Стафілококова інфекція у дітей

Стафілококова інфекція у дітей

Стафілокок - інфекції, діагностика, лікування.

Стафілококова інфекція у дітей може бути як «здорове» носійство, стафілококова інфекція носоглотки, піодермія, фурункульоз, дисбактеріоз.

У сучасному світі звертає на себе увагу зростання хронічних вірусних також бактеріальних захворювань з безперервно рецидивуючим перебігом та недостатньою ефективністю антибактеріальної також симптоматичної терапії.

Стафілококова інфекція у дітей отримала зараз досить широке поширення. Найбільш часто в дитячому віці доводиться зустрічатися з такими її проявами, як стафілококова інфекція носоглотки, піодермія, фурункульоз, дисбактеріоз.

Ми розглядаємо тільки ті форми стафілококової інфекції, які можуть спостерігатися та лікуватися амбулаторно. У статті ми постаралися відповісти на найбільш часто виникають у батьків так і у колег запитання, вельми злободенній темі, як стафілококова інфекція у дітей.

У сучасному світі звертає на себе увагу зростання хронічних вірусних також бактеріальних захворювань з безперервно рецидивуючим перебігом та недостатньою ефективністю антибактеріальної також симптоматичної терапії.

Лікувати або не лікувати? Це питання є спірним лише при разі безсимптомного, так званого «здорового» носійства. За деякими даними до 30% людей мають золотистий стафілокок без будь-яких скарг. Але, думаємо, якщо їх докладніше розпитати, виявиться, що періодично у цих людей виникає нездужання, затягуються простудні захворювання, після перенесеного ГРВІ, частіше виникають ускладнення.

Золотистий стафілокок не є сапрофитом, нешкідливим «співмешканцем» людини, його бути не повинно. Це, безумовно, патогенна бактерія. Отже, якщо золотистий стафілокок був виявлений, необхідно провести лікування. Важко прогнозувати, як стафілокок себе проявить, якщо дитина перенесе важку вірусну інфекцію, переохолоджуватиметься, переживе сильний стрес, - тобто, коли виникнуть будь-які чинники, що ослабляють імунну систему.

А ось вже серйозність лікування буде залежати від форми стафілококової інфекції, від імунного статусу дитини, наявності клінічних проявів та інших факторів, які будуть враховані лікарем при індивідуальному огляді. У дітей часто буває достатньо застосування гомеопатичних або рослинних препаратів.

Стафілококова інфекція у дітей. Чи можна позбутися від стафілококу?

На цей часто виникає питання відповісти однозначно дуже важко. Людина є відкритою саморегулюючою системою і живе в співдружності з величезною кількістю бактерій.

За деякими даними доросла людина носить в собі і на собі до 2,5-3кг (3-5% від маси тіла) мікроорганізмів, які допомагають нам разом з імунною системою захищатися від патогенних бактерій (в тому числі золотистий стафілокок). Існує поняття транзиторного носійства - коли потрапив на шкіру золотистий стафілокок вже через деякий час на ній не виявляється. При хорошому імунітеті і нормальної стійкої мікрофлори людини золотистий стафілокок, потрапивши на шкіру або в кишечник і не витримавши конкуренції з місцевими мікробами, гине.

Чи можна позбутися від стафілококу?

На цей часто виникає питання відповісти однозначно дуже важко. Людина є відкритою саморегулюючою системою і живе в співдружності з величезною кількістю бактерій.

Якщо ж з якихось причин відбувається:

 • збій імунітету (перевтома, переохолодження, перегрівання, надмірна інсоляція, захворювання, стрес, тощо),
 • порушення власної мікрофлори людини (після перенесеної кишкової інфекції або отруєння, після прийому антибактеріальних препаратів, при алергічної обтяженості)
 • занадто масивним був контакт зі стафілококами (купання в ставку, де немає проточної води або в погано очищеному басейні, при прийомі інфікованої їжі - найчастіше молочних або кондитерських продуктів),
 • постійний близький контакт дитини з інфікованими членами сім'ї (особливо з матір'ю)
 • стафілокок може тривалий час виявлятися на шкірі і слизових.

Найчастіше від такого хронічного (тривалого) носійства позбутися вкрай важко.

Результативне лікування Вам призначить педіатр, дитячий гастроентеролог.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


6 Відповідей

 1. Доброго вечора в дочки трьох років брали мазок з піхви виявили золотистий стофілакок!!пропили два рази антибіотик не допомогло тому що почервоніння і зуд знову зʼявилися.Допоможіть будь ласка що робити

  1. Доброго дня. Бажано спостереження лікаря дитячого гінеколога. Можливо він призначить дитині стафілококовий бактеріофаг. Також необхідно приймати пробіотики, слідкувати за роботою кишківника.

 2. Доброго вечора!Дитина 7років,перехворів скарлатиною з10.04,24,усладнення пішло кардіопатія та реактивна артралгія колінного суглобу.10.05.24 госпіталізували з бронхітом і гострим ринітом.І до тепер 29.05.24 хворієм горлом,хронічний тонзиліт.Бакпосів показав стафілокок aureus 1,*10^4 kyo/r
  Стрептокок viridans 1,*10^6 kyo/r
  Neisseria sicca 1,*10^5 kyo/r
  Мигдалики трохи збільшені,горло червоне,іноді болить.Як нам бути?Два місяці мучаємось з цим,а горло знову і знову запаляється.Допоможіть,дайте відповідь.Дякую.

  1. Доброго дня. Бажана консультація лікаря отолорінголога. Провести місцеве лікування, фіз процедури, та препарати, які підтримують  мікрофлору в ротової порожнини.

 3. Доброго дня. В дитини 11р виявили стафілокок. Скажіть б уудь ласка як лікувати? Потрібно приймати тільки антибіотик чи ще якісь препарати?

  1. Доброго дня. Треба знати який самий стафілокок ввисіяли, в якій кількості та з якої ділянки брали посів, які клінічні прояви та симптоми.