Лямбліоз у дітей? Все-таки лікувати потрібно!

Лямбліоз у дітей? Все-таки лікувати потрібно!

Як правильно відповісти на запитання «чим шкідливі лямблії для організму людини і як правильно їх лікувати». Складність відповіді полягає в тому, що тривалий час ставилося під сумнів патогенність лямблій (що лямбліоз це захворювання). Лямбліоз може давати клініку, тобто прояв захворювання, а симптоми можуть бути відсутні. Кваліфіковано вирішить цю проблему дитячий гастроентеролог МЦ Євроклініка.

Паразитів (тобто лямблії) виявляють випадково в аналізі калу або крові (призначає дитячий гастроентеролог, коли проходять профілактичне або планове обстеження дитини або дорослого (наприклад, при оформленні довідки в школу або садок, оформлення медичної книжки).

Лямблії - так що ж це таке - захворювання (лямбліоз) або носійство?

Що потрібно робити при підозрі на лямбліоз?

Лямбліоз - це захворювання, яке викликають найпростіші - лямблії.

Ці паразити живуть в тонкому кишечнику людини. Лямблії мають дві стадії розвитку: вегетативна стадія і стадія цист. Людина заражається цистами (утворюють лямблії), які легко потрапляють в тонку кишку (соляна кислота шлункового соку на цисти лямблій не застосовується!). У тонкому кишечнику, під впливом лужного середовища кишкового соку, цисти лямблій переходять до вегетативної форми - трофозоіди лямблії, які присмоктуються до слизової 12-ти палої кишки. Там вони харчуються і відбувається їх розмноження. У товстому кишечнику утворюються цисти лямблій, тобто лямблії покриваються оболонкою, яка їх захищае.

Цисти лямблій тільки виділяються з калом хворої людини. Один грам фекалій може містити до 10-12млн цист. Для зараження на лямбліоз дорослого достатньо від 10 до 100 цист.
Цисти лямблій дуже стійкі в зовнішньому середовищі, наприклад - у водопровідній воді ці цисти лямблій можуть збережуться до 3-х місяців. Нинішній час показує, що зараженість лямбліями або лямбліоз у дітей сягає від 5 до 80% (за даними ВООЗ).

Існує думка клініциста (дитячий гастроентеролог, гастроентеролог) - зараженість населення на лямбліоз до 95%. Основне джерело зараження є хвора людина, додаткове джерело зараження це домашні тварини (собачки, кішечки, бобри, криси).

Найчастіший шлях зараження на лямбліоз - це через воду і їжу, що містять цисти лямблій. Так само можна заразиться через білизну, дитячі іграшки, посуд. Зазвичай 100% заражені лямбліями діти (утвержлает дитячий гастроентеролог), які мають шкідливі звички - гризти нігті, карандашики, облизувати пальці. Інтенсивне зараження (лямбліоз) веде до порушення функції підшлункової залози, желчновиводящіх шляхів і жовчного міхура, печінки. Продукти життєдіяльності лямблій дуже токсичні і алергічни для нашого організму, сприяють виникненню порушення як відтоку жовчі, так і розвитком запального процесу (холецистит) у жовчному міхурі.

Лямбліоз у дітей також дорослих веде до таких змін:

  • Травмує слизову кишечника і жовчних шляхів.
  • Змінює мікробне середовище кишечника.
  • Знижується ферментативна функція кишечника, що веде до порушення всмоктування білків, жирів, вуглеводів.
  • Порушення моторної функції кишечника і жовчних шляхів (ДЖВШ).
  • Зниження імунітету.
  • Інтоксикації.

Відповідь на питання «чи шкідливі лямблії на організм людини» очевидний формується з вище викладеного. Безумовно, одним з провідних значень при розвитку захворювань у нашому тонкому кишечнику, також жовчному міхурі та жовчовивідних шляхах мають лямблії, що викликають лямбліоз у дітей, дорослих.

Лямбліоз у дітей правильно діагностує з індивідуальним результативним лікуванням дитячий гастроентеролог Азнаурьян Олена Костянтинівна

Раді допомогти Вам. Продовження теми "Лямбліоз у дітей" далі буде.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *