Вегето-судинна дистонія ВСД

Вегето-судинна дистонія ВСД

Соматоформна вегетативна дисфункція або вегето-судинна дистонія( ВСД ) - це хвороба або стан?

Нерідко за ВСД ( вегетосудинна дистонія ) приймають:

Синдром хронічної втоми
Різні страхи(фобії)
Синдром дезадаптації.
Ці симтомы  можуть бути проявом таких захворювань, як хронічні вірусні інфекції ( герпес, вірусні гепатити - гепатит В, гепатит С, імунодефіцитні стани ( імунодефіцит ).

Необхідно своєчасна діагностика, щоб вчасно призначити лікування ВСД.

 Для цього треба:

  • Огляд фахівця ( терапевт, кардіолог);
  • Психоневролог, психотерапевт;
  • Загальний аналіз крові;
  • Маркери на віруси.
  • Призначається симптоматичне базове лікування ВСД .

Вегетосудинна дистонія (ВСД) або соматоформна вегетативна дисфункція (СВД) вегетативної нервової системи відноситься до соматоформних розладів (нервнопсихічним).

Ознаки (симптоми) ВСД виникають в одній або більше  систем або органів людини:

  • Сердце і серцево-судинна система;
  • Верхній відділ шлунку і кишківника;
  • Нижний відділ кишківника;
  • Нихальної системи;
  • Урогенітальної системи.

Найбільш часті яскраві симптоми відносяться до серцево-судинної системи, також залучення вегетативної нервової системи. Неспецифічні скарги і постійні посилання хворого на певні органи або системи, як причину свого розладу.

У багатьох хворих,у яких вегетосудинна дистонія, є вказівка на наявність психологічного стресу, або утруднення і проблеми, які представляються пов'язаними з розладами.

Вегетосудинна дистонія, ознаки з боку серцево-судинної системи: кардіальний невроз, що проявляється болямив серці, перебоями в його роботі, поліморфністю, що відрізняються яскравістю картини, відсутністю чіткої іррадіації, що виникає на тлі емоційного стресу. Фізичне навантаження не посилює, а полегшує біль. Часто це супроводжується занепокоєнням, страхом; хворі стогнуть, кидаються. Відчуття серцебиття тільки в половині випадків супроводжується почастішанням пульсу до 110-120 уд/хв., що посилюються у спокої, особливо лежачи.

Вегетосудинна дистонія - наступні варіанти прояву : підвищення і зниження артеріального тиску (до 150-160 на 90-95 , 95-80 на 60-40мм.рт.ст. відповідно). Ці стани виникають на тлі стресу, зменшуються у спокої.

Головною умовою встановлення діагнозу ВСД є відсутність органічних змін збоку серцево-судинної системи. Цю грань без участі фахівця визначити дуже складно, оскільки початкові прояви гіпертонічної хвороби та органічні захворювання серця можуть проявлятися тільки вегетативними нашаруваннями.

Лікування ВСД проводять специалисти - лікарі загальної практики: терапевт, психоневролог, психотерапевт, кардіолог.

Велике значення має соціальний чинник., психологічна обстановка (сім'я, робота, відпочинок ), раціональний режим роботи та відпочинку.

Поряд з медикаментозною терапією, широко використовуються нетрадиційні методи лікування, психотерапія, аромотерапія та ін.

Своєчасно почате лікування ВСД залежить від правильно встановленого діагнозу вегетосудинна дистонія.

Пацієнт повинен усвідомити, що лікування ВСД включає і активний відпочинок, тому що цей більше стан, ніж хвороба. Проте якість життя залежить від раннього і правильного лікування і профілактики.

Лікування ВСД це завжди комплексне рішення проблеми.

Запис на прийом до терапевта 397 грн.

Запис на прийом до кардіолога 547 грн.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *