Гіпертонічна хвороба. Фактори ризику виникнення

Гіпертонічна хвороба. Фактори ризику виникнення

Що потрібно знати про захворювання як гіпертонічна хвороба?

Коли необхідна консультація кардіолога?

Артеріальна гіпертензія або гіпертонічна хвороба - це хронічно протікає захворювання серцево-судинної системи, основним проявом є тривале і дуже стійке підвищення артеріального тиску - як систолічного так і діастолічного артеріального тиску. В Україні приблизно 40% дорослих мають підвищення артеріального тиску - близько 37% чоловіків і 57% жінок, а лікуються -лиш 22% і 46% з них.

Підвищеним артеріальним тиском вважається - це коли три рази лікарем терапевтом або кардіологом зареєстрований рівень 139/89 мм рт ст і вище у осіб, які не приймають препарати, що знижують артеріальний тиск.

Виникає питання: чи треба так серйозно ставитися до артеріальної гіпертонії, якщо людина відчуває себе зовсім непогано? На це питання тільки одна відповідь: ТАК! 

При високому артеріальному тиску, серце працює з великим навантаженням, з часом серце набуває все більших розмірів (гіпертрофія), в подальшому це призводить до розвитку ішемічної хвороби серця (серцевою недостатності, різного виду атеротромбозів, порушень ритму). Консультація кардіолога необхідна найближчим часом.

Гіпертонічна хвороба. ФАКТОРИ РИЗИКУ :

  • спадковість;
  • стать- чоловіки схильні до розвитку артеріальної гіпертензії, особливо у віці 35-50 років;
  • жінки, ризик посилюється після настання менопаузи;
  • вік;
  • вживання алкоголю, атеросклероз, куріння, ожиріння.

Перевірте себе.

Якщо у ВАС періодично або регулярно спостерігаються такі симптоми: головні болі, запаморочення.

Слабке або прискорене серцебиття, підвищена пітливість, сильне почервоніння обличчя, підвищене відчуття пульсації в голові, озноби, різні тривоги, погіршення пам'яті.

Також сильне внутрішнє напруження, підвищена дратівливість, зниження працездатності, дрібні мушки перед очима. Набряки верхніх, нижніх повік, одутлість обличчя вранці, набряклість рук, оніміння пальців.

Найчастіше пацієнт дізнається про те, що у нього гіпертонічна хвороба, коли виявляється на лікарняному ліжку з дігнозом інфаркт або інсульт.

Наша мета: контроль над тиском, стійка ремісія, поліпшення рівня життя, попередження інсульту, інфаркту, стенокардії, ураження нирок, очей та інших ускладнень гіпертонічної хвороби.

Кардіолог медичного центру Євроклініка своєчасно діагностує всі фактори ризику Вашого організму.

  • Консультація кардіолога 750 грн.
  • Електрокардіограма+розшифровка 300 грн.
  • УЗД серця 700 грн.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *