Як пережити спеку

Як пережити спеку

Це літо випробовує нас спекою і грозовими зливами.

Наш терапевт дає поради, які допоможуть вам зберегти працездатність також гарне самопочуття при складних погодних умовах.

Як пережити спеку.

Терапевт радить: вранці бажано прийняти душ, як ви зазвичай звикли це робити, але закінчити процедуру обливанням гарячою водою. Це налаштує ваше тіло і судини на спеку.

Терапевт рекомендує використовувати одяг з натуральних тканин (льон, бавовна, віскоза, крепдешин...), які не перешкоджають теплообміну. Терапевт радить не перебувати на сонці без головного убору.

Намагатися з 12.00 до 16.00, коли сонце особливо активно, проводити в тіні, уникаючи прямих сонячних променів.

Як пережити спеку.

Якщо Ваша квартира знаходиться на сонячній стороні, сильно розжарюється за день, щоб уникнути перегріву, особливо у літніх людей, радимо використовувати жалюзі або наклеїти на вікна з внутрішньої сторони відображаючу фольгу або просто білий папір з прорізами.

Терапевт рекомендує - виключно важливо дотримуватися питний режим, тобто випивати протягом дня не менше 1,5 - 2 літрів води. Воду терапевт радить пити часто, ковточками, потроху, щоб не кидало в піт.

Рекомендується пити чисту воду без газу, підсолюючи її двома трьома кришталиками морської солі на 1 літр води, або пити мінеральну воду.

Традиційно на сході для втамування спраги п'ють зелений чай, у нас терапевт рекомендує - квас, узвар. Ці напої не стільки відновлюють втрату води, скільки електролітів (солей калію, магнію, натрію, хлору) у крові.

Терапевт рекомендує кількість необхідного пиття залежить від того які навантаження відчуває людина, як він потіє. Тим хто сильно потіє і втрачає багато води також електролітів з потом, щоб не відчувати слабкість терапевт рекомендує обов'язково підсолювати воду.

Можна використовувати порошок:

Регідрон: 1 пакетик розчинити в 1,5 літра води. Можна приймати аспаркам (панангін) по 1 таб. 2 рази на день після їжі, особливо тим, хто багато фізично працює в спеку.

Важливо знати (лікар терапевт акцентує):

При температурі навколишнього середовища більше 25 градусів за Цельсієм протипоказані: лікувальний масаж, теплові фізіопроцедури, заняття оздоровчою фізкультурою, так як це призводить до додаткового навантаження на серцево-судинну систему і її більш швидкого зношування.

Терапевт акцентує вашу увагу:

При перегріванні відбувається розширення судин шкіри, уповільнення кровотоку, підвищене кровопостачання внутрішніх органів, порушення водно-електролітного рівноваги, порушення мікроциркуляції, недолік кисню в тканинах. Це призводить до загострення всіх хронічних захворювань, прояву «слабких місць».

Для профілактики цих станів терапевт рекомендує звернеться до свого лікаря за конкретними рекомендаціями.

Наприклад, у кардіологічних хворих може знижуватися або «стрибати» тиск, згущуватися кров, тому треба обов'язково відкоригувати дози ліків. У свою чергу для метеозалежних людей із зниженим і нормальним тиском є ряд ефективних натуральних препаратів, які також потрібно підбирати індивідуально, що може зробити терапевт.

Часто зустрічаються скарги на посилення набряклості ніг влітку. Це може бути від серцевої недостатності і від венозної, а також при захворюваннях нирок і печінки. У всіх цих випадках терапевт дає індивідуальні рекомендації, які допоможуть значно поліпшити загальний стан здоров'я.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *