не одноразово чула що з таким потрібно звертатися до гастроентеролога,зараз язик дуже болючий,пече,але я не маю змоги звернутися до лікаря зараз !Аналіз крові в нормі,УЗД всіх внутрішніх органів теж,тільки в жовчному є осад!Я буду дуже вдячна за допомогу!

    1. Доброго здоров’я Вам. Так, дійсно це гастроентерологічна патологія. Дотримуйтеся дієтичного харчування, виключіть гостре, кисле, копчене, вживайте все варене, тушене, більше овочів. Для покращення відтоку жовчі – хофітол – по 1 таб 3 рази в день. Після вживання їжі, полощіть ротову порожнину ромашковим настоєм або розчином хлорофіліпту. Швидкого Вам одужання. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 202. Доброго дня!Дякую за відповідь.Я ще хотіла запитати.Чи можуть симптоми відміни медопрама тривати 6 тижнів?
  Чи це вже рецедив хвороби?Дякую

  1. Доброго дня. Вадим, 42 роки.
   У мене такі симптоми: крутиться голова, нудить, давить на очі. Це продовжується вже 3 доби. Що це може бути? Допоможіть, будь ласка.

   1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки порушення мозкового кровообігу у виді судинних спазмів. Поміряйте тиск, якщо підвищений, обов’язково необхідно прийняти каптопрес ( препарат швидкої допомоги при підвищеному тиску ). Якщо тиск нормальний ( до 120/80 мм рт ст ), то прийміть таб. спазмалгон ( зніме спазм та болі ). При можливості зверніться на огляд до невролога. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 203. Добрий день.
  Сильний біль в п’ятці, при наступанні. Що може допомогти?

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні для п’яткової шпори. Необхідно місця болю змазувати противозапальними мазями – діклофенакова, вольтаренова, німесіл. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 204. Доброго дня …таке питання в нас був кашель виявили бронхіт, пролікувалися але кашель не зник ,робили УЗД легень і аналіз крові все в нормі …коли просю зробити вдох видох чути свист ,,коли відкашляється трохи зменшується ..дитині 2.10 чи може бути це залишком бронхіту ?? кашель періодично вологий з сухим і більше кашель нападає коли набігається ,награється і коли лежаче положення в понеділок був 7 день прийому антибіотиків з вівторка нічого не приймаємо щоб лишнього не пічкати ))

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, дані симптоми характерні для залишкових проявів бронхіту. Робіть масаж грудної клітки, тепле обготування, прогулянки на свіжому повітрі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 205. Доброго дня у нас така ситуація в нас був кашель виявили бронхіт пролікувалися але кашель ще залишився і коли просю дитину зробити вдох видох чути свист ) хлопчику 2.10 … Зробили УЗД легень і аналіз крові все в нормі що це може бути ?? Чи можуть бути такі залишки після бронхіту??

  1. Доброго здоров’я Вам. Робіть масаж грудної клітки, тепле обготування, прогулянки на свіжому повітрі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 206. Доброго дня,турбує хелікобактері(неприємний запах з роту,болю немає зовсім та інших симптомів)ось лікування яким лікувався,яке не допомогло і за 4 місяці запах з‘явився знову,порадьте що могло спровокувати знову?
  Рабімак 20мг 1т за 40 хв до сніданку та вечері 14 днів. Улькавіс 2т 2р на день за 30хв до їжі зранку та ввечері 14днів. Ентерол 1к 2р на день за 20 хв до їжі зранку та ввечері 14днів. Флемоксин солютаб 1000 мг 1т 2р на день після їжі зранку та ввечері 14днів. Фромілід 500мг 1т 2р на день після їжі зранку та ввечері 14днів. Лактімак форте 1к 3р через 2год після їжі 14 днів. Ітомед 1т 3р на день за 10хв до їжі 14днів.Урсоност 300мг 1к

  1. Доброго здоров’я Вам. Для захворювань шлунково-кишкового тракту характерне хронічне протікання та сезонність загострення у весняний період. Необхідно пройти обстеження на наявність хелікобактеру та при повторному виявленні рекомендовано пройти знову такий курс лікування. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 207. Доброго дня!
  Чи входить анорхізм до переліку хвороб, за яких чоловік повністю непридатний з виключенням з військового обліку?

  1. Доброго здоров’я Вам. При необхідності та потребі – призвати можуть. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 208. Доброго вечора в мене появилися маленькі червоні прищі на животі а тепер вже появились і на руках і ногах що це може бути і як лікувати?

  1. Доброго здоров’я Вам. Такі висипи можуть бути з різних причин та при різних захворюваннях. Якщо висипи мілкі розташовані хаотично, немає температури – це алергічне висипання. Якщо є висипи в видв парних елементів ( рядом на одинаковій відстані находяться та присутній зуд – це чесоточний кліщ. Почніть з прийому противоалергічних препаратів – діазолін, тавегіл, супрастин і т.д. Бережіть себе та близьких.

 209. Доброго дня, дитині 3.5 роки, дівчинка, зранку плаче, що боляче сходити по маленькому. Що робити? Дала 1/2 ношпи, поки так і не може. Животик надутий. Можна дати канефрон? Скільки? Чи потрібно в лікарню? Два тижні тому хворіли на тяжку кишкову інфекцію, лежали у лікарні

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки циститу та уритриту. Так, можна дати канефрон. Також можна дати уролесан в сиропі. Бережіть себе та близьких.

 210. Доброго дня! В неділю захворіла мама, температура трималась 4 дні 37,2-,37,6, соплі, першило у горлі. Приймали азітроміцин, промивали ніс, горло полоскали та пшикали ангілексом, вчора почався дуже сильний кашель, вночі кашель мтав ще сильніше-приступами кожеі 5-7 хвилин. Підкажіть,будь-ласка, що робити!

  1. Доброго здоров’я Вам. Вирогідно це ковідна інфекція. Дайте препарати від кашлю ( амброксол, або АСС, або проспан ). Внутрім’язево но-шпа або спазмалгон, також рекомендовано дексаметазон ( 1 ампула в день 3 дні ). Все інше робили ви правильно.
   Бережіть себе та близьких.

 211. Доброго дня! Я знаходжусь в Молдові, місто Бельци. Мене звуть Наталія Іванівна, мені 65 років.Я із Запоріжжя. Вчора після вечері я відчула дискомфорт у шлунку. Промила шлунок та прийняла пігулку Фталазолу. Потім почався водяний пронос. Ще я випила Ентеросгель та Сорбекс – 2 рази по 4 пігулки. Після Сорбексу стало троихи легше, сменьшилась біль та стало меньше виходить води. Ніяких інших ліків я не вживаю взагалі. В мене хронічний панкреатит та зменьшина функція щитовидної залози.
  Я впевнена, що в мене харчове отруєння.
  Підкажіть, будь ласка, які мені потрібні ліки та дієта.
  З повагою

  1. Доброго здоров’я Вам. Прийміть атоксіл або ентеросгель – препарати, які виведуть токсини. Пийте мінеральну воду без газів або регідрон (сольовий розчин). Якщо підніметься температура, необхідно прийняти антибіотик (ніфуроксазід).
   Бережіть себе та близьких.

 212. В мене червоні, інколи навіть сині пальці на ногах,з‘явились якісь плямки. Раніше думала що це верещ переохолодження. При доторканні трохи неприємно і болять. Можливо це можна якось вилікувати,якась мазь чи що

  1. Доброго здоров’я Вам. Вирогідно йде порушення кровообігу. Змініть обув – взуйте на розмір більшу, теплі шкарпетки, змазуйте троксевазином або гепаріновою маззю. Якщо появляться елементи шелушіння – то це прояви грибкової інфекції, тоді лікування противогрибковими мазями.
   Бережіть себе та близьких.

 213. здравствуйте!Помогти мне ,пожалуйста!Я лечила неврост.расстройство.Пила медопрам 20 м,7 месяцев.После окончание терапии прошло 6 недели.В эти дни пила нейрокомфорт.Сначала была заторможенность,чувство нереальности происходящего,покачивание.А ,сейчас,уже два дня сильное головокружение.Что это может быть?Может ли так долго длиться отмена?Терпеть и пройдёт или что-то выпить?Может ли быть головокружение от нейрокомфорта?Сколько все это может длиться?Спасибо

  1. Доброго здоров’я Вам. Даний препарат немає таких побічних дій, можете його приймати далі. Також пийте заспокійливі чаї, молоко з медом.
   Бережіть себе та близьких.

  2. Доброго вечора , сьогодні виявила в свого батька опухлі ноги , та синяки на пальцях ніг , ноги покрилися сухою кіркою . Каже , що це стало відбуватися після укусу кота-безхатька , та він має вакцину проти дифтерії та правця . До лікаря на даний момент звернутися не може ( Гарно дякую , на все добре ♥️

   1. Доброго здоров’я Вам. Якщо обидві ноги з набряками, то це загальний процес, пов’язаний із порушенням серця або нирок. Прийміть сечогінні ( тріфас або верошпірон ). Якщо після укусу котика немає ранки, то турбуватися не потрібно. Також необхідно здати аналіз сечі, зробити УЗД нирок та серця. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 214. Цистит. Пахла моча 2-3 дня назад не сразу обратила на это внимание.
  Сегодня вечером резко и быстро ухудшилось состояние. Начала бегать в туалет. Больно писать, есть не большое окрашивание мочи в красный цвет в самом конце мочииспускания.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки циститу та уретриту. Так, можна дати канефрон. Також можна дати уролесан в краплях. Бережіть себе та близьких.

 215. Скажіть будь ласка цефінак 400пється раз на день чи два

  1. Доброго здоров’я Вам. 400 мг доза приймається 1 раз в день.
   Бережіть себе та близьких.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки стоматиту, просто полоскайте ротову порожнину содовим розчином або хлорофіліптом. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 216. Доброго вечора,випили таблетку кейвер,а потім замітили що прострочені….чи це небезпечно?

  1. Доброго здоров’я Вам. Нічого вже страшного. Але слизова шлунку може зреагувати, тому дієту декілька днів дотримайтеся. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 217. Доброго дня. 5.03 захворіла дитина, 6.03 ми поступили у відділення з діагнозом ковід ( температура і рвота) за три дні нам нормалізували стан та відправили долічуватися вдома ( зважаючи на ситуацію). Через день відновилася рвота і ми знову в лікарні. Крім ондансетрона і глюкози нам нічого не роблять. Підкажіть, будь ласка, що це може бути, якщо аналізи в нормі.

  1. Доброго здоров’я Вам. У вас достатнє лікування, звісно при ковідній інфекції порушується робота підшлункової залози, жовчного міхура. Дотримуйтеся дієти та призначеного лікування. Бережіть себе та близьких.

 218. Допоможіть знайти аналог препарату копренеса8

  1. Доброго здоров’я Вам. Шукайте препарати, діюча речовина якого периндоприл, індапамід. Бережіть себе та близьких.

 219. У бабусі зажало нерв в лопатці не може підняти руку, можливо мікроінсульт, до лікарні зараз не доїдемо, підскажіть уколи?

  1. Доброго здоров’я Вам. Дексаметазон та діклоберл в ін’єкціях. Бережіть себе та близьких.

 220. Доброго дня ,вчора після того як поснідала ,випила каву ,у мене появилась важкість в животі яка досі не проходить ,і відчуття ніби важко дихати ,ніби не хватає повітря ,раніше таке було але не довго ,а тепер аж до сьогодні Недавно робила гастроскопію ,у мене не було нічого такого ,але лікар сказав що жовч в шлунок поступає і дуже багато ,скажіть можуть бути такі відчуття через це ,і що можна зробити щоб позбавитись від цієї важкості ?пила омепразол і алмагель ,трохи краще але не сильно

  1. Доброго здоров’я Вам. При стресі та в весняний період починаються загострення захворювань шлунку, кишківника. Пройдіть курс лікування, який раніше вам призначав ваш лікар. Якщо почали приймати омепразол – то пропийте вже курс 3-4 тижні. Добавте ферменти ( фестал, або мензим, або панкреатин ) для покращення роботи підшлункової залози. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 221. Рік тому поставили діагноз виразкова хвороба 12-п кишки середньої тяжкості, період загострення. За 3 місяці лікування все стало на місця, але ось вже 2 місяць знов відчуваю середній біль в обл. Сонячного сплетіння. Зранку поки не поснідав все нормально. Після сніданку з’являється відчуття голоду, бурчання, смокче, інколи помірна біль. “Стул” вроді більш менш нормальний, але режим збився. можливості в даний момент повторно перевірітись через війну не маю. Хотілося б принаймні хоч почути від спеціаліста якісь рекомендації. Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. При стресі та в весняний період починаються загострення захворювань шлунку, кишківника. Пройдіть курс лікування, який раніше вам призначав ваш лікар. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 222. Добрий день. Спочатку було наче вухо у воді ,слабо чула. Потім все пройшло а почалась крутитись голова. Уже два дні крутиться,нудить . Якщо лежу то нормально. Тільки встану то знову так

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні при порушенні мозкового кровообігу. Препарат вертігохель – це краплі швидкої допомоги при такому стані. В інструкції пише схему прийому – зверніть увагу! в перші дві години прийом по 15 крапель кожні 15 хв. Краще прочитайте чітко інструкцію перед прийомо. Дотримуйтеся при можливості постільного режиму. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 223. У дівчини 18 років, Множинні переломи попереково-крижового відділу хребта та тазу. Закритий багатоламковий перелом правої та лівої бічної маси крижової кістки, передньої колони правої вертлужної западини, правої лобкової кістки, правої та лівої сідничних кісток, з помірним зміщенням уламків. Операції не було, місяць у лежачому положенні. Почалося дуже сильне печіння у правій нозі, там де є рана на п’яті, судоми ноги часті, множинні гематоми на правій нозі. Як полегшити біль у ноги і чи є можливість що дівчина ходитиме?

  1. Доброго здоров’я Вам. Ходити буде, дотримуйтеся постільного режиму у відповідному положенні. Гематоми треба змазувати гепаріновими мазями Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 224. Чоловік. 20 років. Три дні тому ближче до ночі почалось затрудяне дихання зі свистом, іноді приступи задихання. Знаходимось за містом, швидка не захотіла їхати. Вдалось поспати хвилин 10, засняла з яким звуком він спить. Хрипи і свист. Кашель присутній. Підозрюю що може бути астма. Підскажіть шо робити в такий важкий час, коли не реально виїхати в лікарню?

  1. Доброго здоров’я Вам. Робіть масаж грудної клітки, прогулянки на свіжому повітрі, прийняти спазмолітики. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 225. Добрий день.Під пахвами почався дерматит,шкіра червона,свербіж і вигляд як кропивниця.Думаю реакція на антипеспірант.Якою маззю можна скористатись,зрю можна було купити закордоном без рецепту.Дякую.

  1. Доброго здоров’я Вам. Скористайтеся цинковою маззю. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 226. Доброго дня, у зв’язку із ситуацією в країні, не можу виїхати із селеща до лікарні. Скарга : постійно терпне права нога, навіть коли знаходжусь в русі і спостерігається невеличка гуля на нозі при пальпації. Я

  1. Доброго здоров’я Вам. Змазуйте ногу маззю живокоста – покращує мікроциркуляцію, знімає такі симптоми. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 227. Доброго дня! У мене три неділі уже гігрома на кісті руки. Зараз почала боліти. Під час бойових дій зараз не можливо звернутися до хірурга. Як можна зменшити біль?

  1. Доброго здоров’я Вам. Змазуйте цю ділянку противозапальними мазями – вольтарен, диклак гель. Або мазь живокосту. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 228. Доброго вам дня! Вже 3й день відчуваю не ритмічне сердце биття. Таке відчуття начеб то 2 маленьких швидких удара, потім 1 звичайний. Потрапити до лікаря немає можливості! Будь ласка, скажіть що потрібно прийняти? Не хочу займатись самолікуванням.

  1. Доброго здоров’я Вам. Це прояви аритмії, прояви екстрасистолії. Можна взяти краплі корвалолу, або таб панангін. При можливості зробити електрокардіограму. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 229. Ячмень на верхньому віці правого ока вже два дні. Не проходить. Такий же з’являється на верхньому віці лівого ока.

  1. Доброго здоров’я Вам. Місце покрасніння необхідно обробити антисептиком, або спиртовим розчином. Старайтеся бути в теплі. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 230. Доброго дня, у мене вже напротязі 12 днів приблизно на вечір підіймається температура 37,5 і погане самопочуття, з ранку почуваю себе нормально а до обіду і блище до вечора стає погано і температура. Яка може бути причина чи потрібно це якось лікувати і до якого лікаря звертатись? 20 років

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані симптоми характерні при затяжному або хронічному інфекційному захворюванні. Пийте вітаміни, багато рідини ( трав’яні чаї, столову воду ), здайте загальний аналіз крові та сечі, якщо є можливість УЗД внутрішніх органів та серця. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 231. Доброго вечора
  Скарги:Рвота рідким (водою),що не вип’ю іду зразу рвати, мучить живіт (але до туалету сходити не можу)
  Підкажіть ,що потрібно випити ?

  1. Доброго здоров’я Вам. Прийміть таблетку Церукалу, через 1 год таб Атоксілу, пийте мінеральну воду без газу малими порціями. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 232. Доброго дня! На голенях з’явилося почервонння яке чешеться

  1. Доброго здоров’я Вам. Це можуть бути симптоми прояву місцевої алергічної реакції. Змініть тип одежі, можна одноразово змазати гормональною маззю. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 233. От давления принимаю валсартан 80 утром, 80 вечером. Вероятно, я не смогу купить теперь, но есть Эналаприл. Можно ли заменить и в каких дозах.

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, ви можете замінити препарат, почніть з дози 5-10 мг, контролюючи тиск. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 234. Турбують панічні розлади в основному вночі, все почалось з того що 3 дні назад я проснувся в ночі від того що в мене почалась панічна атака(сильний тремор, високий пульс 100-120, вічутя стисненя шлунку, запаморочення) п’ю зараз валеряну, алору, біфрен і симптоми трохи зменшились і вдень не турбують тільки стиснення шлунку буває вдень, а так стан близький до панічної атаки проявляється ввечері і вночі, та такої панічної атаки яка була вперше немає.

  1. Доброго здоров’я Вам. При стресі такі симптоми часто бувають. Так як це прояв вночі, говорить про незручне положення вашого тіла під час сну, йде зажаття нервових коренців, що викликає порушення іннервацію серцевого м’язу. Це веде до порушення ритму та викликає тахікардію. Змініть поверхню, на якій ви спите на більш зручну, відкорегуйте висоту подушки, щоб шия була на рівні плеч, на ніч прийміть заспокійливі, краплі барбовалу наприклад. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 235. Біль у зовнішній верхній частині коліна при пальпації біль сильнішає прощупується невелечке рухливе ущільнення .при згинанні розгинанні відчутній хрускіт ноги

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознаки запального процесу – бурситу. Змазуйте коліно противозапальними мазями, накладіть пов’язку з еластичного бинту. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 236. ГАСТРОЕНТЕРОЛОГ. Добрий день! Будь ласка, дуже потрібна порада. Дитині 10 років, бували ще в дошкільному віці болі в животі в районі пупка. Тоді здавали аналізи та робили узі. По узі був загин жовчного, нічого особливого нам не призначали, з часом пройшло. Перед новим роком перехворіли на інфекцію з температурою і гострим кишковим розладом. З того часу тижнів зо два болів живіт, потім перестав, лікар призначав алмагель, пробіотики. Потім вдруге інфекція (вже не кишкова) і знову почалися болі в животі. По узі норма. Призначено дуспаталін, укрлів, ще пробіотик, домрид, дієта. При болях но-шпа. Особливо нічого не допомагає. Болі в животі в районі пупка, переважно після їжі, нудота, відрижка, відчуття переповненого шлунка, закрепи. Чи можна щось купити в аптеці за цими сиптомами, спробувати, може, допоможе? Дякую!!!

  1. Доброго здоров’я Вам. Локалізація болі в ділянці пупка часто при збільшених мезентеріальних лімфатичних вузлів ( знаходяться біля кишківника ). Це буває при глистній інвазії та після кишкової інфекції. Також може реагувати підшлункова залоза. Необхідна дієта, пробіотики та спазмолітики. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 237. Незрозумілий привкус у роті нема почутя голоду постійне бурліня в животі до 2 раз на годину ходжу в туалет близько 7 днів

  1. Доброго здоров’я Вам. Прийміть атоксіл, або ентеросгель. Дієта – варена та тушкована їжа, без жиру. Пийте мінеральну воду без газу. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 238. Добрий день.
  За результатами УЗД синовіїт колінних суглобів, кіста Баєра витончення гіалінового хряща. Біль в колінах присутній. Сьогодні зранку після вчорашнього навантаження біль сильний, пекучий. Чим можна полегшити стан? Зараз знаходжуся за кордоном, у зв’язку з військовими діями. Завчасно Дякую!!!!

  1. Доброго здоров’я Вам. Прийміть німесіл – 1 раз день 5 днів. Змазуйте противозапальними мазями – діклофенак натрія, вольтарен. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 239. Добрий день, у спині в районі правої нирки був тупий біль два дні тому, опісля відчувалося ніби там затерпло. Протягом трьох днів періодично сіпається ліва нижня повіка, а сьогодні великий палець, вказівний та середній лівої руки ніби колить голками, а безіменний та мізинець трохи затерпають. Підкажіть, що це все може означати? До якого лікаря піти?

  1. Доброго здоров’я Вам. Вам необхідна допомога невролога. Також здати загальний аналіз крові та сечі. Зробіть УЗД нирок для виключення наявності конкрементів. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 240. У мене епілепсія petit mal.
  Я коли приїззаю в якесь місце, квартиру, мені здається що я тут вже був, що все тут мені знайоме, але людина говорить що ти тут в перший раз, тебе тут ніколи не було. Те що мені знает ся що я тут був десь через годин 6-8

  1. Доброго здоров’я Вам. Радимо регулярно приймати ліки, які призначаються при такому захворюванні, дотримуватися режиму дня, менше стресів або краще виключити їх. Регулярно відвідувати психотерапевта, невролога, іноді необхідна допомога психіатра. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 241. чи можна трифас 20 ампули для внутривенноі інекціі колоть внутримышечно?

  1. Доброго здоров’я Вам. Ні не можна, будуть м’язеві запалення. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 242. Доброго дня, СА був місяць тому ( захищений) , була затримка 4 дні зробила тест негативний та на наступний день пішли місячні як завжди , зараз через тиждень мають знову бути місячні але в мене дивна відчуття серцебиття в животі , можливо це дивно але я відчуваю серцебиття , інших ознак вагітності немає, тошноти , болю в грудях або тому подібних. Можливо це стрес чи всетаки вагітність ??

  1. Доброго здоров’я Вам. Це прояви стресу на фоні якого ви відчуваєте пульсацію черевного відділу аорти, найбільшої судини людини. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 243. Доброго дня, брат кашляє постійно, до лікаоя не звертались, температури немає, горло болить, ніс закладений. Кашляє уже більше 2-х тижнім, таблетки, чаї, сиропи на допомогають+ще курить. Скажіть будь ласка, які можна антибіотики купить від кашлю?

  1. Доброго здоров’я Вам. Антибіотики призначаються при появі температури. Від кашлю приймайте амброксол, або АСС. Пийте лужну воду, робіть трав’яні інгаляції. Бажано кинути палити, адже нікотин є першою причиною хронічного бронхіту. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 244. Температура зранку піднімається до 37.3 і цілий день так потім вечором падає на 36.7 і зранку дальше піднімається і так довгий час що може бути перед цим хворів на почки можливо не залікував повністю ?

  1. Доброго здоров’я Вам. Так і є. При не вилікуваному гострому захворюванні характерні такі симптоми. Пийте вітаміни, добре харчуйтеся, зміцнюйте імунітет. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 245. В мені по тілі скрізь почали виходити ,коричневі пятна ,а по спині та поживоті вообще вкрито ,коли почуваю ,то вони взуваються ,чому ,яка причині та посідають свербіти іноді підкажіть ,що це таке і як лікувати,до лікарів не зверталася ,бо стидаюся показувати

  1. Доброго здоров’я Вам. Дані висипи характерні при отрубевидному лишаї. Все тіло навіть і ті ділянки, де немає висипу, необхідно змазувати саліциловим спиртом та мити тіло дегтярним милом, волосся шампунь нізорал. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 246. В горлі ніби ком стоїть ,пече у грудях
  На узі показало міклоулітаз ,холестероз, холецистит, але до лікаря так і потрапила

  1. Доброго здоров’я Вам. При гострому чи хронічному стресі такі симптоми можуть бути. Зробіть при можливості рентген грудної клітки, якщо ніяких змін не виявиться, то приймайте заспокійливі препарати. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 247. Добрий день сьогодні по аналізах сказали що в мене хвороба крона і сказали що потрібно йти до гастро антеролога але чекати ще місяць що мені робити щоб не погіршувати стан

  1. Доброго здоров’я Вам. Так, це захворювання серйозне і його складно лікувати. Призначаються специфічні препарати. Поки пийте вітаміни, добре харчуйтеся, зміцнюйте імунітет. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 248. Доброго дня. Дитині 4 р 10 місяців. Ніяк не можу вивисти аскариди вже 2 р. Коли не здам аналіз завжди є. Проходили курсами і декаріс і зентел і пірантел, абсолютно не дієво. Чим вивисти аскариди?

  1. Доброго здоров’я Вам. Ефективне лікування аскарідозу є кисневі клізми. Поки можете кожний ранок натщесерце давати гарбузове насіння 10-12 зернят – смачно та ефективно в лікуванні глистів. Бережіть себе та близьких. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 249. Тошнота вже 3 день,до того був солодкий присмак в роті

  1. Добрий день, Тетяна.
   Необхідно перевірити на вміст цукру в крові. Здайте аналіз крові. Бережіть себе та будьте здорові.

  2. Добртй день моїй донькі 13 років і внеї треті місячні і вони затяюються як більш всього кровотечі що робити

   1. Доброго здоров’я Вам. Таке буває, особливо при стресах. Можна дати кровозупинюючи препарати, почніть з відвару кропиви та вітамін С. Бережіть себе та близьких.

 250. Доброго дня. Хлопчик 6 років, вночі скрежетить зубами. Від чого це, що робити? Крім того заявилась звичка обмацувати свої геніталіі, та показувати всім вдома, гратися. Не знаю, що з цим робити? Ще одне: якийсь психологічний запор, боїться какать, здержується після того , як перейшли на унітаз. Допоможіть, як цього позбавитись? Дякую.

  1. Добрий день, Наталія.
   Обстежте дитину на глисти, також обов’язково покажіть дитину спеціалісту – дитячому неврологу.https://evroklinika.com/ru/poslugy/detskyj-nevroloh/ Тільки після огляду, невролог зможе Вам дати необхідні рекомендації. Звертайтеся, раді допомогти.

 251. Доброго дня, хотіла б запитати, дитині 5 років говорить на ніс, немає жодних вилілинь, що це може бути? Носик чистий, чистили вмиснею для носика клізмочкою немає нічого? Прошу вашої поради, що це може бути? Дякую

  1. Дуже неприємно,я жду відповіді на запитання, а мій запит зник. Вчора написала ввечері.

   1. Добрий день, Наталія.
    Усі запитання проходять модерацію, для цього необхідний час. Вам обов’язково на запитання дадуть відповідь. Будьте здорові.

 252. Позавчера началось обильное носовое кровотечение вызвал скорую кровь остановили посоветовали амлодипин давление было 160/110 но кровотечения продолжаются Сегодня залез в интернет по причинам возникновения такой ситуации и все симптомы указали на артериальную гипертонию в данный период я не имею возможности обратимся к врачу физически какие препараты вы бы посоветовали?

  1. Добрий день, Роман.
   При високому тиску можуть йти носові кровотечі. Для зниження тиску препаратом швидкої дії є каптопрес 1 таб. Даний препарат знижує тиск, але його дія не тривала всього 3-4 год. Препарат Конкор або бісопролол – знижують тиск на більш тривалий час, дозу визначає лікар кардіолог або сімейний лікар після огляду пацієнта. Раді допомогти.

 253. Доброго вечора. Дитина часто ходить по маленькому, каже нічого не болить. Вночі не вставала. Дівчинка 4 рочки. Всі показники сечі в нормі, окрім лейкоцитів – 25

  1. Доброго дня, Катя. У дівчаток часто бувають вульвовагініти ( запальний процес зовнішніх статевих органів ). Добре підмивайте дівчинку, три-чотири рази на день. Також бажано звернутися до дитячого гінеколога на огляд. Другою причиною буває – глисти гострики, які подразнюють слизову сечевипускного каналу, що викликає дані симптоми. Здайте аналіз – зішкріб на ентеробіоз ( деталі правил забору https://evroklinika.com/porady-likariv/pediatr-vu/yak-pravilno-zibrati-kal-dlya-analizu-na-yajtsya-gelmintiv-ta-tsisti-lyamblij/).

 254. Добрий день! Проконсультуйте будь-ласка. Діагноз оперезуючий лишай. Десь вже напротязі півтори неділі. Температури вже немає. Пройшли курс антибіотиків. Лікар призначив цефедокс, валавір. Чим можна прибрати больові відчуття?

  1. Добрий день, Сергій.
   Так, приймайте нестероїдні противозапальні препарати – ібубруфен, або дексалгін. Швидкого Вам одужання.

 255. Доброго дня обпекла кипятком дві ноги обробляю пантенол спрей та спасатель мазь і нічого не допомагає ноги гниють нічо не проходить що порадите вийти з зати не можу взутись так само

  1. Доброго здоров’я, Оксана.
   Якщо приєдналася інфекція, необхідно їхати в хіругічне відділення, лікар очищує неживу тканину, яка є джерелом інфекції. Призначає присипки з антибіотиком. Це серйозні питання, тому не зволікайте. Поки мазями мазати не можна, пантенол уже не діє. Одужуйте.

 256. Чудово, вночі написала запитання, і воно тут було, зараз, замість відповіді, бачу , що його видалили.

  1. Доброго дня, Олена. У нас коментарі не видаляються, а лікарі у вільний робочий час дають відповіді. Гарного дня.

 257. Доброї ночі. В батька 66 років під вечір піднялась температура, близько 20:00- 37,5, в 22:30- 38,2.
  Дали парацетамол 500 мг, через дві години температура 38,5.
  З симптомів більше нічого. Непоїть біль в спині протягом останніх 2 тижнів.
  Чи можна о 3:00 ночі дати Імет (ібупрофен 400 мг) якщо температура триматиметься? Коли варто викликати швидку ?
  Дякую

  1. Доброго дня, Олена.
   Збивати температуру можна і необхідно тими препаратами, які швидко знижують температуру, а саме препарати парацетамол, ібубруфен, анальгін. Головне як реагує на це організм людини. Також важливу роль відіграє прийом рідини, а саме проста питтєва воду, вживати часто дрібними порціями, більше 2 л. на добу. Швидку необхідно викликати якщо є затишка, різка блідість шкіри, температура вище 39, яка не знижується після прийому таблетованих препаратів. Необхідно внутрішньом’язеві ін’єкції. Швидкого одужання.

 258. Доброго дня! Підкажіть будь ласка що може бути коли заважає щось у горлі?
  Таке враження,що гланда з правої сторони велика(але насправді гланди не великі) або просто при ковтанні щось мені заважає!Це відчуття не завжди є, частіше на вечір або коли лягаю спати,починаю кашляти,бо щось заважає.Ковтаю слину і ніби пробкою стає ,дискомфорт…

  1. Доброго Вам дня, Анна.
   Необхідно звернутися до ЛОР лікаря для огляду. Якщо все добре у верхніх дихальних шляхах, то вам необхідно пройти УЗД обстеження щитоподібної залози. Коли збільшена щитовидка, йде здавлення тканин щиї, що викликає такий симптом як у вас. Звертайтеся, раді допомогти. https://evroklinika.com/poslugy/uzd-shchitovidnoy-zalozy/

  2. Добрий вечір. Заболіло горло, звернулась до лікаря, зробили тест. Підтвердився ковід. Симптомів крім того що боліло горло і закладений ніс ніяких більше не було. Весь тиждень температура була 36,5. А зараз вже 3 дні температура 37.3-37.5. Чому вона змінилася, не розумію. Більше симптомів ніяких, стан не змінився. Мене хвилює зміна температури

   1. Добрий день, Тетяна.
    Так проявляється захворювання. Необхідно дотримуватися постільного режиму, пити багато рідини, приймати вітаміни. Швидкого Вам одужання.

 259. Добрий вечір, здав на коагулограму всі показники в нормі окрім одного АЧТЧ норма 24,6-36, 8. А результат 23 . Сімейний лікар каже що це нормально рідка трохи кров, але мені здається що це навпаки трохи згущена. А ви що порадите?

  1. Добрий день, Микола. Повторіть даний аналіз через 1 місяць. Після порівняння, можна буде вияснити причину. Гарного дня.

 260. Доброго дня, мій хлопець 2 дні тому випадково наступив на цвях, промив рану спиртом і ніби все було добре, окрім того що боліла рана. Сьогодні зранку прокинувся від того що його трусить, температура 38, біль у всьому тілі, нирках. Не знаю чи це застуда, чи результат поранення.

  1. Добрий день, Діана.
   Якщо є запальний процес у рані – то причиною підвищення температури є рана. В любому випадку необхідно звернутися до сімейного лікаря, щоб вас оглянув. Швидкого одужання.

 261. Захворіла 7 лютого. Здала тест на ковід – результат забарився. Температура 7 днів була до 39. Вчора спала до 37 і мене виписали. Самостійно здала аналізи у платній клініці:
  с-ядерний білок 9,2; лейкоцити знижені – 3,69 ; нейтрофіли (заг) – % 37,4; Лімфоцити підвищені – % 50,7; Нейтрофіли (абс) знижені – 1,38. Чи варто турбуватись та вимагати проведення терапії ? Почуваюсь не дуже.
  Сімейний лікар сказала: “Так буває”

  1. Добрий день, Таміла.
   Все правильно, у вас є наслідки перенесеної інфекції, деколи так заний астенічний синдром. Все нормалізується з часом. Пийте вітаміни, багато рідини для розрідження крові, багато гуляйте, добре харчуйтеся і ваш організм швидко одужає.

 262. Звертаюся до гастроентеролога
  як усунути неприємну біль у желудкові та тяжіння?

  1. Добрий день, Олена.
   Зробіть фіброгастроскопію (зонд). Після огляду буде відомо, що правильно вам призначити. Також зробіть УЗД внутрішніх органів – печінки, жовчного міхура та підшлункової залози.

   1. Доброго дня, турбує те що коли засинаю підхоплююсь від того що задихаюсь, і болить зліва грудна клітка коли рузаюсь

    1. Добрий день, Катя.
     Треба прослухати легені у лікаря (аускультація) та зробити рентген грудної клітки. Якщо у вас з легенями все буде в порядку, то причиною такого стану може бути зажаття корішків нервів, які йдуть з грудного відділу хребта. Тоді необхідно зробити МРТ даного відділу та звернутися до вертебролога. Швидкого вам одужання.

 263. Добрий вечір , болить горло полощу його сіллю. При полосканні щось в гортані лопнуло і пішла кров тепер не можу ковтати слину і полоскати боюсь щоб не повторилось

  1. Добрий день, Катерина.
   Полоскати треба, не бійтеся. Це поверхнева судинка лопнула, поганого нічого немає. Швидкого Вам одужання.

 264. тиждень потому раптово підвищилася температура до 37,5 – 38,0, головний біль, закладеність носа, сухий кашель, слабкість, ломота в кістках, безсоння. В даний час температура нормалізовалася, звлишилося – закладеність носа, кашіль з дуже незначним виділенням, слабкість, біль у кістках зменшилася. але все одно важко засинати.

  1. Добрий день, Володимир.
   Після перенесеної любої інфекції у людини проявляється наслідки хвороби, особливо це стосується ковіду. У період пандемії усі прояви вірусної інфекції навіть при негативному тесті, є ковідною інфекцією. Тому необхідний час для відновлення організму. Вам необхідно пити багато рідини, полівітаміни, добре харчуватися. Для сну можна пропити молоко з медом, м’ятний чай, можна випити валеріани. Якщо покращень не буде, необхідно звернутися до невролога. https://evroklinika.com/ru/navparvlenia/nevrolohiya/ Звертайтеся, раді допомогти.

 265. Доброго дня, хотіла Вас запитати у дитини 8 років болить шия з одного боку і має температуру і каже, що болить голова, погано їсть, що це може бути і,, що робити? Дякую

  1. Добрий день, Ліда.
   Вирогідно йде запалення лімфатичних вузлів шиї, тому піднялася температура та появилися болі в даній ділянці. Необхідно зробити УЗД лімфатичних вузлів шиї та звернутися до сімейного лікаря. При температурі більше 38 необхідно давати жарознижуючі препарати, парацетамол або нурофен. Швидкого Вам одужання.

 266. Доброї ночі, не знаю що це може бути , в ночі коли хочу засинати стає дуже важко дихати , так як ніби коли хочу закрити очі важко самій вдихнути , що це може бути підкажіть будь ласка

  1. Добрий день, Мар’яна.
   Це можливо психологічний фактор на фоні хронічного стресу, або є проблема в грудному відділі хребта. Необхідно звернутися до невролога і лікар після огляду вияснить причину та призначить необхідне обстеження та лікування. https://evroklinika.com/navparvlenia/nevrologiya/

 267. Здравствуйте! Извините, можете ли кто-нибудь сказать пару слов о препарате Дегидроэпиандростерон ДГЭА (DHEA), который очень популярен сейчас во всем мире в плане профилактики старения и продления жизни человека?

  1. Добрий день, Галина.
   Даний препарат – недостатньо науково підтверджених даних, щоб рекомендувати використання DHEA у ширшому масштабі, за винятком спеціалізованих ендокринних центрів. Його деколи рекомендують як харчову добавку, але це не є коректно. Краще гормональні препарати вживати після обстеження та консультації ендокринолога.

 268. Син,20років, легка форма ДЦП. В понеділок зробили бустерну дозу. Два дні була t⁰ 37,5 ,ломота і слабкість. В середу почував себе добре, а вчора після того я понапрягався (зробив масаж) стало погано: головокруження,велика слабкість, злегка тошнить, нехватка кисню. Сьогодні цілий день відпочивав, але стмптоми залишаються тіж самі.
  Чи може це бути досі наслідки вакцини?

  1. Добрий день, Олена.
   Вам краще звернутися до свого лікуючого невролога на огляд, а поки давайте багато пити (столову воду більше 2 л.), трав’яні чаї, аспірин кардіо 1 таб в день. Швидкого вам одужання.

 269. Ривароксобан 20мг. Чи можна ділити навпіл ? Щоб прийняти як 10мг. Дякую.

  1. Добрий день, Олександр.
   Таблетки звісно можна, капсули небажано.

 270. 09.02 головний біль, біль у горлі, першіння і підвищення температури до 37,5. Ніч з 09 на 10 температура 39 сухий кашель. У день 10.02 температура до 38,5 піднімалась 2 рази. Ніч була нескладною. Сьогодні 11.02 з’явились білі і червоні бубки на задній стінці горла і на мигдаликах.

  1. Доброго Вам здоров’я, Аліна. Це прояви ковідної інфекції, вам необхідний ліжковий режим, пийте аспірін кардіо, обов’язково вживайте столову воду, більше 2 л. в день, трав’яні чаї, вітамін Д та цинк. При температурі парацетамол або нурофен. Швидкого Вам одужання.

 271. Добрий день,22 тиждень вагітності,10днів назад підтвердився коронавірус,1 раз була температура 38,збила парацитамолом,боліло тільки горло,пила Оспамокс,бо в сечі були бактерії,після антибіотику здала Д диметр-1878,лікарка назначила Аспірин Кардіо на 10 днів,пропила 5 днів здала Д диметр_ 2555,може зашвидко здала аналіз,чому загущеність почала рости?

  1. Доброго ВАм здоров’я. Христина.
   Це наслідки ковіду, тому призначення виконуйте, пийте аспірін кардіо, обов’язково вживайте столову воду, більше 2 л. в день. Швидкого Вам одужання.

 272. Добрий день. У тата був ковід, підтверджений результат тиждень тому. Лікар сказав зробити КТ. КТ показало що на верхівці S3 лівої легені солідний вузол неправильної форми, 14х7мм, із чітким спікуловидним контуром, щільно прилягає до судини, ознак консолідації легеневої тканини не виявлено. Субплевоальні фіброзні зміни. Скажіть чи це серйозно чи це вже онкологія?

  1. Добрий день, Марта.
   По одному КТ важко стовідсотково стверджувати про онкологію. Вам необхідно зробити КТ в динаміці через 2-3 міс. і тоді картина буде більш ясна. Поки виздоровлюйте і пройдіть УЗД усіх внутрішніх органів – печінки, підшлункової залози, нирок, передміхурової залози та щитовидної залози. Враховуючи перенесений ковід, необхідно обстежити серце – зробити УЗД та ЕКГ, проконсультуватися у кардіолога. У нас працюють лікарі з великим досвідом роботи. Приходьте, допоможемо. https://evroklinika.com/ru/navparvlenia/uzi/

 273. Добрий вечір. Що необхідно здати узд, ренген. Болить більше 2 місяців нога(бедро). Не можу зрозуміти ніби в м.язі ніби в кістці. Спочатку думала чиряк, але так і нічого не з.явилось. Не синяк бо колір не змінений. Пече ніби і поколює як синяк чи то чиряк має бути, особливо коли торкаюсь або лягаю на той бік. Може різко запекти і відпустити. Зараз стало більше турбувати. До сімейного потраплю через 2 тижні.

  1. Доброго здоров’я Вам, Олена.
   Такі симптоми можуть бути при утворенні тромбів в венах, міозитах і т.д. Дійсно треба звернутися до лікаря, спочатку до невролога, також зробіть УЗД судин ніг https://evroklinika.com/poslugy/uzd-ven-kintcivok/. Після огляду судин та консультації невролога, можна буде зрозуміти як вас правильно лікувати. Поки ногу змазуйте троксевазином. Швидкого Вам одужання.

 274. Доброй ночи доктор я вакцинировалась двумя дозами короновак но в феврале заболела температура 38 ломит кости и голова болела что посоветуете делать?

  1. Доброго Вам здоров’я, Людмила.
   Треба лікуватися. Пийте багато рідини, а саме просту воду ( більше 2 л.) та трав’яні чаї. Обов’язково аспірін кардіо 100 мг 1 раз в день, парацетамол при температурі вище 38, полівітаміни, вітамін Д та цинк. Швидкого Вам одужання.

 275. Не можуть лікарі,до яких зверталася підібрати таблетки від тиску.Часто дуже сильно болить голова від підвищеного тиску і зміни погоди,особливо тоді,як йде дощ.Приймала довго еналаприл,але не допомогло

 276. Дитина 7 місяців тре ніжкою об ніжку