Які основні симптоми лямбліозу?

Які основні симптоми лямбліозу?

Вже багато говорили про лямблії, та які основні симптоми лямбліозу, прояви у дітей... При первинному зараженні лямбліоз у дітей або дорослих може протікати без симптомів або помірно вираженими клінічними проявами. Гастроентеролог потрібен як для дитини так і для дорослого.

Бувають дві форми лямбліозу: гостра і хронічна.

Лямбліоз у дітей при гострій формі зустрічається частіше.

Особливо страждають діти грудного віку. З літератури відомо зараження дитини першого місяця життя.

Основні симптоми лямбліозу у дітей

У маленьких дітей лямбліоз проявляється проносом, помірно підвищеною температурою, нудотою, порушенням апетиту. Рідкий стілець може бути до 10 разів на добу. Стілець водянистий, пінистий, потім жирний і смердючий. Животик роздутий, тобто підвищується газоутворення. Все це веде до спазму кишечника, який проявляється болями в животику. Все це може симулювати хірургічну патологію. Більшість діток мають шкірні висипання - дрібні червоні цятки.

Основні симптоми лямбліозу у дітей тривають від 3-х до 10-ти днів. Як правило діагностують кишкову інфекцію. Діагностика при гострій стадії скрутна. Якщо не діагностовано лямбліоз у дітей, то захворювання переходить в хронічну форму і проявляється через один, три місяці.

При хронічній формі лямбліоз у дітей виявляється такими симптомами:

  • Порушується робота органів шлунково-кишкового тракту (симптоми лямбліозу) - це проявляється порушенням стільця (запори або періодичні проноси), стеаторея (жирові включення в стільці) животик роздутий, періодичні нудоти, апетит знижений
  • Загальний стан дитини порушено - дитина відстає у фізичному розвитку, турбують головні болі, часті нездужання, знижується маса тіла - симптоми лямбліозу.
  • З'являються шкірні висипання - це алергічний висип, атопічний дерматит, кропив'янка. Шкіра бліда, особливо в області обличчя і носа (гемоглобін при цьому в нормі).
  • Лямбліоз у дітей. Атопічний дерматит і особливості його прояву
  • Існує так звана «дерматогеагностіка паразитарної інвазії або симптоми лямбліозу» - обов'язково призначають обстеження на лямблії. Характерна забарвлення шкірних покривів поєднується з жовтяничним відтінком шкіри шиї, бічних поверхонь живота.
  • Характерно прояв сухості шкіри, іноді це називають «гусяча шкіра», найбільше локалізується на поверхні рук, ніг, бічних поверхонь живота, лущення на долоні, підошвах. Може бути висип на шиї у вигляді папулок з пігментацією, що дає вид «так званою хвилястою пігментації шкіри шиї».

Лямбліоз у дітей чи дорослих: ще харектерні прояви

Симптоми лямбліозу у дорослих чи дітей включають характерне ураження червоної облямівки губ, яка може бути у вигляді сухості, лущення, може бути виражені "Хеліти з тріщинами, заїдами".

Симптоми лямбліозу - характерні зміни волосся, які стоншуються, сповільнюється зростання, окраста різнобарвна. При тривалому зараженні, як результат накопичення великої кількості токсичних продуктів життєдіяльності лямблій, йде зниження імунітету, проявляється інтоксикація, гіповітаміноз, що веде до порушення роботи всіх органів і систем людського організму.

Симптоми лямбліозу - прояв інтоксикації:

  • періодичні сильні головні болі,
  • підвищена стомлюваність,
  • виражена дратівливість,
  • може бути плаксивість, настрій може швидко зміняться.

Це як симптом «втоми і смутку». При цьому завжди проявляються періодично нудоти, блювоти, порушення апетиту, шкіра бліда, «синці або тіні» під очима.

Полігіповітаміноз - зниження більшості вітамінів в організмі людини. Проявляється: стоншення і ламкості нігтів, запальні процеси століття, локальні тобто вогнищеві, сухості шкіри, лущення і тріщини губ, заїди, обкладений язик.
Можуть виявлятися періодичні болі в животі, особливо область шлунка та жовчного міхура.

Лямбліоз у дітей та дорослих

Симптоми лямбліозу - прояви з боку порушення роботи кишечнику.

Це нестійкі випорожнення: запори, проноси, частіше багаторазовий як кашка - цим страждають діти грудного віку, старші - переважають запори.

Характерно підвищене слиновиділення, присутній скрегіт зубами вночі, часто проявляється нічний енурез, особливо страждають діти з ентеробіозом (гострики).

Лямбліоз у дітей виявляється так само токсичним ураженням нервової системи. Особливо страждають маленькі діти. Симптоми лямбліозу у дитини - характерно загальна слабкість, швидка стомлюваність, сон поверхневий, тривожний, часті головні болі, запаморочення, можуть бути тики, особливо характерна емоційна нестабільність (дратівливість, плаксивість, підвищена пітливість, може бути субфибрилитет - постійне підвищення температура 37-37,2.

Серцево-судинна система так само страждає при лямбліозі.

Часто проявляється симптом аритмії, є відомості що лямбліоз у дітей може бути причиною розвитку юнацької гіперітоніі.

Тому потрібно вчасно звертатися до спеціалістів.

Гастроентеролог для дитини, дорослого

Запис на прийом

Виникли питання, телефонуйте
+38(096)43−43−848
Кваліфіковано відповість також допоможе Вам дитячий гастроентеролог МЦ Євроклініка.

Продовження теми "Лямбліоз у дітей".

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *