Консультація педіатра Євроклініки. Відпочинок дітей влітку

Консультація педіатра Євроклініки. Відпочинок дітей влітку

Збираєтеся відпочити з дітьми влітку?

У батьків виникає безліч питань. Як дитина перенесе дорогу? Чим дитину годувати в дорозі? Що робити ...

Далеко не всі діти погано переносять дорогу. Тому заколисування, нудоту, запаморочення не варто списувати на незрілість нервової та серцево-судинної системи. Це маже бути актуально тільки для дітей раннього віку (до 3 років), хоча багато малюків відмінно себе відчувають як в поїздах так в літаках. Це залежить від наявності проблем у дитини і стану його здоров'я.

У старших дітей неприємності в поїздці найчастіше пов'язані з наявністю хронічної патології. Це можуть бути захворювання шлунково-кишкового тракту, вегето-судинні дистонії, інші функціональні розлади.

Прояви ВСД (вегето-судинна дистонія) найчастіше виникають у підлітків, коли відбувається перебудова ендокринної системи. Особливу увагу слід приділити часто хворіють дітям. Перепади температури, протяги можуть стати причиною захворювання.


Дорожні проблеми нерідко виникають у емоційно нестабільних дітей, у тих, хто схильний тривалого стресу (надмірні навантаження в школі, розбрати в сім'ї). Якщо ви помічали, що дитина погано переносить дорогу, не слід пускати ситуацію на самоплив, сподіватися, що переросте.

Бажано показати дитину лікарю - необхідна консультація педіатра, консультація дитячого невролога або консультація дитячого гастроентеролога, щоб знати заздалегідь про його особливості і «слабких» місцях.

Слід ретельно підготуватися до подорожі. Заколисування (кінетоз) виникає іноді при швидкій їзді. Відбувається вплив на вестибулярний апарат, що відповідає за рівновагу, реагує центральна нервова система, серцево-судинна, органи травлення. Як результат - нудота, блювота, запаморочення, порушення координації. Найчастіше діти заколисує в автобусах, автомобілях, оскільки ще додаються неприємні запахи - розпеченого асфальту, бензину, вихлопних газів.

Щоб максимально запобігти наслідкам переїздів, консультація педіатра необхідно:

 • Якщо відстані невеликі, за пару годин до поїздки не слід дитину годувати. Якщо передбачається більш тривала поїздка, їжа повинна бути максимально легкою (каші, йогурти, фрукти)
 • Мати з собою достатню кількість води (краще - мінеральна вода без газу, неміцний чай без цукру)
 • Положення сидячи необхідно по ходу транспорту, пропонувати дитині стежити за дорогою, дивлячись вперед, розмовляти з ним, співати пісні.
 • Льодяники зараз краще не використовувати-барвники, різні штучні наповнювачі можуть тільки погіршити ситуацію (виняток - цукерки з натуральних компонентів). Якщо вже заколисало можна використовувати валідол, Вертігохель (Використовуйте за призначенням лікаря!)
 • У поїзді укладайте дитину тільки на нижній полиці. Якщо у вас верхня полиця, то добре фіксуйте дитини ременями безпеки
 • При наявності кондиціонерів, намагайтеся адекватно одягнути дитину, коли виводите на вулицю, побудьте яке-то час у тіні для адаптації.
 • Коли дуже душно - допоможуть легкий одяг, рясне пиття (вода кімнатної температури. Якщо дитина сильно потіє, майте можливість його переодягнути, уникайте протягів.
 • Якщо має довгий шлях, необхідно пам'ятати, що дитині важко тривало сидіти на місці. Необхідно досить часто зупинятися, щоб «розім'яти ноги». Навіть якщо ви їсте автобусом, поїздом або летите літаком, щопівгодини слід відпускати ребена «прогулятися» по проходу, природно, під вашим наглядом.
  Чим годувати дитину в дорозі? Консультація педіатра.
  Не можна брати швидкопсувні продукти, починаючи від традиційної курочки, биточків, закінчуючи ковбасами, копченостями. Не слід брати з собою і консерви. Оптимальний набір продуктів - сушіння, галетне печиво, соломка, відварну картоплю в мундирах, твердий сир, овочі, фрукти. Це те, що гарантовано може існувати без холодильника. Не слід брати соки, компоти - при спеці вони легко можуть зіпсуватися. Найкраще - мінеральна вода без газу. Ні в якому разі не купуйте їжу на станціях, бажано уникати всяких варіантів фаст-фуду, дорожніх кафе.
 • Якщо ж з'явилися ознаки отруєння (блювота, температура, пронос), необхідно негайно звернутися до лікаря, аж до того, що перервати подорож і попрямувати в найближчу лікарню. Якщо немає температури і прояви дисфункції мінімальні, слід обмежить харчування, дати дитині сорбент (атоксил, смекту, ентеросгель, активоване вугілля), рясне пиття (регідрон, Хумана-електроліт, миниральная вода без газу - «Боржомі», «Поляна квасова», «Лужанська ». При першій же можливості необхідно показатися лікарю.

Сподіваємося, що наші поради вам знадобляться і літню подорож доставить вам і вашим дітям задоволення. Щасливого відпочинку!

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *