Гепатит С. Про що ж ми повинні знати?

Гепатит С. Про що ж ми повинні знати?

Всі ми живемо в різних життєвих ритмах, але всіх нас об'єднує прагнення бути красивими, здоровими. Ми відвідуємо стоматологів, косметологів, робимо голковколювання, пірсинг, тату. А ще манікюри, педікюри, - це ще не весь список! Звичайно, всі зараз грамотні і цікавляться: «обробляються у вас інструменти?» Отримують ствердну відповідь і заспокоюються.

Про що ж ми повинні знати? Який існує грізний ворог, іменований «лагідним вбивцею»?
Поговоримо про гепатит С. Гепатит С - це антропонозна вірусна інфекція з ураженням печінки, має парентеральний (через кров та її компоненти) та інструментальний шлях зараження.Тобто можна заразитися через неправильно або погано оброблений інструментарій. Це можуть бути манікюрні ножиці, голки, шприци, стоматологічний інструментарій, лезо бритви.

Цей вірус відноситься до флавовірусів. Вірус був виявлений в 1989 році, коли була виявлена ​​в крові хворого вірусна РНК. Зараз існує 7 видів цього вірусу (або 7 генотипів).
Цей вірус (гепатит С) проникає в клітини печінки - гепатоцити, порушує їх структуру, синтезує вірусні білки і РНК (рибонуклеїнової кислоту). Нові вірусні частки заражають здорові клітини і так до тих пір, поки не вразяться всі клітини печінки. Печінка наша складається з близько 300 мільярдів (млрд) клітин, 80% з яких - гепатоцити. Людина заражається і не знає про це. Інкубаційний період від 2 тижнів до 6 місяців.
Основні скарги: втома, слабкість, депресія. І так може бути роками. Тому гепатит С звуть «лагідним вбивцею» .Процес тече, печінка уражається, а у нас тільки слабкість. Набагато рідше зі скарг: важкість у правому підребер'ї, гіркоту в роті, підвищення температури тіла, жовтяниця. Печінка може збільшуватися, ущільнюватися, але нас не турбувати. Потім, у деяких випадках, з'являється жовтяниця, свербіж шкіри і ураження печінки у вигляді цирозу або раку (гепатоцелюлярної карциноми)
Для того, щоб рано діагностувати захворювання, щоб був хороший прогноз, рекомендовано якомога раніше проходити обстеження такі як: УЗД печінки, кров на печінкові проби, коагулограма і кров на виявлення вірусної РНК і антитіл до гепатиту С.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *