Що таке гастрит та як себе уберегти від захворювання шлунку

Що таке гастрит та як себе уберегти від захворювання шлунку

Знову не поснідали перед роботою або навчанням, а під час дня перехопили пончик або сендвіч? Ризикуєте отримати проблеми зі шлунково-кишковим трактом, наприклад, гастрит - таке запалення стінок, що веде до болі в животі, порушення травлення їжі. Симптоми гастриту пов'язані з прийомами їжі, для кожного необхідне індивідуальне лікування, яке назначає лікар гастроентеролог.

Що таке гастрит

Гастрит – це запальне захворювання слизової оболонки шлунку, яке з часом може провокувати ерозії та виразки, тобто пошкодження її цілісності. Також на його фоні появляється пухлина шлунку.

Часті причини гастриту

І спричинити цю хворобу можуть такі фактори:
1. Бактеріальний компонент – а особливо бактерія Helicobacter pylori;
2. Порушення режиму харчування та його комплексності – пам’ятайте, що їсти необхідно 4-5 разів на день невеликими порціями, а раціон має бути збагачений овочами та фруктами;
3. Хронічний стрес та емоційні перенапруження;
4. Зловживання алкогольними напоями та тютюнопалінням;
5. Тривалий прийом лікарських засобів із шкідливим впливом на слизову шлунку.
6. Дисбаланс вітамінів – гіпо- або авітаміноз.
7. Аутоімунний процес – стан, при якому організм починає атакувати сам себе.

Симптоми гастриту

  • Ураження будь-якого органу шлунково-кишкового тракту супроводжується порушеннями травлення (медичний термін цього явища має назву диспепсія), але патологія шлунку має свої певні особливості.
  • Наприклад, біль в епігастральній області – дещо вище пупка – виникає одразу після прийому їжі та триває близько 1-2 годин, якщо не вживати медикаменти.
  • Також може виникати нудота або блювання, для якого є характерним відчуття полегшення – біль зменшується. Додатковими ознаками є печія, відчуття важкості, загальна слабкість.

Лікування гастриту

Є складним процесом, адже захворювання часто перетворюється на хронічну патологію, і потребує обов’язкової консультації лікаря-гастроентеролога та диспансеризації, тобто регулярного відвідування лікаря для контролю його перебігу. Індивідуально для кожного підбирається комплекс препаратів, враховуючи скарги, тип гастриту, дані обстежень.

Обов'язкові обстеження при підозрі на гастрит

  1. ФГДС - фібродуоденогастродуоденоскопія ("ковтати зонд").
  2. Ультразвукове обстеження органів черевної порожнини: печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, пілоричний відділ шлунку, мезентеріальні лімфатичні вузли.
  3. Аналізи крові: загальний аналіз крові з формулою, печінкові проби, Helicobacter pylori.
  4. Копрограма - аналіз калу на перетравлювання їжі.

Якщо у Вас виникли питання телефонуйте
+38(096)43−43−848

В клініці веде прийом лікар гастроентеролог вищої категорії
Запис на прийом

Також є можливість за один прийом пройти УЗД органів черевної порожнини та здати аналізи. Розроблені спеціальні комплексні обстеження для виявлення прихованих форм патології внутрішніх органів.

Як себе уберегти від захворювання шлунку

Не ризикуйте своїм здоров’ям та не займайтеся самолікуванням, проте ви також можете допомогти своєму організму та приборкати фактори ризику:
• при наявності у вас симптомів захворювання – звертайтеся до лікаря та не відкладайте його на потім, адже чим раніше встановлено діагноз, тим легше його лікувати;
• модифікуйте свій режим харчування – перегляньте раціон, збалансуйте його, не нехтуйте прийомами їжі;
• ліквідуйте шкідливі звички – такі зміни підуть на користь не лише органам травлення, а і цілому організму;
• намагайтеся уникати зайвих стресів та знайдіть собі засіб для зняття напруги – це може бути плавання, йога, біг, вишивання або в’язання – що завгодно, що викликає у вас спокій та знижує втому.

Жити здоровими потрібно сьогодні, берегти себе потрібно завжди.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *