Головний біль і патологія в області шиї

Головний біль і патологія в області шиї

Цервікогенні головні болі більше характерні для людей зрілого віку і спочатку виникають після нічного сну або після тривалого перебування в положенні лежачи; згодом головний біль може стати постійним, але в ранкові години виражений сильніше.
Цей тип головного болю в основному пов'язаний з порушенням функції в суглобах, зв'язках, м'язах і сухожиллях переважно верхніх шийних сегментів хребта.
Біль виникає в верхньо-шийному відділі і потиличної області; при посиленні вона поширюється на тім'яно-скроневі відділи, де проявляється максимально. Як правило, головний біль односторонній або асиметрично виражений, посилюється при рухах в шийному відділі. При цьому головний біль може приймати форму нападу, під час якого можлива нудота, блювота, м'яко виражені світло- і звукобоязнь.

Під час огляду виявляються:

- Обмеження рухливості в шийному відділі хребта,
- Напруга м'язів шиї,
- Хворобливі м'язові ущільнення.

Встановлення діагнозу цервикогенной головного болю здійснюють після виключення інших причин (мігрень, об'ємні процеси, головні болі напруги, аномалія Арнольда-Кіарі).

Для діагностики необхідні консультація ортопеда, невролога:

- рентгенографія (або КТ, МРТ) шийного відділу хребта,
- доплерографія або УЗД судин голови і шиї

У медичному центрі Євроклініка ведуть прийом фахівці професіонали.
УЗД судин голови і шиї - дослідження проводять на УЗД апараті експертного класу, лікар вищої категорії Сличко Мар'яна Юріївна.
Консультує лікар вертебролог Копєйкін Ігор Іванович, досвід роботи більше 30 років
Консультує лікар невролог Єлістратов Володимир Іванович

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *