Якщо у дитини болить живіт... Поради дитячого гастроентеролога

Якщо у дитини болить живіт... Поради дитячого гастроентеролога

Що рекомендує дитячий гастроентеролог, якщо у дитини болить живіт...

Дуже часто діти жаліються, що болить живіт. Причини можуть бути найрізноманітніші. На що звернути увагу? Як треба реагувати? Наскільки швидко робити які - небудь дії? Дитячий гастоентерологу рекомендує.

Якщо болі в животі виникли гостро, особливо, якщо супроводжувалися блювотою, підвищенням температури, різким погіршенням стану (слабкість, втрата свідомості) - терміново викликайте швидку допомогу, негайно має бути консультація хірурга.

Не має значення локалізація болю, тривалість - повинен бути огляд лікаря. Необхідно виключити «катастрофу» в черевній порожнині.

Гострі болі в животі викликають:

 • гострий апендицит, у тому числі із атиповим розташуванням апендикулярного відростка
 • розрив всіляких кіст ( у нирках, яєчниках, селезінці )
 • гострих форм панкреатиту
 • прориву виразок (зустрічається у дітей рідко, але зустрічається ),

Інша гостра хірургічна патологія, що вимагає негайного хірургічного втручання. Не тягніть час, не чекайте, що «розсмокчеться». У цій ситуації зволікання може бути небезпечно для життя. Навіть якщо паніка виявиться марною, дозвольте фахівцям розібратися.

Коли виключена гостра хірургічна патологія, можна спокійно обстежитися далі. Абдомінальний больовий синдром (болі в животі) найчастіше у дітей зустрічається при патології шлунково-кишкового тракту. Тому ваш наступний візит - до гастроентеролога. Дитячий гастроентеролог огляне вашу дитину, розпитає всі скарги, правильно оцінить загальний стан.

Обов'язково  дитячий гастроентеролог призначить певний обсяг обстежень (УЗД органів черевної порожнини, загальний аналіз нрові, загальний аналіз сечі, копрограма, біохімічні дослідження), необхідних для уточнення діагнозу і проведення адекватного лікування.

Загострення гастриту і холециститу також викликають болі в животі. Дитячий гастоентерологу призначить профілактичні курси терапії, щоб виключити загострення.

У дітей дошкільного та молодшого шкільного віку найбільш часта причина болю в животі -  глисти. Для виключення необхідно провести кілька разів дослідження калу на глисти і найпростіші з подальшою дегельмінтизацією.

Глисти, вірусні інфекції , TORCH -інфекції часто супроводжуються мезоаденітом (запаленням черевних лімфатичних вузлів), який так само дає болі в животі.

Дуже часто у дітей бувають функціональні розлади, які супроводжуються болями, які пов'язані з порушенням відтоку жовчі - дискінезії жовчовивідних шляхів. Не маючи ще органічної основи, вони створюють масу проблем, погіршуючи якість життя дитини. Своєчасне втручання дозволить уникнути розвитку хронічного процесу.

Дитячий гастоентеролог МЦ Євроклініка кваліфіковано допоможе Вашому малюку.

Завжди раді Вам допомогти.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


153 Відповідей

 1. Добрий день в дитини 11 років інколи болить живіт навколо пупка. Рвоти,тошноти, немає. В дитячого гінеколога були все нормально. Що це може бути? Дякую

  1. Доброго дня. Вам необхідно звернутися до дитячого гастроентеролога та зробити УЗД внутрішніх органів – печінка, жовчний міхур, селезінка, нирки, мезентеріальні лімфатичні вузли. Також здати аналіз калу на яйця глистів, цисти лямблій. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/kontakti/

 2. Доброго дня. Дівчинкі 7 років, (біль в животі і висип на щоках) що порадите? дякую

  1. Доброго дня. Дитині бажано зробити обстеження: загальний аналіз крові з формулою, аналіз калу на яйця глистів та найпростіші триразово (три дні підряд), УЗД ОЧП (внутрішні органи, внутрічеревні лімфатичні вузли, нирки). При негативному аналізу кала, додатково зробити анліз крові на антитіла до аскарід та лямблій.

 3. Добрий вечір скажіть будь ласка в дитини час від часу болить животик жаліється на біль блідий робиться вже робили узд все добре лиш щось з’їсть куповане магазинне жаліється на біль..погано їсть а інколи аж забагато їсть періодами якось це відбувається це можуть бути глисти? Дитині 4 роки

  1. Доброго дня. Бажано зробити аналіз кала на яйця глистів та простійші методом флотації. Якщо результат буде негативний, треба визначати антитіла до різних видів глистів – аскарід, токсокарів та простійші лямблії.

  2. Доброго вечора.Дитині 6 років турбує біль в животі після їжі (короткочасний спазм 2-3хв)І не завжди ,якщо багато з’їсть ,після невеликих порцій не скаржиться.. Більше ніяких скарг чи симптомів немає.Що це може бути?

   1. Доброго дня, дані симптоми можуть бути при спазмах в кишківнику, причи різні. Необхідно огляд дитячого гастроентеролога та УЗД усіх внутрішніх органів – печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, мезентеріальних лімфатичних вузлів, стан кишківника. https://evroklinika.com/kontakti/ Звертайтеся, допоможемо.

 4. Доброго дня, дитина 9 років дівчинка. Болить живіт цілий день і температура підіймається до 38. Більше ніяких симптомів немає. Що робити?!

  1. Доброго вечора. Вам необхідно звернутися до педіатра або самостійно звернутися до дитячого хіруга в дитячий стаціонар. Дані симптоми можуть бути проявом апендициту. Тому необхідний огляд лікаря. Поки збивайте температуру і давайте пити дитині малими порціями просту столову воду. Швидкого вам одужання.

 5. Дининці 6 років, болить животик,показує навколо пупка.Також скаржиться ,що тошнить, не залежно від того що щось їла,чі ні.Узі робили все в нормі.

  1. Доброго дня. Бажано зробити загальний аналіз крові, аналіз крові на печінкові проби, альфа амілазу, аналіз кала на копрограму, яйця глистів, простіші. Також потрібно притримуватися дієти з виключенням жирної, смаленої, гострої їжі, консервації, прянощів, свіжої перепічки, ласощів. Бажано вести щоденник, де записувати, що дитина їла, та реакція на продукти. Обов’язково консультуйтеся з лікарем дитячим гастроентерологом. При довготривалих процесах, необхідний постійний нагляд у спеціаліста та періодична корекція лікування. Звертайтеся, допоможемо. Дитячий гастроентеролог нашої клініки проведе огляд дитини, виявить причину захворювання та призначить необхідне результативне лікування. https://evroklinika.com/poslugy/gastroenterolog-u/

 6. Доброго дня,в дитини після того як зість три ложки чи супа чи каші починається паніка каже тошнить і болить живіт коло пупка,узі виявило лімфоузли збільшені трошки і солі в мочовому чи осад,але як починає істи прям паніка каже тошнить і болить..просто через хвилину після прийому іжі..дитині 7 років

  1. Доброго дня. Така реакція дитини тільки на прийом супа та каші? При прийомі інших продуктів скарги є? Бажано зробити аналіз кала-копрограма, аналіз на яйця глистів, цисти лямблій, зішкріб на ентеробіоз, загальний аналіз сечі. Якщо патології не буде знайдено, бажано звернутися до психолога або психоневролога. Порушення харчової поведінки – це ознака при виражениї психо-емоційних порушеннях, що потребує своєчасної корекції у спеціаліста. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/poslugy/psikholog-u/

 7. Підкажіть будь ласка, в дитини кожного ранку болить живіт справа знизу в один і той самий час з 7 до 9 ранку, обстеження пройшли нічого не виявили по заключенню гастроентеролога приймаємо ліки від гастриту, але ситуація не міняється,усі нічого не показало також, яка може бути причина?

  1. Доброго дня. Дані симптоми характерні для спазму кишківника, який може мати психологічну причину. Дитина зранку прокидається, її ведуть у садочок чи школу ( ви не вказали вік) і тому як реакція негативна на дії у дитини виникає біль або просто скарга на біль, щоб не робити те, що дитина не хоче. Також важливо знати: Через скільки часу після прийому сніданк, починає боліти живіт? Чи біль залежить від раціону? Обов’язково обстежити кал на яйця глистів та перетравлювання їжі. Пройти консультацію у психолога. Бережіть себе.

 8. Доброго вечора, дитина показує на біль біля серця і в нього сильне серцебиття

  1. Доброго дня. Бажано зробити ЕКГ (електрокардіограму), Ехо-КГ (УЗД серця), консультація лікаря дитячого кардіолога. Дані симптоми можуть бути причиною серйозних порушень зі сторони серця та судин. Звертайтеся, допоможемо. В нашому центрі працюють лікарі експерти, поставлять діагноз та призначать правильне результативне лікування. https://evroklinika.com/kontakti/.

 9. Добрий день!
  Хлопець, 13 років, періодично жаліється на спазми – болі в животі. Після туалету все проходить. Іноді буває зовсім невелике послаблення в стільці, а потім все знову добре. Що порадите?
  Дякую

  1. Доброго дня. Бажано вести харчовий щоденник, щоб виявити після прийому яких продуктів з’являється ця проблема та зробити аналіз кала – копрограма. Обов’язково проконсультуватися з лікарем дитячим гастроентерологом. Також у дітей підліткового віку йде гормональна перебудова організму, що впливає на емоційний стан та роботу кишківника. Тому рекомендуємо також огляд лікаря ендокринолога. https://evroklinika.com/kontakti/. Звертайтеся, допоможемо.

 10. Доброго ранку! Дівчинка 9 років, болить живіт по центру животика, лікуємося півтора місяця у гастроентеролога( нам поставили діагноз хронічний коліт) підтримуємо дієту, аналізи здали на
  Альфа – амілаза
  Загальний аналіз сечі
  Аналіз калу копрограма
  Печінкові проби ( повний )
  Паразитарний
  Клінічний аналіз крові ( ЗАК + лейкофорнмула )
  УЗД здавали, всі органи були в гарному стані, але було видно газоутворення в кишечнику)
  І знайшли трішки в сечі солі, а в інших аналізах все в нормі
  Нам повторно міняли лікування, так вони дають полегшення, болі тепер один два рази на день після їжі , ( раніше було 24 години ) Підкажіть, мені будь ласка, що мені робити?

  1. Доброго дня. Треба продовжити дієту (виключити грубу клітковину, свіжі овочі та фрукти, молоко, жирні м’ясо та риба, солодощі) приймати пробіотики, препарати семитикону за необхідністю. Також необхідно пити достатньо води, рекомендовано ромашковий або м’ятний чай. При дловготривалих процесах болі можуть періодично турбувати, але менш янтенсивні. Якщо покращення немає, необхідно зробити ФГДС (фіброгастроскопію), щоб знати стан слизової шлунку та взяти аналіз на Хелікобактер.

 11. Добрий день! Хлопчик. 8 років. Десь тиждень скаржиться на біль в животі в районі пупка, який виникає після сніданку (снідає перед школою о 7.30. Прокидається о 7.00-7.10). Стул регулярний, не крутий, не рідкий. Рідини п’є достатньо. Були у педіатра, призначили смекту і бетаргін. Тиждень даємо но-шпу 2 рази на день. Це кишечник чи шлунок?

 12. У дитини запори, проносні не допомогають, іноді болить живіт. Не їсть овочі і фрукти взагалі. Що порадите? Може аналізи якісь здати? Дівчинці 5 років

  1. Доброго дня. Якщо дитина не їсть свіжих фруктів та овочів, можливо давати овочеві та фруктові пюре, але приймати достатньо рідини (до 1,5л).  Бажано прийом їжі 5-6 разів на добу. Можно вживати чорний хліб, банани, диня, морква свіжа. При кулінарній обробці: гарбуз, кабачок, буряк, морква. Сухофрукти: чорнослив, курага, інжир. Крупа вівсяна. Кисломолочні продукти 1-2 доби виготовлення, рослинна олія. Бажано щоб дитина багато рухалась. Також зробіть УЗД органів черева: печінки, підшлункової залози, жовчного міхура. Здайте аналіз калу на перетравлювання їжі – копрограма. Обов’язково необхідно проконсультуватися з дитячим гастроентерологом та дитячим хірургом (для виключення вродженої патології кишківника). https://evroklinika.com/poslugy/gastroenterolog-u/. Звертайтеся, допоможемо.

   1. Добрий день! Хлопчик, 8р. Скаржиться на біль в районі пупка вранці після сніданку (о 7.30 сніданок, прокилається о 7.00-7.10). Стул регулярний, не крутий, не рідкий. Це кишечник чи шлунок?

    1. Доброго дня. Більше схоже на кишечник. Бажано зробити загальний аналіз крові,  аналіз кала – копрограмма, аналіз кала на яйця глистів, УЗД ОЧП (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза). Бажано притримуватися дієти – їжа варена, тушкована, не жирна. Вживати овочі, фруктуи, клітковину. Обов’язково звернутися до дитячого гастроентеролога на огляд. В залежності від результатів обстеженнь та виявлення відхилень від норми, вам призначать лікування. Швидкого вам одужання.

  2. Добрий вечір. У дитини стала висипка на руках. Дерматолог нас направив до астроентеролога, після всіх аналізів у УЗД був поставлений нам діагноз алергічне запалення в кишечнику і підвищення чутливість слизової шлунку до харчових алергенів. Підкажіть будь ласка що саме зараз нам потрібно робити ?( дитині 4 рочки). Дякую.

   1. Доброго дня. Зараз отрібно виконувати рекомендаціїї лікаря гастроентеролога та алерголога. Вести харчовий щоденник, притримуватися гіпоалергеної дієти. Пройти призначене лікування та повторно пройти дані обстеження, щоб бачити результат.  

 13. Біль в животі.було вчора.як поїв.вирвав.потім гази..сходив в туалет по великому.далі все добре.сьогодні знову як поїв через деякий час тошнота.біль в животі .через врем’я ось зараз біль в животику.і таке як знову тошніло.хв по 10 отаке.дитинці 3 роки.

 14. Доброго дня!
  У дитини 3 роки після ротовірусної інфекції почалися закрепи від 3 до 5 днів (до цього теж кал був твердий але щоденно). Якщо сама не може сходити в туалет роблю клізму (по призначенню педіатра). Якщо навіть кал не твердий дуже сильно тужиться.
  Педіатр призначила засіб на розрідження калу, лактобактерії, дієту. Також зробили УЗД черевної порожнини. Виявлено збільшення лімфатичних вузлів.
  Дитина жаліється на болі в лівому боці, інколи в правому. Біль не гостра але постійна.
  Часом навіть не дозволяє помасувати живіт.
  П’ємо багато рідини, харчування дієтичне, ліки приймаємо а ситуація не змінюється вже більше місяця.
  В чому може бути причина?

  1. Доброго дня. Для поновлення флори кишківника потрібен тривалий час. Бажано прийом препаратів лактулози, а також препаратів в склад яких входять лакто- та біфідобактерії, тобто пробіотики. Обов’язково в їжу вживати овочі та фрукти, які містять багато клітковини та вітамінів, які впливають на відновлення флори. Вживати кисло-молочні продукти. Пити достатню кількість столової води. Швидкого вам одужання.

 15. Доброго вечора.
  Хлопчик 7 років,недавно перехворів
  вірусом,жаліється на ниючу біль коло пупка.І появилась температура 37,7 слабкість і болять ноги.

  1. Доброго дня. Бажано зробити дитині загальний клінічний аналіз крові, аналіз крові на СРБ, зробити УЗД внутрішніх органів (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза) та лімфатичних вузлів черевної порожнини. Потрібна консультація педіатра або дитячого гастроентеролога.Доброго дня. Бажано зробити дитине загальний клінічний аналіз крові, аналіз крові на СРБ, зробити УЗД ОЧП та лімфатичних вузлів черевної порожнини. Потрібна консультація педіатра.
   Звертайтеся, допоможемо.

 16. Доброго ранку, дівчинка 11 років болить внизу живота, трошки нижче пупка. Знеболюючі засоби не допомагають.Болить так,що аж ніжки болять. Що робити?

  1. Доброго ранку, можливо у вас почалися ознаки апендициту, тому негайно звертайтеся до дитячого хірурга у стаціонар. Зволікати в таких ситааціях не можна. Швидкого вам одужання.

 17. Доброго вечора,в дитини болить живіт вечером вбільшості.В день ні,здавали всі аналізи,сказали лімфаузли,і мутна моча.Що вже тиждень може боліти живіт?

  1. Доброго дня. На даний час є запальний процес в сечовивідних шляхах або так звані дизметаболічні зміни сечі. Бажано зробити аналіз на транспорт солей. Обов’язково притримуватися дієти з виключенням гострого, копченого. соління. Бажано вести харчовий щоденник, де записувати реакцію на їжу. Також зробити УЗД нирок та сечовго міхура. Звернутися до дитячого уролога. Всі дані послуги надаються у нас в клініці, звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/kontakti/

 18. Доброго дня)) Донечці 8 років, болить живіт зранку, після сніданку, а також підташнює. Куди звертатися та що давати?

  1. Доброго дня. Вашій дитині потрібно зробити загальний аналіз крові з формулою, аналіз крові на печінкові проби, альфа амілазу, анліз сечі загальний та діастаза сечі, аналіз кала на копрограму, УЗД органів черевної порожнини, тоді з результатами звернутися до лікаря гастроєнтеролога дитячого. Поки можна дати любий спазмалітичний препарат, дотримуватися дієти.
   В нашій клініці консультацію ведуть досвідчіні лікарі вищої категорії, які при потребі призначать необхідне лікування.

  2. У нас теж саме з учора.тіки в обід.а сьогодні ось в обід після їжі.і ось зараз хв 10 було боліло пвдташнювало.синочку 3,роки

   1. Доброго дня. У вашої дитини функціональні розлади шлунку. Потрібна дієта з виключенням жирної, жареної їжі, консервації, копченостей, солодощів, молока. Можно вживати каші на воді (гречана, рисова, кукурудзяна), протертий суп на воді (овочевий), зварене яйце, вчорашній білий хліб, запечене яблуко, узвар із сухофруктів без цукру. Під час їжі можливо прийом препаратів групи симетикону. Обов’язково потрібен огляд педіатра, щоб не пропустити гостру хірургічну патологію (інвагінація кишківника). Швидкого вам одужання.

  3. у дитини вночі була рвота,і жаліються що болить животик вище пупка

   1. Доброго вам здоров’я. Бажано звернутися на огляд до лікаря дитячого гастроентеролога та зробити УЗД животика – печінки, підшлункової залози, мезентеріальних лімфатичних вузлів. Багато пити мінеральної води без газів (в теплому виді) малими порціями, їжа – каша на воді, білий сухарик. Можна дати спазмолітики. Швидкого вам одужання.

 19. Добрий вечір,в дитини 5 днів висока температура,2 дні рвота була, кашель,і дужеболить з ліва під ребрамиплаче ,часті болі???

  1. Доброго дня. Вам треба найскоріше показати дитину лікарю педіатру, зробити загальний аналіз крові з формулой, аналіз крові на СРБ, загальний аналіз сечі. Після огляду лікар вирішить питання про небхідність проведення рентгенографії органів грудної клітини. Швидкого Вам одужання.

 20. Добрий день.
  Дитині 3 роки.
  Біль у животі цілий день.
  І після прийому їжі теж.

  1. Доброго дня. Бажано, щоб дитину проконсультував лікар педіатр, при необхідності лікар хірург. Зараз можливо дати спазмолитик у віковій дозі та препарати групи симетикона. Швидкого вам одужання.

  2. Дитина 6 років болить живіт біля пупка, особливо після їжі. Інколи підташнює. Як допомогти дитині? До гастроентеролога тільки через 3 дні

   1. Доброго дня. Можна прийняти  дротаверін 40 мг та препарати групи симетикону. Заварити ромашковий чай, легкий масаж животику по часовій стрілці, прикладати теплий рушник до або пеленку до животика (нагріти празкою або на батареї). Їжа повинна бути дієтичною, перероблена блендером. Зменшіть сирі овочі, фрукти.

 21. Добрий вечір хлопчику 14 років після употрибляні їжі болить живіт з ліва.

  1. Доброго дня. Можливо так реагує підшлункова залоза (а саме її ділянка – хвіст). Або можливо низхідний відділ ободкового кишківника. Бажано звернутися на консультацію до лікаря гастроентеролога, зробити аналізи: загальний аналіз крові, біохімічне дослідження крові (печінкові проби, альфа-амілаза панкреатична, ліпаза, глюкоза крові), аналіз сечі на діастазу, копрограму, аналіз кала на кальпротектін та панкреатичну еластазу, зробити УЗД ОЧП (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза). Після обстеження лікар призначить вашій дитині адекватне лікування. В нашій клініці прийом ведуть досвідчені спеціалісти, лікарі вищої категоріі, які призначають індивідуальне лікування.https://evroklinika.com/kontakti/ Звертайтеся, допоможемо.

 22. Доброго дня. У доньки періодично болить живіт. Коли поїсть тошнота. Живемо у такому населеному рункті, що немає толкового лікаря, на жаль. Що можна давати? Дитині 8 років

  1. Доброго дня. Спочатку треба провести обстеженя: зробити аналізи – загальний аналіз крові, біохімічне дослідження крові (печінкові проби, альфа-амілаза панкреатична, ліпаза, глюкоза крові), аналіз сечі на діастазу, копрограму, аналіз кала на кальпротектін та панкреатичну еластазу,  аналіз кала на яйца гельмінтів та найпростіші, зробити УЗД ОЧП та нирок. Також бажана консультація лікаря гастроентеролога, щоб призначити правильне лікування. Для зменшення болі обов’язково притримуватися дієти, можливо прийом спазмолитіків та препаратів групи симетикону. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/kontakti/

 23. Добрий день. Дитині 11 років, його весь час нудить, інколи піднімається температура 37.2. Десь через 20 хвилин після їжі нудить більше, рвоти нема. Постійно хоче пити. На УЗД перегиб шийки жовчного міхура, печінка в нормі. Аналіз крові і мочі в нормі. Сахар верхня гранична норма. Після прийому ферментів нудить менше, дієти притримується.

  1. Доброго дня. Нажаль, в цю пору року, йде загострення хвороб шлунково-кишкового тракту. Тому треба притримуватися строгої дієти. Бажано зробити біохімічний аналіз крові: печінкові та ниркові пробу, глюкозо-толератний тест, зробити аналіз кала на яйця глистів, простійші, копрограму. По результатам аналізів провести лікування. Звертайтеся, допоможемо https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/.

  2. Доброго вечора у доньки болить живіт, зробили узі брюшной полості показало що збільшення лімфовузлів, що робити, і скільки буде боліть ще вже тиждень точно болить

   1. Доброго дня. Збільшення лімфатичних вузлів чаще проходить на тлі запального процесу. Треба виявити вогнище запалення, пролікувати його, тоді перестане боліти живіт. Зробіть для початку УЗД внутрішніх органів. https://evroklinika.com/poslugy/uzd-oganiv-cherevnoy-porozhnini/

    1. Доброго дня. Дитині 6 років. У дитини є тошнота , рвоти немає, болить голова,температура 37 і 9 ,37 і 5. Два дні до цього температура була 38 і був високий ацетон 4+ , була тошнота без рвоти. Дитина часто бігає пісяти і по трошки сечі, без болів і дискомфорту. Робили УЗД ,сказали все добре, робили аналіз сечі ,сказали все добре, а у дитини знову температура 37 і 5,37 і 9 , тошнота , часто болить голова і живіт. Ми зараз в Польщі. Тут з лікуванням складно.
     Дякую за відповідь.

     1. Доброго дня . Підвищення температури, тошнота, головний біль та біль в животі у дитини пов’язані з ацетонемічним станом. Бажано давати сорбенти, відпаювати глюкозо-сольовим розчином, дати пробіотики, гепатопротектори. Притримуватися дієти. Бажана консультація педіатра або дитячого хірурга, щоб не пропустити гостру хірургічну патологію. Швидкого вам одужання.https://evroklinika.com/navparvlenia/pediatriya/

 24. Добрий день! В мене дитині 7 років, нещодавно перехворіли ОРВІ, з першого дня захворювання болів животик, пропили антибіотик ( один день була температура 40), пройшло вже 3 дні після того як нас виписали, але животик продовжує боліти після того як поїсть, що робити, що це може бути?

  1. Доброго ВАм здоров’я. Для відновлення організму, потрібен час. Дотримуйтеся дієти, приймайте пробіотики, пийте достатньо рідини, вітаміни. Зробіть аналіз калу на перетравлення – копрограма, зробить УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, внутрічеревних лімфатичних вузлів, які часто збільшуються і дають болі в животі. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/poslugy/uzd-oganiv-cherevnoy-porozhnini/

 25. Вночі блювала, зранку і протягом дня болів живіт, на наступний день була діарея,давала лікарство все пройшло через день стала скаржитись що болить живіт, і вночі просиналась що немогла сходити в туалет, сходила полекшало, але протягом дня жалкуєттся що болитть живіт і дуже він буркоче, і на вечір твердоватий, давала лікарство від діареї.

  1. Доброго дня. Вам бажано зробити загальний аналіз крові з формулою, біохімічні аналізи крові: печінкові проби, альфа-амілазу крові, діастазу сечі, копрограму, зробити УЗД органів черевної порожнини, проконсультуватися у сімейного лікаря або лікаря інфекціоніста. Притримуватися дієти, прийняти пробіотики, препарати симетикону, при болях можливо прийом препаратів дротаверіна або мебеверіну. Звертайтеся, допоможемо. В клініці ведудь прийом кожного дня спеціалісти. https://evroklinika.com/kontakti/

 26. Доброго вечора! Хлопчику 10 років, болить животик. Звернулися до хірурга,здали аналіз мочі і крові все в нормі . Виписав ношпу і сказав все гаразд!!! Але дитина з’їла ложку супу і плаче від болю ! Підкажіть що робити?

  1. Доброго дня. Вам необхідно звернутися до дитячого гастроентеролога. Треба зробити загальний аналіз крові з формулою, біохімічні аналізи крові: печінкові проби, альфа-амілазу крові, діастазу сечі, копрограму, зробити УЗД органів черевної порожнини – печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Звертайьтеся, допоможемо https://evroklinika.com/poslugy/gastroenterolog-u/

 27. Доброго вечора донечці 4,9 рочки і в неї буває що часто болить живіт біля пупка, один раз рвала, і перед цим була температура за тиждень, шо це може бути таке, поганий апетит

  1. Доброго Вам здоров’я. Необхідно обстежити дитину, здати аналізи калу – копрограма, звернутися до дитячого гастроентеролога. Зробити УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Поруення робати цих органів веде до прояви таких симптомів. Звертайтеся, допоможемо.https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/

 28. Доброї ночі!! Скажіть будь ласка, дитина 3 роки. Цілий день бурчить болить живіт, блював багато раз і понос один раз був був вялий, лежав цілий день, трохи рухався ввечері. Симптоми якої це хвороби? Буду щиро вдячна за відповідь

  1. Доброго Вам здоров’я. Необхідно з дитиною звернутися до лікарні. Блювота та пронос виводять з організму мікроелементи, тому дитина в’яла, йде обезводнення. Поки відпоюйте дитину – сольовий розчин регідрону, мінеральну воду без газу. Дати адсорбенти – ентеросгель або смекту. Швидкого вам одужання.

 29. Добрий день дитина вертає, болить живіт, бурчить живіт і каже що горло болить але темпаратури нема і поносу немає, що це може бути

  1. Доброго Вам здоров’я. Дані симптоми можуть бути при глистній інвазії (особливо аскаріди або токсокари), при порушенні роботи шлунку, підшлункової залози, жовчного міхура. Необхідно звернутися до дитячого гастроентеролога та зробити УЗД даних органів. Поки дотримуйтеся дієти, каша на воді, овощні супи, пийте мінеральну воду без газів. Звертайтеся, поможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Консультує лікар дитячий гастроентеролог вищої категорії.

 30. Добрий ранок, хлопчик 3,5 рочки, останні дні жаліється на біль в животі в зоні пупка, температура норм, апетит норм
  Чи може це бути причиною глистів, або на що звернути увагу?

  1. Доброго Вам здоров’я. Треба спочатку вияснити причину. Необхідно здати аналізи на глисти, зробити УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, звернутися до дитячого гастроентеролога. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Консультує лікар гастроентеролог вищої категорії.

   1. У підлітка 15 років досить часто після того як підніме щось важкеньке виникає тошнота ,інколи супроводжується головним болм іноді болем в животі ?

    1. Доброго Вам здоров’я. Необхідно з такими симптомами звернутися до лікаря, обов’язково зробити УЗД внутрішніх лорганів – печінки, підшлункової залози та жовчного міхура, нирок. Старайтеся, щоб дитина не носила важкості. Також дотримуйтеся дієти – їжа варена, більше овочів. Звертайтеся, допоможемо. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Консультує дитячий лікар гастроентеролог вищої категорії https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/.

  1. Доброго дня. Дитини треба притримуватися дієти з виключенням жирної, смаженої, копченої, гострої їжі, бульйонів, грибів, бобових, чорного хлібу, свіжої здоби, шоколаду, горіхів, морозива, газованої води. Прийом їжі повинен бути 5-6разів на добу невеликими порціями. Бажано обстежити дитину: розгорнутий аналіз крові, печінкові проби, загальний білок, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. В нашій клініці можлива консультація лікаря-гастроентеролога вищої категорії, яка призначить індівідуальне лікування вашої дитине. Також обстежити дитину, зробити УЗД печінки, жавчного міхура, підшлункової залози, звернутися до дитячого гастроентеролога.
   Звертайтесь, поможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/ . Проводити УЗД обстеження лікаря вищої категорії на апараті експертного класу. Консультує лікар гастроентеролог вищої категорії.

 31. Доброго дня!!!!!!!!!! У хлопчика 10 років ниючі періодичні болі в животі!!!!!! Почалося все коли в молодшої доньки було отруєння ( рвота, понос) .В Павлика не було ні рвоти , ні поносу!!!! Два дні на вечір піднімолася температура до 38, хірург оглянув нічого гострого немає. УЗД органів черевної порожнини зробили!!!!!!!!! Висновок : УЗ – ознаки деформації жовчного міхура!!!! Ось і все, а ниючий біль час від часу зявляється!!!!!!!!!!!!

  1. Доброго Вам здоров’я. Дані симптоми характерні для зглистної інвазії. Обстежте дитину на глисти. Зверніться на огляд до дитячого гастроентеролога. Звертайтесь, допоможемо. https://evroklinika.com/poslugy/gastroenterolog-u/

 32. Доброго дня. Сину 2,8 р. Боліло горло, невисока температура, перейшло усе в соплі і кашель, а далі почались болі в животі хвилями, один раз вирвав. Через 2 дні стало легше, і ось вже пройшло декілька днів і знову скаржиться на болі в животі (біль триває мабуть по 5 хвилин в годину приблизно). 1 раз була діарея. Що це може бути?

  1. Даю бетаргін, лактомун, активоване вугілля, при різкому болі четвертинку ношпи.

   1. Доброго Вам здоров’я. Лікування у вас достатнє, необхідно ще вам рекомендовані дообстеження. Швидкого вам одужання.

  2. Доброго Вам здоров’я. Необхідно зробити дитині УЗД печінки, жавчного міхура, підшлункової залози, звернутися до дитячого гастроентеролога. Обстежитись на глисти.
   Звертайтесь, поможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Консультує лікар гастроентеролог вищої категорії.

 33. Добрий день,дитині 2 роки, що не з’їсть, скаржиться на болі в животику, часто вночі прокидається з плачем і просить суміш, висипу на тілі немає, здавали аналіз на лактозну непереносимість, повна непереносимість, були на УЗД-трішки збільшений шлунок і печінка педіатр сказав, що це нормально, дитина хоче їсти все,але майже постійно болить животик,здавали аналіз на глистів-не виявлено, підкажіть будь ласка, можливо потрібно здавати якійсь аналізи, чи в чому може бути справа?

  1. Доброго Вам здоров’я. Необхідно правильно зібрати аналіз калу на виявлення яйця гельмінтів або здати відповідні аналізи крові. Скарги у дитини типові як при глистній інвазії. Після виявлення відповідного типу глистів, призначається лікування. Поки дотримуйтеся відповідної дієти.

 34. Добрий день, у дочки 4роки болить живіт хверху де ребра, то зліва то справа. Зробили узд, тільки метеоризм. По аналізам крові знайшли вірус барра. Чи може цей вірус давати такі болі в кишечнику? Що робити?

  1. Доброго дня. Зробить аналіз кала-копрограма. яка покаже роботу шлунку, кишківника, печінки. Також під час загострення ЕБВ-інфекції можливо збільшення печінки та селезінки, що може провокувати біль. Також метеоризм сам по собі може визвати біль. Треба проаналізувати їжу. Якщо дитина зараз вживає багато свіжих фруктів, овочів та ягід, та біль з’явився після цього, то скоріше це пов’язано з прийомом великої кількості клітковини. Необхідна повторна консультація дитячого гастроентеролога. Звертайтеся, допоможемо.

 35. У дитини останнім часом болить живіт дуже часто, хочу щоб оглянули мою дитину 7 років спеціалісти

  1. Доброго Вам здоров’я. Необхідно спочатку здати аналізи дитині на наявність глистів та їх вид, потім лікар дитячий гастроентеролог огляне та призначить відповідні ліки та курс лікування. Звертайтеся, допоможемо. Зробіть також УЗД внутрішніх органів – печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на аппараті експертного класу. Прийом веде гастроентеролог з великим досвідом роботи.

 36. Доброго дня. Дитині 1рік і 11 місяців.
  Тиждень тому почав боліти животик, на другий день дитина проснулася з температурою 39.1.
  Протягом дня почалася діарея тривала 3 дні.
  Потім наче все пройшло через день почав знову показувати на животик вище пупка, почалася знову діарея 1 день. Все пройшло, но дитина показує що його болить. Що можете порекомендувати? Що це може бути?

  1. Доброго вам здоров’я, дані симптоми свідчать про інфекційні захворювання. Необхідно звернутися до дитячого гастроентеролога або педіатра, також перевірити роботу внутрішніх органів, зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Також в клініці веде прийом лікар гастроентеролог вищої категорії.

 37. Добрий день. Дитині 2 роки. Вже десь 5-6 днів скаржиться на біль в животі саме вночі, показує пальцем на пупок. Може просинатися 2-3 рази за ніч і скаржитись, вдень все добре. Що це може бути? Які аналізи здати? Дякую

  1. Забула додати, що в неї повна непереносимість лактози (це показали аналізи слини і крові), їсть тільки безлактозні продукти. Вечеряємо за 2 години до сну, їсть не багато. Перед сном п’є безлактозне молоко

  2. Доброго Вам здоров’я. Такі симптоми характерні при глисних інвазіях – аскаридозі. Обов’язково зверніться до лікаря дитячого гастроентеролога. Зробіть аналізи калу на яйця глистів та копрограму (неперетравлюваність їжі), чим швидше пройдіть УЗД внутрішніх органів – печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Прийом веде гастроентеролог з великим досвідом роботи.

 38. Доброго вечора!
  Син випив йогурт і наразі скаржиться ,що болить животик .Порадьте ,будь ласка,що робити у даній ситуації?

  1. Доброго вам здоров’я, дані симптоми свідчать про неперетравлення їжі. Дайте йому сорбенти (смекта, ентеросгель). Здати копрограму, щоб визначити чи давати йому ферменти. Необхідно звернутися до дитячого гастроентеролога або педіатра, також перевірити роботу внутрішніх органів, зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Також в клініці веде прийом лікар гастроентеролог вищої категорії.

 39. Доброго дня. Наш син, Влад, 5 років, впродовж останніх трьох тижнів щовечора відчуває нудоту. Три тижні назад почалось захворювання з гострого стану: блювання, температура. Тривало 2 дні, після цього стан покращився. Втім, рвота спостерігалась декілька разів на фоні здорової дитини. Останній тиждень рвоти немає, почувається добре, у вечірній час постійні приступи нудоти, що триває 30-50 хв. Після прийому домриду проходить. Також тривалий час турбують запори.( Від запорів 7 днів приймає Дуфалак)

  1. Доброго вам здоров’я, дані симптоми свідчать про захворювання шлунку, кишківника, підшлункової залози. Необхідно звернутися до дитячого гастроентеролога або педіатра, також перевірити роботу внутрішніх органів, зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Також в клініці веде прийом лікар гастроентеролог вищої категорії.

  2. Доброї ночі дитина 2 роки погано спить вночі, поганий апетит, відчувається бурчання в животику ніби як при коліках що це може бути що порадите?

   1. Доброго здоров’я вам. Необхідно зробити загальний аналіз крові з формулою, копрограму, аналіз кала на яйця глистів та цисти лямблій, зішкріб на ентеробіоз. Також потрібно зробити УЗД внутрішніх органів (печінки, жовчного міхура, підшлункової залози), УЗД мезентеріальних лімфатичних вузлів (знаходяться біля кишківника). Обов’язкова консультація дитячого гастроентеролога. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/

 40. Доброго дня, якщо у хлопчика 4 рочки запори, болить животик?що порадите!

  1. Доброго дня. Треба нормалізувати дієту, соблюдати водний режим, щоб було достатньо фізичної нагрузки. Приймати препарати лактулози. Також обстежитись на предмет наявності глистів, здати аналізи калу. Необхідно звернутися до дитячого гастроентеролога, також перевірити роботу внутрішніх органів, зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Також в клініці веде прийом лікар гастроентеролог вищої категорії.

 41. Доброго дня дитина 1.5 рочкив зисть яблуко чи малину таке вже було ми виявили що хлиб не потрибно давати и пройшло а теперз овочами фруктами таке через пару годин кричить болить живит що порадите

  1. Доброго вам здоров’я. Необхідно зробити УЗД органів черева – печінки, підшлункової залози, жовчного міхура, здати аналізи на перетравлювання їжі – аналіз калу – копрограма. Також звернутися на огляд до педіатра або гастроентеролога. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Також в клініці веде прийом лікар педіатр вищої категорії.

  2. Добрий день дитина 4 роки наглоталася води із басейна і тепер болить живіт ,що робити?

   1. Доброго Вам здоров’я. Необхідна консультація та огляд педіатра. Давайте дитині жарознижуючі препарати, пити простої кип’яченої води, етеросгель. Швидкого вам одужання.

 42. Добрий вечір!
  Скажіть, будь ласка, що робити при такій інфекції?- Дитина 7років , спочатку пожалілась на біль у животі, два дні було дуже погано рвала і нічого не їла(пила по трохи), сильна слабкість(багато спала), температура тіла 37.0- 37.4, дитина вʼяла і бліда. Вже тиждень і не проходить. По трохи вже їсть, але постійно жаліється на біль у животі(пуп) і ще сильна слабкість. І її менша сестричка тепер також захворіла: біль у животі, рвоти немає, а сильна слабкість (спить дуже багато), не має сили говорити?
  Що це за такий вірус, як полегшити стан дітей і прискорити на одужання?

  1. Доброго дня. Вашій дитині потрібно проводити регідратаційну терапію сольовими розчинами, давати сорбенти, пробіотики, ферменти, проводити симптоматичну терапію, обов’язково притримуватися дієти (каша на воді, білий сухий хліб). Найкраще треба консультація педіатра (можливо лікаря- інфекціониста), який після огляду призначить лікування згідно стану дитини та віковим потребам. Швидкого вам одужання.

 43. Дитині майже 3 роки. В лютому мав ротавірус і після цього дуже часто жалівся на біль в животі. Зробили аналіз калу і нічого не виявили. Сказали не вживати молочку. Через місяць пройшло. Зараз тиждень як знову жаліється кожного дня , але скаже що болить живіт і побіг гратися. Але вчора сильно болів бо дуже плакав. Підкажіть щось будь ласка . Дякую

  1. Доброго дня. Скоріше всього у вашої дитини поки ще є ферментативна недостатність, тому може бути кишкова колика. Необхідно зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/. Проводить УЗД обстеження лікар вищої категорії на апараті експертного класу. Також необхідно проконсультуватися з лікарем дитячим гастроентерологом.

 44. Малому півтора року його в низу болить животик він присідає болить дуже часто

  1. Доброго дня. Для з’ясування причини болю дитини потрібно зробити загальний аналіз сечі, аналіз кала – копрограма, аналіз кала на яйца глистів. Зробити УЗД органов черевної порожнини та сеечового міхура. Звертайтеся, допоможемо. Після огляду лікар призначить вам лікування. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/ Звертайтеся, допоможемо.

 45. Добрий вечір! Два тижні тому в дитини різко заболіло зліва внизу живота. Звернулися до лікаря діагностували камінь в нирці, після прийому антибіотиків біль не зник, періодично болить де і боліло ( може це бути кишечник?)

  1. Доброго Вам здоров’я. Антибіотики не оказують ніякої дії на камінь. Треба зробити аналіз сечі, УЗД нирок та сечового міхура. Після огляду лікар призначить вам лікування. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/ Звертайтеся, допоможемо.

 46. Добрий вечір дитині 11 років…після їжі тяжко!!!І іногда крутить біля пупка!!!!Що робити?

  1. Доброго Вам здоров’я/ Треба зробити загальний аналіз крові (розгорнутий), аналіз кала-копрограма, аналіз кала на яйця глистів, УЗД ОЧП, консультація лікаря – дитячого гастроентеролога. Притримуватися дієти, прийом їжі повинен бути 5разів на добу невеликими порціями. Звертайтеся, допоможемо. У клініці веде прийом лікар вищої категорії, поставить точний діагноз, призначить необхідне лікування https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/

  2. Добрий вечір, болить дитині пупок,що це може значити?

   1. Доброго дня, необхідно знати вік дитини, якщо це грудна дитина – може бути запалення. Якщо дитина старшого віку – дані ознаки характерні при глистах, тому необхідно звернутися до дитячого гастроентеролога та зробити УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо. В клініці ведуть прийом лікарі вищої категорії, записатися на прийом можна онлайн або за тел. https://evroklinika.com/kontakti/

  3. У дівчинки 12р. заболіло сьогодні справа внизу та внизу живота. Біль колючий, сильний, який погіршувався. Дала таблетку нурофену 500, все перейшло. Перед тим трохи нудило та було газоутворення. Лягла спати. Що це може бути?

   1. Доброго Вам дня. Необхідно огляд лікаря, краще дитячого хірурга. Ви описуєте симптоми при апендициті. Нурофен обезболив та трохи змінив клінічну картину. НЕ зволікайте, зверніться до лікаря.

 47. Доброї ночі
  Хлопцю 13 років , болить живіт в області кишківника , ноюща біль

  1. Доброго дня. Бажано огляд дитини лікарем хірургом, викликати бригаду невідкладної допомоги. Якщо біль дуже сильний можливо прийом дротаверіну. Швидкого вам одужання.

 48. Добрий день.Моїй дочці 7 роки .У моєї дочки коли вона вживає їжу може тушнити і деколи боліти живіт кругом пупка.но то незавжди .ми здали всі аналіз і узд .все в нормі .а на солодке ще більше тушнить.кажуть що це кишківник .порадьте щось.

  1. Доброго здоров’я Вам. Попробуйте замінити солодощі на фрукти свіжі та сухофрукти. Перевірте дитина ще раз на глистну інвазію, здайте аналіз калу, але необхідно правильно зібрати аналізи https://evroklinika.com/porady-likariv/pediatr-vu/yak-pravilno-zibrati-kal-dlya-analizu-na-yajtsya-gelmintiv-ta-tsisti-lyamblij/. Ще раз зверніться до гастроентеролога дитячого. Звертайтеся, допоможемо, бережіть себе.

 49. Доброго вечора дитина 3 роки .
  Трохи поносила і мала висип на сідницях приблизно 4 дні все перейшло
  Тепер вже 3 дні немає апетиту ,вночі будиться та плаче скаржиться що болить живіт в області пупка,в день також є скарги кілька разів, сонливість також присутня.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися за консультацією до лікаря дитячого гастроентеролога, зробити УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо.https://evroklinika.com/poslugy/uzd-oganiv-cherevnoy-porozhnini/ Бережіть себе.

 50. Сину 12років, кожного дня болить живіт (зверху різі) в основному після їжі, УЗД в нормі, сеча також , в січні перший раз заболів живіт і була температура здавали кров показало запалення звернулися в лікарню з підозрою на апендекс але виключили цю версію ,посиділи три дні на дієті і все минуло а знову поступово почало проявлятись десь через місяць , і на сьогодні вже жаліється кожного дня , помітила за за цей час він жалівся перед сном йому було жарко і пітнів навіть під тонесенькою простинкою,сидить на дієті але болі все одно виникають є підозра що це психосоматика, так як в школі вчитися не хоче і з уроками дома взагалі катастрофа, вчора їв на сніданок рисову кашу і все було добре а сьогодні теж саме з’їв і в школі болів живіт до обіду, які аналізи краще здати і як правильно обмежитись щоб нічого серйозного не пропустити?( стіл нормальний і кожного дня,рвоти нема)ще ми були у гастроентеролога, приймає вже 10днів омез, тримспу,та магнікум антистрес і нічого не змінилося.

  1. Доброго здоров’я Вам. Притримуйтесь дієти (проведіть бесіду, щоб дитина поза дому також притримувалась дієти). Можно зробити ФГДС для виключення язвенної хвороби шлунку, ерозивного гастриту. Можливо ще необхідна консультація психолога або дитячого невролога. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 51. Доброго дня.Дитині 5 років напротязі 4-хостанніх місяців кожен день болить живіт в області пупка.Короткочасно по 5-10секунд,кожен день(в день 2-4рази)
  Підскажіть,шо робити,які аналізи здати.Глистів нема,узі робити,всі органи в порядку

  1. Доброго дня. Потрібно дообстеження: копрограма. Притримуйтесь дієти. Можливо це пов’язано з підвищеним газоутворенням. Мезентеріальні лімфатичні вузли при УЗД обстежували? Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/poslugy/uzd-shkiry-kiyev/ Проводить лікар вищої категорії, апарат експертного класу. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

 52. Доброго дня! У дитини 8 років, іноді болить шлунок і розлад стулу, навіть не встигає іноді в туалет. Але в інші дні почувається нормально. Тобто це не відбувається декілька днів підряд а зазвичай 1 день, але раз в тиждень буває . Що це може бути глисти чи проблеми зі шлунком?

  1. Добрий день. Треба вести харчовий щоденник, так легше виявити причину. Необхідно обов’язково притримуватися дієти. Зробіть аналіз кала на яйця глистів та простійші, копрограму – кал на перетравлювання їжі. Ще раз проконсультуйтеся з лікарем дитячим гастроентерологом. Зробіть контрольне УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/

 53. Доброго ранку! Дівчинці 11 років, після грві почав боліти живіт, пішли до педіатра, яка оглянувши дитину поставила попередній діагноз панкреатит, гастродуоденіт, направила на аналізи сечі, аналіз крові на хелікобактер та Узд підшлункової, печінки, нирок.
  Хелікобактер в невиявили. Висновок УЗД : панкреатопатія . Реактивні зміни підшлункової залози. Ж.м зі складкою в ділянці шийки з ознаками ” застійних явищ”. Виражене ущільнення внутрішньопечінкових жовчних протоків.
  Нам приписали таке лікування: дієта,
  Укрлів
  Карсіл
  Панкреатин
  Альтан
  Уже майже 3 тижня ми лікуємось, а живіт так і болить. Будь ласка порадьте що робити?

  1. Доброго дня. Відп. Потрібно обов’язково притримуватися дієти. Також зробити повторно УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, також лімфатичних вузлів кишківника (мезентеріальні лімфовузли). Звертайтеся, допоможемо.https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/ Проводить лікар вищої категорії, апарат експертного класу. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

   1. Добрий вечір дитині 11 років…після їжі тяжко!!!І крутить біля пупка!!!!Що робити?

    1. Доброго Вам здоров’я. Дитині необхідно зробити УЗД органів черева – печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Також аналіз калу на глисти. Обов’язково звернутися на консультацію до лікаря гастроентеролога дитячого, щоб поставити діагноз та пролікувати. Звертайтеся, допоможемо. У клініці веде прийом лікар вищої категорії, поставить точний діагноз, призначить необхідне лікування https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/

 54. Доброго дня
  Дитина 5 років болить живіт біля пупка , здали аналізи всі в нормі, на глисти здавали платні аналізи , не виявлено, але живіт же болить , що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам, зробити потрібно УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Звернутися до дитячого гастроентеролога. Буває збільшення мезентеріальних лімфатичних вузлів, що спричиняють біль в животі. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/poslugy/uzd-oganiv-cherevnoy-porozhnini/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

 55. Доброго вечора!
  Дитина скаржиться на болі в животі,починає блювати.Ми робили УЗД і нам сказали що дискінезія жовчно виділених шляхів.
  Що нам робити?
  Їжа майже не засвоюється?
  Чи може нам прокапатися?

  1. Доброго здоров’я Вам, необхідно їхати до стаціонару, викликайте швидку. Дитині давати пити малими порціями – регідрон або лужну воду мінеральну без газів. Дати атоксіл або активоване вугілля. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

 56. Добрий день!Цікавить питання,відносно такої ситуації:сину 10 років,останнім часом через кожні два тижні турбують різкі болі в животі(локалізація навколо пупка),які тривають десь до двох годин і супроводжуються ротою,як правило вночі і до ранку стає легше!Має дискінезію жовчного,лікар виписав омепразол ,пропили стало краще,через два тижні теж саме,ми за кордоном, важко потрапити до лікаря і довго потрібно очікувати на запис до спеціаліста(все складно) і дуже хвилююсь(

  1. Доброго здоров’я Вам. Теперішні, нажаль, тривожні події мають негативний вплив і на психіку дитини, тому може бути така специфічна реакція дитячого організму. Дотримуйтеся здорового харчування, максимально знижуйте вплив стресу, при необхідності використовуйте но-шпу. Можете скористатися онлайн консультацією дитячого гастроентеролога, пишіть на вайбер +38 (096) 43 43 848 або ел.пошту info.evroklinika@gmail.com. Допоможемо, звертайтеся. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

  2. Доброго дня, синочку 4 рочки
   Жаліється на частий біль у животику, одночасно каже що болять ножки, присутня рвота але тільки в ночі
   Загальний аналіз крові в нормі
   УЗД ознаки мезаденіту
   Лікування: Бетаргін, ніфуроксазид, ентерол, суспрін, креон під час їди
   За 5 днів знизилася вага та хворобливий стан не проходить🥲
   Можливо нам потрібно здати додаткові аналізи?? Страшно чому біль у животі пов’язана з болем у ногах🥲🙏 буду вдячна за відповідь🙏🙏

   1. Доброго здоров’я Вам, Потрібно здати біохімічній аналіз крові : печінкові проби (білірубін та фракції, АЛТ, АСТ ГГТ, лужна фосфотаза), вміст кальцію (загальний та іонізований), вміст віт Д. Обстеження кала на яйца глістів та лямблії. Консультація гастроентеролога. Притримуватися дієти. Звертайтеся, допоможемо. В клініці ведуть прийом досвідчені лікарі, вищої категорії. https://evroklinika.com/poslugy/gastroenterolog-u/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

 57. Доброго дня. Дитина часто жаліється на болі в животі, зранку часто і напротязі дня. Дитині 5 років. Здавали на глисти, не виявили. Хіба здати ще раз. Я вже думала від цукерок, бо їсть їх часто. Що можете порадити? Які аналізи здати?

  1. Доброго здоров’я Вам. Болі в животі можуть бути при різних захворюваннях органів травлення, тому зверніться на консультацію до дитячого гастроентеролога і обов’язково зробіть УЗД печінки, підшлункової залози, нирок https://evroklinika.com/poslugy/uzd-oganiv-cherevnoy-porozhnini/ Звертайтеся, допоможемо. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 58. Доброго дня.
  Дитину часто болить живіт, здуття живота, тошнота і запаморочення. УЗД внутрішніх органів в нормі. Аналізи теж в нормі.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно обов’язково звернутися до дитячого лікаря гастроентеролога, зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози повторно. Запишіться на консультацію до дитячого гастроентеролога в клініку https://evroklinika.com/ru/zapys-na-pryem/. Лікар гастроентеролог призначить схему лікування. Звертайтеся, допоможемо. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 59. Доброго вечора!
  Цікавить таке питання: дівчинки 11 років, після перенесення вірусної хвороби через 2 тижня почала скаржитись на болі в животі ( весь живіт). Біль то ниюча, спазмолітична, буває що гостра. При акті дефікації , краще не стає. В туалет ходить кожного дня 1-2 рази.
  На початку стул був як пюре, іноді рідкий та сформований.
  Дитина 2 тижні була на суворій дієті.Зараз дієту підтримуємо, але смажене, копчене, жирне, солодке не їсть.Біль не посилюється і не проходить після їди
  Коли болів живіт сильно давали Но-шпа 40мг чи Бускопан. Також зараз даємо Ентерол та Алору. Спазмолітики повністю не усувають біль.
  Здавали аналізи: ЗАК, Біохімію, кал і мочу.
  Лікарь сказав що в нормі.
  На УЗІ направлення не дає, бо аналізи в нормі.
  Знаходимось за межами країни, мед.допомога жахлива.
  На що це схоже і як можна допомогти дитині.
  Дякую за відповідь.
  .

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознака порушення роботи шлунку та кишківника. Дотримуйтеся строгої дієти. Необхідно звернутися повторно до лікаря сімейного або гастроентеролога, зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Тільки після огляду лікар призначить необхідне лікування. Якщо є можливість заварюйте сім’я льону і ранком до їжі вживати 100 мл. Це захистить слизову шлунку. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

   1. Дитина 5р іноді зранку( протягом години після сну) жаліється на біль у животі. Коли посидить, полежить, погладжу животик усе проходить. З чим можуть бути проблеми? Які аналізи потрібно здати і що провірити? Можливо доцільна якась дієта?

    1. Доброго дня. Вам бажано вести харчовий щоденник, щоб з’ясувати після якої їжі спостерігаються дані скарги. Також бажано зробити аналізи: розгорнутий аналіз крові, аналіз крові на печінкові проби, аналіз кала на копрограму, аналіз кала на яйця глистів. Також бажано зробити ультразвукове дослідження органів черевної порожнини – печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо https://evroklinika.com/kontakti/.