Чи знаєте Ви про наслідки після перенесеної інфекції Covid-19

Чи знаєте Ви про наслідки після перенесеної інфекції Covid-19

Covid-19 – вірусне захворювання, яке може залишити довготривалий слід та незворотні наслідки перенесеної інфекції на вашому здоров’ї. ✔️Краще записатися до лікаря на консультацію, щоб вчасно виявити порушення та попередити патологічні зміни.

В залежності від імунітету, генетичних та факторів навколишнього середовища, коронавірус може проявлятися безсимптомно або ж у важкій формі, але її перебіг не корелює із її наслідками.

Тож не нехтуйте правилами безпеки і вивчайте інформацію, адже зараз це ваша зброя та сила.

Які ж наслідки можуть виникнути після перенесеної інфекції Covid-19?

1. Фіброзні зміни у легенях – розростання сполучної тканини, що утворює рубці та знижує здатність легень до вентиляції, тобто отримувати кисень. Такі зміни супроводжуються симптомами задишкою, сухим частим кашлем, відчуттям нестачі повітря, "важко дихати". Тобто появляється хронічна гіпоксія - ✔️легені не можуть в достатній кількості забезпечити киснем наші органи.
2. Ураження серця – вірус може викликати запалення серцевого м’яза, що проявляється міокардитом та в перспективі – серцевою недостатністю. Це також грізні наслідки перенесеної інфекції Covid-19, тому що ✔️вражений серцевий м'яз не здатен качати кров по нашому організму, страдають усі органи, тканини, клітини. Прояви: виражена слабкість, блідість, саме мале навантаження ( піднятися на один поверх  або пройти декілька метрів) викликає задишку, почащений пульс, зразу хочеться прилягти.
3. Порушення системи згортання крові – схильність до утворення тромбів, підвищений ризик інсультів та інфарктів. Згущення крові, порушення структури стінок судин ✔️ тромби можуть утворюватися як у великих судинах, так і у маленьких. Після  перенесеної інфекції Covid-19 появляються набряки кінцівок, синюшність, болі - якщо тромб попадає до серця - наслідки трагічні.
4. Неврологічна симптоматика під час інфекції може спровокувати залишкові явища вже після одужання: головний біль, запаморочення, проблеми із органами нюху та смаку. Наслідки перенесеної коронавірусної інфекції ✔️ втрата нюху та смаку.

Як же правильно використовувати ці знання задля своєї безпеки

Попередити наслідки після перенесеної інфекції Covid-19 можна!

• Ваш сімейний лікар має знати про стан Вашого здоров’я. При ознаках захворювання, одразу зателефонуйте лікарю або за телефонами гарячої лінії;
• Ехокардіографія (УЗД серця) – може бути скринінговим методом у виявленні патології серця, а після перенесеної коронавірусної інфекції особливо важливий також огляд у кардіолога.
Консультація невролога – при наявності у вас симптомів ураження нервової системи є необхідністю.

Пам’ятайте, що перебіг коронавірусу може бути безсимптомним, а наслідки інфекції Covid-19 можуть проявитися згодом.

Краще записатися до лікаря на консультацію

Запис на прийом

Хочемо нагадати, що даремна паніка є зайвою, але до свого здоров’я необхідно ставитися з повагою і піклуватися про себе не лише в період пандемії.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *