Відносини між батьками та дітьми. Лікар психотерапевт радить

Відносини між батьками та дітьми. Лікар психотерапевт радить

Відносини між батьками та дітьми. Лікар психотерапевт радить...

Важливість батьківсько-дитячих відносин було відомо з давніх пір. Завжди надавали особливого значення процесам, які відбуваються в парі мати- немовля. Лікар психотерапевт говорить про важливість матері в дитячі роки, важливості батьків під час підліткового періоду.

В останні роки наука змогла зробити крок глибше для розуміння цих процесів. Біологія і генетика зараз говорить про те, що є зв'язок між тим в яких емоційних умовах також соціальних відносинах розвивається дитина, з тим, які частини генетичного коду будуть активізуватися найбільше.

Це означає, що формування композицій біологічно активних речовин в організмі дитини, відсоток також співвідношення нейромедіаторів регулюють роботу головного мозку, прояв закладених емоційних особливостей дитини багато в чому залежить від того оточення, при якому він розвивається - а це, першочергово, батьківсько - дитячі стосунки, тобто відносини між батьками та дітьми - стверджує лікар психотерапевт.

Важливим відкриттям є теорія прихильності між матір'ю з дитиною, яка була досліджена Боулбі біля 50 -ти років тому.

Лікар психотерапевт Боулбі досліджував схожі моделі поведінки прихильністю у дитинчат мавп впарі мати- немовля. Ці дослідження були продовжені вченими - психологами.

Лікар психотерапевт Еунсворт провела широке дослідження пар мати-дитя, виявила 4 основні види прихильності. Одним з них є адаптивний, який позитивно впливає на розвиток дитини, її здатність будувати задовільні відносини з оточуючими.
Уникає і амбівалентний тип прихильності формується при суперечливих відносинах впарі мати-дитя, погіршують подальшу адаптацію дитини.
Дезорганизующий тип прихильності підвищує ризик дезадаптації дитини, прояв психотичних також прикордонних розладів.
Ці висновки психотерапевт Еунсворт зробила після повторного дослідження тих же пар мати- дитина, коли дітям було близько 14-15 років.

Психологи, психоаналітики (та лікар психотерапевт) все більше цікавилися теорією прив'язаності, за останні роки досліджували зв'язок між «робочими моделями»  які діти засвоюють і розробляють у батьківсько-дитячих відносинах і розвитку «менталізаціі» ( ментальних, розумових процесів пов'язаних з емоційним досвідом) у дітей.

Психотерапевт Фонагі та ін психоаналітики звертають увагу на труднощі при процесах менталізаціі у дітей і дорослих, які розвивалися в уникає і амбівалетной моделі прихильності, наявність серйозних «дефектів» менталізаціі у дітей (дорослих) з дезорганізованной прихильністю.

Всі ці дослідження говорять про те, що абсолютно праві ті батьки, які звертають серйозну увагу на відносини в сім'ї між батьками і дитиною ( між батьками).
Мають рацію ті батьки, які готові прийти на консультацію до психолога або психотерапевта, обговорити всі складнощі, які виникають у сім'ї, які можуть вплинути на розвиток та емоційний стан дитини. Таке розуміння готовність до серйозної роботи, до активної участі, обговоренню шляхів позитивних змін у сім'ї буде важливою складовою успіху при дитячій терапії.

У МЦ Євроклініка надається консультація психотерапевта про стан дитячо-батьківських відносин, можна обговорити можливість дитячої психотерапії, спланувати батьківські зустрічі для корекції дитячо-батьківських відносин, профілактики психологічних і психічних складнощів у дітей.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *