Домога при панічній атаці – собі, дитині.

Панічні атаки насправді є безпечними для здоров'я, це наша психіка захищає нас у моменти, коли ситуація здається їй загрозливою: коли надто тривожно та не відчуваєш стабільності. У такі моменти панічної атаки і виникають такі дивні симптоми, і ми морально відключаємось від теперешньої реальності, шукаємо причини тривожного стану. Панічний розлад або Панічна атака є особливою реакцією нашого організму на стрес. Як виглядає панічна атака та Як позбутися від панічних атак, лікар невролог Євроклініки підскаже, яка допомога собі, вашій дитині, оточуючим при панічній атаці.

Що провокує панічні атаки, причини?

Розвивається раптово і зазвичай досягає свого піку панічна атака протягом 10-15 хвилин. У більшості випадків панічний розлад припиняється протягом 20-30 хвилин, рідше триває до однієї години.

Прчини, які викликають панічні атаки різноманітні від перебування в жаркому приміщенні до їзди в вагоні метрополітену чи в іншому транспорті. Тому завжди необхідна вчасна Домога при панічній атаці.

Пам'ятайте, що відчувати тривогу, занепокоєння та страх тоді, коли навколо бойові дії, а країна в стані війни з агресором - нормально. Це прийнятна реакція вашої психіки та організму на ситуацію, що склалася.

• Оніміння чи поколювання в різних частинах тіла
  • Тривожні симптоми панічної атаки - це Страх померти, втратити контроль над собою або збожеволіти.

Як виглядає панічна атака

Більшість симптомів схожі на серцевий напад. Виклик швидкої під час нападу — не рідкість для людей, що страждають на панічні атаки. Відмінності між одного стану від іншого. Перше - це тривалість епізоду, наявність болю в ділянці серця і попереджувальних ознак.Панічна атака зазвичай проходить за 20 хвилин сама, під час неї немає гострого болю в серці, а нудота не закінчується блюванням.

Але симптоми панічної атаки настільки лякають, що це заважає людині спокійно жити і вона починає чекати на черговий напад, має постійний страх.

Допомога при панічній атаці

Рекомендуємо вам чудову техніку, називається "заземлення", яка буквально за кілька хвилин може знешкодити паніку. Це добра Допомога при панічній атаці собі, дитині чи оточуючим. Ви знову відчути себе господарем даної ситуації та взяти її під контроль:

Коли ви розумієте, що паніка або панічна атака вже накочує, уважно подивіться навколо себе, знайдіть та озвучте:

• 5 речей, які ви обов'язково можете побачити
• 4 речі, які ви обов'язково можете доторкнутися
• 3 речі, які можна добре почути
• 2 речі, які можна вам понюхати
• 1 річ, яку ви можете самі скуштувати на смак.

Сенс цієї техніки в тому, що ви перемикаєте увагу зі своїх внутрішніх відчуттів на усі зовнішні. Повертаєте панікуючий мозок у русло його звичної фіксації всього, що знаходиться довкола вас.

Обов'язково людині необхідна консультація невролога та УЗД судин голови та шиї.

Панічна атака або напад тривожності: чим відрізняються?

Ці два явища схожі, але є суттєві відмінності між ними.
Перше — це тривалість. Панічна атака рідко продовжується більше 20 хвилин, тоді як напад тривоги довготривалий та не обмежений у часі.
Друга значна відмінність — це інтенсивність переживань. Під час тривоги вона набагато нижче.
Третє — раптовість, панічні атаки виникають раптово на відміну прогнозованості тривожного епізоду (стану), який виникає після періоду переживань і занепокоєння.

Яка стороння домога при панічній атаці?

Необхідно заспокоїти людину, емоційно підтримати;
Також попросіть людину глибоко вдихати, працюючи м'язами живота, та максимально повільно робити видих. Глибоке дихання веде до зменшення симптомів паніки та пришвидшує кінець нападу;
Обов'язково зручно посадити людину;
При можливості вкрити м'яким покривалом.

Як позбутися від панічних атак

Вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, вживати корисну їжу.

При наявності захворювань нервової системи, пройти обстеження та лікування у невролога.

При порушенні роботи серця, пройти обстеження та лікування у кардіолога.

Якщо це дитина, то звісно пройти обстеження та лікування у дитячих спеціалістів.

Звертайтеся, допоможемо. Скористайтеся Запис на прийом

Або телефонуйте +38(096)43−43−848

Бутьте уважними до свого здоров'я. Пишіть питання лікарю у форму, яка розташована нижче, та отрмайте відповідь.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Відповідей

1. Дякую за високо кваліфіковані поради. Шкода, що в статті не вказано ПІП лікаря, що їх порекомендував! З повагою, Ірина.

1. Доброго Вам здоров’я. Вдячні за позитивну оцінку. Інформація в статтях – це командна робота наших фацівців експертів. Бережіть себе та вчасно обстежуйтеся для профілактики захворювань.

2. Добрий день, в дитини після ковіду почалися панічні атаки. Є симптоми ОКР. У яких лікарів треба обстежитися та які аналізи зробити?