Чому появляється біль у суглобах у дітей та дорослих

Чому появляється біль у суглобах у дітей та дорослих

Суглоби забезпечують наші рухи тілом та кінцівками, тож їх ураження супроводжується порушенням їх мобільності, болять, набрякають, у тяжких випадках – виникає деформація. Очевидно, що першими у процес завжди залучаються великі суглоби – ті, які беруть на себе найбільше навантаження при ходьбі – колінні, кульшові суглоби та хребет. Чому викає патологія та появляється біль у суглобах у дітей та дорослих. Відповіді далі.

Чому болять суглоби у дітей чи дорослих

Які ж причини піддають Вас ризику ураження суглобів?

1. Неправильна установка постави (осанки) та суглобів нижніх кінцівок з дитинства. Так, будь-які зміни установки загрожують неправильним перерозподілом навантаження і стоншенням хрящової тканини і прогресуванням патології;
2. Травми зв'язок та м'язів;
3. Порушення обміну кальцію;
4. Тривале інтенсивне фізичне навантаження;
5. Захворювання, що супроводжуються метаболічними порушеннями;
6. Ендокринна патологія (ожиріння, гіпотіреоз);
7. Розпоширена патологія суглобового апарату – ревматоїдний артрит, інфекції, подагра.

Болять суглоби при запальних процесах

До речі, на прийомі у ортопеда великий відсоток скарг займає саме біль у суглобах – як у дорослих, так і дітей. Причиною таких скарг у молодших пацієнтів часто є патологія, що має назву ‘’реактивний артрит’’. Це реакція суглобів на вже перенесену інфекцію, наприклад, ангіну. І для зупинки прогресування патології та попередження повторних реакцій, необхідно прислухатися до скарг у дітей на біль у суглобах та обов’язково консультуватися з лікарем.

Деформуючий остеоартроз – захворювання, назва якого може злякати, але суть якого доволі зрозуміла. Це патологічні зміни суглобах, які починаються із хрящової тканини, поступово залучують інші його складові (кістки) і повністю уражають суглоб - кісткова поверхня у суглобі змінюється, "кістка тре кістку" - результат біль. Ця патологія хронічна та прогресуюча, тож чим раніше пацієнт отримає діагноз, тим більші шанси на його контроль.

Біль у суглобах у дітей потрібно попереджати

Які ж заходи профілактики ми можемо Вам запропонувати?

  • Контролюйте установку нижніх кінцівок та поставу хребта з самого дитинства – не пропускайте профілактичні огляди новонароджених у ортопеда та дослуховуйтесь до його рекомендацій.
  • Не ігноруйте вже наявну патологію – регулярно відвідуйте лікаря, який відповідає за контроль та перебіг захворювання – ендокринолог, ревматолог, ортопед, Ваш сімейний лікар.

Краще попередити захворювання, чим лікувати, щоб не ставало питання чому появляється біль у суглобах. Вашим діткам допоможуть бути здоровими наші дитячі ортопеди. Ціна за консультацію доступна. Звертайтеся Запис на прийом

Рух - це життя, а повноцінний рух - це радість життя.

Радісна посмішка дитини завжди робить щасливими батьків. Щоб дитина зростала здоровою, необхідний контроль дитячих ортопедів. Тільки фахівець може виявити ті незначні порушення, якщо їх вчасно не устранити, то приведуть до погіршення стану суглобів в майбутньому.
Формування кісток, суглобів, м'язів проходить аж до 18 років.

Тому Огляд дитячого ортопеда необхідний на кожному році життя дитини і аж до 18 років.

На першому році життя формуються тазостегнові суглоби - неправильне дозрівання веде до порушення структури суглобових поверхонь, дитина відчує болі, порушується хода - інвалідність

  • З року до 14 років життя формуються колінки - при порушення установи колінних суглобів, не правильно розподіляється навантаження на суглобові поверхні, що веде до стирання хряща - дитина відчує болі, порушується хода - інвалідність.
  • З року до 16 років життя формуються ступні - якщо не вчити дитину правильній зарядці, носити "неправильну обувку", то
    формується плоскостопість - це порушує осанку, йде навантаження на колінні суглоби - формується сколіоз.
  • З моменту, коли дитина починає ходити, йде формування спини. Увага! Якщо є зміни у формування колінних суглобів та ступні, порушується осанка - це веде до сколіозу, викривлення грудної клітки, порушення роботи серця, легень.

Бережіть себе та своє здоров’я.

Якщо наші поради виявилися для Вас корисними або у Вас виникли питання, напишіть про це в формі Коментарі.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *