Як позбутися прищів (акне)

Як позбутися прищів (акне)

Від прищів (акне) позбавитися важко. Їх потрібно лікувати.

Як позбутися прищів (акне)

Досягти гарного результату можливо приблизно через півроку плідної спільної роботи лікаря-дерматолога, гастроентеролога, пацієнта.

Необхідно велика кількість терпіння, сили волі, праці, щоб позбавиться від прищів, добитися хорошого результату.

Головне, що потрібно розуміти - прищі це захворювання, яке прийнято називати акне. Не важливо, з'явилося у вас кілька прищиків або обсипано все обличчя (а іноді ще спина, груди), сенс один - проблему потрібно вирішувати.

Перше - щоб позбутися від прищів, потрібно впевнитися, що це захворювання відноситься тільки до шкіри, немає зв'язку з якимись більш серйозними проблемами організму. Для цього хлопчики обстежуються у ендокринолога, гастроентеролога, а дівчатка - ще у гінеколога. Все це пов'язано з тим, що іноді прищі на шкірі можуть бути спровоковані захворюваннями шлунково-кишкового тракту, гормональними порушеннями і проходять самостійно після лікування основного захворювання.
Тільки коли вирішені всі внутрішні проблеми, можна переходити до лікування шкіри.
Одним з важливих моментів лікування прищів є догляд за шкірою в домашніх умовах. Правильний підбір лікування, ретельне виконання всіх рекомендацій лікаря забезпечують 90% успіху.
Косметологічні процедури, лікувальні препарати відіграють свою роль тільки в 10%.
Лікаря бажано відвідувати приблизно 1 раз на 3, 4 тижні з метою контролю ефективності лікування, при необхідності, зміни лікувального препарату.
Щоб позбутися від прищів, необхідний догляд за шкірою. Поговоримо про це докладніше.

Як позбутися прищів (акне)

Основний щоденний догляд за шкірою при акне повинен включати:

Вранці:

 • очищення:
 • нанесення лікувального препарату
 • нанесення сонцезахисного засобу
 • макіяж (за бажанням)

Увечері:

 • очищення:
 • нанесення лікувального препарату
 • зволоження

Розглянемо докладніше кожен з етапів.

Очищення при акне має здійснюватися ТІЛЬКИ за допомогою ХОЛОДНОЇ води. Холод - обов'язкова умова, для того щоб активні речовини проникали всередину пір і працювали саме там, де це необхідно.
Засіб для вмивання ви можете вибрати самостійно, відповідно до прийнятної ціни, АЛЕ! воно обов'язково повинно бути для проблемної або жирної шкіри і містити 2% саліцилової кислоти (це зазвичай пишуть на упаковці). Якщо склад додатково містить гликолевую кислоту або інші АХА кислоти, це додатковий плюс вашому засобу.

Отже:

- вмивайтеся спочатку холодною водою;
- нанесіть на вологу шкіру засіб для вмивання;
- спіньте його круговими рухами і фіксуйте 2-3 хвилини;
- змийте засіб холодною водою;
- промокніть шкіру паперовою серветкою (при акне важливо використовувати саме одноразові серветки замість звичайного тканинного рушники, щоб не розносити інфекцію по шкірі).

Увага! Інші способи очищення за допомогою абразивних засобів (скраби, гоммажи, мочалки тощо) при наявності запалень на шкірі ПРОТИПОКАЗАНІ!

Нанесення лікарського засобу здійснюється на суху шкіру, тонким шаром. Потім препарату потрібно дати вбратися. Якщо на початкових етапах лікування в якості лікарського засобу ви використовуєте бовтанку, то після ретельного струшування, нанесіть рідину на ватний диск, протріть обличчя по масажних лініях 1 раз! (Без ентузіазму). Дайте шкірі висохнути.

Нанесення сонцезахисного засобу.
Цей етап є дуже важливим, так як майже всі лікарські засоби, що використовуються для лікування акне, підвищують чутливість шкіри до сонячних променів, тим самим посилюють шкідливу дію сонця.
Сонцезахисний крем повинен бути для жирної або проблемної шкіри з SPF мінімум 30, а краще - 50. Бувають сонцезахисні креми з тональним і матуючим ефектами, що буде як не можна до речі для корекції косметичних недоліків.

Останній етап який допоможе Вам позбутися прищів (акне) - макіяж.

Коли він необхідний, я раджу використовувати 100% мінеральну декоративну косметику: розсипчасту мінеральну пудру, мінеральні рум'яна, тіні. Така косметика має масу переваг:

 1. - додатковий SPF фактор -  мінерали є природним фільтром проти сонячних променів;
 2. - необмежений термін придатності - така косметика не псується, в ній не заводяться мікроби, а, отже, вона не сприятиме додатковому інфікування шкіри;
 3. - нарешті, мінеральний макіяж - це красиво.

Що стосується вечірнього догляду - то перші два етапи такі ж як і вранці, тільки, як правило, лікувальний засіб призначається інший (тобто одне - вранці, інший - ввечері).
Заключний етап - зволоження - використовується тільки тоді, коли після нанесення основного лікувального засобу ви відчуваєте дискомфорт у вигляді стягнутості, сухості.
Зволожувати шкіру слід за допомогою спеціально крему для проблемної шкіри, що не містить жирних олій, багатого кислотами, амінокислотами, гіалуроновою кислотою пр. (бажано, щоб такий засіб теж призначав лікар, як додаток до лікування).
За призначенням лікаря в ході лікування робиться комедоноекстракція (чищення обличчя).

Увага! Не намагайтеся позбавиться від прищів (акне) методом видавлювання.

Це може призводити до таких вкрай небажаних наслідків як:

 • приєднання інфекції;
 • утворення застійних плям;
 • утворення рубців.

Ми розглянули з вами основний щоденний домашній догляд який допоможе вам позбавитися від прищів (акне).
Є ще додатковий домашній догляд. Він рекомендований особам з підвищеним "салоотделением", великою кількістю відкритих комедонов (чорних крапок) на шкірі. Він може включати глиняну маску 1 або 2 рази на тиждень.
Береться будь-яка темна глина (чорна, сіра, блакитна, синя), розлучається кип'яченою водою кімнатної температури або іншими розчинами (за призначенням лікаря) до консистенції рідкої сметани. Потім маска наноситься на шкіру і залишається до повного висихання, бажано, поки маска сохне, перебувати в горизонтальному положенні, щоб шкіра не розтягувалася. Після висихання потрібно почекати приблизно 10-15 хв (при цьому маска може трохи пощипувати, викликати незначний свербіж), а потім змити холодною водою.
Така маска сприяє звільненню пір, прибирає надлишки шкірного сала, має протизапальний, матуючим ефект.
Дотримання всіх вище викладених простих правил допоможе позбутися прищів (акне), зробить Вашу шкіру красивою і здоровою.
Приходьте, буду рада Вам допомогти!

Консультація дерматолога. Консультація гастроентеролога, ціни прийнятні.

Як позбутися прищів (акне) рекомендації лікарів-експертів.