Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі). Сучасний погляд на захворювання ШКТ

Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі). Сучасний погляд на захворювання ШКТ

Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі) — це бактерія, яка викликає запалення слизової шлунку. За даними ВООЗ 80% людей старше 40 років мають хронічний гастрит ризик раку шлунка. Діагноз "хронічний гастрит" правомірний лише після проведення фіброгастродуоденоскопії з біопсією слизової оболонки шлунка. Без цього дослідження зазвичай встановлюють діагноз диспепсія або функціональні розлади.

Функціональна диспепсія - це, коли людину на пртязі не менше 3-х місяців у році турбують болі в животі, метеоризм, нудота, відрижки, проноси або запори. При цьому немає органічних змін, чим і відрізняється хронічний гастрит. Дуже важливо, щоб не було симптомів «червоних прапорів»: порушення ковтання, блювоти, кровотечі, чорного калу, втрати маси тіла, відрижки їжею, незрозумілою температури, анемії, змін лабораторних показників.

За наявності цих тривожних симптомів треба терміново звернутися до лікаря, не виключено наявність діагнозу "хронічний гастрит.

У радянський час вважалося, що хронічний гастрит, також виразкова хвороба шлунка виникають внаслідок нервово-психічних перевантажень. Сучасними вченими доведено, що пептична виразка виразкова хвороба шлунка також хронічний гастрит у 80-90% випадків викликані інфекцією Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі). За це відкриття австралійські вчені отримали Нобелівську премію з медицини за 2005р.

Інші 10% випадків хронічний гастрит виникає при аутоімунних (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, ін), також алергічних захворюваннях. Або є реактивним гастритом від хімічних речовин, медикаментів (особливо нестероїдних протизапальних засобів), опіків, променевого ураження.

Інфікованість на Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі) в економічно відсталих країнах сягає 96%, в країнах з високим рівнем життя - 50-60%, на Україні близько 70% населення. Часто від одного хворого відбувається зараження всієї родини. Останнім часом Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі) відносять до канцерогенних факторів першого порядку - викликає рак шлунка. За здатності викликати рак шлунка ця бактерія випередила навіть віруси.

Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori) непомітно і тривало перебуваючи в організмі викликає запалення слизової травного тракту, послаблює імунітет і створює передумови до ряду серйозних захворювань, таких як: рак шлунка, розсіяний склероз, ревматоїдний поліартрит, псоріаз, нейродерміт, атопічний дерматит, червоний плоский лишай, синдром Рейно, бронхіальна астма, хвороба Паркінсона, хвороба Альмцгеймера, мігрені, запори, затримка росту і розвитку у дітей, 50% анемій ... - всього 120 захворювань.

При ерадикації (знищення) цієї інфекції - хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori пацієнти перерахованих вище категорій починають відчувати себе значно краще. ✔

Кожен громадянин України повинен знати, що хронічний гастрит і виразкова хвороба (виразкова хвороба шлунка, асоційовані Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі на 100% виліковні. Звичайно, не все так просто, але при процесі ерадикації та лікування підуть або зменшуватися прояви асоційованих захворювань, покращиться імунітет також знизиться ризик онкопатології, тобто рак шлунка.

Сумно, що Україна, Росія і Білорусь ділять перше місце країн Європи з захворюваності на рак шлунка серед населення. Близько 10 років тому такі ж показники були в Скандинавських країнах, Японії. Але уряди цих країн організували масове обстеження населення за гастропанель (визначення антитіл на Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі)), рівнів трьох травних гормонів).

Громадяни, у яких знайшли Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі), були дослідженні, проліковані і взяті під диспансерний нагляд. Як наслідок таких заходів, захворюваність на рак шлунка в цих країнах зараз рекордно низька.

Настійно рекомендується родичам хворих на рак шлунка обстежитися на наявність Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі), при позитивному результаті пройти ерадикацію - повний курс лікування.

Інша колосально важлива причина захворювань травного тракту - це глистні інвазії. Згідно з офіційною статистикою ВОЗ гельмінтози знаходяться на третьому місці за кількістю хворих. Кожен третій житель Європи вражений гельмінтами. За даними ряду авторів від 60% до 80% населення України мають паразитарні захворювання. Дані про захворюваність часто занижені через прихованого перебігу гельмінтозів та неякісних досліджень калу на яйця глист. Проблема настільки серйозна, що раціонально 2 рази рік проводити профілактичну дегельмінтизацію навіть без аналізів.
Здоров'я треба брати в свої руки. «Спасіння потопаючих - справа рук самих потопаючих».

Вам завжди допоможе терапевт, гастроентеролог медичного центру Євроклініки.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


2 Відповідей

  1. Доброго вечора!!! Хворію більше року, влітку пролікувала гастродуоденіт,ніби трошки стало легше,та хвороба знову загострилась. Сама вирішила здати кров на Хелікобактер пілорі. Результат 6.74 при уже позитивному 1.1 . Також маю двох дітей. Старшому 19,не скаржиться ні на що,тільки запах неприємний з рота є. Молодшому 10, постійні проблеми з животом,то здуття,то рвота буває,і блідий в обличчя,і найменший в класі. Здала вчора і його кров на цю бактерію. Хотіла б поради як лікуватися нам усім,я впевнена,що в дітей також вона позитивна,дякую .

    1. Добрий день. Треба обов’язково спочатку звернутися до гастроентеролога. Лікар оглядає клінічно, оцінює результати аналізів, назначає лікування. Зверайтесь, раді допомогти.