Щитовидна залоза: прості речі, які треба знати!

Щитовидна залоза: прості речі, які треба знати!

Якщо у Вас є такі симптоми, як поганий сон, нервозність, відчуття «кома» в горлі, зниження маси тіла, серцебиття та інші, то обов'язково обстежте свою щитовидну залозу - зробіть УЗД щитовидної залози.
З настанням весни наш організм починає працювати в посиленому режимі. Світловий день подовжується, підвищується сонячна активність, а в нашому організмі прискорюються обмінні процеси. Це означає, що залози внутрішньої секреції, наша ендокринна система теж стають більш активними.
Ендокринна система організму регулює діяльність всіх внутрішніх органів за допомогою гормонів. Однією з важливих залоз внутрішньої секреції є щитовидна залоза.

Причина порушення її функції можуть бути досить різні:

  • Стреси,
  • Нераціональне харчування,
  • Вагітність,
  • Спадковий фактор,
  • Перенесення операції на щитовидній залозі,
  • Опухоль або травми гіпофіза або гіпоталамуса,
  • Дії опромінення (радіації),
  • Нестача йоду в їжі,
  • Надходження в організм великої кількості струмогенних речовин (таких, які ведуть до розростання тканини щитовидної залози або зобу Ці речовини містяться в квасолі, редьці, редисці, сої, арахісі, персиках.).

Щитовидна залоза важить 20-30 гр., Складається з 2х часток і перешийка. Розташовується на передній поверхні шиї на рівні 2 4 хрящів трахеї (дихального горла). На задній поверхні щитовидної залози знаходяться околощитовідні залози (паращитовидні).

Щитовидна залоза виробляє гормони: тироксин (Т4), трійодтіронін (Т3). Вони регулюють обмін речовин, сприяють засвоєнню клітинами глюкози, оптимізують розщеплення жирів на кислоти і гліцерин. І ще один з гормонів- це кальцитонін, який регулює обмін кальцію і фосфатів.
Паращитовидні залози - виділяють паратгормон. Якщо рівень кальцію в крові знижується, то він стимулює остеокласти, щоб ті, у свою чергу, виділяли в кров кальцій з кісткової тканини.

Перевірити щитовидну залозу, дізнатися її розміри, її структурні зміни, ущільнення, вузлові утворення, пухлини нам допоможе УЗД щитовидної залози. При ультразвуковому дослідженні буде видно навіть дуже дрібні зміни в структурі тканини, які не перевищують 1 мм в діаметрі.
У Вас є можливість пройти УЗД щитовидної залози в нас в клініці за прийнятну ціну у лікаря вищої категорії на апараті експертного класу.
Здати пакет аналізів на гормони - економте час, бережіть здоров'я!

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *