Гіпертонічна хвороба. Артеріальна гіпертензія

Гіпертонічна хвороба. Артеріальна гіпертензія

Артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба) - епідемія століття,  одне з самих поширених захворювань.

Артеріальна гіпертензія - це захворювання. яким страждає на сьогодні в Україні кожен 4-й житель після 50-ти років. Гіпертонічна хвороба - не просто цифри при вимірі підвищеного артеріального тиску  (АТ) вище фізіологічної норми.

Підсумок: артеріальна гіпертензія (вона ж гіпертонічна хвороба) - це серцево-судинні катастрофи:

  • інфаркт міокарду;
  • інсульт;
  • сердечна недостатність;
  • ниркова недостатність.

Звідси і подальша якість, а також  тривалість життя.

Середня тривалість життя на Україні 57 років(!), і немала причина в цьому (60%) - артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба).

Як попередити такі проблеми із здоров'ям і покращити якість передпенсійного і пенсійного віку? Як вилікуватися від недуги, такого як артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба)?

Передусім треба знати рівень артеріального тиску (АТ), з цією метою необхідно придбати апарат для виміру АТ і навчитися правильно їм користуватися.

Фізіологічна норма АТ - 120-130 \ 80-85мм.рт. Пограничні величини 140 на 90мм. рт. Якщо при повторних вимірах АТ ці цифри перевищують фізіологічні норми треба йти до лікаря (терапевт, кардіолог). Не займайтися самолікуванням, оскільки існує артеріальна гіпертензія пов'язана з ендокринною системою, захворюваннями нирок.

Після первинного обстеження, з'ясування причини підвищеного тиску - лікарем даються рекомендації по усуненню чинників ризику виникнення захворювання, такого як артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба): гіподинамія, ожиріння, паління, зловживання алкоголем, інші, призначається лікування.

Підбір дози препаратів здійснюється на протязі  2-4 тижнів.

Як довго приймати препарати - довічно! Міняється тільки доза, також препарат. Нерегулярний прийом ліків веде до нестабільної гіпертензії, розвитку гіпертонічного кризу, що призводить нанівець спробу стабілізувати гіпертонію. По стабілізації АТ, огляд лікарем здійснюється 2-3 рази в рік з корекцією лікування.

Тільки дотримання цих умов дозволяє зменшити ускладнення гіпертонічної хвороби, поліпшити якість тривалості життя. Не скупіться на своє здоров'я, повірте, потім буде не лише дорожче, а також образливіше.

Пам'ятайте - артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба) піддається лікуванню і керована.

Треба трохи: моніторинг артеріального тиску, прийом препаратів, якщо не справляєтеся - звертайтеся до професіоналів і гіпертонічна хвороба відступить.

Записатися до кардіолога 547 грн.

Запис на прийом до терапевта 397 грн.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *