Памперси - плюси і мінуси

Памперси - плюси і мінуси

Важко розмовляти заїзджену  тему, але актуальність питання про памперси не знижується і до теперішнього часу. Приводом для статті послужили міркування мами, яка зі своєю дитиною прийшла на прийом до педіатра:

«Кажуть, що памперси шкідливі для здоров'я дитини - можуть викликати викривлення ніжок. Чи так це? Може краще використовувати звичайні пелюшки?»

Відповідаємо: Памперси істотно полегшують життя батьків, але памперси ж приховують у собі небезпеку. Їх часте, тривале, без дотримання гігієнічних норм, використання може завдати шкоди як фізичному, так і психологічному здоров'ю вашого малюка.

Зараз це не викликає сумнівів ні у кого, крім виробників.

Але піде мова зовсім не про «викривленні ніжок». З цієї точки зору (чи погодяться ортопеди?) Памперси навіть корисні, - адже при дисплазії кульшових суглобів завжди рекомендують «широке сповивання» з розведенням стегон.

А ось дерматит, попрілості вашій дитині майже завжди забезпечений в результаті «сечових» компресів і недостатнього повітрообміну Існує навіть термін - «памперсний дерматит», як різновид контактного дерматиту. Цей термін з'явився в Америці вже давно.

У дівчаток часто виникають запальні захворювання зовнішніх статевих органів-вульвіти, так як створився «парниковий ефект» сприятливий для розвитку мікроорганізмів і грибків.

Через недостатнє дотримання гігієни виникають попрілості, алергічні реакції, подразнення шкіри. Необхідно регулярно «провітрювати» шкіру, ні в якому разі не використовувати одноразові памперси в спеку.

Категорично не можна їх використовувати, коли у дитини висока температура, оскільки памперси покривають значну частину тіла малюка, перешкоджаючи нормальному теплообміну.

Про вплив одноразових підгузників на репродуктивну функцію маленького чоловічка лікарі поки не прийшли до єдиної думки. Це багато в чому пояснюється тим, що памперси з'явилися у нас відносно недавно, - не було можливості простежити, як позначається активне використання памперсів на статевому дозріванні підлітків, на їх здатності мати дітей. Західні джерела так само суперечливі.

Психологічна проблема полягає в тому, що формується стійка звичка постійно мочитися в памперси, і тоді дуже складно перевчити дитину оговтуватися на горщик. «Відлучення» від памперсів виходить на рівень стресу. Можна зрозуміти батьків, яким важко відмовитися від полегшення життя, пов'язаного з появою цього продукту цивілізації. Однак треба пам'ятати, що в подальшому доведеться затратити значно більшу кількість часу і сил для подолання проблем, пов'язаних з тривалим використанням памперсів.

Безумовно, повністю відмовлятися від памперсів не варто - при прогулянках в холодну пору року, відвідуванні поліклініки вони незамінні. Однак пам'ятайте, що памперси потрібні батькам, а не дитині. Дитина відчуває себе найкомфортніше без одягу (природно, коли це дозволяють обставини). А при необхідності, звичайно ж краще використовувати підгузники з марлі або будь-якою іншої м'якої тканини. Спитайте поради у бабусь - саме з такими підгузками вони виростили Вас!

Завжди рада Вам допомогти лікар педіатр Азнаур'ян Олена Костянтинівна.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *