Як зберегти позитивні емоції під час кризових ситуацій

Як зберегти позитивні емоції під час кризових ситуацій

Зберігати позитивні емоції під час карантину здається чимось неможливим. Але насправді це не так. Психіка людини здатна адаптовуватись до будь-яких умов і сприймати їх як звичні зовнішні обставини. Залишилось лише пройти цей шлях: від шоку до адаптації. І ось вам декілька порад, як зберігати позитивні емоції під час карантину та інших кризових ситуаціях, що треба зробити:

1. Змініть сприйняття

Нам здається, що в цей карантин, нас закрили по домівках і не випускають проти нашої волі. Своїми постановами змушують нас носити маски, мити руки, дезинфікувати домівку, тримати дистанцію та ще й міряють температуру при вході в магазин. Ще рік назад це сприймалося б як цілковите втручання в права і свободи людини. Але!
Окрім постійного наголошення, що це вимушені і тимчасові наразі вимоги, ми мали б розуміти самі, що це має бути наш власний вибір - залишатися в безпеці. Тоді «сиди вдома» та «носи маску» означатиме не «слухайся державу», а саме - «Не наражайся на небезпеку», «захисти групу ризику» і «будь захищений сам».

Якби це був вибір кожного, то й карантин закінчився б значно швидше.

2. Радійте здоров’ю

Як би це банально не звучало - радійте, що ви здорові. Доки ви нудьгуєте по домівках, хтось з усіх сил бореться з хворобою. Тому краще радіти, що ви захищені, і вам треба лише думати чим зайнятись, а не як вилікуватись.

Щоб зберігати позитивні емоції

3. Дозвольте собі

Нарешті настав час, який ви можете використати, як хочете. І хоча лише в межах дому - насправді, це не так вже й мало.

  • Дозвольте собі розслабитися.
  • Дозвольте собі абсолютно нічого не робити і при цьому не критикувати себе за це.
  • Налінуйтесь наповну, зараз ви нікому нічого не повинні.
  • Повністю відпустіть ситуацію.
  • Випустіть з себе всі негативні емоції, всю негативну енергію, навіть вдосталь насмітіть біля себе, як би божевільно це не звучало.

Так ви позбавитесь від усіх емоційних тягарів і негативів. Так ви акумулюєте сили та енергію і з легкістю зробите наступні кроки. І коли вже вийдете у світ, будете готові, з повними силами та енергією, втілювати всі свої плани.

Що викликає позитивні емоції

4. Очистіть простір

Після того, як ви вдосталь налінувались, випустили пар, позбавились негативної енергії, досита насмітили - пора сміття прибрати! Після такої розрядки у вас з’явилась та акумулювалась купа енергії і тепер треба ЇЇ направити в правильне русло. І для початку - очистіть простір, який вас оточує.

Винесіть з дому все сміття, зробіть генеральне прибирання, розберіть гардероб, повикидайте старі непотрібні речі, ідеально вимийте вікна, зробіть повне абсолютне очищення вашого дому. Доведіть чистоту до ідеальності. Можна внести також трохи нового декору, додати певного оновлення.

В ідеальній чистоті Ви відчуєте прилив сил та натхнення, зможете рухатись далі ще з більшою швидкістю.

5. Організуйте особистий простір

Далі підготуйте особисту відокремлену зону, яка буде лише у вашому користуванні. Це може бути як окрема кімната, так і власний куточок, місце на балконі, стіл чи диван. Організуйте все як ви хочете, додайте власного декору, а головне - нікого не підпускайте. Особиста зона - це не лише простір, а й певний час, який ви маєте використовувати лише для себе і як вважаєте за потрібне. Основна ціль такого зонування - зберегти особисті кордони вашої психіки, щоб решту часу ви з задоволенням надавали своїм рідним і близьким.

Щоб зберігати позитивні емоції під час стресу

6. Нормалізуйте стан тіла

Тепер варто зайнятися фізичним самопочуттям.

  • Почніть зі сну. Спочатку виспіться досхочу. Далі поступово вирівняйте сон, щоб ви прокидалися виспаними, а не просто за режимом.
  • Наступне - їжа. Тут той самий механізм. В результаті, сформуйте власний баланс, щоб ви не відмовляли собі ні в чому і при цьому не переїдали.
  • І звичайно - фізичні вправи. Ви завжди мріяли мати час, щоб впорядкувати своє тіло - ось він настав.

7. Почніть планування

Після того, як ви виконаєте попередні пункти, у вас насправді нормалізується емоційний стан, ви позбавитесь від негативної енергії, а відтак, з’явиться місце для позитивних емоцій.
Таку свою перевагу використайте першочергово для планування. Так ви акумулюєте приємні емоції на письмі. Зможете ясно мислити, а відтак правильно викладете свої думки. Помрійте. Уявіть все, що б ви хотіли в найприємніших фарбах. Далі пропишіть все, що ви хочете і зробите одразу після карантину чи іншого кризового періоду. Тепер запишіть ваші короткострокові цілі (в житті, кар’єрі, стосунках, грошах і т.д., які ви хочете і можете досягнути в найближчий час) та довгострокові цілі (досягнення яких потребують великих зусиль і багато часу). Чим більше ви напишете, тим краще для вас.

Як ще можна зберігати позитивні емоції під час карантину

8. Займіться саморозвитком

Тепер у вас з’явилося багато енергії, яку ви можете сповна використати на щось корисне. Після того, як ви створили собі благоприємні умови, займіться саморозвитком з будь-якого аспекту життя, яке вас цікавить. Це не просто прочитати книжку чи пройти онлайн-курс, це саме проникнутись на деякий час одним питанням, яке вас хвилює і знайти на нього відповідь або виробити звичку, яку ви давно бажали. Звичайно, отримувати інформацію (з книжок, лекцій, курсів і т.д.) - це теж дуже корисно. Проте лише один досягнутий результат - дасть вам відчути справжній ефект саморозвитку.

9. Зробіть те, що відкладали

Нарешті настав час, коли у вас є час. Ви відкладали мільйон справ і бажань, нарешті ви отримали можливість ними займатись. У кожного це своє - спекти тістечко, удосконалити фігуру, вивчити програмування, змінити автомобіль і так безкінечно. Зробіть обов’язково те, що ви найбільше відкладали. Ви отримаєте, не лише результат, який давно хотіли, а й море приємних емоцій та енергії.

10. Спілкуйтеся

Що також викликає позитивні емоції

Приємне спілкування - найбільше джерело позитивних емоцій. Коли ви вже не обтяжені негативними почуттями, спілкування для вас буде великою радістю. Зверніть увагу на рідних, з якими ви проводите цей складний період. Адже просто перебувати разом і спілкуватися - дві великі різниці. Поговоріть, зробіть щось разом, приготуйте смачненьке чи навіть подивіться фільм - головне, щоб ви провели час разом і з приємними емоціями. Зробіть онлайн-зустріч з друзями, повеселитися можна навіть на відстані.

Карантин - це всього лише чергова криза в нашому світі. Не перша і не остання. Навчіться швидко реагувати і адаптуватися до змін, і ви завжди знайдете як отримати та зберегти позитивні емоції.

Карантин скоро закінчиться, а ці поради будуть для вас корисні в будь-який складний період вашого життя. Якщо ви самі не зможете впоратися, наші спеціалісти психологи будуть раді вам допомогти в будь-який час.

Телефонуйте +38(096)43−43−848

Допоможемо!

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *