Як впливає вітамін Д на ріст, розвиток, здоров’я у дітей та підлітків.

Як впливає вітамін Д на ріст, розвиток, здоров’я у дітей та підлітків.

Весь світ віддає перевагу профілактиці гіповітамінозу Д у дітей та підлітків.

Перевага віддається збагаченню продуктів харчування вітаміном Д. Оскільки в Україні цього немає, ми маємо додавати вітамін Д в раціон, з метою профілактики його недостатності.

Вплив вітаміну Д на розвиток опорно-рухового апарату, регуляція росту, диференціювання клітин, підтримка рівню кальцію, імуномодуляція, зниження ризику аутоімунних захворювань. Позитивний вплив на серцево-судинну систему, розвиток нервової системи, регуляція обмінних процесів.

Як вибрати вітамін Д.

Сьогодні на прийомі у педіатра, ортопеда, сімейного лікаря, дитячого ендокринолога, невропатолога, чи дитячого лікаря іншої спеціальності, батьки з малечею, лікар проводить бесіду з метою навчання батьків. В цих бесідах виявляється, що вони не дають дитині вітамін Д або дають водний розчин вітаміну Д профілактично. На рахунок водного розчину вітаміну Д, то лікарям і батькам варто знати, що вітамін Д жиророзчинний і в воді не розчиняється, тому перевага віддається олійному розчину вітаміну Д.

Коли давати вітамін Д.

Зі слів батьків, частими причинами, коли вирішили відмінити стають: зараз уже багато сонця, ввели прикорм, вигодовують сумішами, дитина старше 1-го року. Ви думаєте вищевказані причини дозволяють відмінити вітамін Д? Дійсно ми його отримуємо перебуваючи на сонці, вітамін Д синтезується в організмі під дією ультрафіолетових променів спектру „В”, що не проникають через одяг, скло, креми для загару, особливо інтенсивне випромінювання УФ променів спектру „В” з 11:00 до 14:00 в сонячні дні. Також синтез вітаміну Д нижчий у людей, що мають засмагу та смуглу шкіру і ведуть малорухливий спосіб життя, також у зимовий період і похмурі дні. Незначну кількість вітаміну Д отримуємо з продуктами харчування на 100 гр: лосось – 200 МО, скумбрія – 300 МО, вівсяна, рисова, кукурудзяна каші 170 МО, сметана, масло, печінка до 50 МО, яєчний жовток, м'ясо до 20МО, м'який сир, молоко 10 МО. Цього, як ви бачите замало для організму, що росте і розвивається.

Прийом холекальциферолу – вітаміну Д, рекомендовано в профілактичній дозі не залежно від розмірів великого тім'ячка, вигодовування та пори року, як радить наш ортопед Копейкін Ігор Іванович.
Загальновідомо, що для здорової дитини профілактична добова доза вітаміну Д становить:
1-12 міс, не залежно від вигодовування та пори року – 1000 МО/добу;
1-3 роки – 1500 МО\добу;
3-18 років – 1000 МО/добу;
Групи ризику по недостатності вітаміну Д3: недоношеність, повторні пологи внутрішньоутробна гіпотрофія, багатоплідна вагітність, захворювання шкіри, смугла шкіра, недостатнє перебування на сонці, гіподинамія (іммобілізація). Також вигодовування неадаптованими сумішами, синдром порушення всмоктування в кишківнику (целіакія, лактазна недостатність, гастроінтестінальна форма харчової алергії), хронічна патологія нирок, печінки, жовчовивідних шляхів, пост травматичний період, дитячий церебральний параліч.
Властивості вітаміну Д виходять за рамки звичної профілактики рахіту. Недостатність вітаміну Д може спричинити: рахіт, остеомаляцію, остеопороз, зниження м'язового тонусу, судоми. Також підвищення ризику виникнення інфекційних, запальних, аутоімунних, психічних, онкологічних, серцево-судинних захворювань та метаболічного синдрому, цукрового діабету впродовж життя.

Сподіваюсь Ви зробили правильні висновки? Профілактика або лікування – вибір за Вами.

Правильний вибір вітаміну D - це запорука гармонійного росту, фізичного розвитоку та міцного здоров’я Вашої дитини.

Звертайтесь, завжди раді допомогти.

З повагою лікар педіатр, сімейний лікар Ільчук Інна Анатоліївна.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


2 Відповідей

    1. Добрий день, Анна.
      Доза до 1000 Од в день, краще в виді риб’ячого жиру (2 капсули) або 1 чайна ложка льяного масла.
      Будьте здорові.