Якщо у дитини болить живіт... Поради дитячого гастроентеролога

Якщо у дитини болить живіт... Поради дитячого гастроентеролога

Що рекомендує дитячий гастроентеролог, якщо у дитини болить живіт...

Дуже часто діти жаліються, що болить живіт. Причини можуть бути найрізноманітніші. На що звернути увагу? Як треба реагувати? Наскільки швидко робити які - небудь дії? Дитячий гастоентерологу рекомендує.

Якщо болі в животі виникли гостро, особливо, якщо супроводжувалися блювотою, підвищенням температури, різким погіршенням стану (слабкість, втрата свідомості) - терміново викликайте швидку допомогу, негайно має бути консультація хірурга.

Не має значення локалізація болю, тривалість - повинен бути огляд лікаря. Необхідно виключити «катастрофу» в черевній порожнині.

Гострі болі в животі викликають:

 • гострий апендицит, у тому числі із атиповим розташуванням апендикулярного відростка
 • розрив всіляких кіст ( у нирках, яєчниках, селезінці )
 • гострих форм панкреатиту
 • прориву виразок (зустрічається у дітей рідко, але зустрічається ),

Інша гостра хірургічна патологія, що вимагає негайного хірургічного втручання. Не тягніть час, не чекайте, що «розсмокчеться». У цій ситуації зволікання може бути небезпечно для життя. Навіть якщо паніка виявиться марною, дозвольте фахівцям розібратися.

Коли виключена гостра хірургічна патологія, можна спокійно обстежитися далі. Абдомінальний больовий синдром (болі в животі) найчастіше у дітей зустрічається при патології шлунково-кишкового тракту. Тому ваш наступний візит - до гастроентеролога. Дитячий гастроентеролог огляне вашу дитину, розпитає всі скарги, правильно оцінить загальний стан.

Обов'язково  дитячий гастроентеролог призначить певний обсяг обстежень (УЗД органів черевної порожнини, загальний аналіз нрові, загальний аналіз сечі, копрограма, біохімічні дослідження), необхідних для уточнення діагнозу і проведення адекватного лікування.

Загострення гастриту і холециститу також викликають болі в животі. Дитячий гастоентерологу призначить профілактичні курси терапії, щоб виключити загострення.

У дітей дошкільного та молодшого шкільного віку найбільш часта причина болю в животі -  глисти. Для виключення необхідно провести кілька разів дослідження калу на глисти і найпростіші з подальшою дегельмінтизацією.

Глисти, вірусні інфекції , TORCH -інфекції часто супроводжуються мезоаденітом (запаленням черевних лімфатичних вузлів), який так само дає болі в животі.

Дуже часто у дітей бувають функціональні розлади, які супроводжуються болями, які пов'язані з порушенням відтоку жовчі - дискінезії жовчовивідних шляхів. Не маючи ще органічної основи, вони створюють масу проблем, погіршуючи якість життя дитини. Своєчасне втручання дозволить уникнути розвитку хронічного процесу.

Дитячий гастоентеролог МЦ Євроклініка кваліфіковано допоможе Вашому малюку.

Завжди раді Вам допомогти.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


32 Відповідей

 1. Добрий вечір дитині 11 років…після їжі тяжко!!!І іногда крутить біля пупка!!!!Що робити?

  1. Доброго Вам здоров’я/ Треба зробити загальний аналіз крові (розгорнутий), аналіз кала-копрограма, аналіз кала на яйця глистів, УЗД ОЧП, консультація лікаря – дитячого гастроентеролога. Притримуватися дієти, прийом їжі повинен бути 5разів на добу невеликими порціями. Звертайтеся, допоможемо. У клініці веде прийом лікар вищої категорії, поставить точний діагноз, призначить необхідне лікування https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/

 2. Доброї ночі
  Хлопцю 13 років , болить живіт в області кишківника , ноюща біль

  1. Доброго дня. Бажано огляд дитини лікарем хірургом, викликати бригаду невідкладної допомоги. Якщо біль дуже сильний можливо прийом дротаверіну. Швидкого вам одужання.

 3. Добрий день.Моїй дочці 7 роки .У моєї дочки коли вона вживає їжу може тушнити і деколи боліти живіт кругом пупка.но то незавжди .ми здали всі аналіз і узд .все в нормі .а на солодке ще більше тушнить.кажуть що це кишківник .порадьте щось.

  1. Доброго здоров’я Вам. Попробуйте замінити солодощі на фрукти свіжі та сухофрукти. Перевірте дитина ще раз на глистну інвазію, здайте аналіз калу, але необхідно правильно зібрати аналізи https://evroklinika.com/porady-likariv/pediatr-vu/yak-pravilno-zibrati-kal-dlya-analizu-na-yajtsya-gelmintiv-ta-tsisti-lyamblij/. Ще раз зверніться до гастроентеролога дитячого. Звертайтеся, допоможемо, бережіть себе.

 4. Доброго вечора дитина 3 роки .
  Трохи поносила і мала висип на сідницях приблизно 4 дні все перейшло
  Тепер вже 3 дні немає апетиту ,вночі будиться та плаче скаржиться що болить живіт в області пупка,в день також є скарги кілька разів, сонливість також присутня.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно звернутися за консультацією до лікаря дитячого гастроентеролога, зробити УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо.https://evroklinika.com/poslugy/uzd-oganiv-cherevnoy-porozhnini/ Бережіть себе.

 5. Сину 12років, кожного дня болить живіт (зверху різі) в основному після їжі, УЗД в нормі, сеча також , в січні перший раз заболів живіт і була температура здавали кров показало запалення звернулися в лікарню з підозрою на апендекс але виключили цю версію ,посиділи три дні на дієті і все минуло а знову поступово почало проявлятись десь через місяць , і на сьогодні вже жаліється кожного дня , помітила за за цей час він жалівся перед сном йому було жарко і пітнів навіть під тонесенькою простинкою,сидить на дієті але болі все одно виникають є підозра що це психосоматика, так як в школі вчитися не хоче і з уроками дома взагалі катастрофа, вчора їв на сніданок рисову кашу і все було добре а сьогодні теж саме з’їв і в школі болів живіт до обіду, які аналізи краще здати і як правильно обмежитись щоб нічого серйозного не пропустити?( стіл нормальний і кожного дня,рвоти нема)ще ми були у гастроентеролога, приймає вже 10днів омез, тримспу,та магнікум антистрес і нічого не змінилося.

  1. Доброго здоров’я Вам. Притримуйтесь дієти (проведіть бесіду, щоб дитина поза дому також притримувалась дієти). Можно зробити ФГДС для виключення язвенної хвороби шлунку, ерозивного гастриту. Можливо ще необхідна консультація психолога або дитячого невролога. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 6. Доброго дня.Дитині 5 років напротязі 4-хостанніх місяців кожен день болить живіт в області пупка.Короткочасно по 5-10секунд,кожен день(в день 2-4рази)
  Підскажіть,шо робити,які аналізи здати.Глистів нема,узі робити,всі органи в порядку

  1. Доброго дня. Потрібно дообстеження: копрограма. Притримуйтесь дієти. Можливо це пов’язано з підвищеним газоутворенням. Мезентеріальні лімфатичні вузли при УЗД обстежували? Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/poslugy/uzd-shkiry-kiyev/ Проводить лікар вищої категорії, апарат експертного класу. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

 7. Доброго дня! У дитини 8 років, іноді болить шлунок і розлад стулу, навіть не встигає іноді в туалет. Але в інші дні почувається нормально. Тобто це не відбувається декілька днів підряд а зазвичай 1 день, але раз в тиждень буває . Що це може бути глисти чи проблеми зі шлунком?

  1. Добрий день. Треба вести харчовий щоденник, так легше виявити причину. Необхідно обов’язково притримуватися дієти. Зробіть аналіз кала на яйця глистів та простійші, копрограму – кал на перетравлювання їжі. Ще раз проконсультуйтеся з лікарем дитячим гастроентерологом. Зробіть контрольне УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/

 8. Доброго ранку! Дівчинці 11 років, після грві почав боліти живіт, пішли до педіатра, яка оглянувши дитину поставила попередній діагноз панкреатит, гастродуоденіт, направила на аналізи сечі, аналіз крові на хелікобактер та Узд підшлункової, печінки, нирок.
  Хелікобактер в невиявили. Висновок УЗД : панкреатопатія . Реактивні зміни підшлункової залози. Ж.м зі складкою в ділянці шийки з ознаками ” застійних явищ”. Виражене ущільнення внутрішньопечінкових жовчних протоків.
  Нам приписали таке лікування: дієта,
  Укрлів
  Карсіл
  Панкреатин
  Альтан
  Уже майже 3 тижня ми лікуємось, а живіт так і болить. Будь ласка порадьте що робити?

  1. Доброго дня. Відп. Потрібно обов’язково притримуватися дієти. Також зробити повторно УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, також лімфатичних вузлів кишківника (мезентеріальні лімфовузли). Звертайтеся, допоможемо.https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/ Проводить лікар вищої категорії, апарат експертного класу. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

   1. Добрий вечір дитині 11 років…після їжі тяжко!!!І крутить біля пупка!!!!Що робити?

    1. Доброго Вам здоров’я. Дитині необхідно зробити УЗД органів черева – печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Також аналіз калу на глисти. Обов’язково звернутися на консультацію до лікаря гастроентеролога дитячого, щоб поставити діагноз та пролікувати. Звертайтеся, допоможемо. У клініці веде прийом лікар вищої категорії, поставить точний діагноз, призначить необхідне лікування https://evroklinika.com/navparvlenia/hastroenterolohiia/

 9. Доброго дня
  Дитина 5 років болить живіт біля пупка , здали аналізи всі в нормі, на глисти здавали платні аналізи , не виявлено, але живіт же болить , що робити?

  1. Доброго здоров’я Вам, зробити потрібно УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Звернутися до дитячого гастроентеролога. Буває збільшення мезентеріальних лімфатичних вузлів, що спричиняють біль в животі. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/poslugy/uzd-oganiv-cherevnoy-porozhnini/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

 10. Доброго вечора!
  Дитина скаржиться на болі в животі,починає блювати.Ми робили УЗД і нам сказали що дискінезія жовчно виділених шляхів.
  Що нам робити?
  Їжа майже не засвоюється?
  Чи може нам прокапатися?

  1. Доброго здоров’я Вам, необхідно їхати до стаціонару, викликайте швидку. Дитині давати пити малими порціями – регідрон або лужну воду мінеральну без газів. Дати атоксіл або активоване вугілля. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

 11. Добрий день!Цікавить питання,відносно такої ситуації:сину 10 років,останнім часом через кожні два тижні турбують різкі болі в животі(локалізація навколо пупка),які тривають десь до двох годин і супроводжуються ротою,як правило вночі і до ранку стає легше!Має дискінезію жовчного,лікар виписав омепразол ,пропили стало краще,через два тижні теж саме,ми за кордоном, важко потрапити до лікаря і довго потрібно очікувати на запис до спеціаліста(все складно) і дуже хвилююсь(

  1. Доброго здоров’я Вам. Теперішні, нажаль, тривожні події мають негативний вплив і на психіку дитини, тому може бути така специфічна реакція дитячого організму. Дотримуйтеся здорового харчування, максимально знижуйте вплив стресу, при необхідності використовуйте но-шпу. Можете скористатися онлайн консультацією дитячого гастроентеролога, пишіть на вайбер +38 (096) 43 43 848 або ел.пошту [email protected]. Допоможемо, звертайтеся. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

  2. Доброго дня, синочку 4 рочки
   Жаліється на частий біль у животику, одночасно каже що болять ножки, присутня рвота але тільки в ночі
   Загальний аналіз крові в нормі
   УЗД ознаки мезаденіту
   Лікування: Бетаргін, ніфуроксазид, ентерол, суспрін, креон під час їди
   За 5 днів знизилася вага та хворобливий стан не проходить🥲
   Можливо нам потрібно здати додаткові аналізи?? Страшно чому біль у животі пов’язана з болем у ногах🥲🙏 буду вдячна за відповідь🙏🙏

   1. Доброго здоров’я Вам, Потрібно здати біохімічній аналіз крові : печінкові проби (білірубін та фракції, АЛТ, АСТ ГГТ, лужна фосфотаза), вміст кальцію (загальний та іонізований), вміст віт Д. Обстеження кала на яйца глістів та лямблії. Консультація гастроентеролога. Притримуватися дієти. Звертайтеся, допоможемо. В клініці ведуть прийом досвідчені лікарі, вищої категорії. https://evroklinika.com/poslugy/gastroenterolog-u/ Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності

 12. Доброго дня. Дитина часто жаліється на болі в животі, зранку часто і напротязі дня. Дитині 5 років. Здавали на глисти, не виявили. Хіба здати ще раз. Я вже думала від цукерок, бо їсть їх часто. Що можете порадити? Які аналізи здати?

  1. Доброго здоров’я Вам. Болі в животі можуть бути при різних захворюваннях органів травлення, тому зверніться на консультацію до дитячого гастроентеролога і обов’язково зробіть УЗД печінки, підшлункової залози, нирок https://evroklinika.com/poslugy/uzd-oganiv-cherevnoy-porozhnini/ Звертайтеся, допоможемо. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 13. Доброго дня.
  Дитину часто болить живіт, здуття живота, тошнота і запаморочення. УЗД внутрішніх органів в нормі. Аналізи теж в нормі.

  1. Доброго здоров’я Вам. Необхідно обов’язково звернутися до дитячого лікаря гастроентеролога, зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози повторно. Запишіться на консультацію до дитячого гастроентеролога в клініку https://evroklinika.com/ru/zapys-na-pryem/. Лікар гастроентеролог призначить схему лікування. Звертайтеся, допоможемо. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.

 14. Доброго вечора!
  Цікавить таке питання: дівчинки 11 років, після перенесення вірусної хвороби через 2 тижня почала скаржитись на болі в животі ( весь живіт). Біль то ниюча, спазмолітична, буває що гостра. При акті дефікації , краще не стає. В туалет ходить кожного дня 1-2 рази.
  На початку стул був як пюре, іноді рідкий та сформований.
  Дитина 2 тижні була на суворій дієті.Зараз дієту підтримуємо, але смажене, копчене, жирне, солодке не їсть.Біль не посилюється і не проходить після їди
  Коли болів живіт сильно давали Но-шпа 40мг чи Бускопан. Також зараз даємо Ентерол та Алору. Спазмолітики повністю не усувають біль.
  Здавали аналізи: ЗАК, Біохімію, кал і мочу.
  Лікарь сказав що в нормі.
  На УЗІ направлення не дає, бо аналізи в нормі.
  Знаходимось за межами країни, мед.допомога жахлива.
  На що це схоже і як можна допомогти дитині.
  Дякую за відповідь.
  .

  1. Доброго здоров’я Вам. Це ознака порушення роботи шлунку та кишківника. Дотримуйтеся строгої дієти. Необхідно звернутися повторно до лікаря сімейного або гастроентеролога, зробити УЗД печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Тільки після огляду лікар призначить необхідне лікування. Якщо є можливість заварюйте сім’я льону і ранком до їжі вживати 100 мл. Це захистить слизову шлунку. Бережіть себе. Із-за технічних причин відповідь може затримуватися, перепрошуємо за незручності.