Чим небезпечний лямбліоз у дітей і як запідозрити захворювання?

Чим небезпечний лямбліоз у дітей і як запідозрити захворювання?

Лямбліоз у дітей — широко розповсюджене захворювання, з переважним ураженням тонкого кишечника та жовчного міхура. У людини переважно паразитує - L. Intestinalis. Джерелом інфекції є хвора людина або носій, що виділяє цисти лямблій в навколишнє середовище з випорожненнями з циклом 10-20 днів.

Як заражається людина?

Механізм передачі - фекально-оральний. Зараження відбувається через забруднені руки, предмети побуту, воду, харчові продукти. Цисти лямблій зберігаються в оточуючому середовищі від 3-х до 5-тиж. Для зараження достатньо потрапляння в організм близько 10 цист.

Чому так часто зустрічається лямбліоз у дітей?

Найчастіше хворіють діти, особи з ослабленим імунітетом, зниженою кислотністю шлунку. Проковтнуті цисти лямблій прикріплюються на стінки тонкого кишківника, де викликають запалення, живляться і перешкоджають процесам розщеплення і всмоктування поживних речовин. Також лямблії у дитини чи дорослого виділяють токсини, що утворюються в якості побічного продукту життєдіяльності паразитів.
Ви можете запідозрити лямблії у дитини чи у дорослого і звернутись на консультацію до лікаря гастроентеролога чи дитячого гастроентеролога, якщо маєте подібні симптоми лямбліозу:

  •  Хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту (дуоденіт, ентерит та ентероколіт).
  • Контакт з хворим або носієм лямбліозу.
  • Дизбіоз кишківника, діарея невстановленої етіології або чергування закрепів і проносів, спастичні болі в животі.
  • Гіпотрофія, втрата ваги, зниження апетиту і тривала нудота, що ні з чим не пов’язана.
  • Головні болі, запаморочення, дратівливість, емоційна нестабільність, капризність, плаксивість, недомагання, що супроводжується шлунково-кишковими розладами.
  • Алергії невстановленої етіології, бронхіальна астма, обструктивні бронхіти, стійка еозинофілія крові.
  • Злущування шкіри стоп та долонь, заїди і тріщини в кутиках рота, випадіння волосся, пігментація бічних поверхонь тулуба і шиї, нейродерматити.

Діагностика лямбліозу призначається лікарем гастроентерологом:

- триразове копрологічне дослідження калу на цисти лямблій (кожні 2-3 дні),
- виявлення специфічних антитіл IgM, IgG до антигенів лямблій в крові.

Лікування лямбліозу призначає лише лікар гастроентеролог амбулаторно в 3 етапи, включаючи оральну регідратацію, дієту, протилямбліозні препарати, сорбенти, пробіотики, ферменти, жовчогінні. Контроль лікування проводиться через 1-2 міс.
Уникнути повторного зараження допоможе: поточна дезінфекція в домі, обов’язкове обстеження всіх членів родини, персоналу дитсадків, закладів масового харчування. Виявлені хворі та носії підлягають лікуванню у гастроентеролога.

 

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *