Чому появляється біль у суглобах у дітей та дорослих

Чому появляється біль у суглобах у дітей та дорослих

Суглоби забезпечують наші рухи тілом та кінцівками, тож їх ураження супроводжується порушенням їх мобільності, болять, набрякають, у тяжких випадках – виникає деформація. Очевидно, що першими у процес завжди залучаються великі суглоби – ті, які беруть на себе найбільше навантаження при ходьбі – колінні, кульшові суглоби та хребет. Чому викає патологія та появляється біль у суглобах у дітей та дорослих. Відповіді далі.

Чому болять суглоби у дітей чи дорослих

Які ж причини піддають Вас ризику ураження суглобів?

1. Неправильна установка постави (осанки) та суглобів нижніх кінцівок з дитинства. Так, будь-які зміни установки загрожують неправильним перерозподілом навантаження і стоншенням хрящової тканини і прогресуванням патології;
2. Травми зв'язок та м'язів;
3. Порушення обміну кальцію;
4. Тривале інтенсивне фізичне навантаження;
5. Захворювання, що супроводжуються метаболічними порушеннями;
6. Ендокринна патологія (ожиріння, гіпотіреоз);
7. Розпоширена патологія суглобового апарату – ревматоїдний артрит, інфекції, подагра.

Болять суглоби при запальних процесах

До речі, на прийомі у ортопеда великий відсоток скарг займає саме біль у суглобах – як у дорослих, так і дітей. Причиною таких скарг у молодших пацієнтів часто є патологія, що має назву ‘’реактивний артрит’’. Це реакція суглобів на вже перенесену інфекцію, наприклад, ангіну. І для зупинки прогресування патології та попередження повторних реакцій, необхідно прислухатися до скарг у дітей на біль у суглобах та обов’язково консультуватися з лікарем.

Деформуючий остеоартроз – захворювання, назва якого може злякати, але суть якого доволі зрозуміла. Це патологічні зміни суглобах, які починаються із хрящової тканини, поступово залучують інші його складові (кістки) і повністю уражають суглоб - кісткова поверхня у суглобі змінюється, "кістка тре кістку" - результат біль. Ця патологія хронічна та прогресуюча, тож чим раніше пацієнт отримає діагноз, тим більші шанси на його контроль.

Біль у суглобах у дітей потрібно попереджати

Які ж заходи профілактики ми можемо Вам запропонувати?

  • Контролюйте установку нижніх кінцівок та поставу хребта з самого дитинства – не пропускайте профілактичні огляди новонароджених у ортопеда та дослуховуйтесь до його рекомендацій.
  • Не ігноруйте вже наявну патологію – регулярно відвідуйте лікаря, який відповідає за контроль та перебіг захворювання – ендокринолог, ревматолог, ортопед, Ваш сімейний лікар.

Краще попередити захворювання, чим лікувати, щоб не ставало питання чому появляється біль у суглобах. Вашим діткам допоможуть бути здоровими наші дитячі ортопеди. Ціна за консультацію доступна. Звертайтеся Запис на прийом

Бережіть себе та своє здоров’я.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *