Атеросклероз судин. Як себе вберегти

Атеросклероз судин. Як себе вберегти

Ми з Вами вже вели розмову про здорове харчування і холестерин. Зараз поговоримо про захворювання, до яких призводить підвищений рівень холестерину в крові. Атеросклероз судин. Як себе вберегти?

Одне з найактуальніших захворювань нашого століття - це атеросклероз судин.

Атеросклероз судин - хронічне захворювання артерій, пов'язане з відкладенням холестерину на внутрішній стінці артерій.
Зараз ця фвороба «помолодшав» і зустрічається вже після 30-35 років у 75% чоловіків і 38% жінок, 55-60 років ці цифри наближаються кс 100%. Така статистика. Уражаються різні судини: серця, головного мозку, нирок, кінцівок. Судини втрачають свою еластичність, просвіт їх звужується. Через це наші органи отримують менше крові, відповідно, менше кисню. При фізичних навантаженнях, емоційних навантаженнях потреба кисню підвищується, а отримати його організм не може. Це і є ішемія.

При ураженні артерій серця це призводить до стенокардії, інфарктів, що виражається болями в серце, за грудиною, задишка спокою, порушеннями серцевого ритму, змінами на електрокардіограмі. Ці стани загрожують життю людини.
При ураженні судин голови та шиї виникають головні болі, запаморочення, зниження пам'яті, уваги, концентрації. Знижується працездатність. Ускладненням може бути інсульт (порушення мозкового кровообігу).
При ураженні артерій нижніх кінцівок з'являються болі в литкових м'язах при ходьбі, мерзлякуватість, похолодання кінцівок, відчуття оніміння.

Атеросклероз судин: «зона ризику» для людини:

  • вік понад 30-35 років
  • спадковість, обтяжена по атеросклерозу
  • аліментарне ожиріння
  • куріння
  • цукровий діабет
  • артеріальна гіпертензія
  • нераціональне харчування
  • низька фізична активність
  • чоловіча стать

Необхідно пам'ятати, що атеросклероз судин - захворювання протікає повільно, а ускладнення небезпечні для життя.

Якщо ви знайшли у себе сприятливі фактори «ризику» атеросклерозу судин, то вам необхідно перевірити рівень ліпідів також холестерину в крові.
Всі необхідні дослідження ви зможете пройти у нас в клініці.

Так само у нас ви зможете зробити УЗД судин голови та шиї, УЗД судин кінцівок.
При необхідності, лікар терапевт, зможе вам підібрати медикаментозні препарати, що знижують рівень ліпідів у крові, поліпшують оксигенацію (харчування киснем) тканин, їх трофіку. Дасть рекомендації з лікувального харчування.

З повагою, лікар терапевт «Євроклініка»
Максимова Ілона Миколаївна

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *