Як треба поводитися, коли починаєте хворіти на ГРВІ

Як треба поводитися, коли починаєте хворіти на ГРВІ

Осінь - чудова пора року, коли природа радує нас своїми яскравими фарбами і щедрими дарами. Влітку ми встигли відпочити (хоча б не довго), не забували про фрукти. Але настають прохолодні дні, ми починаємо хворіти.

Чому ж ми такі сприйнятливі до ГРВІ?

Наш імунітет дуже вразливий, а ритм життя високий. Ми все робимо на бігу, поспішаємо, втомлюємося, не висипається, одягаємося не по погоді і живемо в мегаполісі.

Якщо відчуваємо нездужання, то ми п'ємо жарознижуючі, продовжуємо займатися своїми справами. Це веде до того, що гостра вірусна інфекція приймає затяжний перебіг, ми боліємо довго і з ускладненнями: трахеїтами, бронхітами, синусити.

Як треба поводитися, коли починаєте хворіти на ГРВІ.

  • Кілька днів, по можливості, необхідно побути вдома.
  • Провітрювати приміщення, в якому ви перебуваєте, робити в ньому вологе прибирання. Мікроби зберігають свою властивість до 6 - 8 ч в приміщенні, де знаходиться хворий ГРВІ.
  • Необхідно багато пити, тепле пиття не менше 8 склянок на день у вигляді чаю з лимоном, малиною, смородиною, соків хворому з ГРВІ.
  • При ГРВІ, якщо з'явилося першіння і біль в горлі, можна використовувати спреї, льодяники, розчини. До їх складу входять ефірні масла, анестетики, дезодоруючі речовини Можна використовувати і народні засоби  полоскання горла відваром ромашки, шавлії, евкаліпта.
  • Прийміть полівітаміни і аскорбінову кислоту для зниження інтоксикації при ГРВІ.
  • При закладеності носа, хворому з ГРВІ вживати судинозвужувальні краплі та спреї, але не більше 5 - 7 днів, щоб не настало звикання - строго призначає лікар терпевт. А такі спреї, що містять сольові розчини, можна використовувати без побоювання довготривало. Вони відмінно зволожують слизову оболонку носа.
  • При підвищенні температури до 38,5 намагайтеся не приймати жарознижуючих засобів. Дайте потрудитися вашому імунітету. Якщо температура вище цих цифр, то прийміть таблетку нурофена або аспірину або парацетамолу.

Якщо ви страждаєте  хронічними захворюваннями, то прийміть таблетку відразу, не чекаючи підйому температури до високих цифр. Не бажано вживання складних таблеток і порошків, які містять декілька компонентів.
Постараюся пояснити. У нас болить голова, ломить тіло, а ми приймаємо складну таблетку, куди входить ФЕ (фенілефрин) судинозвужувальний препарат загальної дії, але нежиті то у нас ще немає, а сухість слизових забезпечена. І доза там в 100 разів вище, ніж потрібна при закапуванні в ніс при нежиті. І будуть у нас: частий пульс, сухість у роті, в носі, підвищення внутрішньоочного тиску (різкість зору падає) - це побічні дії фенілефрину.
Особливо небезпечно тим людям, які знаходяться за кермом. Туди ж входять речовини з антигістамінними властивостями, такі як фенірамін, хлорфенамін. Від них хилить на сон, так само спостерігається сухість слизових оболонок. Виходить, що краще прийняти одну просту таблетку аспірину або порошок НІМЕСИЛУ, користі буде більше.

Тепер хвилююче всіх питання про прийом противірусних препаратів при ГРВІ.

Є ряд хіміопрепаратів вибірково пригнічують окремі ланки репродукції вірусів: блокатори М2 каналів вірусу та інгібітори нейроамінідази.
Ці препарати, що діють проти вірусу грипу типу А і В. Рекомендую їх приймати за призначенням лікаря. Існують індуктори інтерферону, тобто ті препарати, які дозволяють нашому організму самому виробляти в потрібній кількості захисні інтерферони, сприяють корекції імунного статусу організму, які порекомендує терапевт.

Не варто забувати про гомеопатичних препаратах, які володіють непрямим противірусною дією (індивідуально призначить терапевт).
Також хочеться відзначити препарати рослинного походження, які всі знають, на основі ехінацеї. Вони зарекомендували себе з позитивного боку. Навіть їх не можна приймати безконтрольно, особливо, якщо в роду у кого - тобто системні захворювання (ревматоїдні артрити, червоний вовчак, склеродермія).
У таких людей стимулювати імунітет небезпечно, оскільки в організмі можуть «запуститися» процеси проти себе самого, і привести до системних захворювань. В даному випадку, ризик перевищує користь. Хочу побажати всім міцного здоров'я та дбайливого ставлення до свого здоров'я.
Якщо у вас з'явилися питання, рада буду вам допомогти.

Чекаємо Вас в нашій клініці.

Лікар - терапевт Максимова І.М.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *