Лямбліоз у детей. Діагностіка лямбліозу

Лямбліоз у детей. Діагностіка лямбліозу

Лямбліоз у детей. Діагностіка лямбліозу.

Лямбліоз у дітей діагностують лабораторними методами.

Насамперед дитину оглядає лікар педіатр або лікар дитячий гастроентеролог. При призначенні обстежень обов'язково враховуються скарги, збір анамнезу захворювання, клінічні симптоми, загальний стан дитини. Педіатр, дитячий гастроентеролог приймає рішення, де проводити обстеження в стаціонарі або амбулаторно.

Лямбліоз у дітей діагностують за результатами аналізів калу, аналізів крові, аналізів дуоденального вмісту.

Аналіз калу, копрограма - виявляють цисти лямблій.

Для достовірної діагностики рекомендують здавати аналіз калу 3 дні поспіль. Бажано аналіз калу, копрограма здавати при повному місяці ( за 2-3 дні до повного місяця, під час повного місяця і після на протязі 2-3 днів). Помічено, що в цей період лямблії ведуть себе більш активно, виділяється велика кількість цист, що веде до більш швидкого виявлення.

Аналіз калу або копрограма - забір аналізу проводиться в чисту суху посуду (скляна, пластмасова, не обов'язково стерильна) за допомогою палички або шпателя з декількох ділянок калу, особливо з підозрілих на око ділянок - слиз, змінений колір або консистенція, не переварені ділянки.

Аналіз калу або копрограма - забір аналізу проводиться вранці, бажано на протязі 2-3 годин доставити в лабораторію. При запорах ввечері можна дати проносне ( половинну дозу ) або вранці поставити гліцеринову свічку.

Цисти лямблій зберігаються в калі до 10 діб. Тому дослідження можна проводити протягом дня.

Лямбліоз у дітей діагностують за результатами аналізів крові. Використовують частіше метод імунофлюоресценції (достовірність до 80 %) - визначення специфічних антитіл , які з'являються в крові через 2-4 тижні після зараження.\

Лямбліоз у дітей діагностують за результатами аналізів імунологічного методу дослідження калу.
Лямбліоз у дітей діагностують за результатами аналізів мікроскопії дуоденального вмісту - виявляють вегетативні форми лямблій.

Лямбліоз у дітей діагностують, враховуючи результати: біохімічних аналізів - печінкові проби - підвищення лужної фосфатази, антітрпсіна;

  • загальний аналіз крові - підвищення еозинофілів, ШОЕ, лейкоцитів, лімфоцитів, анемія;
  • УЗД органів черевної порожнини (оцінюють стан печінки, жовчовивідних шляхів, підшлункової залози);
  • фиброгастродуоденоскопия , щоб виключити ерозії слизової;
  • кал на дисбактеріоз - виявляють при лямбліозі гриби роду Candida , знижується кількість неоходимой нам кишкової палички, біфідум - і лактобактерії, виявляється умовно - патогенна флора.

Лямбліоз у дітей правильно діагностує з індивідуальним результативним лікуванням дитячий гастроентеролог.

Питання та відповіді.Раді допомогти Вам . Продовження теми " Лямбліоз у дітей" слід .

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *