Як правильно зібрати кал для аналізу на гельмінти та лямблії

Як правильно зібрати кал для аналізу на гельмінти та лямблії

Чи знаєте Ви, що глисти, лямлії, які "живуть" в організмі людини, надзвичайно шкідливі? Продукти їхньої життєдіяльності, які виділяються в кров людини, дуже токсичні для нашого організму. А саме викликають висипи на шкірі, болі в животі, підвищують газоутворення, викликають сонливість, зниження працездатності, порушують апетит, сон. Особливо ці прояви виражені у дітей. Тому важливо точно діагностувати види паразитів, а для цього необхідно зібрати правильно кал для аналізу яйця гельмінтів

Багато виникає питань при зборі матеріалу для аналізу. Фахівці нашої клініки готові допомогти Вам та навчити - Як правильно зібрати кал для аналізу.

Дитячий гастроентеролог розкаже як правильно збирати матеріали для аналізів, та що означає кожний з них.

Як правильно зібрати аналіз калу для копрограми.

Копрограма - це мікроскопічне дослідження часток калу на предмет перетравлення їжі. Призначається дитячим гастроентерологом для визначення ферментної активності, тобто роботи підшлункової залози, кишківника, жовчного міхура.

 • Кал для такого аналізу збирається після самостійного випорожнення кишечника, бажано в чисту суху посудину.
 • В спеціальний контейнер з ложечкою або шпателем для забору набирають матеріал в загальному обсязі не більше 1/3 контейнера (5-10гр).
 • Важливо! Кал на копрограму необхідно доставити на дослідження в лабораторію на протязі 6-8 годин, за умови зберігання в холодильнику (на дверцятах) при температурі + 4 + 6 ° С в закритому контейнері.
 • На контейнері з матеріалом необхідно вказати прізвище, їм'я, по батькові, дату народження, також дату і час збору калу.

Як правильно зібрати кал для аналізу на яйця гельмінтів? 

Гельмінти - це паразити "черв'яки", які отруюють наш організм токсинами, що різко знижує якість життя та веде до важких хронічних хвороб. Тому важливо! виявити тип глистів, та вчасно пролікуватися. Аналіз назначає дітям дитячий гастроентеролог або педіатр, дорослим сімейний лікар.

 • Перед збором матеріалу треба помочитися, щоб сеча не потрапила в кал.
 • Необхідно взяти обов'язково чисту, суху ємність, куди буде проводитися дефекація (горщик, підкладне судно).
 • Необхідно взяти до 10 см3 - 1-2 мірні ложки, вбудованої в кришку спеціального контейнера.
 • Контейнер видають в дабораторіі, де Ви здаєте аналіз калу або купуєте в аптеці
 • Важливо! Кал для копрограмми збирається обов'язково з різних ділянок, які Вам «не подобаються на вигляд".
 • Матеріал (кал) кладеться в контейнер, обов'язково щільно закривається.
 • Підписується контейнер - ім'я, прізвище, дату збору аналізу

Аналіз калу на цисти лямблій і вегетативні форми найпростіших

Це мікроскопічне дослідження калу на виявлення цист лямблій і вегетативних форм найпростіших.

 • Напередодні збору аналізу (2-3 дні) виключити прийом проносних медикаментів, введення ректальних свічок,
  не приймати медикаменти, що впливають на скорочення кишечника (беладони, имодиума, медикаменти, що впливають на забарвлення калу (препарати заліза, вісмуту, сірчанокислого барію),
 • Кал збирається після дефекації в спеціальний контейнер з ложечкою або шпателем для забору в загальному обсязі не більше 1/3 контейнера (5-10гр).
 • Матеріал необхідно доставити в лабораторію не пізніше доби за умови зберігання в холодильнику (на дверцятах) при температурі + 4 + 6 ° З в закритому контейнері.
 • Важливо! Для виявлення цист та для виявлення вегетативних форм кал доставляється в лабораторію якомога раніше в теплому вигляді, що найчастіше неможливо технічно, тому виявлення вегетативних форм в амбулаторних умовах ускладнене.
 • На контейнері необхідно вказати ваше прізвище, ініціали, дату народження, дату і час збору матеріалу.

Аналіз калу на виявлення яєць гостриків або зішкріб на ентеробіоз.

Це дрібні глисти, які викликають свербіння в області анального отвору також розлади кишечника.

 • Для збору матеріалу дослідження необхідно вранці до акту дефекації і миття зовнішніх статевих органів, беремо ватною паличкою, яку змочувають в гліцерині, фізрозчин або кип'яченій воді круговими рухами з поверхні складок навколо анального отвору.
 • Потім паличку поміщають в пластиковий контейнер або баночку, щільно закрити кришкою.
 • До відправки в лабораторію матеріал повинен зберігатися в холодильнику при температурі +4 + 8 ° С.
 • Важливо! Матеріал необхідно доставити в лабораторію в день взяття аналізу.

Вам та Вашій дитині завжди допоможуть наші професійні лікарі. Телефонуйте:+38(096)43−43−848

Аналізи приймають в клініці кожний робочий день до 12.00. Ціни прийнятні.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


6 Відповідей

 1. Мені потрібно перевірити наявність глистів. У клініці мені дали такий алгоритм: протягом трьох днів збирати кал в один контейнер, зберігати у холодильнику, і тільки тоді віднести у лабораторію
  Чи є в цьому сенс, і навіщо саме так робити, підкажіть будь ласка)

  1. Доброго здоров’я Вам. Краще кал відносити до лабораторії кожного дня. Кал збирається в контейнер з 4-5 міст, як зверху, так и ізнутрі, краще з останьої порції, особливо брати вміст з місць, які візуально вам не подобаються. Таким чином результат аналізу буде точнішим. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 2. Доброго дня, якщо у дитини кал не твердого типу, а як каша, що робити? чи це байдуже для аналізу, якої вона консистенції?

  1. Добрий день, Юлія.
   Для аналізуконсистенція калу не суттєва.
   Будьте здорові.

 3. Доброго дня. Дитина 1,5 років. Уже як два місяці не можемо зібрати кал для аналізу. Ходить в туалет лише ввечері. Як можна визвати ходіння в туалет з ранку, щоб зібрати аналіз? Чи можна зранку поставити свічку?

  1. Добрий день, Світлана. Свічку не рекомендуємо ставити, це може вплинути на результат. Можна зібрати вечірній кал, але зберігати його на нижній поличці холодильника, а ранком зразу віднести у лабораторію. Звісно, краще здавати ранішній кал для більш достовірного результату.