➢Вакцинація від грипу➢Покази сьогодні➢Противопокази

➢Вакцинація від грипу➢Покази сьогодні➢Противопокази

Зробити щеплення проти грипу чи ні, ось в чому питання сучасного часу. Вакцинація від грипу не обов'язкова, але бажана в наш неспокійний «вірусний час». Чому? Що треба знати про вакцину від грипу, яку використовувати вакцину, види вакцин, показання до вакцинації, які можуть бути побічні реакції, коли і кому противопоказа вакцинація від грипу. Максимум інформації про щеплення в нашій статті.

Щоосені ми знову віч-на-віч стикаємося зі знайомим нам вірусом грипу. І хоча в цьому році весь інформаційний простір заповнений Covid-19 і пошуком вакцини від нього, ми хочемо поговорити з вами про вже існуючих засоби попередження від інших вірусів.

Чому потрібно робити щеплення від грипу

Грип дуже підступна інфекція, адже в результаті постійної мутації вірусу імунітет після перенесеної інфекції не захистить Вас від вже модифікованого вірусу наступного року. Саме захворювання важко перенести на ногах як звичайну ГРВІ, а отже необхідно залучити всі можливі способи захисту .
Основними ускладненнями після перенесеного грипу часто бувають отит (запалення вуха), пневмонії різного ступеня тяжкості, запалення мозкових оболонок менінгіт, енцефаліт, ураження серця міокардит та ін. Тому краще попередити ці небезпечні хвороби.

Запишіться ОНЛАЙН НА ВАКЦИНАЦІЮ ПРОТИ ГРИПУ.

Запис на прийом

Такі ускладнення з'являються тому, що вірус грипу може пригнічувати імунну систему, знижує захист організму, токсично діє на дрібні судини - капіляри, руйнує тканинні захисні бар'єри, що сприяє агресії мікроорганізмів, які постійно перебувають, живуть і розмножуються в нашому організмі, але не викликають захворювань.

Вірус грипу небезпечний для дітей з 6 місяців до 3-х років, людей похилого віку, хворих з «букетами» хронічною патологією не тільки дихальних шляхів, а й патології серця, судин, печінки, нирок і т.д. пацієнтам з ВІЛ-інфекцііей, що приймають хіміотерапію, лікування стероїдами.

Що про вірус грипу знаємо

Вірус грипу буває 3 видів: A, В і С.
Найчастіше епідемії хвороби викликає вірус А, рідше B. Якщо говорити про вірус С, то він викликає лише поодинокі спалахи захворювання у людей зі слабкою імунною системою і дітей.
Саме поверхневі білки вірусу грипу  та їх постійна мінливість, є основною причиною появи нових вірусів, які викликають епідемії і пандемії захворювання.

Крім того, що ці білки відповідають за мінливість вірусу, саме у відповідь на їх присутність в організмі реагує наша імунна система, виробляючи антитіла. На жаль, через щорічної мінливості вірусу, навіть найменша зміна в антигенної структурі цих білків призводить до повної безпорадності імунітету перед ним в новому сезоні.

Чому ж ефективне щеплення від грипу? Якщо вірус змінюється сезонно

ВООЗ заснував понад 120 Національних центрів грипу в 90 країнах світу. Йде підготовка до кожного нового сезону грипу.

Робота полягає у виділенні нових штами вірусу грипу, офіційні рекомендації ВООЗ застосовуються для складу вакцини на кожен рік. В 2020-2021г. H1N1, H3N2 і штами В-вірусу.

Вибір штамів для випуску вакцини базується на найбільшої ймовірності того, які підвиди вірусу будуть превалювати в прийдешньому році, що, безумовно, є добре поінформованим прогнозом, але не виключає помилки.

Які вакцини від грипу бувають.

У наш час найчастіше застосовуються менш алергенні інактивовані вакцини від грипу, в складі яких білки вірусу або вбиті вірусні одиниці.
Жива вакцина проти грипу більш реактогенна, тобто у відповідь на введення можуть бути побічні реакції
Деякі вакцини містять ад'юванти спеціальні речовини або їх комплекси для посилення імунної відповіді організму, що робить їх більш ефективними для людей, що мають погану імунну реакцію на імунізацію

Вакцини проти грипу бувають:

  • цільновіріонні майже не використовується сьогодні - є самою реактогенної вакциною від грипу (містить цілу вірусну частинку віріон)
  • розщеплена вакцина від грипу або так звана спліт-вакцина широко застосовна сьогодні (містить зруйнований вирион вірусу в вигляді суміші його поверхневих і внутрішніх білків практично не має побічних впливів на введення (почервоніння, висип або жар). Дана вакцина від грипу проходить особливо ретельну очистку від білків курячого ембріона і вірусних ліпідів. Ваксигрип, Флюарикс дані вакцини від грипу відносяться до цієї групи.
  • субодинична вакцина високоочищена, без білків курячого ембріона (містить лише суміш поверхневих білків вірусу HA і NA) Інфлувак, Грипол, Агриппал найкраща вакцина від грипу, мають найнижчу частоту виникнення ускладнень. Даними вакцинами щеплюють дітей з 6 місяців і вагітних.

Як працює вакцина від грипу?

Вакцина, після введення в організм людини, активує усі його імунні системи, проходить посилене виробництво захисних білків  (антитіл), які здатні зразу розпізнавати штам вірус грипу в організмі або його частки, що викликають захворювання, і ефективно нейтралізувати їх. Виробництво антитіл в організмі протягом двох тижнів з моменту проведення щеплення

Ефективність вакцинації проти грипу становить 70-90%, при умові зберігання вакцини, дотримання правил транспортування.

Проти інших ГРВІ вакцинація проти грипу дає захист на рівні 50-60%.

6 місяців після щеплення від грипу наш організм містить антитіла та зберігає можливість розпізнавати вірус і знищувати його, Завдяки цьому протягом всього осінньо-зимового періоду ви захищені від інфекції.
Якщо людина  захворіє, то щеплення проти грипу запобігає виникненню різних ускладнень і полегшить перебіг хвороби.

Зверайтеся, раді допомогти.

У клініці приймає лікар терапевт, лікар педіатр, перед вакцинацією огляд обов'язково.

Запис на прийом

Увага! Зробити щеплення проти грипу можливо, якщо людина повністю здорова і не була в контакті з інфекційними хворими, особливо хворими з COVID-19.

Щеплення сьогодні - запобігання ускладнень завтра.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *