Онлайн консультації

Вельмишановні наші клієнти! Лікарі медичного центру “Євроклініка готові допомагати – проводити онлайн консультації для всіх, хто потребує допомоги безкоштовно та за мінімальну оплату.

Для дорослих  –  лікар дерматолог, кардіолог, терапевт, гастроентеролог, психолог
Для дітей – лікар дитячий дерматолог, дитячий ортопед, дитячий невролог, дитячий кардіолог, дитячий психолог, педіатр.

Онлайн консультації

Онлайн консультації лікаря для всіх, хто потребує допомоги

Задайте питання – Отримайте відповідь. 

Заповніть, будь ласка, форму, яка знаходиться нижче. 

Протягом 2-3 год. отримаєте відповідь.

За мінімальну оплату, всього 370 грн. Ви отримаєте:

 • Повноцінну консультацію лікаря в онлайн режимі на період карантину.
 •  Після закінчення карантину кожний клієнт додатково буде оглянутий в клініці відповідним спеціалістом та отримає суттєві знижки на інші послуги клініки.

Телефонуйте  +38(096)43−43−848

або пишіть [email protected]

Повноцінна консультація лікаря в онлайн режимі включає

 • Встановлення попереднього діагнозу, враховуючи скарги, розвиток захворювання
 • Допомога лікаря з поточними питаннями, якщо є діагноз
 • Рекомендації у виборі методу дообстеження
 • Корекція терапії при наявності обстежень

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


717 Відповідей

 1. Вітаю
  Підскажіть,будь ласка,вже 7 день тримається температура вище 37,5 не піднімається,присутній кашель,головні болі(запаморочення),закладений ніс та ломота тіла
  Чи можне це бути ковід?

  1. Добрий день. Марія.
   Так, це типові ознаки прояву ковідної інфекції. Залишайтеся вдома та зверніться до сімейного лікаря. Пийте багато столової води (не менше 2 л.), полівітаміни, вітамін Д 4 000 Одиниць. Робіть дихальну гімнастику.
   Виздоровлюйте.

 2. Доброго дня! Турбує нежить коричнево-жовтого кольору, кашель (іноді сухий, іноді вологий), подразнене горло. Що приймати? Дякую.

  1. Добрий день, Вікторія.
   Перш за все необхідний огляд ЛОР лікаря для встановлення причини нежитю та оцінка стану горла. Носові ходи можна промивати сольвим розчином (Аквамаріс), полоскати горло настоєм шалфея або масляним розчином хлорофіліпта. Пийте полівітаміни, багато столової води.
   Виздоровлюйте та бережіть себе.

 3. Добрий день. Зробив загальний аналіз крові.
  Лейкоцити WBC 10.55
  Нейрофіли 38.6 відсотків
  Лімфоцити 48.4 відсотків
  Лімфоцити 5.11
  Чому так? І це може бути онкологія?

   1. Добрий день, Алекс.
    Це вірусна інфекція, залишайтеся вдома та зверніться до сімейного лікаря. Пийте багато столової води (не менше 2 л.), полівітаміни, вітамін Д 4 000 Одиниць. Робіть дихальну гімнастику.
    Виздоровлюйте.

  1. Добрий день, Алекс.
   Дані показники свідчать про хронічний запальний процес в організмі. Необхідно звернутися до лікаря терапевта чи сімейного лікаря. Також зробити УЗД органів черевної порожнини. обстежити печінку, жовчний міхур, нирки.
   Звертайтеся, раді допомогти.

 4. Доброго дня! Підкажіть що робить, сильно болить ступня не можна на неї стати, нога опухла. В стані спокою не турбує взагалі.

  1. Добрий день, Олег.
   Зробити УЗД судин, можливо почався тромбофлебіт судин або початок запального процесу у суглобі. Тому почніть з УЗД обстеження, далі лікар вам порекомендує, що необхідно робити.
   У нашій клініці ви можете скористатися такими послугами. УЗД судин та суглобів проводиться на апараті експертного класу, лікар вищої категорії https://evroklinika.com/ru/poslugy/uzi-sosudov-golovy-i-shei/
   Звертайтеся вчасно до лікаря, це попередить важкі ускладнення.

 5. Доброго вечора. Мені 22. Турбувала біль в животі, важкість, нестійкий стілець, слиз. Пройшов ендоскопію та колоноскопію, висновок: гастропатія еритематозна, дуоденопатія еритематозна, ендоскопічні ознаки гіперпластичного поліпа сигмовидної кишки, коліт у фазі мінімальної активності. Виписували: асакол 800, фолієва кислота, колонзак, езонекса. Пропив курс, змін було мало, виписували додатково пропити асакол 800 та дуспаталін. Пройшовши і цей курс дискомфорт в животі майже повністю пройшов, він буває дуже рідко але стілець далі більш рідкий і слиз не зник. Знаходжусь закордоном тому не можу звернутись до лікаря і пройти можливо якісь додаткові обстеження. Є можливість замовити необхідні ліки.
  Буду вдячний за рекомендації.

  1. Добрий день, Іван.
   Необхідно пройти повторний курс, раніше призначеного лікування. Такі явища як у вас – це загострення хронічного процесу. Тому противорецидивне лікування необхідно. Щось додатково рекомендувати вам не бажано без контролю аналізів крові. Обов’язково дотримуйтеся дієти.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 6. Доброго вечора,близько неділі легенький біль коли рухаюсь в ділянці під ребром, близько апендециту,останні два дні біль стала значною,більше ніяких симптомів по типу температури чи нудоти немає,що це може бути і як лікувати?

  1. Добрий день, Артем.
   Зробіть УЗД спочатку, необхідно обстежити печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу. Поки можна прийняти таблетку но-шпи або спазмалгон.
   У нашій клініці ви можете скористатися такими послугами. УЗД проводиться на апараті експертного класу, лікар вищої категорії https://evroklinika.com/ru/poslugy/uzi-sosudov-golovy-i-shei/
   Звертайтеся вчасно до лікаря, це попередить важкі ускладнення.

 7. Доброго дня.Підкажіть чи можна дитині 7 років випити дексаметазон, немає можливості вколоти, діагноз гострий ларенгіт, наш лікар сказала що можна випити щоб не шукати де вколоти?

  1. Добрий день, Галина.
   Так. можна, але ефекту від прийому не буде. Все інактивується в шлунку. Тому краще знайти медичну сестру і ввести препарат внутрім’язево у прописаній дозі згідно віку.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 8. Пульсація в області пупка. Зробили узі. Запалення підшлункової залози.Приписали Артіхол,на 10 днів . Результат без змін.

  1. Добрий день, Інна.
   Потрібно знову звернутися до гастроентеролога, щоб додатково призначити курс лікування. Поки ще добавте ферменти для кращого перетравлення їжі ( мезим або панкреатин).
   Бережіть себе та будьте здорові.

 9. Доброго дня! Після порізів бритви в “інтимній зоні” залишаються невеликі шкірні утворення які з часом натираються до одягу і інколи кровоточать. Що можна з цим зробити?

  1. Добрий день, Степан. просто порізи змазуйте зразу розчиноам бетадину, який продається в аптеці. Також використовуйте білизну, яка щільно прилягає до тіла.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 10. Доброго вечора, у дитини 2 місяці лактозна непереносимість с/с
  Чи може вона перерости ? І який аналіз потрібно робити в коли щоб перевірити повторно на непереносимість лактози ?
  Як має виглядати стул у немовляти якщо в неї немає непереносимості?

  1. Добрий день, Надія.
   Аналіз на непереносимість лактози проводиться або кров венозна або зішкіб зі слизової ротової порожнини (буккальний спосіб).
   Стілець у здорової дитини повинен бути регулярний, кашицеподібний, без лишніх примісів (слиз, неперетравлені включення).
   Ростіть здорові.

 11. Доброго вечора. Олександр. Підскажіть будь ласка до якого спеціаліста необхідно звернутись. В мене симптоми. Кілька днів тиск 160на 90.140на 90.нормальний для мене 120_130.на 80-90.головний біль. Слабкість. Головокружіння. Особливо зранку. Встати з ліжка важко. Голова крутиться. Мушу декілька хвилин повільно вставати тому зображення в очах різко пливе вправо і просто падаю назад на подушку. Не палю. Алкоголь і наркотичні препарати не вживаю. Вік 43 роки. Надіюсь на вашу консультацію. Дякую.

  1. Добрий день, Олександр.
   Дані симптоми свідчать про порушення мозгового кровотоку. Вам необхідно зробити УЗД судин голови та шиї та звернутися до невролога.
   У нашій клініці ви можете скористатися такими послугами. УЗД судин проводиться на апараті експертного класу, лікар вищої категорії https://evroklinika.com/ru/poslugy/uzi-sosudov-golovy-i-shei/
   Звертайтеся вчасно до лікаря, це попередить важкі ускладнення.

 12. Вітаю!
  Що означає в аналізах крові показник: CD3+CD4-CD8 Результат:10,5+

  Референтні значення: < 7

  Дякую за відповідь

  1. Добрий день, Алла.
   Дані показники звідчать про наявність хронічної інфекціїї в організмі, зниження імунітету.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 13. Температура 38,7-39, насмарк, головна біль, слабкість. Що робити?

  1. Добрий день, Таня.
   Звісно бути вдома, багато пити теплої рідини – лужні води, трав’яні чаї, полівітаміни. Обов’язково постільний режим та повідомте вашого сімейного лікаря.
   Швидкого одужання.

 14. доброго дня,чи можна народжувати при міопії двох очей(важка і середня),чи можна самостійно народжувати?
  чи можна робити УЗД вагітності за 2-3тижні до планового огляду лікаря – гінеколога

  1. добрий день, Божена.
   Краще обсудити це питання з гінекологом, що веде вагітність. Не ризикуйте здоров’ям, кесеревий розтин поширений метод.
   УЗД скринінги проводять по показам в певні терміни вагітності.

 15. Доброго дня допоможіть в дитини температура більше тижняДоброго дня допоможіть унас температура в дитини вже більше тижня 38,5 потім впала була 37 37,2починалось з соплів, потім нам сказали, що дуже червоне горло (виписали лісобакт, і гексаспрей) потім ми пішли до лора нам дописали каплі, алерзин і судно розшир, після тижня нам стало гірше тепер є кашель, але ніхто не хворий більше в хаті+дитини перед сном сильний метеоризм тошнота і каже що болить животик(внас також є глисти які ми ніяк не можем вивисти, хоча пєм те що нам кажуть, альбела ворміл вермокс. Що може бути в дитини, це вірусне +глисти?

  1. Добрий день, Оля.
   Якщо є температура, то йде вірусна інфекція. Тошнота – це прояв інтоксикації. Пийте часто малими порціями рідину, їжа варена, краще моліть на блендері. При спазмі кишківника можуть виникати болі в животі, можна дати но-шпу ( призначається лікарем у віковій дозі). Нагляд педіатра обовязково.
   Швидкого одужання.

 16. Добрий день Шановні лікарі, скажіть будь ласка після капельниц які мені призначила невропатолог дескаметазон и L-цитін есцинат погіршилося самопочуття ком в горлі даве в грудях і так кожен день зараз капельниць не приймаю а швидку допомогу викликали не один раз сказала тахікардія і високий тиск було 140/80 норма 120/70 і так кожен день я себе почуваю що мені робити мені тільки 27 років в мене дітки Я дуже боюся допоможіть будь ласка!!!!!!!

  1. Добрий день, Дарья.
   Пройдіть УЗД обстеження судин голови та шиї, щоб вияснити чи правильно кровопостачається головний мозок. Також обстежте щитовидну залозу ( УЗД, аналізи крові – ТТГ, Т3 вільний, Т4 вільний ) – зміни в роботі щитовидної залози можуть давати такі симптоми. Контроль у невролога обовязковий.
   Швидкого одужання Вам.

 17. Доброго дня.Чи можна вакцинуватись від Ковід-19 при діагнозі системний червоний вовчак.Щиро дякую

  1. Добрий день, ірина.
   особливих противопоказань немає. Але системний червоний вовчак – це імунне захворювання, тому досліджень підтверджених поки немає про реакціїї організму при таких станах. Треба виходити з того, що якщо ви працюєте у закладі, де є постійно контакти з людьми, то тоді необна вакцинація.
   Будьте здорові.

 18. Доброго вечора. Турбує гострий і різкий біль у лівій нирці. Коли ходжу, роблю крок на праву ногу, то різко схоплює ліва нирка. Складно ходити, проблеми з сечовипусканням. Дуже часто хочеться в туалет, буває різкий ріжучий біль. Підкажіть, до якого лікаря потрібно звертатися і чи необхідно здавати якісь аналізи. Це, можливо, може пройти? Чи дійсно треба зайнятися лікуванням?

  1. Добрий день, Анастасія. Зробіть УЗД нирок і необхідно здати аналіз сечі. Це може бути запальний процес або виходить камінець.
   Швидкого одужання.

 19. Доброї ночі
  Місяць назад почало боліти ніби там з’явилась якась задирка
  З часом почало збільшуватись
  Тепер подумала що натоптиш
  5 днів носила спеціальний пластир але лише пом’якшило шкіру
  Тепер шкіра здерлась
  І створилась дирочка
  Не знаю навіть що це і як вивести ?

  1. Добрий день, Лілія.
   зверніться до дерматолога. Лікар після огляду призначить необхідне лікування.
   Швидкого одужання.

 20. Добрий день. Турбує вже другий тиждень біль при натисканні ребра між грудьми. Ближче до правої молочної залози. При вдиху чи видиху, кашлю чи чханні болі не має, тільки при натисканні пальцями. Ущільнення не відчуваю.

  1. Добрий день, Аліна.
   Потрібно зробити електрокардіограму та звернутися до кардіолога. Якщо з серцем все добре, то рентген грудної клітки бажано зробити для виключення патології ребер.
   Швидкого одужання.

 21. Добрий вечір,скажіть у мене в класі була 1людина з короновірусом ,до школи приїхали лікарі та зробили експрес тести виявили ще 5хворих,в мене негативний тест/нещодавно я боліла в мене температура була 37.0-37.4,боліло горло,голова,нежить/через тиждень(зараз)у мене піднялась температура 37.5,болить голова,шия,коли говорю таке враження що важко дихати(починаю кашляти),нежить ,печуть очі,весь день хочу спати але заснути не можу

  1. Добрий день, Олександра.
   Заспокойтеся, будьте вдома, пийте багато теплої рідини та вітаміни. На ніч трав’яні чаї з м’яти чи меліси, можна пройти курс прийому препарату Фітосет.
   Якщо появляться симптоми коронавірусної інфекції необхідно повідомити сімейного лікаря.
   Будьте здорові.

 22. Дитині 3 рочки , вже майже тиждень діарея. Що це може бути , і які міри приймати.

  1. Добрий день, Вікторія.
   Вирогідно у вас кишкова інфекція. ТОму дитину повинен оглянути лікар педіатр і призначити лікування. Обов’язково дотримуйтеся дієтичного харчування, виключіть усі сирі овочі та фрукти, давайте пити мінеральну лужну воду без газів ( Поляна, Боржомі).
   Виздоровлюйте.

 23. Доброго дня. Не підкаже будь ласка, після якого періоду після хвороби ковід потрібно робити вакцину.(мін-мах) Дуже дякую!!!

  1. Добрий день, Юрій.
   Здайте аналіз крові на Антитіла IgG до коронавірусу SARS-CoV-2. Якщо титр антитіл низький, то можна уже вакцинуватися, якщо титр антитіл високий, то це означає, що у вас є імунітет.
   Будьте здорові.

 24. Доброго дня. Скажіть будь-ласка, чи можна на 5-му місяці вагітності робити інгаляції сольовим розчином за допомогою небулайзера. Спочастку заклало ніс, потім зявився мокрий кашель. Була на прийомі у терапевта- легені чисті, сатурація нормальна, температури немає. Ліків вагітним приймати не можна, на запитання про небулайзер відповів, що нічого не можна. Але кашель потрібно ж якось лікувати! Хочу почути Вашу відповідь щодо небулайзера. Заздалегідь вдячна.

  1. Добрий день, Валентина.
   Кашель можна лікувати і трав’яними настоями, багато пити, постільний щадящий режим. Якщо вам заборонили користуватися небулайзером, то краще ним не користуйтеся. Любі теплові процедури можуть негативно вплинути на протікання вагітностності.
   Виздоровлюйте, гароного дня.

 25. Добрий день!
  були виділення із піхви, звернулася до гінеколога, висіяли стрептокок агалактія, лікували 20 днів гексиконом, стафілокок знову висіявся, симптомів немає. Чому так? що робити?
  Дякую!

  1. Добрий день, Олена.
   Так може бути у жінок із зниженою імунною системою. Ще раз зверніться до свого гінеколога.
   Виздоровлюйте.

 26. Здравствуйте, поставили диагноз чесотка и назначили антигистаминные препараты и перметринову мазь. Хотела спросить как правильно использовать мазь, сколько дней и тд.? На приеме врач сказал, что с одного раза должно помочь. Но ночью все ещё есть зуд а пятна так и не проходят.

  1. Добрий день, Анна.
   Змазувати потрібно усі ділянки тіла, навіть там де немає висипу. У вас уже ускладнене протікання, тому потрібен час для повного одужання.
   Змазувати три дні, потім змінити всю одежу і постільні принади, добре випрати та обов’язково все прасувати.
   Є ще дієва суспензія для змазування бензіл бензоат.
   Виздоровлюйте.

  2. Добрий день! Знаходжусь на 31 тижні вагітності. Відчуваю першіння в горлі, яке переходить при певних подразниках в сухий кашель. Що можете порекомендувати задля швидшого покращення стану? Які сиропи або спреї для горла можна використовувати?

   1. Добрий день. анастасія.
    Полошіть горло настоєм шалфея або хлорофіліптом ( на 0.5 л води 1 чайна ложка ).
    Виздоровлюйте.

 27. Доброго вечора, які таблетки краще вживати прт коронавірусі, якщо симптомами є нежить , кашель і невисока температура?

  1. Добрий день, Вікторія.
   Багато пити столової води, вітаміни, вітамін Д 4000 Од, трав’яні чаї.
   Виздоровлюйте.

   1. Доброго дня! Дитина 1 рік 9 міс кожного дня кричить істерики. Вночі також погано спить плаче. Ходить на пальчиках періодично.

    1. Добрий день, Світлана.
     Необхідно показати дитину дитячому неврологу. Лікар після огляду скаже про необхідність дообстеження, призначить лікування.
     Швидкого одужання.

 28. На пальці(знизу) ноги був молозь, можливо стрижневий точно не впевнена, спробувала корист Саліпластом, носила 3 дні, зняла виглядає страшно, можу відправити фото, незнаю що це і що з тим робити…

  1. Добрий день, Катя.
   Зверніться до дерматолога. Лікар вам після огляду скаже, що треба робити.
   Будьте здорові.

 29. Які аналізи бажано здати перед вакцинацією від коронавірусу, щоб виявити протипоказання?
  Якщо є міопія високої степені, автоімунний тиреоїдит, вага менше норми, відчуття постійної втоми.

  1. Добрий день, Ірина.
   Особливих противопоказань до вакцинації немає.
   Аналізи на антитіла до ковідної інфекції – Антитіла IgG до коронавірусу SARS-CoV-2. Якщо титр високий, то це означає, що Ви перехворіли і у вас високий імунітет.
   Гарного дня.

 30. Доброго вечора,
  Чоловік 36 років, має трохи зайвої ваги..
  У попкові з низу прощупується маленький “шарік” при фізичному на віть не важкому навантаженні болить живіт, а саме у пупкові… Раніше були виділення з неприємним запахом, заливали у пуп перекис і проводили гігієну рано і вечері.!
  Питання чи це є грижа, чи що це може буди.. (я просто думала що якщо грижа то вона має випрати назовню )
  У лікарню категорично відмовляється іти(((?

  1. Добрий день, Вікторія.
   Так, схоже на прояв невеликої пупкової кили. Необхідний огляд хірурга. Якщо є ранки чи виділення – це ознака запального процесу. При зайвій вазі таке буває. Гарного дня.

 31. Добрий день у мене 10неділь нема місячних і сьогодні провірила тестом показав що я не вагітна що це може бути таке

  1. Добрий день, Каріна.
   Зверніться до гінеколога і зробіть УЗД органів малого тазу – гінекологічне. Тоді можна буде відповісти на питання, що з Вами.

 32. Чоловік 67 років, тиск 136 на 96, налились нижні кінцівки, є задишка, зріст 180, вага 110, колір шкіри пожовтів

  1. Добрий день, Павло.
   Необхідно зробити УЗД органів черевної порожнини та аналіз крові: печінкові проби, загальний аналіз крові з формулою. Також необхідно звернутися до терапевта чи сімейного лікаря.
   Будьте здорові.

  1. Добрий день, Оксана.
   Даний симптом появляється при обструктивних бронхітах, необхідно звернутися до терапевта чи сімейного лікаря.
   Будьте здорові.

 33. Доброго дня , болять почки вже 7 день , ниючий біль , при вдиханні глибоко посилюється біль

  1. Добрий день, Михайло.
   Необхідно здати загальний аналіз сечі, зробити УЗД нирок. Звернутися до сімейного лікаря чи терапевта.
   Необхідні обстеження Ви можете зробити у нас в клініці, запис за тел. +38096 43 43 848 або форма он-лайн запису https://evroklinika.com/ru/zapys-na-pryem/

 34. Доброго дня. Через поганий запах з рота я звернувся до гастроентеролога. Там в мене виявили не гострий хронічний гастрит з підвищеною кислотністю. Виписали ліки езомер, елкоцин та ізомер. Я почав приймати езомер та елкоцин одночасно як сказав лікар. Але мене зразу почав боліти живіт. Приймаю ліки 4 дні.. Але зараз зупинився бо болить живіт постійно

  1. Добрий день, Олекса.
   Необхідно знову показатися своєму гастроентерологу для корекції лікування. Дані препарати самостійно відміняти не бажано. При болях в животі можети приймати но-шпу. Дотримуйтеся дієти, пийте достатньо рідини.
   Виздоровлюйте.

 35. Доброго дня. Підскажіть будьласка,що робити коли білірубін загаььний 46.6 мкмоль/л
  Прямий 9,32 мкмоль/л
  непрямий 37,28 мкмоль/л
  АсАТ 0.20 ммоль/л
  АлАТ 0.40 ммоль/л
  Тімілова проба 1,6 од
  Результат гепатиту С і В буде завтра, маю поліп на стінці жовчового міхура, бувають в ранці жовтувата слюна, протягом дня нормальна

  1. Добрий день, Андрій.
   Підвищення білірубіну говорить про порушення роботи печінки. Необхідно звернутися до гастроентеролога. Також дотримуйтеся щадящої дієти (варена їжа, без жиру, овощі, каші). Пийте достатньо рідини.
   Бережіть себе та будьте здорові.

  1. Добрий день,Ірина.
   Підвищений показник ШОЕ – ознака запального процесу в організмі.
   Підвищений показник Д-димер – ознака підвищеного ризику тромбоутворення.
   Радимо звернутися до сімейного лікаря, пити багато води та аспірін кардіо 100 мг зранку для розрідження крові.
   Виздоровлюйте.

 36. Турбують прищі, висипає найчастіше на щоках, лобі, і підборідді, а також турбують закриті комедони.
  Не знаю з чого почати лікування.

  1. Добрий день, Марія.
   Необхідний огляд дерматолога косметолога. Тільки лікар після огляду зможе правильно призначити лікування. Звертайтеся, у нас в клініці працюють лікарі експерти, https://evroklinika.com/likari/likar-dermatoloh-kosmetoloh-holovina/ Вам поставлять діагноз, знайдуть причину, призначать результативне лікування.
   Звертайтеся, раді допомогти.

 37. Добрий день. В мене на плечі забита пора. Вона всередині вже як горошинка. Самостійно вичистити не виходить. Порадьте, до якого лікаря звернутись.

  1. Добрий день, Олена.
   До дерматолога краще. Лікар подивиться стан даного процесу і призначить лікування.
   Виздоровлюйте. У нас в клініці приймають дерматологи вищої категорії, звертайтеся, раді допомогти.https://evroklinika.com/navparvlenia/dermatolohiia/

 38. Добрий вечір. Ми пропиваємо аміналон і кваніл,але малий почав кашляти можна давати інші ліки разом з цими?

  1. Добрий день, Людмила.
   Краще зверніться до свого лікуючого лікаря, тому що картина захворювання особливо у дітей дуже змінюється в часі.
   Ваш лікар призначить Вам нові препарати або відкорегує дозу призначених ліків.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 39. Підхопив якусь інфекцію кашель з харкотиням тяжке диханя поки невідкашляїш мокротиня

  1. Добрий день, Артем.
   Необхідно зробити рентген легень і обов’язково до лікаря терапевта чи сімейного лікаря. У вас вирогідно бронхіт, який може ускладнитися пневмонією. Це зараз небезпечно. Тому, незволікайте! Пийте зараз багато лужної рідини (тепла мінеральна вода), молоко з медом, трав’яні чаї.
   Виздоровлюйте.

   1. Доброго дня
    Цікавить питання з приводу малюка (1 місяць)
    Під час кормління (гв)та сну починається дуже сильний плач
    Яка цьому може бути причина

    1. Добрий день, Неля.
     Це кишкові коліки. Робіть поглужування животика кругом пупка по часовій стрілці, ставте теплу пеленочку на животик, викладайте дитину на животик. Обов’язково дається дитяча водичка пити. Огляд педіатра обов’язковий.
     Будьте здорові.

 40. Чешеться горло і вуха всередині, дуже багато чхаю, сильний насморк, інколи чешуться очі

  1. Добрий день, Ірина.
   Вирогідно алергічний прояв на подразник ( пил, їжа, одежа будь що). Зверніться до алерголога, якщо немає температури.
   Якщо появилася температура, то залишайтеся вдома та зателефонуйте сімейному лікарю.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 41. Доброго дня. У бабусі сильні болі в ногах через те що відмовили ноги( пересувається у візку). Двічі на добу колем морфін. Чи може даний препарат виписувати сімейний лікар в якого вона лікується?

  1. Добрий день, Вікторія.
   Цей препарат відноситься до наркотичних і виписується на спеціальних бланках, а з 01.10.2021 електронно. При встановленому діагнозі та за показами виписує даний препарат лікуючий лікар.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 42. Доброго дня, нещодавно лікувала двохстороннє воспалення легень, через місяць знову почали боліти плечі і в грудях, зробила рентген лікарка сказала що нічого не виявила але зрівняти снімки то зараз вони мені здається гірші від попереднього!

  1. Добрий день, Валентина.
   Рентгенологічні знімки не можна самому правильно оцінити, це робить фахівець – лікар рентгенолог, який має відповідну спеціалізацію та кваліфікацію.
   Після запального процесу в легінях можуть бути зміни, які ведуть до появи відповідних симптомів та скарг.
   Необхідний огляд пульмонолога. Спеціаліст проведеде аускультацію легень (прослуховування), перкусію,, повністю вас огляне та зробить відповідні висновки та призначення.
   Поки радимо бальше гіляти на свіжому повітрі (бажано зелені зони, парк, ліс), пити достатньо води для розрідження крові, робити дихальну гімнастику.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 43. Доброго дня! Мене цікавить через скільки часу я можу вагітніти, якщо я проколола антибіотик бліцеф 7 днів? Дякую.

  1. Добрий день, Наталія.
   Бажано через 2-3 місяці, щоб повністю відновився організм після захворювання.
   Щасти Вам та будьте здорові.

 44. Доброго вечора
  Третій день знижений ЧСС у стані спокою (55-51), зазвичай у районі 64-68. Також після ,17:00 росте тиск до 135/85.
  Зазвичай у спокої 125/75.
  Приймаю постійно ірбетан-н 150. У чому може бути причина, що перевіряти ?

  1. Добрий день, Борисс.
   Необхідний огляд кардіолога, зробити електрокардіограму та УЗД серця.
   Дані послуги можете пройти у нас в клініці. Запис на прийом за тел. 096 43 43 848 або онлайн запис https://evroklinika.com/ru/zapys-na-pryem/
   Звертайтеся, раді допомогти.

 45. Доброго дня!Турбує втома протягом року часу.У березні здала аналіз крові і було підвищено ШОЕ до 20 мм.Здала на другий день біохімічний аналіз(с-реактивний білок був у нормі).Через два тижні здала знову загальний аналіз і ШОЕ було 6 мм.Слібість дещо зменшилась.У червні завагітніла і здала аналіз крові і знову ШОЕ 15 мм.і впала кількість тромбоцитів до 145(у попередніх аналізах вони у нормі)Слабість ще є,але не така виражена.Чи ще якісь обстеження потрібно проходити?

  1. Добрий день, Юлія.
   Так, необхідно пройти УЗД органів шлунко-кишкового тракту6 печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Також обстежити серце та нирки. Вагітним рекомендують обов’язково УЗД щитовидної залози. Обов’язковий контроль загального аналізу крові та сечі – це стандарт.
   Дані обстеження можете пройти у нас в клініці у лікаря експерта Сличко Мар’яни Юріївни на апараті УЗД преміум класу. Деталі https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/ Ви отримаєте кваліфікований огляд спеціаліста та відповідні рекомендації по стану здоров’я.
   Звертайтеся, раді допомогти.

 46. Добрий ранок, порадьте для очей засіб, симптоми: сухість, почервоніння, відчуття сторонього тіла. Краплі “відаль сльоза” використовую дві неділі єфекту немає. Дякую.

  1. Добрий день, Олександра.
   Вирогідно у Вас стороннє тіло на слизовій, тому краще не зволікайте, а зверніться на огляд до окуліста. Спеціаліст спеціальним прибором побить зміни та порекомендує, що робити.
   Будьте здорові.

 47. У мене температура 37,1, Дискомфорт у грудях та у спині насмарк і не сильний кашель, прокидаюсь у ночі

  1. Добрий день, Маркіян.
   Так, це можуть бути ознаки початку ковідної інфекції, тому залишайтеся вдома, пийте багато води, вітамін Д, бажано аспірін кардіо 100 мг один раз вдень. Також зателефонуйте сімейному лікарю.
   Виздоровлюйте.

 48. Доброго дня по призначенню лікаря приймала гармональні таблетки джаз плюс так як був перевищений один гармон були не регульярні місячні та вугреві висипи приймала їх півтори року без пропусків. Перестала приймати таблетки так як немає змоги купити їх закордоном без рецепту лікаря, коли мають пітм місячні затримка 28 днів

  1. Добрий день, Діана.
   Після закінчення прийому гормональних препаратів місячні наступають відповідно циклу, тобто через декілька днів. Якщо ви не приймали препарату, а був не захищений статевий контакт, то вирогідність вагітності дуже велика, так як яєчники уже самостійно почали працювати.
   Вам необхідний огляд гінеколога та УЗД матки з придатками.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 49. Доброго вечора. У мене дивні симптоми, такі як підвищений тиск, відчуття втрати свідомості, запор, важкість тіла та все тіло трясеться, що це може бути?

  1. Добрий день, Людмила.
   Це можуть бути симпато-адреналові кризи, тобто при перенавантаженнях організм не витримує і реагує різними проявами.
   Необхідно звернутися до невролога, зробити УЗД судин голові та шиї, УЗД серця.
   Зверайтеся, усі необхідні спеціалісти є у нас в клініці. https://evroklinika.com/kontakti/
   Раді допомогти.

 50. Доброго дня. В мого чоловіка така проблема: в нього вже більше 10 років біля анального отвору ранка чи то прищ
  Він іноді лопає йде гній, а потім кров.
  Ми не знаємо що це і до якого лікаря потрібно йти.

  1. Добрий день, Анастасія.
   Такими проблемами займається лікар проктолог або хай огляне хірург. Спеціаліст поставить діагноз та призначить лікування.
   Будьте здорові, бережіть себе.

 51. Доброго дня
  В мене коли я іду в тоалет сичовипусканя біль і печіні і капля крові

  1. Добрий день, Крістіна.
   Це запалення сечових шляхів. Треба здати аналіз сечі, пройти обстеження УЗД сечового міхура та нирок. Звернутися до уролога.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 52. Доброго дня. Прошу сказати, чи можна приймати бетасерк 24 мг в поєднані з квертином, Дякую
  Бетасерк приймаю при сильному головокружінні при зміні положення тіла.
  Також часто турбують головні болі (не мігрень)

  1. Добрий день, Ірина.
   Такі питання вирішують тільки з лікуючим лікарем, який призначає ті чи інші препарати. В кожного препарата є побічні дії, тому без контролю лікаря не можна нічого самостійно приймати.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 53. Можливо є крем освітлювач від веснюшок? Хочу їх висвітлити

  1. Добрий день, Оксана.
   Веснянки – це дуже гарно, ви цим є особливою. Якщо вже так вам не хочеться їх мати, то пораду зможе дати тільки дерматолог після огляду. Шкіра кожної людини особлива, потребує індивідуальногьо підходу.
   Необхідно проконсультуватися у дерматолога.
   Зверніться до нашої клініки до дерматолога Головіна Наталія Валеріянівна, поставить діагноз та призначить повноцінне лікування. https://evroklinika.com/likari/likar-dermatoloh-kosmetoloh-holovina/
   Раді допомогти.

 54. Доброго вечора,потрібна допомога з розгорнутим аналізом крові щоб подивився хтось з лікарів чи немає критичних відхилень

  1. Добрий день, Віталій.
   Для цього необхідно прийти на прийом до лікаря, або напишіть правильно усі показники у запитанні. Гарного дня та бережіть себе.

 55. у мене висип на тілі який розмножується і супроводжується свербежом

  1. Добрий день, Андрій.
   Це може бути прояв або алергії або паразитарне захворювання (чесотка). Необхідно проконсультуватися у дерматолога.
   Зверніться до нашої клініки до дерматолога Головіна Наталія Валеріянівна, поставить діагноз та призначить повноцінне лікування. https://evroklinika.com/likari/likar-dermatoloh-kosmetoloh-holovina/
   Раді допомогти.

 56. Доброго дня. Порадьте таблетки від акліматизації для дорослої людини при наявності незначної вродженої деформації грудної клітки.Прояви при зміні клімату надто волого або надто сухого, наслідки: до запалення легень, повна задишка, прискорене серцебиття

  1. Добрий день, Андрій.
   Таких чітких ліків немає. У вас мабуть більш виражені алергічні прояви, тому такі питання необхідно вирішувати з алергологом ямунологом.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 57. Доброго ранку! Під пахвами з’явилися почервоніння і свербіж. Почервоніння збідьшилися. Свербіж після носіння синтетичного одягу і пітливості. Що це може бути

  1. Добрий день, Світлана.
   Це може бути грибкове враження шкіри або алергія на використання перспірантів. Необхідно проконсультуватися у дерматолога.
   Зверніться до нашої клініки до дерматолога Головіна Наталія Валеріянівна, поставить діагноз та призначить повноцінне лікування. https://evroklinika.com/likari/likar-dermatoloh-kosmetoloh-holovina/
   Раді допомогти.

 58. В мене високі шоє 32,як поступити чи дообстежуватись

  1. Добрий день, Галина.
   Так, обов’язково потрібно дообстежитися. Цей показник крові свідчить про наявність запального процесу в організму. Джерело необхідно знайти. Зверніться до сімейного лікаря або терапевта, ҐВам призначать відповідно до ваших скарг аналізи та обстеження.
   Можемо запропонувати Вам пройти УЗД обстеження у нас в клініці. Лікар діагност поставить Вам діагноз та необхідний перелік аналізів. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/
   Звертайтеся, раді допомогти.

 59. Доброго вечора!
  Десь вже місяць на потилиці якийсь висип. Червона плями, не прищі, а саме плями. Не турбують, але не естетично і ніколи такого не було. Шампунь не змінював, стресів очевидних не було. Причина у харчуванні? Буду вдячний порадам. Дякую.

  1. Добрий день, Андрій.
   Необхідний огляд у дерматолога, щоб виявити причину. Незволікайте, чим раніше Ви проконсультуєтеся у лікаря, тим швидше буде результат в лікуванні.
   Зверніться до нашої клініки до дерматолога Головіна Наталія Валеріянівна, поставить діагноз та призначить повноцінне лікування. https://evroklinika.com/likari/likar-dermatoloh-kosmetoloh-holovina/
   Раді допомогти.

 60. Доброго дня, вагітність на ранніх термінах, підвищилася температура 37-37.4 і нежить. Чи потрібно лікувати ліками?

  1. Добрий день, Анна.
   Бажано ніяких ліків не приймати. Пийте чай трав’яний, молоко з медом, звісно відпочивайте в ліжку.
   Виздоровлюйте. Бережіть себе.

 61. Добрий день, Ірина.
  До свого сімейного лікаря зверніться, також здайте тест на ковідну інфекцію. Даний показник крові свідчить про виражений запальний процес в організмі.
  Бережіть себе та будьте здорові.

 62. Добрий день, хотів з’ясувати, прийшов результат аналізу на антитіла до ВІЛ – 0.09 од., нормативні значення 1,0 – позитивний результат, тобто результат мого аналізу негативний?

  1. Добрий день, Олексій.
   Так, результат негативний, тобто даної інфекції у вас немає.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 63. Доброго дня хлопець 28 років пече і спазмує в половому органі, часто хочется в тоалет, Здавав мочу, кров, мазок з уретри і узі в нормі. що ще перевірить

  1. Добрий день, Свят
   Звичайно звернутися до уролога, тільки після огляду лікар зможе Вам порекомендувати, що робити. Такі симптоми без причини не можуть бути, є запальний процес, причиною якого є збудники, які показують аналізи.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 64. Доброго дня
  З 27 на 28 серпня був половий акт не захищений а 3 вересня нудота слабість сонливість часті походи у туалет якщо це симптоми вагітності то як можна перервати її самостійно у домашніх умовах дайте будласка відповідь

  1. Добрий день, Анарія.
   Такі питання можна вирішувати тільки з гінекологом. Є такі медикаменти гормональні, які приймають зразу після не захищеного статевого акту і викликають місячні.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 65. Доброго вечора!Мені 35 років,з того року з вересні до жовтня меня мучить алергія,постійно чіхаю та тече з носа та дуже свербить нім,вже потім з‘являється кашель.Того року мені допомогали звичайні ліки типу Едем.Але на днях я дізналась,що вагітна,але на облік ще не ставала,спланувала на наступний тиждень.
  Порекомендуйте будь-ласка ліки які не зашкодять але допоможуть справитися з алергією.
  Заздалегіть вдячна

  1. Добрий день, Олександра.
   В перші тижні вагітності йде закладка усіх органів та систем дитини, тому не рекомендують прийом будь яких ліків. Вам краще старатися не контактувати з алергенами, тобто знати приблизно чи точно, що викликає у Вас алергію. Пийте достатньо рідини, просту питтєву воду, промивайте періодично ніс сольвим розчином або користуйтеся сольовим спреєм (наприклад Аквамаріс).
   Також зверніться до алерголога. Тільки спеціаліст після огляду правильно Вам порекомендує, що робити. Скористайтеся можливістю та отримайте консультацію алерголога нашого центру Назаренко Олени Дмитрівни, лікар вищої категорії з великим досвідом роботи, деталі за посиланням https://evroklinika.com/likari/likar-alergolog-nazarenko-olena-dmytrivna/
   Будьте здорові та бережіть себе.

 66. Горло, Боляче ковтати таке враження ніби там рани

  1. Добрий день, Андрій.
   Це може проявлятися початок вірусної інфекції. Полощіть горло хлорофіліптом. Бажано звернутися до ЛОР лікаря.
   виздоровлюйте та бережіть себе.

 67. Допоможіть розібратися а аналізах дитина хлопчик 5 років 9місяців лейкоцити (6.2×10^12л)

  1. Добрий день, Ірина. Даний показник – це норма для дитини такого віку.
   Гарного настрою та будьте здорові.

 68. Доброго дня.
  В дитини 4 місяці збирається мокротиння в носо глотці,мінімально відсмоктується аспіратором після застосування хюмеру.
  Дитина хрохостить.Температури немає,активна.
  Скажіть будь ласка,чи можна зробити інгаляції для розрідження мокротиння,або дати препарати для розрідження мокротиння і його виведення.
  Дякую.

  1. Добрий день.
   Хай огляне, спочатку, лікар дитину. Після огляду спеціаліст визначить необхідіність прийому препаратів, тим більше грудні дітки дуже чутливі.
   Давати багато пити дитині, це також розріджує мокротиння.
   Виздоровлюйте та бережіть себе.

 69. Доброго дня. Дитина 3 роки знову захворіла ( хворіла тиждень тому). Зараз без температури, червоне горло, нежить. Кашель сухий мабуть через горло. Що можна дати противірусне. До лікарні не зверталися, бо немає високої температури, дякую.

  1. Добрий день, Марія.
   Противовірусні препарати часто вживати не бажано, вони токсичні для організму. Краще обробляйте горло та примініть спреї.
   Виздоровлюйте.

  2. Добрий день. Турбує частий запах з рота. Проблем із зубами немає, але є хронічний фарингіт. Можливо, саме він це і викликає. Ще кажуть, що, можливо, можуть бути проблеми з шлунком, але він мене ніколи не турбував. Скажіть, будь ласка, як мені вирішити цю проблему, може потрібно здати якісь аналізи.
   Дякую

   1. Добрий день, Аліна.
    Так, дійсно причиною є захворювання шлунку та підшлункової залози. Зробіть спочатку УЗД оргнів черевної порожнини, УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та зверніться законсультацією до гастроентеролога. У нас в клініці Ви можете отримати необхідні огляди та консультації спеціалістів, Вам призначать результативне лікування. УЗД проводить лікар експерт з великим досвідом роботи на апараті преміюм класу Деталі https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/
    Будьте здорові та бережіть себе.

 70. Доброї ночі! Сьогодні вірніше вже вчора зробили дитині 1 рік 3 місяці акдс державну, з сьомої вечора памперс сухий, дитина вяла, болить ніжка, мало їсть, що робити?

  1. Добрий день, Юлія.
   Звісно звернутися до свого лікаря педіатра. Старатися давати пити дитині. Вимірювати температуру.
   Будьте здорові.

 71. Доброго вечора,в мене шийні вени по лівій стороні комками,куда мені звернутись

  1. Добрий день, Володимир.
   Зробіть остеження УЗД судин та обов’язково проконсультуйтеся у судинного хірурга.
   Будьте здорові.

 72. У мене високий холостерин-14,і білурубін високий 24.9,і повинний білок,біль в правому підребері.чи можна при таких аналізах вакцинуватися?

  1. Добрий день, Юлія.
   Спокійно можете вакцинуватися проти ковідної янфекції. Напередодні та в день вакцинації пийти води достатньо, якщо у вас є схильність до згущення крові, то приймайте аспирин кардіо або кардіомагніл.
   Будьте здорові.

 73. Добрий день! Починаючи з кінця 2019 року періодами мазала під наглядом лікаря Елоком на зону ділянки спини від червоного плаского лишая. Зараз вже втретє намагаюся зійти зменшуючи дози, але відчуваю все частіше і частіше біль у нирках, хоча зараз мажу 2 рази на тиждень. Чи це може бути пов‘язано з Елокомом та чи підійде здати аналізи «ниркові проби» для подальшого огляду стану нирок?

  1. Добрий день, Аделіна.
   Болі в нирках не пов’язані з даною маззю. Здайте загальний аналіз сечі, аналіз кові – ниркові проби та зробіть УЗД нирок та сечового міхура.
   Дані обстеження можна пройти у нас в Євроклініці у лікаря експерта на апараті преміум класу. Вам порекомендують, що необхідно далі робити та призначать необхідне лікування.
   Зверайтеся, раді допомогти.

 74. Добрий день. У мене був чиряк і прорвав , яку мазь тепер прикладати? І як довго?

  1. Добрий день, Ірина.
   На один два дні прикладайте мазь Леваміколь, а потім обробляйте розчином Бетадіну.Виздоровлюйте.

 75. Добрий день! Після укусу комара розчухала до рани місце укусу. Вже три дні виражена рана. Обробляла лише перекисом водню, зараз по колу ніби герпес (маленькі пухирці)

  1. Добрий день, Катерина.
   Треба проконсультуватися у дерматолога. Може бути ускладнення, нагноїтися і т.д.
   Дані обстеження можна пройти у нас в Євроклініці у лікаря експерта. Вам порекомендують, що необхідно далі робити та призначать необхідне лікування.
   Зверайтеся, раді допомогти.

  1. Добрий день, Ярина.
   Необхідно оглянутися в хірурга. Гнійні утворення дуже небезпечні для організму. Поки можете прикладати мазь Левоміколь.
   Виздоровлюйте.

 76. Доброго дня.Чи не могли б ви допомогти.В моєї дочки з‘явився висип на ногах і під пахвами.

  1. Добрий день, Надія.
   Необхідно оглянути вашу дочку лікарем дерматологом. Спеціаліст вирішить, що у Вашої дитини за захворювання, призначить лікування.
   Дані обстеження можна пройти у нас в Євроклініці у лікаря експерта. Вам порекомендують, що необхідно далі робити та призначать необхідне лікування.
   Зверайтеся, раді допомогти.

 77. Доброго дня.Народила сина на 41 тижні, відійшли брудні води+ великий плід- був КР. Вага при народжені 4440. Турбує така ситуація: синочку 13.08 було 9 міс ще не сів.
  Всі навики освоює вчасно, окрім сидіння?
  В 4 міс вже перевертався на живіт в обидві сторони.в 4,5 поповзли по-пластунськи, в 7 міс встав біля опори, та поповз на 4-ках.в 7,5 почав ходити приставним кроком. Зараз встає всюди де може: біля дивану, тумбочки, просто біля стіни.швидко повзає на 4ках, але не сідає ні з лежачого положення ,ні з четвереньок, сідає тільки в позу W ( попою на пятки і між пятки на підлогу, але однією ручкою всеодно притримується , ще не відпустився.) На огляді дільнич.педіатр це ніяк не прокоментувала.Посадила на попу, але він не сидить впевнено сам. Болтається і сутулиться не тримає рівно спинку. Читала в одного масажиста що коридор коли дітки сідають і це норма з 6-10 міс.і
  якщо дитина стала біля опори, то переживати не варто з часом сяде коли окріпне спинка і буде дитина готова. Тобто з тонусом мязів все ок, силу має. В 3 міс проходили курс масажу , так як була м’язева дистонія. Потім в 4 міс купила онлайн- курс в масажиста і робила ЛФК, фітбол і масаж.
  Чи варто переживати? Бо педіатр ніякої проблеми не бачить.На плановому огляді в невролога ще не були. Плануємо пройти курс масажів. Чи масаж в даному випадку не ефективний і потрібно робити спеціальні вправи ЛФК, щоб зміцнити певну групу мязів.?
  Цікавить Ваша думка. Дякую.

  1. Добрий день, Оксана.
   Дитина до року розвивається інтенсивно, тому потребує спостереження і контролю у дитячих спеціалістів, особливо у дитячого неврола. Тим більше пологи складні, дитина народилася великою.
   Зверніться до дитячого невролога та пройдіть нейросонографію – обстеження голівки на УЗД.
   Дані обстеження можна пройти у нас в Євроклініці у лікаря експерта на апараті преміум класу. Вам порекомендують, що необхідно далі робити та призначать необхідне лікування.
   Зверайтеся, раді допомогти.

 78. Добрий день дитині рік і два місяці, зявилися висипи на шкірі, спочатку на обличчі, потім на ручках вище локтя, схоже на укуси комах (я так і подумала), але вчора ввечері, прям раптово зявилися висипи вже по всьому тілі, живіт, спинка, ножкі ручки. Температури немає і небуло, на голові, долонях та пятах, теж чисто. Зуду немає (небачу щоб чесала).

  1. Добрий день.
   Це добре, що немає температури. Даний висип може бути проявов алергії. Це може бути харчова або на укуси. Обов’язково покажіть жити педіатру, або алергологу. Поки можна дати ентеросгель.

 79. Добрий день. В мого чоловіка (55 р) червоні висипання на шкірі шиї і рук до ліктя. Що це може бути. Вихідний, лікарі будуть завтра, що йому приймати? В селі отримував зерно пшениці через три години висипання. Чи може це бути алергія ?

  1. Добрий день.
   Із ліків прийміть діазолін або супрастин. Це ант ніс аміні препарати, які зменшать прояв алергії.
   Обов’язково зверніться до лікаря для огляду.

 80. Доброго вечора! Підкажіть, будь-ласка, чи можу я претендувати на 3 групу інвалідності: маю вроджену аплазію лівої нирки, також хронічний псоріаз більше 30 років, з ураженням понад 70 % шкіри, без прояву артриту. На КТ права нирка в межах норми, лише дещо збільшена; аналіз крові: сечовина і креатинін в нормі. Дякую.

  1. Добрий день, Микола.
   Групи інвалідності призначає спеціальна лікарська комісія по місцю Вашого проживання. Подати документи Ви можете, підстави є, але рішення приймає тільки комісія.

 81. Порадьте будь ласка ефективні хондропротектори для пожилої людини

  1. Добрий день, Олексій.
   Терафлекс адванс – ефективний, якщо є больовий синдром. Прийом 3 тижні.
   А так усі хондропротектори та глюкозаміни ефективні, якщо їх приймати регулярно та по правильній схемі.

 82. Доброго вечора. Другий місяць спостерігаю піну в сечі, здається також частіше почав ходити в туалет(через ~1 годину після випитої чашки води). Не підскажете який мені потрібен лікар та можливо які аналізи варто зробити?

  1. Добрий день, Сергій.
   Здайте загальний аналіз сечі, зверніться до сімейного лікаря. Якщо будуть виражені зміни в аналізі, необхідний огляд в уролога.
   Виздоровлюйте.

 83. Доброго дня! Турбує сильний свербіж шкіри навколо очей. Особливо вночі. Відчуття сильної сухості і стягнутість шкіри. Алергії на косметику немає, користуюсь тим, що і раніше. Офтальмодек не дає ніякого полегшення, трохи допомагає настій ромашки. Можливо є якась мазь?

  1. Добрий день, Ірина.
   Очі – це наше світло і життя, тому самолікування не проводьте.
   Обов’язково зверніться до офтальмолога! Тільки лікар після огляду зможе вам призначити необхідні ліки.
   Один і той же симптом може бути при зовсім різних патологіях. Тому і лікування різне.
   Виздоровлюйте.

 84. Доброго вечора. У доці на шиї часто без причин зявляються червоні точечки під шкірою. Такі маленькі як голкою ніби. Не чухаються не болять. Пару днів побудуть потім знову зникають. Сьогодні на лбу пятнишко із мелькіх точечок вичкочили. Е фото якщо треба. Доці 5 рочків.

 85. До якого лікаря потрібно звернутись якщо часто турбують судоми в ногах

  1. Добрий день, Діана.
   Спочатку зробіть УЗД судин ніг (артерії та вени), виходячи з результату лікар Вам порекомендудо якого спеціаліста звернутися, невролога чи судинного хірурга.
   Причиною можуть бути зміна стану судин або порушення іннервації.
   Звертайттеся, раді допомогти. У нас в Євроклініці Ви зможете пройти обстеження судин у лікря експерта та отримати необхідну консультації. Запис за номером 096 43 43 848

 86. Доброго дня!
  Аналізи на бакпосів зіву показали Candida albicans 10у4, і весь язик вкритий щільним білим нальотом. Підкажіть, будь ласка, що краще приймати?
  Дякую!

  1. Добрий день, Ольга.
   Це грибкове враження. Противогрибкові препарати дуже токсичні для організму, тому почніть лікування з посилення своєї нормальної флори, яка витіснить з часом грибкові враження. Це любі пробіотики, у харчуванні добавте більше кисло-молочних продуктів.
   Підвищуйте свій імунітет, уникайте прийому антибіотиків (посилюють грибкові враження).
   Полоскати можна розчинами соди (на 0.5 л теплої води 1 чайна ложки соди).
   Будьте здорові та бережіть себе.

 87. Добрий день. Мені 26 років, у мене неактивна форма токсоплазмозу. Вирішила завести кота. Але разом з тим, планую вагітність. Чи є ризик для мого здоров’я та майбутньої дитини при появі улюбленця?

  1. Добрий день, Алла.
   Вагітніти ви можете, спостерігаєтеся у акушера-гінеколога, привентивного лікування при відсутності симптомів, не призначають.
   Після народження дитини, в 1 міс. зробите дитині УЗД головного мозку (нейросонографія) – інколи є ущільнення так званих стріарних судин, що потребує нагляду у дитячого невролога.
   Якщо у Вас є симптоми та дуже високі імуноглобуліни, то необхідне лікування в інфекціоністів.

 88. У мене неактивна формс токсоплазмозу. Хворіла активно ним я 10 років тому десь. Завела кота, і переживаю, що це небезпечно для мене

  1. Добрий день, Алла.
   таку форму при відсутсутності симптомів, інфекціоністи радять не лікувати. У вас просто багато імуноглобулінів G, що свідчить про імунітет та реакцію організму на процес.
   Ведіть здоровий спосіб життя, уникайте царапин кішок.
   Будьте здорові та бережіть себе.

 89. Добрий день!
  3 серпня зробила 1-е щеплення від ковіду вакциною Модерна.
  Зараз (11 серпня) на місці уколу затвердіння та почервоніння діаметром до 3 см.

  Прошу проконсультувати, які мають бути мої дії.
  Дякую.

  1. Добрий день, Віра.
   Це буває така реакція в місці введення. Поки нічого не потрібно місцево прикладати, максимум копрси з холодної води (змочити чистий бінт та прикласти).
   Такі почервоння можуть тривати до 14 днів.
   Будьте здорові та бережіть себе.

 90. Дитина 6 років. Рвана рана пальця. ( П’ятницю залили палець)Немає прививки праваць( робили лише одну). В який термін потрібно зробити прививку? Вже третя доба так як рану зробив у вихідні? На що зараз потрібно звернути увагу( перші ознаки правця)

  1. Добрий день, Руслана.
   Зверніться в ближчий травмунк, обов’язково проконсультуйтеся з імунологом.
   Тільки після огляду, дитячий лікар вирішить про необхідність вакцинації та саме яку вакцину використовувати.
   Виздоровлюйте та будьте здорові.

 91. Доброї вам ночі. Сину 15, в нього на голові, над лобом і з однієї сторони з’явилися місця з лусочками, які вичісуються, але шкіра залишається червона і звичайно свербить. Лусочки не дрібні. Що це може бути і як можна це вилікувати? Який шампунь обрати?

  1. Добрий день, Світлана.
   Вам необхідно звернутися до дерматолога, це може бути грибкове враження, що може привести до облисіння. Тому не втрачайте час.
   Звернутися можете для обстеження та консультації в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по дерматології за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 92. Мазок з уретри показав Staphylococcus epidermidis-10^3 КУО/мл і більш нічого що це значить?

 93. Добрий день! Мені 23 роки. Вже другий день болить ліва нога, біль незрозумілий тягнучий, починається від стегна і до стоп. Таке враження наче ногу розтягує хтось, іноді відчуваються поколювання по всій нозі. Вночі біль був нестерпний, не могла спати взагалі. Фізичними вправами я не займалася, якихось навантажень на ногу теж не було, нога просто різко почала боліти.
  Підкажіть, будь ласка, що робити і до кого можна звернутися?

  1. Добрий день, Анастасія
   Необхідно зробити УЗД судин ніг, особлива увага венам. Після огляду лікар вирішить до якого спеціаліста Вам піти до невролога чи судинного хірурга. Поки змазуйте ногу троксевазином.
   Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 94. Доброго дня чи можна з гіпертонією високим тиском летіти на літаку ?

  1. Добрий день, Марта.
   Можна летіти, але Ви повинні приймати постійно призначені вам ліки і вести чіткий контроль свого тиску. Також при собі мати аптечку швидкої допомоги.
   Гарної подорожі, будьте здорові.

 95. Доброго дня. Маю дочку 4 з половиною роки. Не робили жодної вакцинації лише БЦЖ при народженні. Цікавить які з вакцинацій можливо почати робити в такому віці.

  1. Добрий день, Міра.
   На такі запитання зможе Вам відповісти лікар імунолог. Обов’язково проконсультуйтеся та визначіть план щеплень.
   Імунна система в такому віці реагує по іншому, тому необхідний огляд спеціаліста. Бережіть себе та близьких, бутьте здорові.

 96. Добрий день. Чомусь з’явилося безсоння, засинаю під ранок, як тільки засинаю, іноді різко починає сильно боляче тремтіти тіло і битися серце, стає страшно спати, часто болить голова, коли встаю з ліжка, іноді паморочиться і слабкість в тілі. Часто нічого не хочеться, і здається, що немає енергії.

  1. Добрий день, Марина.
   У вас може починатися порушення мозгового кровотоку, тобто виникають спазми, порушується венозний відток. Також сприяє стан хронічного стресу та багато негативної інформації з електронних носіїв.
   Необхідно зробити УЗД судин голови та шиї та проконсультуватися у невролога. Також пийте чай з м’яти, меліси, на ніч можна випити 10 крапель корвалолу на 50 мл води.
   Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 97. Доброго вечора
  Чи є хронічний тонзиліт протипоказанням для вакцинації проти covid?

  1. Добрий день, Юлія.
   Хронічний тонзиліт не є протипоказанням для вакцинації проти covid
   Вакцинування потрібно пройти, щоб попередити захворювання на складне інфекційне захворювання.
   Бережіть себе та близьких, бутьте здорові.

  2. Доброго дня. В мене з’явився висип на тілі, і я звернулася в лікарню, поставили діагноз що це лишай, виписали лікування, лікувалася понад 10 днів, нічого не допомогло. Звернулася знову до лікарів, вже інших, написали інше лікування, також не допомогло. А лише висипало все тіло, зараз на руках, ногах, животі, спині. Що робити і як лікувати?

   1. Добрий день, Юлія.
    Необхідне фото ділянки шкіри, де є висип. Вишліть, будь ласка, на електронну адресу [email protected] або вайбер 099 558 48 34
    Допоможемо у вашій складній ситуації, також назви препаратів, якими ви уже лікувалися.

  3. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, що робити, якщо утворюється чорний наліт на зубах ( частково) після професійної чистки зубів навіть десь на 4 місяць після неї? Почуваю себе нормально. Але порадили перевірити шлунок, підшлункову, печінку…

   1. Добрий день.
    Так, Вам необхідно зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Також здати аналізи крові – печінкові проби, ліпідограма та загальний аналіз крові. Дані обстеження можна пройти у нас в Євроклініці у лікаря експерта на апараті преміум класу. Вам порекомендують, що необхідно далі робити та призначать необхідне лікування.
    Зверайтеся, раді допомогти.

 98. Доброго дня. Порадьте будь ласка чи можна приймати препарати від спазмів, і які, при вагітності, перший триместр. Дякую.

  1. Добрий день.
   Можна приймати, але не бажано. Краще заварити чай з м’яти, меліси та ромашки, пити тепле молоко з медом. Це знімить спазми, заспокоїть нерволву систему, дозволить протікати вагітності без ускладнень. Бережіть себе та близьких.

   1. Доброго вечора у мене почався цистит але я годуюча мама дитині 5 місяців порадьте щось будь ласка

    1. Добрий день, Галина.
     Пити чай шиповник, настій петрушки, морс з журавлини. Таблетки канефрон по схемі.
     Теплі ванночки з ромашки. Якщо виражені зміни в аналізах сечі, то вже необхідний огляд в уролога та призначення уросептиків.

 99. Доброго дня! Мені 65 рокув турбують часті головні на протязі двох тижнів болі з правої сторони голови болить навіть око, щелепа. тиск 130/90 температура 36,6 біль наростає десь з третьої години ранку

  1. Добрий день, Леонід.
   У вас йде порушення мозгового кровотоку. Необхідно зробити УЗД судин голови та шиї та проконсультуватися у невролога.
   Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 100. Добрий день. Мене тривожить відчуття постійного хотіння в туалет.Аналіз сечі добрий.Здавала.Голова трохи ніби в обручі. Присутній страх і неспокій.

  1. Добрий день, Ольга.
   Це так званий нейрогенний сечовий міхур, необхідно зробити УЗД нирок та сечового міхура, лікування призначає невролог ( при погагних аналізах сечі лікування в уролога). Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

  1. Добрий день, Світлана
   Звісно зволікати не потрібно, а зразу відвідайте кардіолога. Необхідно зробити електрокардіограму, УЗД серця і проконсульуватися з лікарем кардіологом.
   При посиленні болі взяти під язик валідол та випити 20 капель корвалолу на 50 мл води.
   Можемо запропонувати відвідати нашу клініку, де ведуть прийом кардіологи експерти https://evroklinika.com/ru/navparvlenia/kardiolohiya/
   Запис за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 101. В дитини уже третій день діарея,температури нема, жвавий.

  1. Добрий день, Людмила
   Потрібно дати пити мінеральну воду без газу (лужанська, поляна квасова, боржомі). Також показана смекта. Дотримуйтеся дієти.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 102. Синусова тахікардія з одиночною шлункчковою екстрасистою.ЕВС відхилена вліво. Дифузні зміни а міокарді Переважання біопотенціалів лівого шлуночка. Локальне порушення в шлунучковоі провідності

  1. Добрий день, Олександр.
   Це ви описали ЕКГ, де відмічені порушення. Тому зверніться до кардіолога, який чітко виявить скарги та причини порушень, призначить лікування, також необхідно зробити ЕХО серця.Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 103. Доброго дня! Якщо в загальному аналізі крові немає відхилень, і вони всі в нормі, чи є сенс проводити додаткові аналізи(біохімічний і т.д.)? Це є гарантією того, що я здоровий, і в мене немає ніяких патологій?

  1. Добрий день, Андрій.
   Якщо у вас немає скарг, то цього достатньо. Якщо щось вас турбує, то ваш лікар призначить відповідні аналізи.Бережіть себе та будьте здорові.

 104. Доброго дня! Наразі маю проблему: я не хочу свого чоловіка. Після народження 3 хлопців ( наразі їм 7, 5 та 3 роки) я маю зайву вагу ( зараз вона становить близько 65 кг при зрості 163 см) і це чоловіку не подобається дуже ( його вага – 55 кг, зріст 164 см). Після завершення годування останньої дитини він почав дуже часто це озвучувати і ображати мене, мовляв ” займайся собою”. Я зі своєї сторони, пробую скинути зайве ( займаюся вправами, не їм ввечері, останні 2 місяці ходжу по 1 год чи більше та ін.), але мене може на довго не вистачати, так як на мені ну дуже багато обов’язків ( я працюю на роботі, вивчаю англійську, займаюся всім по дому сама, контролюю виконання домашнього завдання старшим сином, маємо сад та город, за яким також доглядаю я та інші жіночі справи, яких чоловіки навіть не помічають), що ввечері хочеться просто впасти, а не качати прес. Наразі я постійно зла, роздратована, можу зірватися на чоловіку чи дітях, мене все і всі просто бісять. А чоловік при цьому всьому робить вигляд, що все нормально і його все влаштовує ( окрім сексу). Також зараз, коли він до мене торкається, мене аж “карьожить”, не приємно, знаючи що я йому не подобаюся як жінка. Допоможіть, будь ласка. Знаю, що потрібно змінювати щось у житті, але що і яким чином – важко самій впоратися.

  1. Добрий день.
   Таких ситуацій багато у житті, коли починаються роздратування та порушення емоційного фону. Ви добре зробили, що поділилися своїм “негативом”. Людина не повинна тримати у собі подібні почуття.
   Вам необхідно ще раз поговорити з чоловіком та про все домовитись. Перекладіть частину обов’язків на нього, попередньо обговоривши їх. Обов’язково розкажіть відкрито про свої відчуття та почуття. Наголосіть на своїх бажанням. Розмова повинна бути у місці, яке комфортне та приємне Вам, розмовляти низьким голосом. Можете напередодні прийняти валеріянку (1 таб) або корвалол (10 капель) для контролю своїх емоцій. Нагадайте йому коректно про самі приємні моменти Вашого спільного життя. Розрушити, розбити легко, важко все знову склеїти, то бережіть себе і все, що вам дороге.

 105. Здравствуйте. У меня рефлюкс изофагит и проблемы с кишечником, и щетовидкой и нехватка витамина д. Назначение врача у меня такое:мукофальк,гастритол, зафакол, декристол 4000 и Альба .Мне не подошел препарат гастритол и я его заменила на омез, теперь хочу принемать золопент.Можно ли? И прием одновременный лекарств и бадов?

  1. Добрий день, Наталія.
   У вас багато призначено препаратів, необхідно вести прийом ліків відповідно до показів. Одночасно прийом великої кількості медичних препаратів не бажано, тому що будуть проблеми з роботою печінки та підшлункової залози.
   Біологічно активні добавки почніть приймати після проходження основного лікування.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 106. Доброго вечора Підскажіть будь ласка що роботи.Гноїться палець на нозі,не проходить вже десь місяць мазаю мазю Левомеколь.Розчини з соллю робила.не допомагає.порпдіть щось будь ласка

  1. Добрий день, Альона.
   Необхідно звернутися до хірурга, потрібно вскрити гнійник для відтоку гною, також зробити рентген кістки для діагностики остеомієліту.
   Бережіть себе та будьте здорові.

  1. Добрий день, Ірина.
   Вакцинуватися можете любою вакциною, це одні з кращих пропозицій на сьогодні.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 107. Добрий день! У зв’язку з вакцинацією постало питання: у моєї мами була алергія на щеплення препаратами проти дифтерії, правцю, кашлюку (сильні спазматичні болі в горлі, сильний кашель, температура). Підкажіть, будь ласка, чи можна їй вакцинуватись від Covid-19?

  1. Добрий день, Ірина.
   Вакцинуватися необхідно, але під строгим наглядом сімейного лікаря.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 108. Симптоми всі бронхіту. Які ліки приймати. І які колоти?

 109. Доброго дня! Згідно КТ- (яке зроблено в поточному місяці) у мене ознаки дегенеративного ураження кульшових суглобів. Асептичний некроз правого кульшового суглобу. Ознаки артрозу кульшового суглобу зліва (1-2ст.) Дегенеративні зміни хребта на рівні сканування. Кокцигогенія. Кила L5 -S1м м/х диска . На сьогоднішній день приймаю Сінметон 750 та уколи Мукосат. Чи можу я приймати Артифлекс Плюс ? І що можете порекомендувати ще? З повагою. Віктор.

  1. Добрий день, Віктор.
   Все правильно Вам призначено лікування. Для вас необхідно проходити курсами лікування, які призначає вам ваш лікуючий лікар. Багато ліків одночасно шкідливо приймати. Тому керуйтеся призначеннями одного лікаря, але завжди корисно знати ще одну думку експерта лікаря. При потребі звертайтеся, завжди готові допомогти.

 110. Здравствуйте!
  Мне 17 лет, 45 кг, регулярной половой жизнью не живу, проблем со здоровьем нет.
  Недавно выпила 1 таблетку “простинола”, в первые сутки после ПА, в первой фазе цыкла… Кровь уже идёт 4-й день. Забеременеть – не переживаю, а вот последствия од ЭК меня ооочень пугают. Я ведь смогу ещё рожать детей? Гиникологические болезни не появляться? Как восстановить здоровье и гормональный баланс? Очень прошу, помогите…

  1. Добрий день, Варвара. Берегти здоров’я змолоду – це основна порада. Для захисту використовуйте прості методи – презерватив, корисно і безпечно. Зможете і захистити себе і в майбутньому народжувати дітей. Будьте здорові і бережіть себе.

 111. Вчора під вечір зовсім стало зле, тошнило, хотіла блювати але не змогла, стошнтло трошки жовчним. Почала битись в конвульсіях, задихатись, піднялась температура, тиск 115 на 90. Почувала себе дуже погано, вся трусилась, температура 37.5 різко, болі при огляді віддавали в спину і низ живота. Не могла говорити, не склада цілком і речення до купи, сильно запиналась і почала льодяніти. Забрали в лікарню, але там нічого толком не сказали.

  1. Добрий день, Анна. Обов’язково зверніться до невролога. Такий приступ може бути при зовсім різних захворюваннях чи станах. Зробити МРТ головного мозку та УЗД судин голови та шиї. Звернутися для обстеження судин та пройти консультацію невролога можна в наш медичний центр Євроклініка, записатися за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 112. Біль у лівому боці.які таблетки можна попити і що це може бути

  1. Добрий день, Анна
   Це вірогідно спазми кишківника є, прийміть ношпа або спазмагон в таблетках. Бажано пройти обстеження на Узд органів черевної порожнини та малого тазу. Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 113. Біль у лівому боці, попереку а також біль при мочеспусканню. Що це може бути??? А. Також біль у нижній частині живота

  1. Добрий день, Анна
   Це спазми кишківника, рекомендуємо прийняти таблетку ношпи або спазмагону. Бажано пройти обстеження на Узд органів черевної порожнини та малого тазу для виявлення причини та призначення результативного лікування. Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 114. Доброго дня. Скажіть, будь ласка, ще з 24 років маю проблеми з підвищеним тиском. Підіймався тиск до позначок 160/120, була задишка, дискомфорт в грудях, страх, паніка, стан, ніби от от втрачу свідомість. Довгий час лікарі ставили діагноз ВСД. Заспокійливі допомагали. Роки два мене нічого не турбувало, а зараз знову підіймається тиск до 150/100, а часом і 140/90 але почуваю себе при ньому дуже погано, в грудях нема ні болю, ні задишки, але аритмія і ніби тривога дуже сильна, при цьому відчуваю сильний холод, мене трусить, робиться холодною ліва рука і нога, але не терпнуть і дуже хочеться в туалет або по малому, а часом і по великому. Голова при приступі не болить, не крутиться, але…не знаю, як це пояснити…з’являються в голові дивні картинки, то природи, то звірів, то ще чогось, але незвичні. Цей симптом при приступах дуже частий. Що зі мною, це можуть бути передінсультні стани? Дякую!

  1. Добрий день, Тетяна
   Такі симптоми можуть бути при різних станах та захворюваннях.
   Обов’язково необхідно зробити УЗД судин голови та шиї, МРТ головного мозку та консультація невролога. Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 115. Доброго дня, з’явилися висип на руках там де плечова кістка, займався мийкой автомобілів до цих висипів 3 дня , контакт з хімічними речовинами, як лікувати мазь

  1. Добрий день, Микола.
   Так, це контактний дерматит. Але необхідно звернутися до дерматолога, щоб призначити вам цільове лікування.
   Звернутися можете для обстеження та консультації в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по дерматологіі за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 116. У дитини невідомі рани на руках і ногах можу надати фото щоб краще розібратися що це

 117. Добрий день. У мене постійна температура 37-37,3 вже місяць. Здала ЗАК – результат в нормі. Печінкові проби в нормі, флюрографія в нормі. Гормони ТТГ 3,3, Т4вільний 13, 2, АТ ТПО 164,5. Я надіюсь отримати якусь пораду, бо вже не знаю,що робити. Дякую за будь-яку відповідь

  1. Добрий день, Анна
   Вам необхідно звернутися до Ендокринолога та лікувати захворювання щитовидної залози. Також обов’язково зробити узд щитовидної залози
   Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 118. Покраснение, шелушение под глазами, ситуация уже пол года. Сначала мазал геоксизоном, потом пимафукортом и псорикапом. На какое то время помогало, но потом опять появлялось. Здавал анализы – крови, мочи, на грибок. Ничего не показалою. Сейчас прописали цыкапласт Б 5, но он тоже не сильно помогает. Никаких других аномалий на теле нету, только в области глаз. Нету и нкогода не было шелушений в области локтей, коленей, за ушами.

  1. Добрий день, Дмитро
   Необхідно ще звернутися до дерматолога. Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по дерматологіі, професора Романенко Ірини Михайлівни та пройти обстеження за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 119. З’явилася тверда гулька коричневого кольору на передпліччі

  1. Добрий день, Вікторія
   Необхідно зробити УЗД даної ділянки і далі визначитися з напрямом дообстеження
   Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 120. Добрый день. Уточните, пожалуйста, что делать с красными высыпаниями на стопах ног. Зуда нет. Немного больно при ходьбе. Периодически возникает новая сыпь после того как день похожу на улице. Не важно в закрытой или открытой обуви.

  1. Добрий день, Анна
   Необхідно вам звернутися до дерматолога. Звернутися можете на консультацію в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по дерматологіі, професора Романенко Ірини Михайлівни та пройти обстеження за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 121. Доброго дня. Мої симптоми: поболює горло чуть-чуть, насморк, задишка, температури на немає.

  1. Добрий день, Ілля
   Пийте багато води, вітаміни та ізолюйте себе до нормалізації стану.
   Якщо стан погіршиться, зверніться до сімейного лікаря.
   Виздоровлюйте та бережіть себе

 122. Доброго дня.В чоловіка болить почка і висока температура,сходить потом,як мог йому допомогти?

  1. Добрий день, Оксана
   Необхідно здати аналіз сечі та зробити узд нирок та сечового міхура
   Звернутися можете для обстеження в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по ультразвуковій діагностиці та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 123. У дитини 6 років лейкоцити у мочі 25. Що може бути. Дитину нічого не тривожить.

  1. Добрий день, Аня.
   Якщо це дівчинка, то це можуть бути прояви вульвовагініту. Необхідно зробити УЗД нирок та сечовго міхура та бак.посів сечі. Обов’язково огляд вашого педіатра або дитячого уролога.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нас в клініці ви зможете пройти обстеження у лікаря експерта та сучасному обладнанні та отримати консультацію спеціаліста. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/

 124. Доброго дня! 09.07.2021 зробила першу вакцинацію від Ковід вакциною Pfizer. До цього в мене боліло горло, але в буклеті про вакцину було написано, що помірна застуда не є протипоказанням. З того часу температура постійно піднімається під 39, дуже сильний біль у горлі. Є побоювання, що все ж таки вакцинація наклалася на ангіну. Маю такі запитання: 1) чим краще збивати температуру? 2) якщо це дійсно ангіна, чи маю я приймати якийсь антибіотик? Це не зіпсує дію вакцини? Дякую

  1. Добрий день, Анна.
   Збивати температуру парацетамалолом, багато пити рідини, якщо в горлі є наліт, то полоскати
   Вакцинацію даний стан не зіпсує, не переживайте. Скоріше всього це є невелика реакція на вакцинацію, значить імунітет буде працювати правильно.
   Гарного дня.

 125. Доброго вечора! Хотіла би запитати ми з дітьми їм 4 і 8 років проходили ультразвукове дослідження серця і нам дали такий висновок:Систолічна і діастолічна функція не порушена сегменарна скоротливість збережена хорда лівого шлуночка. Мінімальна мітральна регургітація Що це означає? Що на робити? Дякую

 126. Доброго дня.Як можна швидко полегшити кашель при кислотному рефлюкс.Приймаю на даний момент “Омез”

  1. Добрий день, Яна.
   Так, кашель буде при рефлюксі, основне це не провокувати посилення рефлюксу. Для полекшення необхідно пити заспокійливі трав’яні чаї, м’ята, мелісса, молоко з медом на ніч, дотримуватися дієте, фізично не перевантажуватися. Від сухого кашлю рекомендують препарати із вмістом кодеїну. Виписується лікарем та видаються по рецепті.
   Одужуйте та будьте здорові.

  2. Доброго дня
   Мені 18
   Раніше в молодших роках в мене появилась ішемія а тепер вона перейшла в коронарну серцеву недостатнісь 1ступеня
   Зараз наразі лікаря нема а в мене все частіше бувають напади ось такі: головокружіння ,в очах мутніє ,може інколи тошнити , гострий або тупий біль в серці і відає в плече і деколи в щелепу ,може кидати то в жар то в холод ,не можу нормально висловити слова,цей стан може тривати пів години і потім тільки лишається невиличкий дискомфорт збоку серця через кожних 15 хв так цілий день..скажіть що це може бути ,мені гіршає ? треба здавати якісь аналізи?

   1. Добрий день, Юлія.
    Вам необхідно постійно бути під наглядом кардіолога, приймати ліки. Звернутися можете для обстеження та постійного нагляду у лікаря в наш медичний центр Євроклініка, записатися до лікаря експерта по кардіоголіі та пройти обстеження на апараті узд експертного класу за тел. 096 43 43 848. Звертайтеся, раді допомогти.

 127. Доброго дня.
  Болять м’язи в потиличній частині тіла, аж до легкої нудоти, після того як з опущеною головою навприсядки 3 год чистила бруківку(((
  Це привід для занепокоєння та обстеження чи ще зачекати?
  МРТ робилося 4 роки тому, потоншена судина в потиличній частині

  1. Добрий день, Тетяна.
   Так, м’язи були довго в напруженні, тому з’явилася біль. Якщо самостійно не пройшло, необхідно звернутися до невролога, бажано пройти УЗД судин шиї та голови. Таке напруження передається на судини і провокує головні болі та спазми.
   Звертайтеся. раді допомогти. У нас в клініці ви зможете пройти обстеження у лікаря експерта та сучасному обладнанні та отримати консультацію лікаря.https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/

 128. Доброго дня. Кашель у дитини. Вранці дитина встає і чихає постійно (один за одним ). На вечір нападає кашель, або ввечері або вночі коли спимо. Кашель десь на півчаса без перестану. Часом сухий, часом щось викашлює. Вдень може кашляти тоді коли нагрівається..

  1. Добрий день, Сніжана.
   Вашу дитину обов’язково повинен оглянути педіатр або сімейний лікар. Такі симптоми можуть бути при підозрі на інородне тіло в бронхах, тоді призначається рентген органів грудної клітки. Також такі прояви кашлю можуть бути при аскаридозі – глисти аскаріди мають такий цикл розвитку в легенях, що викликає напади кашлю, особливо вночі. Потрібно здати кров на антитіла до аскарид та токсокари або аналіз калу на яйця глисттів, кал необхідно правильно зібрати, інфо за посиланням https://evroklinika.com/porady-likariv/pediatr-vu/yak-pravilno-zibrati-kal-dlya-analizu-na-yajtsya-gelmintiv-ta-tsisti-lyamblij/

 129. Доброго дня У моєї донечки якій 12 років нерегулярні місячні один місяць є потім місяць немає а перші місячні почалися в 11 років чи це є нормально. Дякую за відповідь.

  1. Добрий день, Руслана.
   Йде встановлення циклу, але щоб виключити можливу патологію, зробіть УЗД матки та яєчників, при необхідності проконсультуйтеся у дитячого гінеколога.
   Звертайтеся. раді допомогти. У нас в клініці ви зможете пройти обстеження у лікаря експерта та сучасному обладнанні та отримати консультацію лікаря.https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/

 130. Затримка місячних, чи може бути вагітність. Останній раз статевий акт був незахищений 22 травня. Місячні почались 31 травня (вчасно). У червні статевого акту не було. Місячні мали початись 30 червня, затримка 4 дні.

  1. Добрий день,Христина.
   Вагітності не повинно бути, так як у Вас були місячні. Затримка може бути від перехвилювання або стресів, потрібно зробити УЗД матки та яєчників.
   Звертайтеся. раді допомогти. У нас в клініці ви зможете пройти обстеження у лікаря експерта та сучасному обладнанні та отримати консультацію лікаря.https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/

 131. Доброго вечора. На тілі в районі грудей, пупка та під грудьми з’явився якийсь висип. Намагалася лікувати мазями (цинкова, фуцинар, сірчана), після лікування майже зникає, але через деякий час знову з’ являється. Інколи турбує свербіж. Там де висип шкіра потемніла, прищі дуже дрібні і червоні

  1. Добрий день, Ірина.
   Необхідний огляд дерматолога. Ви багато вже мазали. але не отримали результату. Лікар дерматолог нашої клініки професор Романенко Ірина Михайлівна поставить Вам точний діагноз та призначить результативне лікування https://evroklinika.com/likari/likar-dermatovenerolog-romanenko-irina-mikhajlivna/

  1. Добрий день, Альона.
   Необхідна консультація дитячого ендокринолога для корекції та лікування. Звертайтеся, у нас в клініці приймає лікар вищої категорії дитячий ендокринолог Дмитренко Ольга Володимирівна https://evroklinika.com/likari/likar-endokrynolog-dmitrenko-olga-vladimirovna/

 132. 8 місяців тому перехворів коронавірусом ,втратив нюх та смак ,але він ще досі невідновився.Він відновиться і приблизно через скільки часу ?

  1. Добрий день. Дмитро.
   Необхідно, щоб Вас оглянув невролог та пройти УЗД обстеження судин голови, можливо МРТ голови. Нюх та смак уже повинні були відновитися. Потрібне лікування. Також ЛОР лікар повинен оглянути. Не зволікайте, звертайтеся.

 133. Три дні була постійно на сонці, обгоріла. Мастила все пантенолом. Після цього протягом наступного дня почали набрякати ноги (саме на щиколотках) Я зробила контрастний душ та підложила під ноги подушку. Зранку набряк спав, але знову протягом дня набрякають сильно ноги. Що можна з цим зробити?

  1. Добрий день, Анастасія.
   Все правильно зробили, ще можна змазувати 2 рази в день троксевазином для покращення венозного відтоку та попередження тромбів.
   Також рекомендуємо зробити УЗД судин ніг для вчасного виявлення причини набряку.
   Звертайтеся. раді допомогти. У нас в клініці ви зможете пройти обстеження у лікаря експерта та сучасному обладнанні та отримати консультацію лікаря.https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/

 134. Доброго дня!
  Дитина 2 роки має температуру уже протягом 5 днів і кашель .
  Закисають очі.
  Скажіть будь ласка що робити.

  1. Добрий день, Ліда.
   Звісно необхідно показатися педіатру або сімейному лікарю, тим більше зараз час пандемії.
   Температуру вище 38 збивайте парацетамол або нурофен, від кашлю призначить лікар після огляду, тому що кашель є сухий, є вологий і препарати призначають різні.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 135. Доброго вечора.Дівчинка 7років постійно за одним вушком шилушится шкіра.

  1. Добрий день, Антон.
   Покажіть дитину дерматолгу, це може бути прояв грибкового враження шкіри.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 136. Доброго ранку,через скільки часу після контакту будуть результативні аналізи на Гепатит С?І які саме з них потрібно зробити?(Бажано не самі дорогі)

  1. Добрий день.
   Необхідно здати імуноглобуліни М та G – якісний аналіз. По цінам це доступні аналізи.
   Гарного дня.

 137. У дитини 4 місяці з’явилася висип на руках і ногах у вигляді водянистих прищиків, підкажіть що це може бути

  1. Добрий день, Оксана.
   Або реакція на їжу, або інфекція шкіри. Потрібно показати дитину педіатру, обов’язково міряти температуру, багато давати пити. Смазувати не потрібно.
   Одужуйте.

 138. Доброго дня, сину 3 роки. 18.06 піднялася темп 38° в’ялість, трохи червоне горло, темна моча, ацетон +++. Почала збивати ацетон. Температуру збила ост раз 38.8° 19.06 увечері.
  20, 21 темп високої не ббуло , ацетон збила остаточно 22 числа. 21.06 зранку темп не було після обіднього сну в’ялий, весь час на руках, темп 38.9 . Весь час на ручки, а як стає плаче і тримається за жопку, з трудом увечері покакав зі сльозами. І заснув темп збилася сама 37.2. На наступний день теж зранку неманема темп в обід стає беспркойним торкається до жопки каже пішли спать і засина моментально в обід ( хоча його не вкладеш) уже темп 37. 1
  Після ацетону зїздила до сімейного лікаря вона назначила метронідазол зоб зміцнити підшлункову, атоксіл, лактіале…що робити

  1. Добрий день, Климено.
   Обов’язково дитині потрібно дати багато пи – лужну мінеральну воду (боржомі, лужанська) без газу Рекомендуємо смекту, також контроль зі сторони сімейного лікаря.
   Дієта – каша на воді, сухарики (підсушений білий хліб). Зробити УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози.
   Швидкого одужання.

   1. Я звичайно перепрошую, але у дитини закреп після ацетону, яка дієта на сухариках??? 3 роки дитині! Навпаки чорнослив, буряк, і все що послаблює, яка смекта, для чого?

    1. Добрий день, Тетяна.
     Так, при ацетонемічномі синдромі можуть бути закрепи, але суть полягає у виведенні шкідливого ацетону з крові, тому і призначається смекта і рекомендована дієта на сухариках. Чорнослив, буряк та інші продукти в таких випадках тільки приносять шкоду – посилюють накопичення ацетону.
     В любому випадку все призначає лікар та контролює одужання дитини. А щоб зменшити закрепи та вивести ацетон рекомендують пити багато рідини.
     Одужуйте та будьте здорові.

  1. Добрий день, Людмила.
   Лікуватися необхідно, гінеколог в залежності від аналізів рекомендує чи медикаменти чи маніпуляції.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 139. Добрый день)Первая беременность, 5 недель , беспокоит цистит, ранее лечила Канефроном,можно ли продолжать лечение и в какой дозировке?Не вредное ли это лекарство для беременных?

  1. Добрий день, Валентина.
   Це препарат на основі трав, тому його використувують для лікуванні вагітним. Курс в залежності від стану та потреби, можна і до 3-х міс.
   Будьте здорові.

  2. Появився маленький рожевий лишай, за два дні лишаї розрослися по всьому тілу і кожного дня стає все більше. Що робити?

   1. Добрий день, Мар’яна.
    Звісно потрібен огляд дерматолога, тому що лишай бує різного характеру та потребує підбір лікування. Поки спробуйте змазувати саліціловим спиртом всі відкриті частини тіла. Лікар дерматолог нашої клініки професор Романенко Ірина Михайлівна поставить Вам точний діагноз та призначить результативне лікування https://evroklinika.com/likari/likar-dermatovenerolog-romanenko-irina-mikhajlivna/
    Одужуйте та будьте здорові.

 140. В мене болить рука права. Але я маю мазь диклофенак і таблетки найз, і таблетки троксевазин, і трохи пью магній і кальцій, але мені щось не краще. Вона так як ніби зажата. І як починаю щось робити то ще більше.

 141. Завагітніла і загострився хронічний гастрит, відчуваю біль і підвищення кислотності у шлунку. На протязі для відчуваю коли підвищується кислотність. Як можна її знизити? Вживаю Омез 1 раз в день, чи можна двічі при вагітності? Дякую!

  1. Добрий день, Вікторія.
   Краще дотримуйтеся дієти, пийте мінеральні води, що знижують кислотність (Поляна квасова – краще купляти в аптеці в скляних пляшках).
   З приводу препарату Омез, необхідно з гастроентерологом консультуватися. Його при вагітності призначають з великою обережністю.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 142. Скажіть будь ласка чи можна видаляти зуб коли йдуть критичні дні?

  1. Добрий день, Юлія.
   Так можна, якщо є на то покази.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 143. Мала перелом малої гомілкової кістки в3 частина,5 неділь гіпс,зняли 1 квітня.Фізпроцедури,масаж, тепер на гомілці,виникла пляма з червоними краями,рідко хочеться почузати,що це моде бути,чи можлива порада.

  1. Добрий день, Таміла.
   Потрібен огляд дерматолога, це може бути прояв захворювання шкіри.
   Також, якщо у вас є зміни з венозними судинами – це може бути початком порушення трофіки шкіри, тому необхідне буде лікування у судинного хірурга.
   Руками не трогайте, щоб не занести інфекцію.
   Бережіть себе.

 144. У синочка на обличчі висип,який вже ніби як суха шкіра. Цей висип є за ушками,на обличчі. Синочку місяць що це може бути? А також у нього є попрілость від підгузники яку я ніяк не можу вилікувати,не допомагає ніякий крем чи можливо це поєднане з висипом на обличчі?

  1. Добрий день, Наталія.
   Це пітничка. Не закутуйте дитину. Зараз літо, легку тонку розпашонку. Краще зняти памперс і користуватися пеленками.
   Креми не використовуйте. Візть дитячі порошкові присипки.
   Ростіть здорові.

 145. Доброго дня, зробила аналізи печінкові аналізи і перевищують в 5 разів.

  1. Добрий день, Тетяна.
   Потрібно йти до гастроентеролога та лікуватися, бо інакше будуть зміни в усьому організмі. Краще лягти в стаціонар впрофільне відділення.
   Виздоровлюйте.

 146. доброго дня, за моєю спиною історія хвороби, яка тягнеться з жовтня того року. нині у мене виявили золотистий стафілокок, крім цього ниючі болі у правому і лівому підребер.ях після їжі. та питання, яке мене цікавить зараз – наскільки можливо вилікувати цю інфекцію? можливо, є продукти, які потрібно вилучити з раціону? чи можуть причиною болей напротязі всього цього часу бути хронічний гастродуоденіт та холецистит?

  1. Добрий день, Христина.
   Так, причиною болі може бути хронічний гастродуоденіт та холецистит. Вам необхідно тримати щадящу харчову дієту (стіл №5). Проходити періодичні огляди УЗД внутрішніх органів та консультуватися у гастроентеролога, щоб уникати загострень, особливо осінньо-весняний періоди.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 147. Доброго дня! Дитині 29 днів! Здали аналіз на білірубін. Він становить 116 мкмоль/л
  Це критично чи ні? Дитина на грудному вигодовуванні

  Як лікувати? Чи достатньо сонячних ван чи потрібна фототерапія під лампою?

  1. Добрий день, Марино.
   Це затянувшася жовтуха. Правильно, що ви проводите час під сонцем, але будьте обережні. Давайте дитині дитячу кип’ячену водичку (продається в аптеках або продуктових магазинах). Деколи рекомендують смекту, але призначає педіатр після огляду.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 148. Добрий день. Вже декілька років набрякає ліва нога. Дуже сильно набрякає влітку. Що може бути причиною? До якого лікаря звернутися

 149. Доброго дня, хлопець 28 років пече в мочовому каналі, часто бігаю мочится, здавав аналізи кров в порядку, статевих хвороб немає, в мочі 0,15 білок і трохи епітелію. Узі внутрішніх органів і простати внормі

  1. Добрий день, Святослав.
   Це ознаки уретріту або інфекціїї сечових шляхів. Спочатку можна попити канефрон та обов’язково вживати багато рідини.
   Якщо ситуація не зміниться потрібно йти на консультацію уролога і повторно здати аналіз сечі загальний та аналіз сечі по Нечипоренко.
   Бережіть себе та будьте здорові.

   1. Іще хотів запитати пече в спині руках , ногах і паху по ночам, таке враження що сосуди чи мязи, вашко спать, тревожність і страх бере, що варто перевірить, які аналізи здать? що це в принципі може буть

 150. Доброго дня, на шкірі рук появились білі цятки на шкірі. Що це може бути?

  1. Добрий день, Микола.
   Це може бути проявовом захворювання – вітіліго. Необхідно спочатку показати дерматологу, обстежити внутрішні органи – УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової та здати аналізи крові (печінкові проби).
   Бережіть себе та будьте здорові.

 151. Здравствуйте! Беременна 37 недель. 6 дней назад зачесалось ухо, почухала, появилась рана, муж говорит прыщик расчухала. Не обратила на это внимание и тут на следующий день тоже самое, но уже под грудью. Начала присматриваться и обнаружила еще один прыщик на животе и 2 на пояснице (маленькие с желтой жидкостью). Пошла сразу к дерматологу, там сказали дерматит беременных и назначили следующее: с утра на тощак 5 таб. активированного угля (8 дней), хилак форте 30 мл, по 30 кап × 3р. в день, протирать водкой все пораженные участки и мазать гидрокартизоном 3 раза в день, плюс гинеколог назначила артихол по 2т × 3р. в день. Начала лечение и началось ухудшение. За 3 дня прыщей переходящих в раны стало гораздо больше, штук 70 так точно, это все переходит в круглые красные раны, которые шелушаться, а по ободку много белых маленьких прыщиков водянистых. Все это ужасно чешется, особенно по ночам. Спать не реально, хожу как зомби. Через 3 дня решила записаться к другому дерматологу, там мне поставили под вопросом ветрянку с вторичной инфекцией или пруриго (почесуха) беременных. Назначили анализы на общий анализ крови, иммуноглобин М и G ветрянной оспы и микроскопию на пат.грибок. До тех пор сказали не мочить пораженные участки, 1 раз размочить все ранки перекисью, а далее 2 раза в день протирать настойкой календулы и мазать банеоцином 2р. в день. Паралельно этому консультировалась с 3-м дерматологом, там подозрение на грибковый дерматит (за 10 дней до сыпи подобрала котенка, у которого потом оказался лишай).. порекомендовали мазать йодом 3 р.в день, а после противогрибковый крем. Так же мыться мылом без каких-либо добавок. На сегодняшний день лечусь по второму назначению. Сыпь становится только больше, раны так же.. Ранки в виде красных кругов, по ободку которых маленькие белые прыщики, диаметр примерно 1.5×1.5 см, разбросаны по всему телу (шея, лицо, руки, ноги, плечи, спина, грудь). Нету только между пальцев, на интимных местах и в волосах. Я уже не знаю к кому обращаться, роды через 3 недели, а у меня такая проблема..Сегодня так же получила результат анализа крови и микроскопию (грибок не обнаружен), результат по ветрянке будет только через 2 дня. По крови:
  Лейкоциты 11.78 х10^9/л при норме 3.20 – 9.50 х10^9/л;
  ШОЕ за Панченком 18 мм/год при норме 2.00 – 15.00 мм/год;
  Сегментоядерные нейтрофилы (%) 77 % при норме 47.00 – 72.00 %;
  Лимфоциты (%) 13 % при норме 19.00 – 40.00 %
  Остальное входит в пределы нормы.
  Писала так же своему гинекологу, думала возможно она мне что-то подскажет, хотя бы от чесотки, но она ничего не отвечает на это все, просто читает сообщения..

  1. Добрий день, Валерія.
   Вишліть фото вашої висипки на пошту [email protected] або вайвер тел.095 36 45 311 та уточніть будь ласка чи є парні елементи висипки.
   Допоможемо розібратися.

 152. В мене постіндустріального висушуе ніс закладае і першить в горлі півроку що в дома так і на вулиці направили на інгаляційні проби але я сумніваюсь що це алергія пазухи чисті ніс закладае як білим нальотом порадьте щось

  1. Добрий день.
   Пийте багато рідини, гуляйте на свіжому повітрі, особливо біля водойм. При можливості бажано морське повітря.
   Якщо не зміниться, то дійсно треба провести алергодіагностику.
   Бережіть себе.

 153. Доброго вечора. Я на даний час мешкаю в селі. Днів 10- 14 назад, був укус кліща. Учора помітив на тому місці червоне пятно, воно не болить, не зудить, не пухле. Що потрібно робити?

  1. Добрий день, Олег Валентинович.
   НЕобхідно обстежитись на бериліоз. Здати аналізи крові, покатися сімейному лікарю.
   Будьте здорові.

 154. Доброго дня, був статевий акт, 1 числа але захищено, нічого наче не попадало в середину, затримка 2 дні, чи можлива вагітність? Яка норма затримки при місячних?
  Тривалість місячних зазвичай – 6 днів
  Тривалість циклу – 29 днів
  Останього разу були із 6 – 11

  1. Добрий день.
   Порушення менструального циклу може виникнути і при стресі, і при порушенні роботи щитовидної залози. Просто зачекайте або зверніться до гінеколога.
   Гарного настрою Вам.

 155. Тема: через який час можна починати імуносупресивну терапію після вакцинації?
  Добрий вечір.
  Мені призначили імуносупресивну терапію для лікування суглобів (метіпред 8мг щоранку + метотрексат 15 мг раз на тиждень + фолієва кислота наступного дня).
  Оскільки найближчими днями я маю отримати другу дозу вакцини pfizer від ковід-19, ревматолог сказав відкласти початок лікування на місяць з моменту вакцинації, інакше я захворію на ковід.
  Скажіть, чи дійсно потрібно чекати цілий місяць? З документів про вакцинацію складно зрозуміти, але у мене виник сумнів.

  1. Добрий день, Тетяна.
   Ваш лікар все правильно Вам порекомендував. Спокійно пройдіть вакцинацію та через місяць почніть призначене лікування по основному захворюванню.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 156. Добрий вечір! Дитина 10 місяців закисає очко , три дні, промиваю чаєм чорним і відваром ромашки , але не допомагає.

  1. Добрий день, Оксана
   Потрібно звернутися на огляд до дитячого офтальмолога. Після огляду, лікар призначить краплі, які необхідні для лікування.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 157. Доброго дня! Ми з чоловіком перехворіли на короновірус. Місяць як одужали. Зараз є можливість зробити щеплення Файзером, але є суперечні данні про те чи потрібно це робити зараз, отже минув лише 1 місць. Чи не пошкодить це здоров’ю?

  1. Добрий день, Інеса.
   Здайте аналіз крові на антитіла Ig G, якщо титр високий то прививатися не обов’язково, якщо антитіла низькі або вітсутні (так буває часто), то це говорить про після одужання у вас відсутній імунітет, тоді вакцинуватися необхідно.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 158. Здала аналізи на торч інфекції скажіть це позитивний результат на герпес ? Anti- HSV (1 и 2 типу) IgG -51.2 инд.поз..

  1. Добрий день, Вікторія.
   Так, це свідчить про наявність антитіл. Підвищення титру антитіл більш ніж на 30% при повторних дослідженнях свідчить про активацію інфекції, тобто активність проінфекційного процесу. Якщо є зниження титру антитіл – то це відповідає позитивній динаміці, тобто видужування.
   Краще Вам звернутися до інфекціоніста та пройти к5урс лікування або спостереження.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 159. Торбуе ізжога,нудота, та смак кислоти в роті на всі запахи пов’язані з хімією. Я працюю на хімії з ядами.

  1. Добрий день, Василь. Якщо появилися такі прояви, то це говорить про те, що у Вас йде отруєння організму. Вам потрібно або добре себе захищати під час роботи або змінювати професію. Поки зверніться до лікаря терапевта чи гастроентеролога та обстежте свій організм – зробіть УЗД внутрішніх органів та здайте аналізи крові: загальний аналіз крові з формулою, печінкові проби, ниркові проби.
   Бережіть себе.

 160. Доброго дня.Синові 12 років.Три роки займається футболом.Зробили планову ЕКГ і такий результат.Ритм синусовий.Синусова аритмія,чсс53-72за 1 хв.,НБПНПГ,підвищений вольтаж, посилення біоелектричної активності ЛШ,порушення процесів реполяризації.УЗД в нормі,додаткова хорда.Скажіть будь ласка чи можна синові займатися й надалі футболом.Син хоче поступати в футбольну академію.Чи підлягає такий результат ЕКГ для занять спортом?Дякую

  1. Добрий день, Ольга.
   На це питання дасть відповідь кардіолог дитячий, після огляду Вашого сина. Ви можете записатися на прийом за тел. 096 43 43 848.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 161. Скажіть будь ласка, в мого чоловіка почали дуже боліти ноги і він ходить як п’яний, коливаючись з одної сторони на другу. Під гору він помалу ще може іти, а з горбка в низ майже ні. Що це може бути? І до якого лікаря звернувся?

  1. Добрий день, Олеся.
   Це симптоми, коли вражені судини ніг, атеросклероз артерій. Необхідно зробити УЗД судин ніг і проконсультуватися у судинного хірурга. Ви можете записатися на прийом за тел. 096 43 43 848.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 162. На повіці більше як пів року не сходить пляма. Колір майже не відрізняється від здорової шкіри. Шелушиться, і чешиться. Гідрокортизон прибирає проблему, але тільки на коли його використовую. Від ля рош крему шкіра ще більше злазить.

  1. Добрий день, Ганна.
   Самостійно використовувати мазі, а особливо гормональні, це можна! Це може привести до не виліковних станів шкіри.
   Потрібен огляд дерматолога, при чому не можна використовувати буль які креми чи мазі. Без діагнозу немає лікування.
   Ви можете записатися на прийом до дерматолога нашої клініки Романенко Ірини Михайлівни, професор, лікар вищої категорії за тел. 096 43 43 848. Вам поставлять точний діагноз та призначать результатвне лікування.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 163. Доброго дня. Змінила протизаплідні препарат Три регол на таблетки Ригевидон. Після закінчення останньої таблетки Три реголу, на наступний день почала пити Ригевидон. Питання коли розпочнуться перші місячні.

  1. Добрий день, Ольга.
   В інструкції все пише, прпарат приймається по дням, зазаначеним на блістері, після повного циклу прийому ( при умові дотримання правил прийому) наступлять місячні.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 164. Добрий день, цікавить був захищений секс,минув тиждень змін немає чи є ризик заразитися чим небуть?

  1. Добрий день, Іван.
   Ризик завжди є, але при захисті цей ризик мінімальний.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 165. Добрий вечір! В мене така проблема постійно болить низ живота і знижене лібідо що це може бути?

  1. Добрий день, Чна.
   Обстежтеся у гінеколога та зробіть УЗД органів малого тазу (матки та яєчників). Порушення роботи матки та яєчників може вести до зниження лібідо. Якщо були у Вас серйозні стреси, це також викликає емоційно-сексуальні порушення. Зверніться до психолога для корекції вашого психологічно-емоційного стану.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 166. Доброго дня , турбує постійна тахікардія 90-100 ударів, посилюється після їжі, інколи бувають страх і тривога без причини.Екг в нормі, гормони в нормі, гемоглобін трохи знижений 113, але такий майже завжди, пила залізо.Кардіолог назначив метапролол, але мені від нього не добре, в голові помутніння.Два роки тому він мені призначав гідазепам, бо була ще й тривога.В шлунку іноді відяуття дірки.Підкажіть в яку сторону ще рухатися аби виявити причину.Інколи зараз приймаю гідазепам коли тривожна а працювати потрібно.

  1. Добрий день, Світлана.
   Необхідний повний кардіологічний огляд для відновлення стабільної роботи серця та судин. Постійний прийом гідазепаму викликає звикання та веде до ускладнень.
   Також зверніться до психолога для корекції вашого психологічно-емоційного стану. Запис за тел. 096 43 43 848.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 167. Після лікування двох зубів, нижніх крайніх у мене з’явився присмак ліків у роті. Час від часу він зникає, але уже місяць він є. У чому полягало лікування зубів: зняття старої пломби, чистка каналів, нова пломба. Чи це нормально? Як позбутися цього присмаку?

  1. Добрий день, Анастасія.
   Рекомендуємо полоскання ротової порожнини настоєм шалфея ( зварити та настояти, як чай).
   Якщо не допоможе, необхідний огляд у гастроентеролога. Це може бути ознакою порушення роботи печінки, жовчного міхура та підшлункової залози.
   Запис за тел. 096 43 43 848.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 168. майже 4 роки першіння у горлі і покашлювання,спричиняє дискомфорт.Не можуть лікарі,до яких зверталася,встановити причину.Яке обстеження потрібні

  1. Добрий день, Тетяна.
   Перш за все – це ЛОР лікар, якщо причини не виявлять, то необхідно зробити УЗД щитовидної залози.
   Якщо Ви приймаєте препарати для контролю тиску, то це може бути побічною дією даних препаратів.
   Ще причиною може бути психологічний рефлекторний фактор на фоні хронічного стресу.
   Потрібно диференціювати.

 169. Хлопець 20 років ґемоглобін. 170-175 тримається протягом 2 років. Печінкові проби в нормі. Що потрібно обстежити і які ще аналізи потрібно зробити щоб з’ясувати причини? (ехо серця у нормі, легені також, спортом не займається не курить, у горах не живе) порадьте, будь ласка.

  1. Добрий день, Надія.
   Обов’язково вживати достатню кількість рідини, а саме води більше 1.5 л. в день.
   Також обстежити печінку, зробити УЗД та здати аналізи крові – печінкові проби та коагулограма. Обов’язково проконсультуватися з гематологом.
   Звертайтеся, раді допомогти.

  2. Добрий вечір!
   Артеріальний тиск від 120/60 до 130/70,а пульс 50-70 уд/хв.
   Деколи таке відчуття як серце збивається.
   Приймаю лоріста Н100 половину на сутку.
   Шось проколює з лівого боку під лопаткою.

   1. Стрес буває і зразу паніка,а налізи всі робив,все в нормі,проблема з тиском

    1. Добрий день, Іван.
     Обстежити потрібно серце та судини для виявлення причини, що можуть викликати тривожні стани ( зниження притоку крові до головного мозку веде до тривоги ).
     Необхідний повний кардіологічний огляд для відновлення стабільної роботи серця та судин.
     Також зверніться до психолога для корекції вашого психологічно-емоційного стану. Запис за тел. 096 43 43 848.
     Бережіть себе та будьте здорові.

   2. Добрий день, Іван.
    Необхідний повний кардіологічний огляд: консультація лікаря, УЗД серця, кардіограму (ЕКГ). Всі деталі з’ясуються під час огляду. Тоді можна буде порекомендувати більш результативне лікування Вам. Болі під лопаткою – це ознака порушення провідності імпульсу та порушення роботи серцевого м’язу. Це вияснить кардіолог під час огляду і призначить правильні ліки.
    Запис за тел. 096 43 43 848.
    Бережіть себе та будьте здорові.

 170. Доброго дня, у мене в плечовий суглоб з‘днаний з кісткою ти танковою пластино майже 3 роки прийшло, зараз я влаштувався на роботу піднімаю тягарі і от на третій день почув різке погіршення. Воно розболілося і відчуття ніби там щось гостре в середині. Що мені робити?

  1. Добрий день, Дмитро.
   Необхідно зробити рентген і звернутися до травматолога.
   Звертайтеся, раді допомогти.

 171. Доброго дня. Моєму синові 5 місяців. У нього не проходить тремос кінцівок. Це я помічаю інколи коли він спить,трусить ножкою.А також коли йому холодно ,то він трусить бородою. Раніше ці симптоми були біль вирадені,але повністю не пройшли. У чому може бути причина?

  1. Добрий день, Оксана.
   Дані симптоми тремор та дрожіння підборіддя – це наслідки перенесеної гіпоксії (недостатку кисню) під час вагітності чи пологів.
   Вам необхідно звернутися до дитячого невролога на огляд та зробити нейросонографію (УЗД головного мозку дитини).
   У нас в клініці веде прийом дитячий невролог вищої категорії Нечай Алла Федорівна та проводить обстеження лікар УЗД Сличко Мар’яна Юріївна.
   Звертайтеся, раді допомогти.

 172. Добрий день.Підкажіть якими ліками замінити вентер при виразці

  1. Добрий день, Ірина.
   Це допоміжний препарат при лікування виразки шлунку чи дванадцятипалої кили. Основними в лікуванні є препарати, які містять омепразол, який призначається тільки лікарем по індивідуальній схемі. Самостійно дані ліки пити не можна.
   Зверніться до лікуючого лікаря або, як альтернативний варіант, проконсультуйтеся ще раз у гастроентеролога.
   Також важливо дотримуватися строгої дієти.
   Виздоровлюйте та будьте здорові.

 173. Добрий вечір…застрягла Рибна кістка у горлі але я її ще бачу но не можу дістати подивився поради у ютубі все перепробував у домашніх умовах Не допомогло
  Проблема втому що не можу піти до лікаря і попросити у когось допомоги не знаю що робити сильний дискомфорт маю відео там трошки замітно як ця кістка застрягла Я до неї дістаю тільки одним пальцем двома не можу дістати
  підкажіть що робити

  1. Добрий день, Андрій.
   Якщо можливо, то за допомогою пінцету можна витягнути, краще щоб це зробив хтось з близьких, кому ви довірити. Також рекомендовано прополоскувати ротову порожнину сольовим розчином (2 чайні ложки солі на 0.5 л. теплої кип’ячної води).
   Виздоровлюйте та будьте обережні.

 174. Доброго вечора! Вчора випадково зачепила родимку і з неї почала текти кров, її було небагато, але мені зараз страшно, бо залишилась подряпина на родимці. Колір як мені здається не змінився, розмір і структура також. Але я переживаю, що це може спричинити злоякісне переродження. Яка ваша думка щодо цього?

 175. Доброго дня.Мені потрібна консультація гастроентеролога. У мене поверхневий коліт і запалення кишечника (можливо поверхневий коліт то то саме запалення кишечника), лікарка виписала мені таблетки зафакол. І я хочу точну консультацію на рахунок харчування. Знаю лиш що мені не можна їсти сирих овочів, кукурудзяну та пшоняну кашу,оливкову олію,мед,свіжий білий хліб та чорний,алкоголь та газовані напої. Але хочу дізнатися як на рахунок фруктів,чи їжа обов’язково повинна бути теплою,чи можна мені їсти консервованого тунця у власному соку,молочну продукцію. Буду дуже вдячна за відповідь.

  1. Ну і само собою мені не можна їсти жирну, смажену і гостру їжу,свинину. І чи можу я пити каву з соєвим молоком?

  2. Добрий день, Ольга.
   Є розписана дієта стіл №5. Їжа повинна бути варена, тушена, краще оброблена, тобто мелене м’ясо ніж його кусок.
   Вам краще запам’яти, що можна їсти. Прийом їжі 4-5 разів на день.
   Продукти до вживання: м’ясо яловичина, птиця, всі не жирні молочні продукти, риба не жирна, овочі морква буряк, детальніше можна прочитати в статті по дієті, фрукти та ягоди з не кислих сортів.
   Гарного дня та будьте здорові.

   1. Дуже дуже дякую вам за відповідь,ви мені дуже сильно допомогли. Всього вам найкращого. Велике дякую за те що ви робите для людей.

 176. Доброго дня! Вчора випадково зачепила над бровою родимку ( вона маленька ( 1мм), пішла кров. Крові було небагато, кровотеча швидко зупинилась, я обробила ранку антисептиком. Змін як таких не виявила, родимка на місці, видно лише невелику роздяпинку на ній ( якщо дуже придивитися). Переживаю чи не могло б це спричинити якесь злоякісне переродження. Порадьте що робити.

  1. Добрий день, Вікторія.
   Обов’язково до дерматолога онколога та пройти обстеження дерматоскопія (огляд родимки спеціальним прибором).
   Після огляду лікар вирішить чи видаляти родимку чи залишити.
   Гарного дня та будьте здорові.

 177. Добрий день! Мені 40 років. Здав аналізи: гормони (АТПО, АТТГ, ТТГ, Т4, глюкоза), крові загальний та сечі загальний. Стурбовиний рівнем Кетонових тіл в сечі – 1,5 ммоль/л (на цукровий діабет не хворію, рівень глюкози в сечі і крові в нормі, інші результати в цілому теж в нормі). Чи потрібно звертатися до лікаря з цього приводи? І якщо так, то до якого саме?

  1. Добрий день, Олександр.
   Так, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, спочатку до сімейного, а потім при потребі до гастроентеролога чи ендокринолога. Наявність кетонових тіл свідчить про порушення обміну речовин.
   Гарного дня та будьте здорові.

 178. Добрый день, нарушен кислотно-щелочной баланс в организме, густая кровь, что делать?

  1. Добрый день, Александр.
   Обезательно пить жидкость, а именно воду до 2 л. в день. Также рекомендовано аспирин кардио (100 мг) для разжижения крови.
   С анализами к врачу семейному или кардиологу, после осмотра Вам порекомендуют, что делать дальше. Также надо сделать УЗИ печени, поджелудочной железы, почек.
   Будьте здоровы, берегите себя и близких.

 179. Доброго дня,у мене висип на обличчі ніколи такого не було

  1. Добрий день, Олеся.
   Висип може виникати з різних причин, першою з яких є алергія на продукти чи вживану рідину. Передивіться раціон останніх днів (тим більше були свята) і виключіть з їжі те, що могло спровокувати висип ( тістечка, крашені газовані напої, жирна їжа).
   Іншою причиною може бути порушення роботи печінки, жовчного міхура та підшлункової залози.
   Треба зробити УЗД внутрішніх органів (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза) та звернутися до лікаря гастроентеролога, або алерголога.
   Раді допомогти, будьте здорові.

 180. Доброго дня! Отримала результати аналізу на ревмопроби, хотіла дізнатися думку лікаря! Дякую!

  1. Добрий день, Яна.
   Будь ласка, вишліть результати аналізів нам на електронну пошту [email protected], щоб наш лікар зміг Вам допомогти.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 181. Доброго вечора. У мого брата(йому 15 років)чомусь важке дихання (тобто важко вдихати) (вже 2 роки),але 5 місяців назад почалися якісь ускладнення: підноситься тиск 140(під вечір); часте кліпання очима,крутить головою; а тиждень назад ще почалося якесь “покашлювання”, особливо на вечір,дуже часте. Важко заснути. Були у лікарів,то по аналізам він здоровий,а ми бачимо зовсім інше. Що робити,як бути?

  1. Добрий день, Оксана.
   Зверніться до алерголога, обов’язково зробіть рентген легень. Також необхідне обстеження на глисти (при наявності аскарід такі приступи кашлю дуже характерні).
   У нас в клініці приймає лікар алерголог Назаренко Олена Дмитрівна, яка допоможе Вам розібратися в даній ситуації.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 182. Добрий день. Мені 28 років. Раніше подібного не виникало. Днів 5 тому в мене піднявся тиск, серце почало буквально вилітати, це при тому, що я була у спокійному стані, працювала за комп’ютером. Алкоголь, каву, цигарки чи смажену їжу не вживала. Довелось випити 20 крапель корвалолу та руки під холодну воду піднести. Вночі не могла заснути, бо серце ніби здавлювало. Через 2 дні повторилося. Тиск 134/78, 88 пульс. Знову корвалол. Наступного ранку виміряла тиск, був 127/78 при 100 ударах пульсу. Знову корвалол. Спати вночі на лівому боці не можу. І сильно відчeваю як б’ється моє серце. На вихідних залишусь сама і мені страшно. Які ліки можете порадити?

  1. Добий день, Анна.
   Такі стани можуть бути після перенесеної ковідної інфекції, навіть якщо хвороба протікала безсимптомно.
   Необхідно звернутися до кардіолога, зробити УЗД серця та електрокардіограму. Лікар призначить необхідне лікування і у Вас все буде добре.
   Будьте здорові, бережіть себе.

 183. Добрий день! Почала пити вітаміни калоген,і зявилися прищі на обличчі,чи може це бути з цим повязане?можливо не варто приймати їх?

  1. Добрий день. Ольга.
   Так, може бути реакція така. Припиніть прийом на деякий час, якщо висип пройде, то більше даний вид вітамінів краще не вживати, замінити іншими. більш очищеними.
   Доброго здоровя Вам, бережіть себе.

 184. Доброго вечора. Моїй доньці 12 років.
  В неї розпочалося все з горла, давило і важко було дихати, потім нежить і вологий кашель. Сходили до лікаря і вона зробивши первинний осмотр, сказала що це алергічний бронхіт. Назначили небулайзером лорде, інгаміст і капати носа акк. Наступного дня піднялася температура 37.2, лікар сказав що таке можливо, і щоб ми продовжували дихати небулайзером. Я хотіла дізнатися, чи можна без аналізу поставити такий діагноз, чи при цьому може бути температура, і чи можна використовувати небулайзер?

  1. Добрий день,Світлана.
   Так, у Вас призначені ліки правильно, температура може бути, адже вірусні інфекції мають вплив на весь організм і тому імунітет реагує, починає боротьбу з захворюваннями. Контроль Вашого лікаря важливий, тому про всі зміни повідомляйте.
   Одужуйте швидко та будьте здорові.

 185. Якщо у дитини бронхіт з підозрою на пневмонії у же 5 день. Антибіотики почали приймати вчора ввечері а температура всеодно тримається 37.5 як діяти

  1. Добрий день, Тоня.
   Обов’язково приймати антибіотики і спостерігатися в лікуючого лікаря.
   Одужуйте та бережіть себе.

 186. Добрий деннь. Я лікувала бешиху на нозі три роки тому. До сьогоднішнього часу колю біцелін 5 кожного місяця. Як можна перевірити чи ця інфекція ще є в організмі і чи потрібно продовжувати колоти біцилін5.

  1. Добрий день, Марія.
   Препарат Біцілін 5 дійсно призначається довготривало. Призначення та відміна препарату здійснюється лікуючим лікарем. Якщо у Вас немає проявів хвороби, відсутні симптоми, значить ви знаходитеся в стійкій ремісії та можете бути впевненними в ефективності лікування.
   Здайте загальний аналіз крові з формулою, печінкові та ниркові проби.
   Швидкого одужання та будьте здорові.

 187. Був цистит, приймала Фурагін.
  Зараз затримка критичних днів, чи може це бути пов’язано?
  Як позбутись циститу, що приймати?

  1. Добрий день, Марёяна.
   Порушення менстуального циклу, а саме затримка менструації, не обов’язково пов’язане з циститом. Тут бажано звернутися до гінеколога та зробити УЗД гінекологічне (матка, яєчники).
   Для правильного лікування циститу, потрібно здати загальний аналіз сечі та бак.посів сечі з антибіотикограмою, яка покаже збудник захворювання та чутливість до антибіотиків. Тоді можна буде призначити ефективне лікування. Обов’язково зробити УЗД нирок та сечового міхура.
   Поки можна приймати канефрон – 1 таб 3 рази 1 міс.
   Швидкого одужання та будьте здорові.

 188. Доброе время суток подскажите что может быть я ночью обливают потом приходится вставать переодевать футболку летом так не потел как вроде из душа
  Что это может быть? И кстати температуры нету

  1. Добрый день, Валентин.
   Это проявления астенизации организма после перенесенного острого заболевания или же симптом при хронической болезни. Сдайте общий анализ крови, печеночные и почечные пробы, общий анализ мочи. Исходя с результатов, можна будет сделать выводы о состоянии вашего организма и понять что делать дальше. Также сделать УЗИ печени, поджелыдочной железы, почек и мочевого пузыря.
   Беригите себя и близких.

 189. Хелікобактер антитіла igG-5.00 ,хелікобактер антитіла igM-0.360, здавала в Лабсервіс,скажіть будьласка чи в мене є бактерія Helicobacter pylopi

  1. Добрий день, Олена.
   Якщо у Вас є симптоми прояву хвороби, наприклад біль в животі, нудоти, дискомфорти після чи до їжі, тоді потрібно лікувати. Якщо симптомів немає, тобто бактерія себе не проявляє, то лікування не потрібно. Це має місце так зване носійство збудника. Хелікобактер антитіла igG в нормі менше 1.
   Будьте здорові, бережіть себе.

 190. Доброго дня,в мами низька температура тіла,35,1 і 35.3 , тошнота, слабкість,всю трясе .Що це може бути?/ До сімейного лікаря не можемо дозвонитися .

  1. Добрий день, Катя.
   Такий стан може бути перед початком підйому температури та вираженої інтоксикації. Зігрійте маму, дайте пити теплий чай або мінеральну воду без газів, частими малими порціями, щоб не викликати рвоти. Дальше діяти по ситуації.
   Видужуйте, бережіть себе.

 191. Доброго вечора! Чи потрібно робити якесь додаткове обстеження якщо в загальному аналізі крові еритроцити 4,84 і гемоглобін 152?
  Жінка 55р,, видалили матку 3 роки назад.

  1. Добрий день, Ірина.
   Бажано зробити коагулограму ( аналіз крові), щоб бачити ризик тромбоутворення. Наразі пийте воду до 1.5-2 л. з контролем сечевипускання.
   Будьте здорові, бережіть себе.

 192. Доброго дня?
  Скажіть будь даска, що означає в описі флюрографії: Легеневий рисунок посилений, збагачений?

  1. Добрий день, Роман.
   Це означає прояву ознак бронхіту або початку запального процесу в легенях. Пийте обов’язково призначені ліки, щоб процес не ускладнився.
   Будьте здорові, бережіть себе.

 193. В мого сина 32 роки постійні запаморочення,втрата свідомості.Тиск150/100 при прийманні еналапрілу,тиск 140/90але свідомість втрачає.є зміни в кольорі тіла(майже зеленийЇ Лікарня в нас 95 проц covid.Що робити.

  1. Добрий день, Наталія.
   Потрібна консультація кардіолога. Ліки від тиску необхідно приймати регулярно для постійного контролю. Як препарат швидкої допомоги можна прийняти 1 таб. каптопресу, який швидко знижує артеріальний тиск, але діє всього 2-4 год. Тому і призначають препарати довготривалої дії, які приймаються постійно для підтримки стабільного тиску. Окрім цього приймайте аспірін кардіо для розрідження крові, 1 таб 100 мг ранком натщесерце.
   Будьте здорові, бережіть себе.

 194. Доброго дня! Скажіть будласка робили кесеровий ростин через який час можна відновлювати статеве життя?

  1. Добрий день, Маша.
   Після Кесерового розтину статеве життя та інші фізнагрузки можна через 2 міс. Також рекомендуємо захищатися, в цей період йде гормональна перебудова, тому вирогідність овуляції висока, навіть при відсутності менструацій.
   Будьте здорові, бережіть себе.

 195. Добрий день.
  На початку березня була госпіталізована з підозрою на апендицит. Поставлений діагноз – аднексит та гіпоталамічний синдром+інсулінорезистентність (на основі консультації ендокринолога та аналізів: вітамін 25 (ОН) D – 11.6, HOMA – 5.5, Інсулін – 23.0, ТТГ – 0.328).
  Симптоми до госпіталізації: практично щоденне підвищення температури до 37 – 37.4, різке набирання ваги, слабкість, втома, розтяжки на грудях та з боків ззаду. Також існує ймовірність безсимптомно перенесеного Covid (підтверджено хворів член родини).
  Лікування при госпіталізації: уколи (ефмерін, дротаверин, метаклопромід) 2 рази на день, крапельниці (антибіотик+фіз розчин) 1 раз на день.
  Лікування після консультації ендокринолога: Гамалате В6, Нормовен, Зобофіт, Глюкофаж, Декап 4000 + дієта 1400 ккал.
  Стан після госпіталізації: покращення стану, прояви молочниці, нормальна температура, рефлюкс.
  Стан через місяць: “тягнуло” низ живота з правого боку, як при аднекситі (пройшло після суппозитарію Диклоберл за порадою лікаря-гінеколога), тупий біль в нижніх ребрах з правої сторони, часто віддає в спину або праве стегно, з’являється біль біля пупка з правої та лівої сторін, розлад шкт (діарея та важкість у шлунку), іноді нудота. Температура та пульс в нормі, УЗД органів малого тазу теж показало, що все в нормі. Лікар-гінеколог відповів, що симптоми є наслідком перенесеного аднекситу, настаннням періоду овуляції та прийомом вітаміну Д.
  Чи дійсно причина лише в цьому чи могло бути пропущене ще якесь захворювання і потрібна додаткова діагностика, і якщо так, то яка саме?

  1. Добрий день, Ірина.
   Пропийте також курс пробіотиків – лінекс або хілак фрте або біфіформ.
   Ви приймали інтенсивне лікування, тому могли порушитися функції роботи печінки, жовчного міхура.
   Необхідно зробити УЗД даних оргнів та звернутися до гастроентеролога.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду усіх органів, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Також веде прийом гастроентеролог, лікар вищої категорії.
   Запис за тел 096 43 43 848.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 196. Добрий вечір. Лікувала якесь вагінальне запалення (аналіз показав зб. лейкоцитів, інших якихось інфекцій виявлего не було). Симптоми – легкий свербіж у вагіні і зеленуваті пінисті виділення. УЗД органів малого тазу – норма. Пропила всі пігулки, проставила вагінальні свічки, зараз ще продовжую пити пробіотик. Почалися місячні і все наче нормально, але виділень менструальних менше і я частіше, ніж звичайно відвідую туалет (3 р. на день) – кал розріджений. В чому може бути причина?

  1. Добрий день, Неля.
   Причиною можуть бути порушення мікрофлори, адже в курс лікування входили препарати, які діють на флору. З часом все пройде, курс пробіотиків обов’язково пропийте.
   Будьте здорові, бережіть себе.

 197. Доброго вечора?Коли можна жити статевим життям після кесерово ростину?

  1. Добрий день, Маша.
   Як і після звичайних родів, через 2 міс. Також рекомендуємо захищатися, в цей період йде гормональна перебудова, тому вирогідність овуляції висока, навіть при відсутності менструацій.
   Будьте здорові, бережіть себе.

 198. Доброго дня! Мені поставили такий діагноз ерозивний гастродуоденіт в стадії загострення. Рефлюкс езофагіт. Дисфункція сфінктера Одді по панкреатичному типу. Пройшла лікування нічого не помагає

  1. Добрий день, Катерина.
   Обов’язково дотримуйтеся дієти, стіл №5, їжа варена, тушена, без жиру, краще в виді крем супів та пюре.
   Щоб порекомендувати Вам препарати, напишіть чим ви лікувалися.
   Одужуйте, бережіть себе.

   1. Доброго дня) в мене виявили лямблії. Часті розлади травлення, надмірне газоутворення, висип на шкірі обличчя. Як лікуватись?

    1. Добрий день, Аліна.
     Це довге та складне лікування. Призначає гастроентеролог після огляду та оцінки показників аналізів. Також Вам необхідно ще зробити УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози.
     Якщо у Вас немає можливості звернутися до лікаря, то вишліть аналізи та огляд УЗД до нас на ел. пошту [email protected]. Допоможемо Вам.

 199. Доброго дня в мене виявили бактерію хелікобактер пілорі і сказали що воспалився гастрит при цьому всьому я вагітна і дуже тяжко переносить вагітність і я даже не знаю як обьяснить в мене дуже велика біль під лівою груддю у ребрах не можу Ні їсти ні пити дуже строга як то ріжуть ножем коли надіюся на ліву сторону наприклад що взяти знизу то таке чувство що хто кілок який забиває дуже дає так якось давить під грудь желудок не болить але до того всього Ще розстройство бігає в туалет дуже часто то і воно таке зелене

  1. Добрий день, Лариса.
   Потримайте зараз дієту, їжа варена, тушена, проста. Це каші, овощні супи, з м’яса куриця або кролик, краще змолоті.
   Прийміть активоане вугілля, воно не всмокутується в кров, а токсини виводить. Пийте мінеральну воду без газів.
   Інші препарати під час вагітності приймати не бажано.
   Одужуйте та бережіть себе.

  2. Добрий день. Діагноз:ковід. Кт-ознаки: бульозної емфіземи легень, інтерстиціальної пневмонії (5%) в стадії розрішення, CO-RADS 4.

   1. Добрий день, Віктор.
    CO-RADS 4 – підтвердження високої ймовірності змін при ковідній інфекції. Вам потрібно лікуватися, приймати ліки, призначені вашим лікарем та бути вдома на ізоляції при нормальній сатурації. Якщо появиться задишка та висока температура, викликайте швидку, щоб їхати до лікарні.
    Швидкого одужання та будьте здорові.

  3. Доброго вечора,у дитини на пуп вийшла щось червоне і малу болит,можу скинкти фото

   1. Добрий день, Міхаела.
    Який вік вашої дитини?
    Якщо грудний вік, треба показати педіатру дитину. Поки можна обробити перекис водороду та змазати або бетадін або зеленкою.
    Фото можете вислати на вайбер тел. 099 558 48 34.
    Бутьте здорові, бережіть себе та близьких.

 200. Я живу в селі і до нас приїшла кішка і народила котята я до неї підійшла вона мене вкусила за палець палець трохи підпух болить і трохи нагноїло де відбилися зуби кота… Скажіть будь-ласка чи кіт скажений мене вкусив…….

  1. Добрий день, Юлія.
   Це важко сказатати, але однозначно за кішкою необхідний нагляд обов’язково, а палець лікуйте, вимочуйте у сольовому розчині, можна ставити мазь Леваміколь.
   Укусила тому, що захищала котят, а не тому, що хвора, вирогідно за все.
   Будьте обачні та здорові.

 201. Доброго дня ! Дитині 10 років 3 тижні тому тому перехворіли на алергічний дерматит ,зробили загальний аналіз крові вчора і результат токсогенна зернистість нейрофілів -50%, що це??? Може звернутися до лікарів???

  1. Добрий день, Діна.
   Як мінімум, потрібен повний текст аналізу. Тоді можна зробити хоч якісь попередні висновки. Для остаточного висновку треба розуміти, що турбує дитину та чим хворіла. Якщо скарг немає, то переробити аналіз через тиждень. При збереженні змін, необхідно звернутися до лікаря.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 202. Доброго дня! Допоможіть будь ласка розібратись в загальному аналізі крові.
  пишу тільки відхилення від норми:
  гематокрит (НСТ) – 38,1% при нормі 39-48
  середній вміст гемоглобіну в еритроциті (МСН) – 31пг при нормі 27-31
  середня концентрація гемоглобіну в еритроциті (МСНС) – 375,6 г/л при нормі 320-360
  Розподіл тромбоцитів по об’ємах (PDW) – 21% при нормі 15-17

  1. Добрий день, Ярослав.
   У вас присутнє згущення крові, пийте більше рідини, а саме води 1.5-2 л в день. Якщо перехворіли на ковід, або вам за 50 р., то обов’язково вживайте кожний день аспірин кардіо по 100 мг зранку натщесерце.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 203. Здравствуйте
  В связи с Covid, государство обязует носит каждого медицинскую маску.У меня с 13 лет хронический бронхит,который время от времени обостряется.Я заметила,что начинаю задыхаться,когда одеваю маску(особенно в помещении).Вопрос в том,может ли это быть законным основанием для того,чтобы ее не носить и как правильно это сделать?
  Спасибо за ответ.

  1. Добрый день, Яна.
   Носить маску необходимо, это в первую очередь защита себя и рядом находящихся людей.
   Советуем просто подобрать маску с такого материала, который не будет Вам провоцировать кашель. Или попробуйте носить респиратор.
   Будьте здоровы.

 204. Доброго дня, на протязі трьох тижнів підвищена температура, коливається в межах 37-37,5, також втома і головний біль, інших симптомів не спостерігається. Що це може бути?

  1. Добрий день, Аня.
   Вирогідно Ви перенесли інфекційне захворювання і є ускдаднення (серце, нирки). Здайте аналізи – загальний аналіз крові та загальний аналіз сечі, С-реактивний білок. Зробіть УЗД серця, органів черевної порожнини. По результатам обстежень можна ставити діагноз і призначити лікування.
   Також обов’язково пити рідини до 2 л (а саме просту воду), вітамін С 1000 Од, вітамін Д 4000 Од, цинкк. Також обов’язково приймати аспірин кардіо 100 мг натщесерце для розрідження крові.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 205. Дякую за готовність допомогти!
  Шкоран Олексій Борисович, 1986 р.н. вже більше 7 діб з t 38,5-41, збивається на години 2-3 до 37,5-38,5, рентген: “затемнення Sn зліва, лівий корінь недостатньо прослідковується. Дрібні плеврозіальні спайки зліва. Висновок: Rö-озн. сегментарної (Sn) пневмонії лівої легені. Консультація сімейного лікаря в невідкладному порядку”.
  експрес-тест на ковід негативний (робив на 5 добу). Перші три доби зовсім не прокидався, прокинувся від нестерпного болю в поясниці, 5 днів не їв, лише пив. Вчора виконали аналізи: С-реактивний білок 23,86; PLT 367; WBS 19,92; NEUT 15,05; MONO 2,82, MPV 12,7; P-LCR 47,5; паличкояд. 17; лімф-ти 17-48; моноц. 12; ШОЕ 50.
  Його сімейний лікар звільнився, тому переуклали в пт декларацію до іншої лікаря, в неї до 19.04 прийом розписаний, далі графіка нема, виклики теж розписані, в пт потрапив після сидіння в черзі понад 3 години. Більше не встає і не погоджується їхати. Швидку 4 дні поспіль не вдавалося викликати, вчора приїхали і сказали, що в лікарнях місць немає, чекати рентген.
  Порадьте, будь ласка, чи треба починати антибіотикотерапію, якщо так, то що саме і скільки.
  Загальний стан: слабкий, часто марить, через що не може заснути, 1-2 рази на добу його сильно трусить при t 38,5-39, іноді глухий кашель без мокроти, тупий розлитий головний біль, раз ненадовго знепритомнів, в анамнезі бронхіальна астма з нападами приблизно раз на місяць останні 8 років. Анорексик. До захворювання палив в середньому пачку на день, зараз не палить зовсім. За порадою швидкої п’є віт. Д, С, цинк, парацетамол.

  1. Добрий день, Світлана.
   У Олексія типова кардина протікання ковідної інфекції з негативним тестом. Потрібно пити антибіотик обов’язково сумамед 500 мг 1 раз або аугменти 625 мг 2 рази на день. Курс 5-7 днів ( в залежності від стану ).
   Також обов’язково пити рідини до 2 л (а саме просту воду), вітамін С 1000 Од, вітамін Д 4000 Од, цинкк. Також обов’язково приймати аспірин кардіо 100 мг натщесерце для розрідження крові.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 206. Високий лютеїнізуючий гормон, високий фолікулостимулюючий гормон та низький прогестерон. Діагноз- дисменорея. Назначили кок “Силует”. Чи виправдано призначили гормони і чи є інші варіанти лікування якщо курс препарату “Тазалок” не допоміг? Буду вдячна за відповідь.

  1. Добрий день, Юлія.
   Так, призначення гормонів виправдано, це необхідно для корекції фаз циклу. У вас нестача прогестерону, даний гормон відповідає за другу фазу циклу.
   Менструальний цикл складається з першої фази, так званої естрогенової, де переважають естрогени, та друга фаза, коли переважає прогестерон. якщо цей баланс порушений, то виникає порушення циклу, тобто менстрації не регулярні, або взагалі припиняються. На цикл також впливає робота щитовидної залози, її також необхідно обстежити, зробити УЗД та здати гормони ( ТТГ, Т3 вільний, Т4 вільний, АТПО ).
   Якщо у Вас є можливість відвідати нашу клініку, то запишіться на прийом до спеціаліста лікаря УЗД Сличко Мар’яни Юріївни. Вам поставлять діагноз і порекомендуть, що далі робити.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 207. Доброго дня.
  Підкажіть будь ласка по аналізу крові
  Моноцити 15
  Базонофвли 0.7
  Інші показники в межах норми.
  Чи може це вказувати на коронавірус
  Температура 37-37.5 слабкість

  1. Добрий день, Інна.
   Так, такі показники вказують, що в організмі є вірусна інфекція, для підтвердження на ковід потрібно здати ПЛР тест.
   Потрібно пити рідини до 2 л (а саме просту воду), вітамін С 1000 Од, вітамін Д 4000 Од, цинкк. Людям за 50р. обов’язково приймати аспірин кардіо 100 мг натщесерце.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 208. Доброго дня!
  з вчорашного ранку болить горло, (трохи червоне). Полощу корою дуба та ромашкою .
  Що можна приймати годуючій мамі? ( дитині 10 місяців)

  1. Добрий день, Вадентина.
   Такі симптоми можуть бути і початку при ковідної інфекції.
   Потрібно пити рідини до 2 л (а саме просту воду), вітамін С 1000 Од, вітамін Д 4000 Од, цинкк. Годуйте дитину у масці, також краплі вашого молока можна капати в носик дитині, воно містить велику кількість інтерферонів – профілактика інфекції.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 209. Доброго вечора!температура то є то нема. Вона не велика 37-37.2.тест на ковід негативний, аналіз мочі і крові теж нормальний. Турбує біль у попереку тільки з правої сторони. Що ще може бути?

  1. Добрий день, Ася.
   Потрібно зробити УЗД внутрішніх органів – печінка, нирки, підшлункова залоза, жовчний міхур. Також рентген легень. Можливо почалися ускладнення після перенесоної інфекції. Це або плеврит, міокардит, враження нирок.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду усіх органів, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Також ведуть прийом кардіолог, невролог, гастроентеролог.
   Запис за тел 096 43 43 848.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 210. Добрий вечір.
  Перехворіла на ковід, вже минув тиждень, але присутня сильна втома, слабкість, сонливість, головокружіння, сухість губ, іноді болить живіт. Сьогодні появився біль у відділі правої сідниці і тягне ногу. Це можуть бути симптоми після ковіду чи щось інше? Дякую

  1. Добрий день, Людмила.
   Так, це можуть бути симптоми астенізації після перенесеної вірусної інфекції.
   Пийти мультівітами, рідину воду до 2 л., також потрібно обстежити серце, пройти консультацію у кардіолога та зробити УЗД серця для виключення міокардиту, який є частим ускладненням після ковіду.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду серця, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Також веде прийом кардіолог Коштура Анжела Валерівна, лікар вищої категорії.
   Запис за тел 096 43 43 848.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 211. Доброго вечора в мене оніхомікоз вже рік часу і екзема у вусі вже 2 місяці, що це за хвороба?

  1. Добрий день, Катя.
   Це грибкове захворювання, лікується як ззовні (смазування) так і прийом препаратів внутрь. Лікування складне, тому призначає тільки лікар дерматолог після огляду.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 212. Я хворію на ковідю 29.03.2021 ПЛР підтверджено. На даний час болить ввесь живіт.Допомогає немисил.Це пов”язано з ковід.? Що робить?

  1. Добрий день, Вадентина.
   Так, такі симптоми бувають при ковідній інфекції.
   Потрібно пити рідини до 2 л (а саме просту воду), вітамін С 1000 Од, вітамін Д 4000 Од, цинкк. Людям за 50р. обов’язково приймати аспірин кардіо 100 мг натщесерце. При виражених болях в животі краще приймати ношпу 2 таб. або спазмалгон 1 таб.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 213. Доброго дня! В мене рецедивує молочниця вагінальна і разноцветний лишай на тілі. Як мені вилікувати? Лікарю в нашому місті не довіряю

  1. Добрий день, Ліана.
   Для правильного підбору лікування потрібен огляд лікаря. Дані прояви – це зниження імунітету Вашого організму.
   Обов’язково пийте пробіотики (лінекс або біфіформ або інші доступні вам). В їжу вживайте кисло-молочні продукти.
   Шкірні прояви можна періодично змазувати саліциловим спиртом.
   Вишліть фото проявів на шкірі на вайбер клініки +38 099 558 48 34 або пошту [email protected], наш дерматолог Вам допоможе підібрати правильне лікування.
   Гарного дня, будьте здорові.

 214. Доброго дня! Моїй дитині 4 місяці. Під час сну я помітила , що у неї присутній подвійний вдих, який може повторятися через 15- 20 хвилин. Можливо це було і раніше , але я не звернула на це увагу. Чи це є нормою у таких маленьких дітей?

  1. Добрий день, Оксана.
   Так, це варіант норми. У грудних дітей присутня ще незрілість центральної нервової системи, тому має місце такий прояв дихання.
   Гарного дня, будьте здорові.

 215. День добрий защимило нерв у спині важко випрямитись порекомендуєте ліки..в такому випадку???

  1. Добрий день, Коля.
   Потрібен обов’язковий огляд невролога. Також можна спину змазувати протизапальними мазями або гелями, випити обозболюючі (діклоберл, дексаггін).
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 216. Доброго дня! Кілька місяців лікуюсь від рефлюксної хвороби шлунку, приймала помпезу в\в, нольпазу, барол, мебсин іще багато різних препаратів. Спочатку було тимчасове покращення, але при прийомі таблеток від гіпертонії, корвалменту, навіть спазмалго йде викид жовчі й шлункового соку, стає дуже погано. На гастроскопії – нижній стравохідний сфінктер не змикається. Я правильно розумію, що медикаменти його ще більше ослаблюють? Що приймати від гіпертоніїї, щоб це не послаблювало сфінктер? Дуже дякую за відповідь.

  1. Добрий день, Олено.
   Від гіпертонічної хвороби для регулюванню тиску необхіно дійсно приймати ліки, які може призначити Вам тільки кардіолог.
   Щоб зменшити прояви рефлюксу рекомендуємо тримати дієту, їжа легка та в невеликій кількості, тобто малі порції, прийом 5 разів. Головне не переїдати.
   Для більш коректних рекомендацій, вишліть на на ел.адресу [email protected] з поміткою для онлайн консультації гастроентеролога. Також залиште свій контактний номер телефону, з Вами зв’яжеться адміністратор клініки.
   Допоможемо, звертайтеся.

 217. Доброго дня !
  Втратила нюх та вкус .
  Більше нічого не турбує ( температури не має )
  Чи може це бути ковід ?

  1. Добрий день, Ірина.
   Так, це можуть бути прояви ковідної інфекції.
   Обов’язково ізолюйте себе, бажано здати ПЛР тест. Також пити рідини до 2 л (а саме просту воду), вітамін С 1000 Од, вітамін Д 4000 Од, цинкк. Людям за 50р. обов’язково приймати аспірин кардіо 100 мг натщесерце.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 218. Доброго дня . Скажіть будь ласка чи змогли б проконсультувати нас он-лайн по такій проблемі? Прикріплю з вашого дозволу фото . Ось ці «бляшки» чи плямки запальні у нас проявляються час від часу , але лише в цій ділянці ( щоки навколо рота), зараз ще добавились прищики з почервонінням трішки нижче ока . Ще раніше нам поставили діагноз АД, хоча сухості і свербіжу у дитини не було, знімали запалення за рекомендацією лікаря гормональним кремом , в ремісії догляд емолієнтами . Все повертається постійно . Починається з прищика, двох, потім це зливається в ці плямки . Інший дерматолог поставив діагноз контактний подразливий дерматит, лікування теж безрезультативне. В нас вже купа куплених мазей, кремів , зміненого догляду і тд . Я хочу , щоб в моєї дитини нарешті були чисті щічки без цього жаху :((( скажіть будь ласка , чи можна це вирішити он-лайн ? Ми з маленького міста , дерматологів у нас не багато, не доказові .я у відчаї

  1. Добрий день, Інна.
   Вишліть будь ласка фото та консультативні заключення з лікуванням на ел.адресу [email protected] з поміткою для онлайн консультації дерматолога. Також залиште свій контактний номер телефону, з Вами зв’яжеться адміністратор клініки.
   Допоможемо, звертайтеся.

 219. Добрий день.тягне і крутить ногу в бедрі і до низу до стопи.врадення що стопа починає терпнути.болю в попереку відчутного немає .проколола два уколи диклофенаку не допомогло.що робити.підкажіть

  1. Добрий день, Ірина.
   Необхідний огляд у невролога. Тільки спеціаліст поставить діагноз та призначить Вам відповідне лікування.
   Діклофенак хороший нестероїдний противозапальний препарат, якщо не подіяв, значить необхідне інше лікування. Не займайтеся самолікуванням.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 220. Моїй дитині 3 місяці. Тиждень тому обрізала дитині ногтики і поставила їх на ватний диск, дитинка перекотилася і зачепивши ногтики запхала пальчик собі у ніс. Були у терапевта вона у носових перегородках нічого не побачила, слухала дитину також все добре SPO2-98%.Але через тиждень дитина почала покашлювати ? Чи могло щось потрапити у дихальні шляхи дитини і які ще можуть бути симптоми на посторонні тіла в дихальних шляхах дитини?

  1. Добрий день, Оксана.
   Так, якась частка могла вдихнутися дитиною, але Вам потрібно знову звернутися до педіатра, прослухати легені та зробити рентген органів грудної клітки.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 221. Доброго дня. Чоловік (35 років), вчора почало першіть в горлі, сьогодні вже з’явився через раз вологий кашель, температури нема, смак і запах відчуває, ніс не заложений.

  1. Добрий день, Юлія.
   Дані симптоми характерні при початку вірусного процесу, в період пандемії звісно це може бути ковідна інфекція. На даний момент пройшла мутація вірусу і його прояви маскуються під прояв ГРВІ. Тому ізолюйтеся вдома, Вам необхідно робити дихальну гімнастику для запобігання розповсюдження процесу на легені – глубокий вдох та видох, дути кульки або через трубочку у воду в стакані. Лежати на животі без подушки.
   Також пити рідини до 2 л (а саме просту воду), вітамін С 1000 Од, вітамін Д 4000 Од, цинкк. Людям за 50р. обов’язково приймати аспірин кардіо 100 мг натщесерце.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 222. Доброго дня.У мене часті запаморочення, болі в голові і нудота. Буває дуже сильно крутиться голова, до втрати свідомості. Причиною чого це може бути? До якого фахівця звернутися? Дякую.

  1. Добрий день, Марія.
   У Вашому випадку може бути неврологічний процес, тому потрібен лікар невролог, після огляду зможе Вам призначити препарати, які зменшать дані прояви. Також зробити УЗД судин голови та шиї.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду судин, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Також веде прийом невролог Єлістратов Володимир Іванович, лікар вищої категорії. Запис за тел 096 43 43 848 або https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/
   Бережіть себе та будьте здорові.

 223. Добрий день вже тиждень у дитини неприємний запах із рота, на язичку від горлишка до половини язика) наліт жовто-білий. Також був кашель, але він був тільки у ночі коли спить. Ставила тепло на груди пройшло.

  1. Добрий день, Леся.
   Це ознака порушення травлення в шлунку, порушення роботи жовчного міхура та підшлункової залози.
   Потрібно оглянути дитину у дитячого гастроентеролога та зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози (https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/).
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду внутрішніх органів, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Також веде прийом дитячий гастроентеролог, лікар вищої категорії. Запис за тел 096 43 43 848 або https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/
   Бережіть себе та будьте здорові.

 224. Добрий день! Кілька днів першило горло, незначні соплі. Температури не було. Вчора ввечері стало наче неприємне відчуття в грудній клітці. Прокинулась дискомфорт у грудній клітці, придушення певне.Наче хочу кашлянути а кашлю нема. Смоктульки і пшикалки різні звичайно використовувала. Що це може бути. І що робити в такому випадку? Дякую

  1. Добрий день, Ольга.
   Даний симптом характерний при початку процесу в легенях. Вам необхідно робити дихальну гімнастику – глубокий вдох та видох, дути кульки або через трубочку у воду в стакані. Лежати на животі без подушки.
   Також пити рідини до 2 л (а саме просту воду), вітамін С 1000 Од, вітамін Д 4000 Од, цинкк. Людям за 50р. обов’язково приймати аспірин кардіо 100 мг натщесерце.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 225. Ниє в районі серця, важко дихати тиск 140 на 90 а весь час був 100 на 60

  1. Добрий день, Мар’яна.
   Потрібно звернутися до кардіолога, зробити електрокардіограму, УЗД серця.
   Даний криз часто буває на фоні стресу або перевтоми, також після перенесеної ковідної інфекції.
   Як препарат швидкої допомоги рекомендуємо каптопрес – 1/2 таб. розсмоктати іншу 1/2 таб. внутрь випити.
   Якщо стан не покращиться, викликайте швидку.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 226. Доброго дня!
  Не можу зрозуміти, що зі мною коїться: лихоманка,слабкість, сильно болить голова, шлунок і горло, температура 35.7-36.3, пульс понад 100 ударів, нудота. Всі запахи і смаки відчуваю. Допоможіть будь ласка

  1. Добрий день, Олена.
   Такі симптоми можуть бути при початку вірусної інфекції, а саме ковіду.
   Радимо залишатися вдома, пити рідини до 2 л (а саме просту воду), вітамін С 1000 Од, вітамін Д 4000 Од, цинкк. Людям за 50р. обов’язково приймати аспірин кардіо 100 мг натщесерце. Їжа легка, варені каші, овочі.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 227. Доброго дня, при лікуванні простатиту лікар призначив антибіотики cipronex, після прийому другий день відчувається остра біль в правому яєчку, хвильова, пару мігут болить, перестає… Приймаю другий день, що робитт і від чого це може виникати? Щиро дякую

  1. Добрий день, Роман.
   Якщо є біль гостра, необхідно показатися Вашому лікуючому лікарю. Можливо порушений приток крові до яєчка, із-за чого виникає біль. Зверніть увагу на розміри, чи є припухлість. Антибіотик таких побічних дій не дає.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 228. Доброго дня,
  Турбує дзвін у вухах. Вже роки два, але останнім часом дуже дратує. Погіршення слуху нема, голосні звуки теж дратують. Консультація у лора не дала нічого, крім дорогих ліків для риніту і направлення на аудіометрію. Лор написала “ретракційне втягнення” барабанної перетинки і ще відправила на узд судин голови, яке, на щастя, я вже робила (норма). Питання наступне: що робити із дзвоном у вухах? Божеволію.

  1. Доброго дня, Катерина.
   Дзвін у вухах дуже неприємний дратуючий симптом, який дійсно має місце при ЛОР патології. Радимо пройти весь курс лікування, призначений ЛОР лікарем, пройти аудіограму, також звернутися до невролога. У Вашому випадку може бути і неврологічний процес, тому спеціаліст після огляду зможе Вам призначити препарати, які зменшать дані прояви. Контроль УЗД судин голови також необхідний.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду судин, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Також веде прийом невролог Пашкевич Олена Володимирівна, лікар вищої категорії. Запис за тел 096 43 43 848 або https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/
   Бережіть себе та будьте здорові.

 229. Доброго дня. дитині 4 роки 9 днів
  28 день як перенесла інфекційний мононуклеоз.
  Зробили УЗД. Чи потрібно щось пити для печінки в селезінки. Чи чекати час щоб вони самі прийшли а норму.
  Селезінка
  Розміри 86 /40 однорідна. Ехогенність середня. Контури чіткі рівні. V.lienalis 3.7мм прохідна

  Печінка
  Контури збережені. Судинний малюнок бо.
  Права доля 110 мм виступає за край реберної дуги на 6 мм.
  Ліва доля 46,5. Структура паренхіми однорідна. Ехогенність середня.
  V.porte 7мм. Холєдох 2.4 мм

  Підшлункова
  Однорідна. Ехогенність дещо підвищена.
  Голівка 18.5.мм Тіло 9 мм. Хвіст 17 мм

  1. Добрий день, Тетяна.
   По даним УЗД є збільшення печінки, підшлункової залози та селезінки. Звісно потрібно допомогти цим органам. Рекомендують препарати для покращення віддтоку жовчі, роботи печінки та підшлункової залози ( фементи, гепатопротектори і т.д.). Необхідний огляд у дитячого гастроентеролога.
   Рекомендуємо дитячого гастроентеролога Кидик Людмилу Євгенівну, https://evroklinika.com/likari/likar-dityachij-gastroenterolog-kidik-lyudmila-evgenivna/. Якщо немає можливості відвідати лікаря, скористайтеся онлайн консультацією по тел. +38 096 43 43 848.
   Лікар призначить неохідні препарати та проконтролює процес лікування до повного одуження.
   Звертайтеся, раді допомогти.

 230. Хвороба Крона, с-реактивний білок був 32- це 10днів назад, збільшили дозу асаколу до 4 г в день, зараз с- реактивний 49, яка причина збільшення можливо треба гормон підключити, чи це не критично залишатися на цій дозі асаколу далі

  1. Добрий день, Іртна.
   Так, при загостренні хвороби, може йти підвищення даного показника, який свідчить про посилення процесу. Дозу асаколу можна збільшити, також розділити цю дозу на декілька прийомів. У Вас повинен бути лікуючий лікар, з яким Ви постійно повинні бути на зв’язку. Тільки так правильно можна контролювати перебіг захворювання та підбирати необхідні дози препарату.
   Хвороба Крона – це запалення стінок будь-якого відділу шлунково-кишкового тракту, має періоди загострення та ремісії (затихання). Дуже важливо попереджати загострення процесу.
   Бережіть себе та будьте здорові.

  1. Добрий день, Леся.
   Це може бути інородне тіло (наприклад рибна кістка), тому необхідний огляд у ЛОР лікарем. Якщо все гаразд з горлом, а відчуття не пройдуть, то необхідно обстежити щитовидну залозу. Збільшення залози можуть викликати дані симптоми. Остеження необхідні, щоб знайти причину.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 231. Здраствуйте! Проблеми з ШКТ пили 27 ,28,1 пірантел ,смекту. Здали аналіз крові і такі результати. Скидаю відхилення,що це все означає? Дівчинка 8 років. Вечорами болі в животику і пронос коли їсть не дієтичне,добре лише коли супи і каші.
  Лейкоцити 3,8
  Середній корпускулярний об’єм 95
  Паличкоядерні лейкоцити 6
  Сегментоядерні лейкоцити 36
  Тромбоцити 174
  Що це означає?

  1. Добрий день, Світлана.
   Противоглисна терапія є токсична для організму, тому обов’язково призначається відновлювальна терапія. Це препарати для покращення роботи печінки, підшлункової залози, кишківника. Схему приписує лікуючий лікар. Якщо не допомогти організму, то можуть бути порушення в аналізах, самопочутті та сприйняття їжі ( що у вас проявилося). Також необхідно зробити УЗД внутрішніх органів.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Також огляне Вашу дитину дитячий гастроентеролог Кидик Людмиле Євгенівна, лікар вищої категорії. Запис за тел 096 43 43 848 або https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/
   Бережіть себе та будьте здорові.

 232. Доброго дня! Турбують болі в області серця.Зробила ЕКГ. Чи можна щоб його переглянули?

  1. Добрий день, Катерина.
   Так, можна, сфотографуйте і скиньте на вайбер клініки +38 099 558 48 34 або електронну адресу [email protected]. Наш кардіолог подивиться і скаже, що потрібно робити далі.
   Бережіть себе.

 233. Доброго дня!
  Вора зранку почали з‘являтися симптоми молочниці. На вечір вже були обільні виділення з зудом, на ніч прийняла вагінальну таблетку Поліжинакс. Раніше з допомогою нього лікувалася. З ночі почало боліти горло. Скажіть, будь ласка, чи достатньо буде зробити профілактичний курс прийому Поліжинакс 6 днів? Чи потрібно всі 12 як зазначається? Адже я почала оперативно з першого дня симптомів.

  1. Добрий день, Ірина.
   Таке питання можна вирішити після огляду в гінеколога та результату аналізів (мазок). Самолікування небезпечне, завжди є побічні дії. Щоб зменшити ризик, зверніться до свого лікаря гінеколога або зателефонуйте йому.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 234. Доброго дня. Захворіла 1 березня на ковід перебіг бувлегкийпід наглядом лікаря. Через 2 тижні у сина зявився нежить і кашель хворів 5 днів. Через 3 дні з початку його захворювання у мене зявився кашель і біль у горлі зараз температура і сильний нежить. В загальному через 2 тижні після виявлення ковід я могла заразитися звичайним грипом, чи скоріш це наслідки?

  1. Добрий день, Оксана.
   Так, у Вас прояви ГРВІ. Лікуйтеся як при вірусній інфекції, пийте багато води та вітамінини ( вітамін С, Д, полівітаміни). Полощіть горло сольовим розчином (на 0.5 л теплої води 1 чайна ложка солі), ніс промивайте також таким розчином або спрей аква маріс.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 235. Дитина два з половиною роки інколискаржиться на болі у голові які тривають декілька секунд, також інколи болять очі і сльозять також декілька секунд, але не разом з головою.

  1. Добрий день, Катерина.
   Це можуть бути спазми судин, що викликають прояв таких скарг. Необхідно звернутися на консультацію до дитячого невролога та зробити УЗД судин голови та шиї.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду судин, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Також огляне Вашу дитину дитячий невролог Нечай Алла Федорівна, лікар вищої категорії. Запис за тел 096 43 43 848 або https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/
   Бережіть себе та будьте здорові.

 236. Доброго дня, пропав нюх, перед цим трохи більше тижня була нежить, до кого звернутися якщо немає сімейного лікаря? Дякую

  1. Добрий день, Ірина.
   Можна звернутися до приватної клініки, де ведеться прийом хворих з підозрою на ковідну інфекцію. Або здайте тест або ПЛР аналіз в лабораторії.
   Поки потрібно пити багато води до 2 л., вітамін С 1000 Од, вітамін Д 4000 Од, цинкк. Людям за 50р. обов’язково приймати аспірин кардіо 100 мг натщесерце. Ця признана дієва схема лікування ковідної інфекції. Ізолюйте себе вдома.
   Швидкого Вам одужання.

 237. Добрий день, порадьте будь-ласка, чи небезпечно, якщо дитині помилково зробили БЦЖ повторно через 4 роки, чим це небезпечно?

  1. Добрий день, Мар’яна.
   Не переживайте, понаблюдайте за дитиною, міряйте температуру, здайте загальний аналіз крові з формулою.
   При порушенні стану, що маловирогідно, зверніться до педіатра.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 238. Добрий день! Патолоогістологічний висновок: Представлений матеріал представлений фрагментами хрящової тканини із явищами деструкції. Поясніть, будь ласка, що це значить.

  1. Добрий день, Ірина.
   Важко правильно відповісти на Ваше питання. Потрібно знати з якої частини та якого органу взято матеріал.
   Явища деструкції означає виражених змін структури, які не відновлюються, вирогідно зміна структури хрящової тканини.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 239. Добрий день, мене турбує печія зранку та після прийому їжі, а також біль у правому підребір’ї на протязі дня ниючого характеру, присутній закреп і зранку тошнота яка після прийому їжі проходить

  1. Добрий день, Світлана.
   Обов’язково зробіть УЗД органів черевної порожнини ( печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза. Також необхідно проконсультуватися з гастроентерологом. В залежності від результату обстежень, Вам призначать лікування і всі симптоми та дискомфорти пройдуть. Тепер ви можете прийняти ношпу та ферменти для кращого перетравлювання їжі (фестал або мензим).
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Запис за тел 096 43 43 848 або https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/
   Бережіть себе та будьте здорові.

 240. Доброго дня. Нещодавно замітила що у носоглотці збирається густа слизь. Через ніс видути неможливо. Також язик покривається білим налітом, а ближче до кореня язика наліт темнішого відтінку. Слизь відчуваю у горлі, завжди хочеться прокашлятись зайвий раз, адже відчуваю дискомфорт. Слизь також дає неприємний запах з рота (здається ніби він присутній постійно). Підкажіть, симптомом якої хвороби може бути це?

  1. Добрий день, Анна.
   Це ознаки порушення роботи печінки, жовчного міхура та шлунку. Зробіть УЗД цих органів та аналізи: печінкові проби (аналіз крові), копрограма (аналіз калу). Зверніться до гастроентеролога.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Запис за тел 096 43 43 848 або https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/
   Бережіть себе та будьте здорові.

 241. Добрий день.
  Дитина 3 роки. Гемоглобін 104.
  Педіатр назначила Гемоферон, але дитина не хоче його пити (не п‘є ніякі солодкі сиропи). Чи є якісь аналоги в таблетках?

  1. Добрий день, Тетяна.
   Гемоферон містить двухвалентне залізо, вітаміна Β12 та фолієву кислоту. Це комплексний препарат, тому краще про його заміну поговорити з лікуючим лікарем. Даний препарат є в таблетках, дозу та кількість прийому тільки з лікуючим лікарем узгоджуйте.
   Будьте здорові.

 242. Доброго дня,
  Скоро їду в гори. Буде сходження вище 3000м, а тому є ймовірність розвитку гірської хвороби. Хочу здати аналізи, щоб вияснити, який у мене рівень заліза і що з вітамінами групи Б. Читала, що їх низький рівень може впливати на те, що розвивається гірська хвороба.
  Які аналізи порекомендуєте здати?

  1. Добрий день, Марина.
   Дані аналізи, які Ви перерахували здайте, також ще загальний аналіз крові та коагулограма. Цього достатньо, якщо у Вас немає скарг.
   Здоров’я Вам та витримки.

 243. Болить горло третій день, дискомфорт при ковтанні, темпеератури не було. Чи може це бути ознакою ковіду? В сестри, деякий час назад. було подібне.

  1. Добрий день, Галина.
   Так, це можуть бути ознаки ковідної інфекції. Старайтеся бути вдома, пити багато рідини, вітамін С та вітамін Д. Для підтвердження діагнозу, необхідно здати ПЛР. Навіть якщо тест негативний, в період пандемії розцінюється як прояв даної інфекції. Уже в Україні є нові штамми ковідної інфекції, тому тести дуже часто негативні.
   Одужуйте, бережіть себе та рідних.

 244. Доброго дня! У мене тиждень назад пішли гнійні виділення з носу. Я пропив антибіотик, аугментин, та спрей ринофлуімуцил. Ніби було пройшло, сьогодні знову запах гною, але виділень як таких немає. Гайморитом хворів 4 роки назад, робили прокол. Будь-ласка підскажіть що робити? До лікарні немаю змоги потрапити. На перед дякую!

  1. Добрий день, Максим.
   Звісно лікуватися, у Вас вирогідно загострення гаймориту. Використовуйте назальні краплі та обов’язкого очищайте носові ходи. Огляд ЛОР лікаря обов’язковий.
   Видужуйте, будьте здорові.

 245. доброго дня!
  синові 9 місяців на потилиці з двох сторін збільшені лімфатичні вузли( одни як горошинка , інший менший)
  чи може це бути повязано із прорізуваннями зубів?
  чи потрібно здавати аналіз крові?

  1. Добрий день, Альона.
   Збільшення лімфатичних вузлів на шиї (будь який відділ) – це ознаки на процес в близько розташованих органах ( вухо, горло, ніс ), деколи після прививки можуть реагувати (кір, краснуха) і ніяк не пов’язано із прорізуваннями зубів.
   Здати загальний аналіз крові з формулою бажано, адже лімфатичні вузли – це органи кровоутворення. Зробіть це вплановому порядку, якщо дитину нічого не турбує.
   Бережіть себе та близьких, будьте здорові.

 246. Доброго дня. Дівчинка 3 роки. Скаржиться на головний біль в області затилку ближче до правого вуха. При самостійному огляді є невелике ущільнення на шиї. Температури, нежиті кашлю немає. Коли лежить ніяких нарікань немає -весела дитина. Їсть нормально всі прийоми їжі. А коли піднімає голову вище скаржиться на біль і плаче.

  1. Добрий день, Наталія.
   Необхідно обстежити лімфатичні вузли у дитини (зробити УЗД). Обов’язково зробити загальний аналіз крові.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Запис за тел 096 43 43 848 або https://evroklinika.com/zapys-na-pryyom/
   Бережіть себе та будьте здорові.

 247. Добрий день.Сину 3,8 років.неговорить.Обстежили в Інклюзивному центрі.Висновок тяжке порушення мови.Хлопчик розумний,активний,до року розвивався так як потрібно.Розуміє звернення до нього,виконує вказівки,знає кольори..Повторяє слова якщо має бажання або йому цікаво.букви але не чітко вимовляє склади порушено фонематичний слух.Чи допоможе занятя з логопедом і інклюзивна група в садочку,чи можна магній для розвитку,чи медекаменти не потрібні.Народився кр.екстрено не вистачало кисню.Дякую за будь яку відповідь.

  1. Добрий день, Ольга.
   Для Вашого сина потрібен дитячий невролог, який буде слідкувати за неврологічним статусом та розвитком, це напряму має впалив на розвиток мови. Також дитячий невролог призначає не тільки необхідне лікування, а і відповідно рекомендує спеціалістів (логопед, психолгог, індивідуальні заняття, групові), командою допоможуть Вашій дитині.
   Рекомендуємо дитячого невролога Нечай Аллу Федорівну https://evroklinika.com/likari/likar-nevrolog-nechaj-alla-fedorivna/, з великим досвідом роботи, лікар вищої категорії. Запис на прийом 096 43 43 848

 248. Доброго вечора. У дитини (1рочок) понос два дні, частий і рідкий. Їсть мало, багато п’є води, варю рисову кашку, трохи санки рідкої даю, вчорашній хлібчик трохи, але і після Еспумізана не допомагає. Ще й попа сильно подразнень, намагаюсь без памперсів, щоразу мию в ванночці, та відваром трав протираю. Що робить, це інфекція? Температури немає, дитина рухлива, грається як завжди, вдень лягає спати, але вночі часто просинається…

  1. Добрий день, Наталія.
   Це кишкова інфекція, огляд лікаря обов’язковий. Поки необхідно дитині дати пити регідрон протягом дня не менше 200 мл – це сольовий розчин, при поносі дитина втрачає багато калія та натрія. Обов’язково смекту – адсорбує токсини та виводить з кишківника. Якщо приєднається температура, то необхідний антибіотик, призначає тільки педіатр після огляду дитини.
   Швидкого одужання.

 249. Доброго дня! У доньки з’явився набряк на вказівному пальці, почервонів та болить. Думала, що травмувала під час тренування, а далі почав боліти великий палець і з’ явився набряк в ділянці згинання кисті руки. Здали аналізи в крові моноцити 11, нейтрофіли 44, а в мочі білок 0,132.Болять колінні суглоби, спина. Доньці 19 років працює хоеографом та фітнес тренером. Підскадіть, що може бути і до якого лікаря звернутись. Дякую.

  1. Добрий день, Лідія.
   Дані ознаки характерні при артритах – запаленні суглобів. Показники загального аналізу вказують на гостре запалення. Необхідно звернутися до ревматолога, здати ревмопроби ( аналіз крові). Лікування тривале нестероїдними препаратами. Призначає тільки спеціаліст. Зараз для першої допомоги можете вжити німесіл 2 рази в день.
   Бережіть себе та будьте здорові

 250. Доброго дня. Дитині 5місяців, іноді 2,3 дня капризує та має темп.37, 37.1? З чим це може бути пов’язано? Маємо робити прививку і не знаю як правильно вчинити, підкажіте будь-ласка ? Дякую.

  1. Добрий день, Надія.
   Однозначно прививку робити не можна. Температура завжди є ознакою запального процесу, тому необхідний огляд педіатра та здайте загальний аналіз крові.
   Бережіть себе та будьте здорові.

 251. Добрий день мене часто болить голова зверху і дзвенить в вухах ,робив кт шиї,показало чотири грижі по 3-4мм приписали мені таблетки п’ю вже тиждинь але біль не міняється. Що мені робити ,і чи буде боліти голова зверху і спереді при грижах хребта. Дякую

  1. Добрий день.
   Необхідно зробити УЗД судин голові та шиї та МРТ головного мозку. Дані обстеження допоможать поставити точний діагноз та призначити результативне лікування.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду судин, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Лікар невропатолог вищої категорії огляне та призначить необхідне результативне лікування. Запис за тел 096 43 43 848.

 252. Доброго дня! Мамі 59 років, позитивний тест на корона вірус, температура 37,5-38, біль у м’язах і кашель. Сатурація кисню 93%. Рентген ще не робили. Чи можна при таких симптомах залишатися і лікуватися вдома?

  1. Добрий день, Олена.
   Звісно можна лікуватися вдома під контролем сімейного лікаря. Пийте багато рідини не менше 2 л, робіть дихальну гімнастику (дуйте кульки), вітамін С та вітамін Д, від кашлю відхаркуючі препарати, при температурі вище 38 – парацетамол.
   Швидкого одужання, будьте здорові.

 253. Доброго дня. У підлітка (14 років) часті кровотечі з носа. Яка може бути причина цього? Інших скарг не має.

  1. Добрий день, Марія.
   Необхідний огляд ЛОР лікаря. Буває, що анатомічно дуже поверхнево знаходяться капіляри і при незначному травмуванні (наприклад потерли носа) може йти кровотеча. Також необхідно зробити моніторинг артеріального тиску – при підвищенні можуть бути кровотечі, що потребує нагляд та контроль дитячого кардіолога.
   Зробіть загальний аналіз крові з формулою, при зміні в формулі крові необхідно звернутися до гематолога – носові кровотечі можуть бути при захворюваннях крові.
   Для швидкої зупинки кровотечі використовуйте турунди з вати, замочені в перекис водню. Якщо не зупиняється кровотеча – турунди з вати змочіть розчином адреналіну. Не зволікайте, краще обстежтесь.
   Будьте здорові, гарного дня.

 254. Доброго дня. Дитина захворіла на інфекційний мононуклеоз. Зараз 14 день захворювання. Гостра фаза закінчилася. На даний момент збільшення печінки в селезінки. Ліки нічого не п’ємо обмежуємо фізичну активність і дієта. Питання полягає в тому.
  Коли дитина може відвідувати садок і спілкуватися з дітками. До якого періоду вона рахується заразна для навколишнього середовища.
  Одні дані пишуть як тільки аналізи лейкоцити і мононуклеари і узд прийде в норму . Інші що дитина рік є заразна. Не може ж рік ні з ким не спілкуватися і сидіти вдома.
  І друге питання якщо до нас приходить бабуся чи може вона перенести мононуклеоз іншим своїм внукам приходячи до них.
  Дякую наперед за відповідь

  1. Добрий день, Тетяна.
   Це досить поширене зараз захволрювання, може навіть протікати безсимптомно. У вас є клініка та збільшені органи, тому краще берегти дитину. Контактувати з дорослими може, поки краще ще буде дома до 2-х тижнів. Багато пити рідини, вітамінів, щадяща дієта. Обов’язково контроль загального аналізу крові з формулою. Якщо показники покращуються, то особливих причин для хвилювання немає.
   Швидкого одужання, будьте здорові.

  1. Добрий день, Руслана.
   Таке буває у 20% жінок, це нормально. Але при цьому вирогідність завагініті дуже висока, тому краще захищайтеся.
   Будьте здорові, гарного дня.

 255. Доброго дня. Мені 54 роки.
  В стравоході появився ком, який заважає ковтати та болі в шлунку. Вирішив поїхати на ендоскопію. Спеціаліст мені пояснила, що в мене вроджена патологія “острівця”, який запалюється разом зі шлунком. Тому відчуття кома.
  В нашому містечку немає гастроентеролога. В даний час приймаю “Віс-нол”, “Омез” та “Алмагель”. Відвару льону.
  Займаюсь самолікуванням третій тиждень. Відчуття кому присутнє. В горлі легко перчить майже увесь час. Покращення не відчуваю).
  Протокол ендоскопічного обстеження.
  Стравохід – вільно прохідний
  Хіатус – змикається щільно на 40 см від різців
  Z лінія – округла, чітка на 39 см
  Слизова стравоходу – блідо рожевого кольору в в/3 стравоходу відразу за верхнім стравохідним сфінктером острівець ектопії шлункового епітелію овальної форми до 0.6см.
  Хіатус – змикається повністю
  Стан кардіальної складки – 1 ступінь
  Вміст шлунку – помірна кількість секреторної рідини
  Слизова шлунку – блідо-рожевого кольору, блискуча, гладка з повними ерозіями в антрумі препілорично ланцюжками, pH 3.0 (підвищена) Біопсія з антруму на хелікобактер пілорі
  Складки слизової – звичайних розмірів
  Перистальтика – активна. Пілорус – звичайний, змикається повністю. Рефлюкс жовчі – немає
  Цибулина дванадцятипалої кишки – звичайної форми, можливо роздути повітрям вільно, прохідна для ендоскопу вільна
  Слизова – блідо рожевого кольору, блискуча, гладка, з вогнищами гіперемії
  Постбульбарний відділ – складки циркулярні округлі, в проствіті жовч
  Тест Hb pylori – негативний
  Заключення – Вогнище гетеротопії слизової шлунку в в/3 стравоходу. Хронічний гастродуоденіт з повними ерозіями антруму.

  Дякую за відповідь.

  1. Добрий день, Володимир.

   Постараємося відповісти Вам на це питання. По-перше, ми не знаємо чи правильно ви приймає, віснол і омепразол. Їх треба розділяти за часом не менше 2 годин, інакше вони інактивують один одного (дивитись інструкцію віснола). По-друге, супер важлива в цьому випадку дієта. Їжа повинна бути хімічно, фізично, механічно і термічно шадяща, тому що будь-яка інша їжа не дає зажити цьому острівцеві в стравоході. Третє, цей клубок у горлі може бути не тільки з-за “острівця” в стравоході, а й з-за хвилювань і переживань, тому рекомендую додати Нервохеель по 1 таб. Х 3 рази в день розсмоктувати перед їжею за 20-30 хвилин. І головне, ерозії в антрумі пов’язані з закидом жовчі в антрум і обов’язково треба регулювати жолчовідтік.
   Рекомендую Вам записатися на он-лайн консультацію по тел.096 43 43 848 до лікаря Голуб Тетяна Іванівна, лікар більш детально з Вами поспілкується і відкорегує лікування.
   Вибачте за затримку відповіді. Гарного дня та будьте здорові.

 256. Доброго дня. В п’ятницю виглядало, як застуда- нежить, головний біль, ломота в тілі, горло боліло. Пила Грипоцитрон, чай з малиною. Сьогодні шалено крутиться голова. Тиск низький. Рвота. Температура 36,3. Мені 53.Працюю з людьми. Сімейний сказала на прийом аж у вівторок. Що я можу доти зробити?

  1. Добрий день.
   Обов’язково залишайтеся вдома, нікуди не виходьте , при порушенні стану викликайте швидку. Багато пити води, вітамін С та Д. Препарат грипоцитрон не вживайте. Якщо далі сильно крутиться голова, можна прийняти вертігохель в краплях по схемі в інструкції.
   Тест необхідно здати і огляд у сімейного лікаря обов’язковий.
   Виздоровлюйте та будьте здорові.

 257. Доброго дня!!! Мала періодичні головні болі після стресової ситуації. А тепер тиждень тому маю постійні головні болі. Зранку дуже тисне в голові, здається що зараз розірвуться нерви від тиску переходить аж у вуха (тиск на вуха) здавала, голова паморочиться коли нагинаю голову вниз то шумить і пульсує яка причина ? І як з нею впоратись.

  1. Добрий день.
   Дані симптоми характерні для порушення мозкового кровотоку, може бути спазм або навпаки бефицит притоку. Необхідно звернутися до невролога, зробити доплерографію судин голови та шиї. Дане обстеження виявить причину, що допоможе при призначенні лікування
   Звертайтеся, раді допомогти.

 258. появивився неприємний запах з підпах і деяка їжа така на смак

  1. Добрий день,
   Це може бути проявом порушення роботи печінки, щитовидної залози, початок системного захворювання.
   Потрібно обстежитися: здайте аналізи: печінкові проби, загальний аналіз крові, гормони щитовидної залози. Зробити УЗД органів черевної порожнини, щитовидної залози. Звернутися до терапевта чи сімейного лікаря.
   Бережіть себе та будьте здорові

 259. Добрий день, від дитинства хворію на мігрень, до вагітності пила Антимігрен 100 мг, зараз вагітна 14 тижнів, при сильних болях п’ю Антимігрен так як біль терпіти не можу, чи робить цей препарат негативний вплив на плід і чи можна його пити при вагітності?

  1. Добрий день, Мар‘яна
   Даний препарат можна приймати при вагітності, обов’язково проконсультуйтеся з гінекологом та лікуючим неврологом. Спробуйте попереджати приступи мігрені, виключаючи причини. При появі предаури приймати міри, які допоможуть уникнути приступа. Багато гуляйте, більше позитивних емоцій, вживайте овочі та фрукти.
   Будьте здорові та бережіть себе.

 260. Добрий день. Підкажіть будь ласка, які протизапальні та нестероїдні препарати можна приймати людям похилого віку(69 років), якщо є супутнє захворювання: ішемічна хвороба серця.

  1. Добрий день, дані препарати не є противопоказами при ІХС. Їх призначають по схемі 1 або 2 прийоми в залежності від стану. Обов’язково рекомендують препарати для захисту шлунку (омез, нольпаза).
   Бережіть себе та будьте здорові.

 261. Доброго дня! Другий день турбує запаморочення зранку , тиск зранку 140 на 80, мені 25 років

  1. Добрий день, Іванна.
   Такий стан характерний при перепаді притоку крові до головного мозку, що є небезпечно.
   Вам необхідно зробити УЗД судин (доплерографія), щоб знайти причину, пройти обов’язково огляд у невролога та пролікуватися.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду судин, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Лікар невропатолог вищої категорії огляне та призначить необхідне результативне лікування. Запис за тел 096 43 43 848.

 262. Добрий день. Я вже третій рік колю внутрімязево біцилін 5. Наскільки це може бути шкідливо? Які побічні реакції?

  1. Добрий день, Марія.
   Цей препарат, як і всі інші антибіотики, має побічні дії та впливає на мікрофлору кишківника. Тому пробіотики обов’язково потрібно приймати. Також рекомендуємо вживати більше кисломолочної продукції (кефір, простокваша, йогурт).
   Біцилін 5 – широко використовували при лікування ревматичних процесів та для профілактики загострень хвороби. Ваш лікуючий лікар прописує схему та призначає кількість введень. Можливо Вам потрібно змінити препарат на інший. Це уже вирішує після огляду ваш лікар.
   Швидкого одужання, раді допомогти.

 263. Доброго дня.
  Скажіть, будь ласка, дитина 2.5 місяці хоче сторцуватись перших пару хвилин тримає головку рівно, потім відразу нахиляє на праву сторону. При виставлянні на животик тримає головку тільки на один бік. Що це може бути?

  1. Добрий день, Юлія.
   Це “установча кривошея”. Так дитина тримає голову, бо до неї частіше підходили з однієї сторони. Необхідний огляд дитячого ортопеда, також УЗД кивального м’язу на предмет вродженої патології. Зараз до дитини підходьте більше з лівої сторони, справа підкладайте валик.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Лікар дитячий ортопед вищої категорії Копейкін Ігор Іванович огляне та призначить необхідне результативне лікування. Запис за тел 096 43 43 848.

 264. У мене тупа головна біль,та свідомість наче у тумані. Сон став неспокійний,та тривожний.

  1. Добрий день, Тетяня.
   Такі симптоми зустрічаються при підвищеній втомі та порушення мозкового кровотоку: спазм чи навпаки дефіцит. Необхідно пройти УЗД судин голови та шиї та проконсультуватисяя у лікаря невролога.
   Звертайтеся, раді допомогти. У нашій клініці Ви зможете зробити УЗД у лікаря експерта вищої категорії, який володіє досконально методикою огляду судин, поставить діагноз і порекомендує, що потрібно далі робити. Лікар невропатолог вищої категорії огляне та призначить необхідне результативне лікування. Запис за тел 096 43 43 848.

 265. Добрий день. У мене 3 дні була температура, а вчора почався приступ на підшлункову: цілий день тошнило, так ніби надувався лівий бік, боліло у лівому підребер’ї. Їла лише супчика овочевого, картоплю в мундирі, багато пила. Лікар назначив Реналган, омепразол, креазим 20000. Все це не помогло. Сьогодні сімейний лікар назначив Мебсин, Креазим, Домрид, Дексалгін, Реовода, Газоспазм, Дексаметазон. УЗІ буду робити лише в понеділок, але попереду вихідні, а мені знову надувається бік і тошнить…
  Що з цього порекомендуєте Ви?
  Чи можливо крапельниці? Що саме?

  1. Добрий день, Ганно.
   У Вас призначене повноцінне лікування, якщо покращення немає, викликайте швидку та їдьте до хірургічного стаціонару. Такі симптоми можуть бути при апендициті або іншій гострій хірургічній патології. Не зволікайте часом. В стаціонарі Вам зроблять аналізи та УЗД і зразу поставлять діагноз.
   Швидкого одужання, раді допомогти.

 266. Добрий вечір. У дитини 1 рік була травмована пластина нігтя. Зараз ніготь ребристий, вокруг пальця червоне. Яку рекомендацію можете надати.

  1. Добрий день, Юліана.
   Вимочуйте пальчить у сольовому розчині ( 1 чайна ложка на 0.5 літра теплої води). Якщо покращення не буде, потрібно звернутися до дитячого хірурга.
   Бувайте здорові, раді допомогти.

 267. Доброго дня. Ще 17 січня(сьогодні 24 лютого) одна людина розбила градусник ртутний і трохи випила ртуті, трохи порозливала в ліжко, каже тепер її пече коли спить. Людина має групу по психології, відповідальна особа про це не знала. Які дії порадите

  1. Добрий день, Станіслав.
   Ртуть накопичується в організми і не виводиться, йде поступове отруєння.
   У вашому випадку замініть повністю ліжко та всі присутні килими на підлозі. Вимити добре стіни, іншу мебель миючими засобами, раніше рекомендували у воду добавляти ще оцет. Краще звернутися у санітарну службу і вони виділяють спеціальних людей та розчини для обробки приміщення.
   Бувайте здорові, раді допомогти.

 268. Добрий день
  Прийшли результати аналізу
  Будь ласка підскажіть що означає виділене червоним
  Дуже дякую

  1. Добрий день, Михайло.
   Кожна лабораторія відмічає зміни показників в аналізах при відхиленні від норми. Це може бути стрілочка вверх чи виз, виділення кольором, у Вашому випадку виділено червоним, що означає порушення та відхилення від норми. Результати аналізів обов’язково потрібно показати своєму лікуючому лікареві.
   Бувайте здорові, раді допомогти.

 269. Доброго дня. У сина (10 років) воспалилися лімфовузли підщелепні і на шиї з однієї сторони. Один день була 37.4 температура. Здали аналіз крові розгорнутий і аналізи на вірус Епштейна Барра. IGm та IGg капсидний антиген антитіла. Аналізи вже готові: СОЕ -36; лейкоцити-6,3; еритроцити 4,3; гемоглобін 124; Гематокрит 37,3; Тромбоцитів(PLT)- 365; Імуноглобуліни IGm- 0,217; Імуноглобуліни IGg- 32,4. Скажіть будь ласка наскільки це серйозно, що приймати і що робити. Дякую.

  1. Добрий день, Любов.
   Це ознаки запалення лімфатичних вузлів, тому необхідно огляд педіатра та УЗД лімфатичних вузлів. Деколи процес переходить у виражене запалення з гнійним розплавленням (абсцес), що потребує хірургічного лікування. Також лімфатичні вузли є органами кровоутворення, тому їх враження вірусом може далі впливати на якість клітин крові, а саме лімфоцитів.
   Можна приймати антибіотик аугментин у віковій дозі, лімфоміазот та обов’язково до лікаря на огляд.
   Бувайте здорові, раді допомогти.

 270. Добрий день!
  Хворію тиждень
  Спочатку був