Гельмінтози. Глистні інвазії (глисти у дітей)

Гельмінтози. Глистні інвазії (глисти у дітей)

Глистні інвазії (глисти у дітей) - це хвороби людини, тварин і рослин, що викликаються паразитами - гельмінти (глисти). Гельмінти вражають різні органи і тканини, при цьому є хворобою всього організму. Виявити глисти у дітей можна за допомогою аналізу калу на я/глист або спеціальними аналізами крові (антитіла). Лікування глистів проводиться після виявлення виду лікарем дитячим гастроентерологом або інфекціоністом.

Глисти у дітей викликають поганий апетит, швидку стомлюваність, зниження уваги. Дитина бліда, вередує, надмірно плаксива. Глисти у дітей - це поганий сон, вночі дитина скрипить зубами. Гельмінти викликають біль в області кишківника, свербіж у промежині та також заднього проходу.

Глистова інвазія (глисти у дітей) — профілактика

 • обов`язково учити дитину мити руки, коли приходить з вулиці;
 • обов`язково учити дитину учити мити руки обов'язково після гри з кішкою або собакою;
 • обов`язково усі ці рекомендації дотримуватися дорослим.

Лікування глистів у дітей натуральними засобами

 • Якщо виявлено аскариди та гострики — рекомендуємо перший варіант: добре розім'яти цибулю і часник (по 5гр.), розмішати кашку, що вийшла з 300мл кип'яченої води кімнатної температури, процідити. Робити клізму вранці та увечері 2 дні підряд.
 • Лікування глистів (аскариди, гострики) — рекомендуємо другий варіант: 3-5 склянок ягід суниці лісової з`їсти за один день, при цьому робити клізми з часником та цибулею 3 дні.
 •  Рекомендуємо третій варіант: настій цибулі ріпчатої пити 1/3 склянки протягом 3-4  днів натщесерце.
 • Рекомендуємо четвертий варіант: випити ранком пів склянки соку з морквини і продовжувати пити по третині склянки ще чотири рази. Потім дві години нічого не пити, нічого не їсти. Увечері зробити клізму.
 • Якщо виявили стрічкові глисти та ціп'яки, то лікування глистів у дітей натуральними засобами теж різноманітний. Один із варіантів — це насіння гарбуза звичайного з медом. Уранці натщесерце дитині дають  медово-гарбузову кашку 1 ч.л. через 1.5-2год. ставлять очисну клізму.
 • Лікування глистів (лінточні, ціп'яки) — ефективний відвар з насіння гарбуза звичайного.
 • Успішно виводить гельмінти з організму настій зелених волоських горіхів.
 • Ефективне лікування глистів  (лінточні, ціп'яки), якщо застосовувати відвар хризантени, листя пасльону чорного, кокосовий горіх, корені граната, материнка звичайна, чоловіча папороть.

Для підбору індивідуальних засобів звертайтесь до лікарів Євроклініки.

Консультує дитячий гастроентеролог вищої категорії. Перед призначенням медикаментів обов'язково прододиться УЗД органів черевної порожнини: печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, звертається увага на наявність мезентеріальних лімфатичних вузлів.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


3 Відповідей

 1. Шановні батьки. Глисти або паразити викликають у дітей ряд порушень як зі сторони травної системи, так і зміни можуть бути нервової та серцево-судинної системи. Своєчасне виявлення глистів та лікування попередить багато складних захворювань. Звертайтеся своєчасно до лікаря та профілактично пройдіть обстеження, щоб бути спокійними за здоров’я своєї дитини.

 2. Добрий денб дитина 4 роки на ковталася води із басейна ,тепер жалієся на біль в животі ,вночі була температура що робити?

  1. Доброго Вам здоров’я. Необхідна консультація та огляд педіатра. Давайте дитині жарознижуючі препарати, пити простої кип’яченої води, етеросгель. Швидкого вам одужання.