Тривога. Як з нею боротися?

Тривога. Як з нею боротися?

Тривога. Як з нею боротися?

Відповість психотерапевт на це хвилююче багатьох питання.
Тривога, тривожний стан - це те, що знайоме кожному з нас ...
Ми тривожимося по серйозних причин, а іноді по абсолютно незначним для нас причин, з особистих мотивів, найважливішим.

Занепокоєння або тривога за близьких часто змушує нас робити дуже багато важливих речей, що так зміцнює відносини. Тобто тривожні переживання чи тривога корисні, коли не перевищують певного порогу, коли емоції не «зашкалюють» психотерапевт визначить рівень порога, вчасно допоможе розібратися в ситуації..

Разом з тим психоаналітична теорія говорить нам про те, що тривога є базисом, на якому будуються всі симптоми невротичних розладів.

Але часто ми можемо відчувати тривогу «на пряму» - тобто відчувати настільки тривога охопила нас, що заважає нам жити повноцінно. Тоді й виникає потреба розібратися, що ж відбувається... Потрібно звернутися до фахівця такому як - психотерапевт або психоаналітик. При лікуванні тривоги і тривожних станів, психотерапевти помітили що тривога легко індукує супутні стани...

Коли ми сильно тривожимося - ми погано спимо (не можемо заснути, легко прокидаємося, або відчуваємо що сон був поверхневим і ми не відпочили). Психотерапевтам відомо що в такому випадку легко виникають стани «концентрована» тривога - панічні атаки (з сильним страхом що щось трапиться, з серцебиттям, зі страхом «померти», з вегетативними реакціями - холод, пітливість, підвищення артеріального тиску). Тривога може концентруватися біля місць, які викликають сильну тривогу - тоді ми починаємо побоюватися цих місць - виникають фобії: страх спуститися в метро, страх опинитися в кабіні ліфта, перейти міст, т.д..

Тоді звертаються до фахівця.

Психотерапевт розбереться з тривожно - фобічними станами.

Все це вимагає глибокого аналізу і опрацювання в особливих «терапевтичних» умовах в роботі з психотерапевтом. Звичайно, такі реакції часто обумовлені більш глибокими причинами і виробляються в перебігу багатьох років життя... Тому лікування і робота з такими станами і зміни можуть зажадати досить тривалого часу. Психотерапевт при таких станах украй необхідний для проведення психотерапії.
Залишати тривожний стан без уваги не можна - тривога, при придушенні, переходить у більш приховані форми, які непомітно атакують організм. Психотерапевт, за допомогою психотерапії, може запобігти прихованим формам тривожних станів. Без психотерапевтичекого лікування з'являються психосоматичні симптоми, що порушують спочатку тимчасово роботу органів, а при відсутності лікування - можуть викликати соматичні хвороби.

Тривога, тривожний стан нас не здолають, якщо вчасно звернутися до такого лікаря, як психотерапевт. Іноді потрібно консіліумний підхід до проблеми - лікарі: психотерапевт, кардіолог, невролог.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *