Піднялася висока температура у дитини. 5 корисних порад лікаря педіатра

Піднялася висока температура у дитини. 5 корисних порад лікаря педіатра

Лікар-педіатр рекомендує що робити, коли піднімається температура у дитини і що не можна робити при високій температурі як дорослим так і дітям, як збити температуру в домашніх умовах.

Розглянемо основні причини виникнення високої температури у дитини:

 1. Можуть бути від реакції на прорізування зубів і застуди.
 2. Організм реагує таким чином на інфекцію або запалення.
  Таким чином наш організм утворює несприятливі умови для «непроханих гостей» мікробів і активує особисті захисні механізми

Коли підвищується температура тіла активується імунна відповідь: посилюється фагоцитоз, підвищується синтез інтерферону, робота лимфоцитарной ланки імунної системи, стимулюється вироблення антитіл.

Тому невисоку температуру у дітей збивати не потрібно.

 1. Коли температура 38,5⁰С і вище збиваємо незалежно від віку.
 2. При температурі вище 38⁰С у дитини збиваємо перших 3-х місяців життя;
 3. При температурі вище 37,5⁰С збиваємо температуру тільки в тому випадку, якщо в минулому у дитини були фебрильні судоми («судоми від температури»).

Чим збивати високу температуру у дитини в домашніх умовах.

Що робити, коли у дитини підвищена температура?

З «препаратів вибору» лікар педіатр рекомендує найбільш безпечними для дітей - це парацетамол або ібупрофен. Дозування ліків в дитячому віці залежить від маси тіла та віку дитини, тому призначення робить тільки лікар педіатр:

 1. Парацетамол, Парацетамол свічки
 2. Ібупрофен, сироп (100 мг 5 мл)
 3. Ібупрофен, свічки, сироп (120 мг 5 мл) До 6 міс (4-8кг) 2,5 5 мл 80 мг 2,5 мл 60 мг 6 міс.- 1 рік (8-10 кг) 5 7,5 мл 2,5 5 мл 1-3 років (10-14 кг) 7,5 10 мл 5-7 мл 3-5 років (14-20 кг) 10-15 мл 150 мг 7,5 10 мл

Парацетамол. Разова доза 15 мг кг. Кратність прийому в сиропі не більше 4-х разів на добу, в свічках до 2-х разів на добу. Мінімальний інтервал між прийомами 6:00.

Ібупрофен. Разова доза 10 мг кг. Кратність прийому в сиропі до 3-х разів на добу, в свічках дітямм до 9 місяців 3 рази на добу; старше 9 місяців-до 4-х разів на добу.
Мінімальний інтервал між прийомами 8:00

Що не можна робити при температурі у дитини, лікар педіатр попереджає:

 1. Не можна дітям робити спиртові а також укусні обтирання. Шкіра маленької дитини легко вбирає в себе нанесення на неї речовини. Тому такі обтирання можуть викликати інтоксикацію організму.
 2. Не можна давати аспірин. Ацетілсаліціловаа кислота противопоказана дітям до 15-ти років, із-за можливого важкого ускладнення - синдрому Рея (ураження печінки і головного мозку).
 3. Не можна занурювати в холодну воду. Значне переохолодження шкіри дитини може привести до протилежного ефекту - спазму судин шкіри, що веде до зниження тепловіддачі.

Коли у дитини температура лікар педіатр завжди рекомендує багато пити рідини!
Дуже важливо дитину відпоювати, оскільки вже навіть при температурі 37,3 організм втрачає багато рідини.
Дітям перших років життя найкраще застосовувати звичайну кип'ячену воду.

Старшим діткам можна запропонувати:

 1. Трав'яний чай, не міцний зелений або чорний.
 2. Компот, узвар.
 3. Фруктові соки
 4. Молоко з медом.
 5. Лужну воду без газу.

Зверніть увагу!

Якщо висока температура у дитини супроводжується діареєю або блюванням, то не можна давати молоко або кислі напої!

Нехай Ваші дітки будуть здорові, завжди готова допомогти лікар педіатр Євроклініки.

Консультація педіатра - 397 грн.

Лікар педіатр на дому Київ - 720 грн. (без урахування консультації).

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


8 Responses

 1. Добрий день. В дитини гарячка до 41 градусу. Інших симптомів не має. Після ібупрофену температура падає. Але через дві ,три години знов висока. Що робити,щоб не передозувати?

  1. Доброго дня. Можливо чередування ібупрофену з парацетамолом. Треба дотримуватися питного режиму, в приміщенні повинно бути прохолодно, дитину також не треба тепло накривати. Обов’язково потрібна огляд педіатра або сімейного лікаря. Здайте загальний аналіз крові та сечі. Бажаємо виздоровлення.

 2. Добрий день! Мою дитину поклали в лікарню з температурою 40,5. Діагноз поставили бронхіт. Лікувались 7 днів, кололи антибіотик. Після виписки пройшло два дні і знову висока температура, лікарь не знає що у дитини,і знову виписав антибіотик. Кров в нормі., що це може бути? Іноді покашлює.

  1. Доброго Вам здоров’я. Необхідно зробити бак. посів сечі та посів крові на стерильність, щоб виявити причину таких різких підвищень температури. Щоб зробити дані аналізи необхідно, щоб пройшов час після прийому антибіотиків, щоб результати були достовірні. Зробити УЗД усіх органів – печінки, жовчного міхура, нирок та сечового міхура. Звертайтеся, раді допомогти https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Лікар експерт з УЗД діагностики поставить вам діагноз та порекомендує, що далі необхідно зробити. Звертайтеся, бережіть себе.

 3. Доброго вечора, чим можна збивати температуру у дитини 38:7. Даємо парацетамол, нурофен. І які антибіотики можна давати, віком дитині 7 років.

  1. Доброго Вам здоров’я. Якщо таблетовані препарати не допомагають, то вводять внутрім’язево анальгін з дімедролом. Виздоровлюйте.

 4. Підкажіть у дитини висока температура два дні до 39.3важко збивається ,червоне горло що далі робити ,збиваємо норофен ,парацетамол?

  1. Доброго здоров’я Вам. У вас прояви інфекційного захворювання. Необхідно звернутися до педіатра або сімейного лікаря. Тільки після огляду лікар призначить необхідне лікування. https://evroklinika.com/navparvlenia/pediatriya/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.