Як правильно утилізувати використані маски та рукавиці

Як правильно утилізувати використані маски та рукавиці

Треба розуміти, що ці речі – це не просто засоби індивідуального захисту, а і перший бар’єр на шляху від джерела інфікування до Вас, тому потрібно знати, як правильно утілізувати використані маски та рукавиці.

Це означає, що виконуючи свою роботу правильно, маски та рукавички залишають вірус на собі і, щоб не передавати його далі, необхідно дотримуватися певних правил їх утилізації.

Як правильно знімати використані маски та рукавиці

1. Не торкайтеся зовнішньої сторони маски руками. Якщо доторкнулися – обробіть руки мильним розчином або антисептиком;
2. Не використовуйте одноразові маски повторно – це не лише неефективно, а і шкідливо. Це ж правило стосується і рукавичок.
3. Щоб зняти маску, візьміть її за резинки та, не торкаючись до тканинної поверхні, покладіть у контейнер, що закривається.
4. Рукавички необхідно також знімати, не торкаючись до шкіри: однією рукою обережно візьміть за вільний край рукавиці на іншій руці, стягніть її, при цьому тримаючи зняту рукавичку. З іншої руки треба знімати так само, але вже не тримаючи за вільний край, а просунувши руку під нього. Викинути теж у закритий смітник.
5. Після цього ‘ритуалу’ все одно ретельно вимийте руки з милом!

Як правильно утилізувати використані маски та рукавиці

Кожну маску, яку зняли з обличчя, небхідно поставити в закритий контейнер з антисептичним розчином мінімум на 30 хв. Потім пінцетом витягаєте, ставите в мішечок поліетіленовий і в смітник. Якщо немає можливості використовувати закриту посудину, то можна ставити  в одноразовий кульок, обробіть спреєм антисептиком, зав'яжіть міцно кульок, і тільки потім викидуйте у смітник. Це правило також стосується для обробки рукавичок

Нагадуємо, що маску необхідно змінювати кожні 4 години, або одразу після того, як вона стала вологою – так вона втрачає свою ефективність. Рукавички ж необхідно утилізувати після одного використання (наприклад, похід в магазин), адже за цей час ви доторкнетеся до десятка дверей та поверхонь, тож повторне їх використання буде неможливим.

Корисно знати: як довго COVID-19 зберігає життєздатність на поверхнях

Що треба знати про профілактику коронавірусу, щоб не захворіти

Бережіть себе та рідних. Ваша Євроклініка.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *