Роль гемоглобіну для здоров'я людини

Роль гемоглобіну для здоров'я людини

Роль гемоглобіну для здоров'я людини дуже важлива. Гемоглобін має функцію транспорту кисню до всіх тканин і органів людини. Також він є одним із найважливіших показників здоров’я людини.

Гемоглобін - це білок, який міститься в еритроцитах крові. Він виконує в організмі важливу функцію - газообмін. Це посередник між тканинами організму і легкими в обміні киснем і вуглекислим газом.

Гемоглобін є органічним пігментом. Цей пігмент має червоний відтінок і складається з двох частин: з білка глобіну і з залізовмісної частини - гема.
Відповідно, нестача гемоглобіну призводить до того, що в організм життєво важливий кисень надходить в обмеженій кількості. Це може привести до розвитку анемії.

Норма гемоглобіну у здорової людини міститься в кількості:

 • Гемоглобін у жінок - 120 -140 гр./л
 • Гемоглобін у жінок вагітних - 110 - 140 гр./л.
 • У чоловіків - 130 -160 гр./л

Треба знати ознаки зниженого гемоглобіну. Якщо Вас турбує млявість, слабкість, швидка стомлюваність, прискорене серцебиття, задишка, ламкість нігтів, випадіння волосся, то обов'язково потрібно перевірити ваш гемоглобін - зробити загальний аналіз крові.

Які причини призводять до низького рівня гемоглобіну?

 • Неправильне харчування (якщо ми мало вживаємо продуктів тваринного походження: м'ясо, печінка; овочів і фруктів).
 • Якщо у нас нестача фолієвої кислоти, вітаміну С, вітаміну В12, які відіграють важливу роль в утворенні гемоглобіну в організмі.
 • Втрати крові: рясні менструації, донорство, виразки, геморой.
 • Гіпотиреоз - дефіцит гормону щитовидної залози, тироксину, тягне за собою брак гемоглобіну. Гормон тироксин регулює всмоктування іонів заліза в кишечнику.
 • Передчасна загибель еритроцитів у слідстві аутоімунних або інфекційних захворювань (гепатити, ревматоїдні артрити, туберкульоз, ін.).
 • Хронічні стреси і мало рухливий спосіб життя.

Щоб привести рівень гемоглобіну в норму

необхідно налагодити раціональне харчування, включати в раціон м'ясо, також продукти, овочі, зелень, до складу яких входить залізо, цинк, мідь.

Вимірювання кількості гемоглобіну, кількість еритроцитів, якісні характеристики показників проводять в аналізі, який називається загальний аналіз крові. Рівень гемоглобіну є важливою характеристикою і оцінюється лікарем, з іншими показниками та клінічними симптомами.

Роль гемоглобіну для здоров'я людини дуже важоива, тому незовлікайте телефонуйте: в МЦ Євроклініка та перевірте свій рівень гемоглобіну крові. Аналізи прймаємо щодня з 8.30 до 10.40 (понеділок - субота).

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


2 Відповідей

 1. Доброго вечора. Мені 21 рік, я хлопець. В мене рівень гемоглобіну 163 це нормально?
  Захворювань ніяких немає

  1. Доброго дня. Треба дивитися на референтні значення. Деякі лабораторії дають норму до 170г/л. Причинами високих показників можуть бути, якщо людина споживає недостатню кількість води, куріння, физичне навантаження, проживання в високогір’і або вище 10-го поверху. Але треба дивитися всі показники крові.