Навіщо потрібен дитині до року педіатр, дитячий невролог та ортопед

Навіщо потрібен дитині до року педіатр, дитячий невролог та ортопед

Навіщо потрібен дитині до року педіатр, дитячий невролог, дитячий ортопед.

У наше століття доступності інформації багато хто вважає, що заглянувши в інтернет або популярний журнал, кожен може вирішити будь-яке питання щодо здоров'я дитини. Іноді це виходить, вміло використовуючи рекомендації, які дають педіатр, дитячий невролог, дитячий ортопед.

Але на жаль дуже часто батьки, не маючи спеціальної освіти також досвіду, губляться у великій кількості загальної інформації, не розуміючи, як її можна використовувати для їх, вельми конкретного малюка. Крім того, часто інформація буває помилковою або застарілою.

Педіатр, дитячий невролог, дитячий ортопед - це ті необхідні путівники для вашого малюка особливо на 1-му році його життя.

Для того, щоб захворювання було виявлено якомога раніше і розпочато своєчасне лікування, необхідно звернутися до кваліфікованих фахівців для профілактичного огляду - дитячий невролог, дитячий ортопед. У цій ситуації будуть враховані індивідуальні особливості дитини і дані конкретні рекомендації по догляду, вигодовування (педіатр) а, якщо необхідно, і лікування Вашого малюка. Будуть призначені сучасні методи діагностики та корекції стану дитини.

У відповідності з нормативними документами МОЗ України профілактичний огляд проводить педіатр на 1-му році життя - щомісяця, на 1-2-му роках - щоквартально, в 2-3 роки - 2 рази на рік,> 3-х років - 1 раз на рік.

Мета огляду - раннє виявлення вродженої та спадкової патології. Педіатр веде динаміку антропометричних даних - це вимірювання маси, зростання, окружності голови і грудної клітини.
Педіатр дає рекомендації з індивідуального догляду, режиму, вигодовуванню (підбір індивідуальної схеми введення до корму також прикорму, корекція харчування).
Педіатр веде контроль психомоторного розвитку, стану органів і систем, розробка індивідуальних заходів щодо виховання здорової дитини.

Безумовно, найбільш важливий період - це 1-й рік життя дитини - вимагає особливої відповідальності з боку батьків та лікарів. Щомісячний огляд педіатра на 1-му місяці доповнюється консультацією дитячого кардіолога для виключення вродженої патології серця.

При підозрі на аномалію розвитку з боку серцево-судинної системи проводиться ехокардіографія.

При часто зустрічаючихся в наш час патологій - тривала жовтяниця новонародженого - необхідно дослідження крові на білірубін, загальний розгорнутий аналіз крові. Своєчасне лікування позбавить дитину від токсичного впливу білірубіну, в першу чергу, на нейрони головного мозку.

У період від 1 до 3 міс. Педіатр контролює динаміку ваги, стан органів та систем, психомоторне розвиток.
Додатково дитини повинні оглянути вузькі фахівці - дитячий невропатолог також дитячий ортопед.

Дитячий невролог - огляд необхідний для оцінки психомоторного розвитку, виключення патології нервової системи; з цією ж метою, за необхідності, дитячий невролог призначає нейросонографию-УЗ дослідження головного мозку-
Якщо у дитини мають місце зміни з боку нервової системи то дитячий невролог рекомендує огляд офтальмолога, який проводить діагностику органів зору,;

Дитячий ортопед - допомагає виявити захворювання опорно-рухового апарату: розвиток спинки, стан тазостегнових суглобів. При підозрі на патологію дитячий ортопед призначає УЗД кульшових суглобів. Хірург - визначає наявність вроджених гриж, стан статевих органів у хлопчиків і пр.

При підозрі на будь-яку патологію з боку органів черевної порожнини проводиться УЗД ОЧП (ультразвукове дослідження органів черевної порожнини) 3-6 міс.

Педіатр продовжує спостерігати також оцінювати фізичний стан органів та систем, психомоторне розвиток дитини спостерігає дитячий невролог, педіатр проводить корекцію харчування відповідно до віку і стану дитини, уточнює режимні моменти.

У цей період педіатр рекомендує зробити: загальний аналіз крові, копрограму, дослідження калу на дисбактеріоз. 6-12 міс. Педіатр вирішує поточні питання. Огляд отоларинголога (ЛОР).

Дитину консультують повторно дитячий невролог, дитячий ортопед, офтальмолог (окуліст). Лабораторні дослідження: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, глюкоза крові.

Вам завжди допоможе педіатр, дитячий ортопед, офтальмолог, дитячий невролог.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *