Варикозне розширення вен ніг

Варикозне розширення вен ніг

Варикозне розширення вен – захворювання, що вражає вени нижніх та верхніх кінцівок та характеризується зміною їх форми, довжини, утворенням патологічних вузлів та стоншенням стінки судини ніг та рук. І хоча ця хвороба однаково стосується усіх вен, найчастіше пацієнти звертаються із патологією варікоз на ногах. Своєчасна діагностика варікозу проводиться за допомогою УЗД вен ніг та рук.

Для того, щоб знати як попередити розвиток хвороби, треба знати фактори ризику та механізм виникнення, тож трохи про це.

Чому виникає варикозне розширення вен нижніх кінцівок

Вени – судини, що несуть кров до серця, тобто гемодинамічно кров рухається проти земного тяжіння, знизу вверх. Для цього необхідні такі умови: клапани у венах, які запобігають поверненню крові назад та скорочення м’язів, які діють як помпа. Логічно, що ураження цих компонентів (ослаблення клапанної системи, недостатня фізична активність, умови праці з постійним перебуванням ‘на ногах’) призводить до застою крові у венах, їх розширенню та деформації.

Як же проявляється варикозне розширення вен ніг?

Звичайно, що увагу звертає посилений венозний малюнок, вузлики, синюшність шкіри – але це ознаки, які виникають не першими, тож необхідно звертати увагу на ‘ранні’ прояви, щоб попередити той стан, коли захворювання вже видно неозброєним оком.

Тому, не зволікайте, а швидко обстежуйтеся

Запис на прийом

Варікоз на ногах проявляється

  • відчуття важкості та розпирання у ногах;
  • судоми в литкових м’язах;
  • набряклість стоп, щиколоток, гомілок;
  • підвищена стомлюваність кінцівок.

Як попередити варикозне розширення вен ніг, профілактика

Якщо у вас в сімейному анамнезі були випадки варикозної хвороби, або Ваше життя наповнене факторами ризику, виконуйте прості правила профілактики для зміцнення судинного тонусу вен:

1. по можливості займайте положення із підвищенням нижніх кінцівок, наприклад, під час читання або перегляду телевізору, просто покладіть під ноги подушку чи валик.

2. необхідно підвищити фізичну активність: не обов’язково ходити у спортзал чи влаштовувати годинні тренування вдома – вийдіть на дві зупинки раніше та пройдіть цю відстань пішки та піднімайтеся на потрібний поверх по сходах.

3. носіть одяг та взуття свого розміру, адже зайвий тиск буде перешкоджати циркуляції крові.

4. УЗД вен нижніх кінцівок тобто ніг – обстеження, яке необхідно проходити раз на рік, щоб вчасно виявити патологію та попередити її розвиток.

Головне, не займайтеся самолікуванням – при наявності симптомів зверніться до спеціаліста

Ви можете зателефонувати
+38(096)43−43−848

Діагностіка варікозу проводиться УЗД вен ніг та рук

  • простий доступний метод обстеження,
  • головне безпечно для пацієнта проводити УЗД вен ніг та рук,
  • проводиться на УЗД апараті з із спеціальною судинною програмою та доплером,
  • велику роль грає кваліфікація лікаря.

Здорові ніжки, завжди красиві.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *