Гастроентеролог у Києві

Гастроентерологія

Порушення травлення або печія, закрепи або діареї — такі проблеми є непоодинокими для багатьох людей. Часто трапляється, що в разі регулярного виникнення зазначених негараздів пацієнти намагаються зарадити цьому методами самолікування, включно з неконтрольованим вживанням спазмолітиків та сорбентів. Тоді як виражені збої в роботі травної системи вимагають обов’язкової перевірки профільним лікарем. Гастроентеролог — це медичний спеціаліст, який здійснює діагностику, лікування та профілактику захворювань органів травної системи: печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, усього кишківника, стравоходу, шлунка.

Коли необхідна консультація гастроентеролога

Здоров’я шлунково-кишкового тракту визначає загальний стан організму, тому консультація гастроентеролога стає важливою в разі будь-яких проявів дискомфорту чи погіршення травлення. Звертатися до спеціаліста рекомендується, коли є ствердна відповідь на такі запитання:

 • Ви часто відчуваєте біль у животі?
 • Чи впливає цей біль на вашу повсякденну активність та виконання робочих обов’язків?
 • Ваш біль супроводжується блюванням або нудотою?
 • Ви маєте втрату ваги або зниження апетиту?
 • Ви не можете впоратися із зайвою вагою?
 • Чи були у вас у минулому такі захворювання, як виразка, жовчнокам’яна хвороба, запальні захворювання кишківника, хірургічні втручання?
 • Чи спричиняють вжиті вами ліки побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту (наприклад, нестероїдні протизапальні)?

Симптоми, з якими необхідно звертатися до гастроентеролога

Занадто часті або занадто рідкі випорожнення, тривалий дискомфорт або біль різного характеру в животі, відсутність апетиту, відчуття гіркоти в роті, запаморочення, постійне відчуття знесилення, різка зміна ваги — це основні симптоми, які можуть свідчити про проблеми в травній системі. Якщо ви помітили подібні прояви, важливо незволікаючи записатися до гастроентеролога для визначення причин і подальшого лікування.

Як проходить консультація в гастроентеролога

Зазвичай, прийом гастроентеролога відбувається за таким алгоритмом:

 • Індивідуальна бесіда з пацієнтом: З’ясування скарг, «зв’язок» із вживанням жирної та смаженої їжі, а саме, поява болю після їжі, здуття живота, відчуття важкості та відрижки.
 • Загальний огляд: Перевірка можливих перших ознак ураження печінки, характер нальоту на язику та зубах, забарвлення слизової та шкірних покривів.
 • Поверхнева та глибока пальпація живота: Визначення розмірів печінки та селезінки, пальпація шлунка, перевірка наявності грижових дефектів і пухлиноподібних утворень на передній черевній стінці.
 • Призначення та оцінка лабораторних досліджень: Для формування загальної картини захворювання може знадобитися біохімічний аналіз крові, серологічні дослідження, дослідження калу на дисбактеріоз, приховану кров, наявність глистів і найпростіших, копрограма тощо.
 • Встановлення діагнозу: На основі визначених причин хворобливого стану пацієнта лікар призначає необхідне лікування, реабілітаційні заходи, а також надає рекомендації щодо дієти, здорового харчування та режиму дня.

Які обстеження призначає гастроентеролог

Гастроентеролог може виписувати направлення на різноманітні обстеження, такі як:

 • гастродуоденоскопія (ФГДС);
 • колоноскопія; 
 • УЗД органів черевної порожнини з доплерографією судин і функціональним навантаженням жовчного міхура;
 • комп’ютерна томографія (КТ);
 • іригоскопія.

Гастроентерологи рекомендують

Які захворювання лікує гастроентеролог

Цей медичний фахівець спеціалізується на лікуванні гастроентерологічних захворювань із різними причинами та складністю. Поміж них:

Переваги консультації гастроентеролога в медичному центрі «Євроклініка»

 1. Кваліфіковані лікарі: В нашому медичному центрі працюють професіонали своєї справи, лікарі експерти в гастроентерології з науковим ступенем. Гастроентерологи мають великий досвід та постійно оновлюють свої знання, щоб надавати якісну медичну допомогу.
 2. Сучасне обладнання: У «Євроклініці» використовують провідні технології для діагностики та лікування у сфері гастроентерології. Це дає змогу точно та швидко встановлювати діагнози та розробляти ефективні плани лікування. Експертна УЗД апаратура з новітніми додатковими опціями (еластографія, доплерографія, тканева гармоніка і багато ін.)
 3. Індивідуальний підхід: Лікарі розуміють, що кожен пацієнт унікальний, і кожен випадок може вимагати особливого підходу. Індивідуалізоване лікування сприяє оптимальним результатам та одужанню.
 4. Помірна вартість консультації гастроентеролога: Ціни на послуги гастроентеролога в нашому медичному закладі є доступними для багатьох категорій пацієнтів.
doctor
Експертність
heart
Філософія здоров'я
герб
Health Education
care
Здоров'я & Турбота

Де здійснюється консультація гастроентеролога у Києві

Лікар-гастроентеролог медичного центру «Євроклініка» приймає пацієнтів за адресою: м. Київ, вул. Прорізна, 10, в історичному центрі нашої столиці. Для запису на прийом можна скористатися телефоном на офіційному веб-сайті клініки або електронною поштою. Також є можливість записатися на сайті клініки через онлайн-форму, що значно спрощує процес реєстрації. 

У разі необхідності гастроентеролог від медичного центру «Євроклініка» надає медичну допомогу на дому в Києві . А також у нашому закладі розроблена програма для комплексного обстеження вашого організму.

Отже, замовити консультацію гастроентеролога в нашому медичному закладі означає обрати якість, професіоналізм та зручність, які будуть запорукою вашого здоров’я.

Питання-Відповіді

Для того, щоб відвідати лікаря гастроентеролога, не потрібна спеціальна підготовка. Важливо попередньо зафіксувати всі симптоми та деталі історії хвороби, принести список усіх ліків та вітамінів, які ви приймаєте, та описати свою дієту та стиль життя. Якщо лікар призначив спеціальні обстеження, варто точно дотримуватися інструкцій щодо їхньої підготовки, наприклад, обмежень у їжі та питті.

На першому прийомі гастроентеролог звертає увагу на ваші скарги, проводить ретельний аналіз медичної історії, включно з попередніми захворюваннями та прийомом ліків. Лікар може обговорити ваш стиль життя, включно з харчовими звичками, та провести клінічний огляд, оцінюючи стан шкіри, слизової оболонки та інших ознак. Відповідно до отриманої інформації гастроентеролог вирішує, чи потрібні додаткові обстеження для точної діагностики.

Так, варто звертатися до гастроентеролога навіть без проведення фіброгастродуоденоскопії (ФГДС). Лікар може провести докладний основний огляд, збираючи інформацію про ваші симптоми, медичну історію та чинники ризику. На основі цих даних він рекомендуватиме необхідні методи діагностики чи лікування, враховуючи ваші потреби та стан здоров’я. ФГДС може бути призначено лише у випадках, коли це необхідно для точної діагностики чи оцінки стану шлунково-кишкового тракту. Даний метод є інвазивним (має мікротравматизацію), тому його призначають строго з відповідними показаннями й тільки після огляду лікаря гастроентеролога.

Так, ви можете зробити ультразвукове обстеження внутрішніх органів до приходу на консультацію лікаря гастроентеролога. Інформація про стан печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, що діагностується при УЗД, допоможе швидше та точніше поставити діагноз та виявити причину гастроентерологічних симптомів.

Запис на прийом

  Додаткові послуги

  Задайте питання - отримайте відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  2 Відповідей

  1. Доброго дня
   Маю можна так сказати “організаційне” питання до лікаря-гастроентеролога.
   Що власне означає таке формулювання:
   “поліпи (множинні або великих розмірів) жовчного міхура з клінічними проявами, які потребують повторного стаціонарного лікування”
   яке взагалі існує стаціонарне лікування поліпів та ще й повторне?
   на скільки мені казали лікарі – лікування там одне видалення жовчного коли поліпи досягли 1см.
   Наперед вдячний за відповідь.

   1. Доброго дня. Поліпи жовчного міхура бувають різних видів: холестеринові бляшки, новоутворення запального походження, папіломи та аденоми. Якщо поліпи розмірів до 10 мм, тоді за ними спостерігають, якщо поліп починає зростати його видаляють. Краще незволікати, а вчасно видалити жовчний міхур, що попередить багато ускладнень. Поліпи, які збільшуються в розмірі малігнізуються, тобто перероджуються в пухлину злоякісного характеру. Бережіть себе.