Клінічна нейросонографія у новонароджених

Клінічна нейросонографія у новонароджених

Що показує Нейросонографія? Чому призначають НСГ, чим відрізняється клінічна нейросонографія та яким малюкам вона обов’язкова, особливо у новонароджених. Якої кваліфікації проводить спеціаліст таке ультразвукове обстеження головного мозку дитини.

Хто проводить клінічну нейросонографію.

Відомий клініцист неонатолог та УЗД лікар Макарова Олена Олександрівна вперше в Україні створила новий напрямок в дитячій неврології та ультразвуковій діагностиці - клінічну нейросонографію, поєднавши в діагностиці особливості протікання вагітності та пологів, особливості неврологічного стану новонародженого, динамічного спостереження дитини та інформатику.Запис на прийом

Це обстеження - клінічну нейросонографію - проводить спеціаліст, який має глибокі знання по перинатології (ведення вагітності), неонатології (розвиток новонародженої дитини), неонатальної неврології (особливості неврології новонародженої дитини), дитячої неврології та особливості розвитку дитини, глибокі знання ультразвукової діагностики розвитку головного мозку.

Що таке Клінічна нейросонографія

Дуже ІНФОРМАТИВНЕ, безпечне УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ будови головного мозку дитини через велике тім’ячко, мале та бічні джерельця, та також через великий потиличний отвір. Поєднує дослідження структури головного мозку та його кровопостачання з анамнезом - особливостями індивідуального розвитку даної дитини.

Показання до проведення клінічної нейросонографії у новонароджених

Незалежно чи для доношених або недоношених новонароджених немовлят дослідження будови головного мозку дитини потрібно зробити, якщо у мами були такі проблеми:

 • хронічні захворювання матері
 • загроза периривання вагітності на різних термінах
 • токсикоз постійний
 • підвищення (гіпертензія) або зниження артеріального тиску
 • набряки, постійні, часткові
 • маловоддя, багатоводдя
 • інфекції різні під час вагітності
 • ускладнення пологів: стимуляція, швидкі або стрімкі пологи, Кесарів розтин

Клінічні показання до проведення нейросонографії зі сторони дитини

 • асфіксія у новонародженої дитини при народженні
  дихальна та серцева недостатність
  штучна вентиляція легень
  вроджені аномалії кісток голови
  недоношеність різного терміну
  гіпотрофія – дефіцит ваги
  велика вага плоду
  затримка внутрішньоутробного розвитку
  інфекції різні у новонароджених
  Наявні та приховані симптоми ушкодження нервової системи

Що показує КОЛЬОРОВА ДОППЛЕРОГРАФІЯ СУДИН ГОЛОВНОГО МОЗКУ підвищення чи зниження швидкості кровоплину при враженнях головного мозку, спазму або розширення судин  у новонароджених та дітей раннього віку, що значно шкідливо для мозку дитини.

На що звернути увагу мамі до своєї дитини

 • млявість, або підвищена збудливість
 • порушення смоктання і ковтання
 • зригування, блювання,
 • порушення сну
 • зниження або підвищення чи асиметрія м'язового тонусу в ручках або ніжках, інші рухові порушення,
 • затримка фізичного, психічного або мовного розвитку,
 • макроцефалія - збільшені розміри голови, мікроцефалія - зменшені розміри голівки,
 • судоми без причини

Звеніть увагу! 50-60% мозкових крововиливів не мають симптовів і можуть бути виявлені тільки за допомогою УЗД.

Тому рекомендуємо один раз в 1-3 місяці провести клінічну нейросонографію.

Пропонуємо!

Зробити клінічну нейросонографію своїй дитині

У самого кращого фахівця в цьому напрямку ультразвукової діагностики, лікаря вищої категорії Макарової Олени Олександрівни. Досвід роботи бальше 35 років по проведенню ультразвукового дослідження головного мозку у новонароджених та дітей грудного віку. Записатися на проведення нейросонографії +38(099)55-848-34

Чому важливе значення має своєчасне проведення клінічної нейросонографії для подальшого розвитку дитини.

 1. Вчасно виявлена патологія головного мозку та поставлений клінічний діагноз дає можливість результативно пролікувати дитину та попереджає незворотні ускладнення - порушення мозви, розвитку інтелекту, фізичних вад рухової активності.
 2. Правильний розвиток головного мозку та його дозрівання - впливає на якість життя. Це здатність дитини влаштувати своє особисте благополуччя.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


3 Відповідей

 1. Доброго дня дитині 2 місяці із моїх рук впало на лоб їй бутилка з водою і після того вона стала дуже спокійна що може бути

  1. Доброго Вам здоров’я. Вам необхідно обов’язково звернутися на консультацію до дитячого невролога, також зробити терміново нейросонографію – УЗД структури головного мозку. Після огляду, спеціалісти порекомендують, як спостерігати за дитиною далі. Звертайтеся, допоможемо.

 2. Шановні батьки! Зверніть увагу на особливості Вашої дитини та будьте переконані у повному здоров’ї свого малюка. Лікар Макарова Олена Олександрівна надасть вам впевненості в правильному розвитку малюка. Звертайтеся, допоможемо.