Дисплазія кульшових суглобів у дітей. Рання діагностика. Лікування

Дисплазія кульшових суглобів у дітей. Рання діагностика. Лікування

Дисплазія кульшових (тазостегнових) суглобів.

Що треба знати про цю патологію? Діагностика дисплазії - ким проводиться, коли?

Що таке правильна своєчасна діагностика дисплазії у дітей.

Дисплазія кульшових суглобів - це вроджене захворювання, при якому не відбувається формування фізіологічно нормального тазостегнового суглоба.

Наслідками такого захворювання можуть бути:

 • дискомфорт в області суглоба при фізичному навантаженні на нього;
 • різниця довжини ніг (укорочення);
 • деформації стегнової кістки;
 • також рання поява такого захворювання, як деформуючий;
 • артроз (зміни суглоба, що призводять до обмеження об'єму рухів).

Правильна діагностика дисплазії, вчасно призначене лікування попереджають ці наслідки.

За статистикою захворювання дисплазія кульшових суглобів частіше зустрічається у дівчаток, чим у хлопчиків

Дисплазія у дітей - відзначаються випадки спадкового походження.

Дисплазія кульшових суглобів - чинники виникнення такі, як:

 • неправильне передлежання плоду внутріутробно;
 • "великий плід".

Тому такі діти відносяться до групи ризику по цьому захворюванню, вимагають обов'язкового дослідження кульшових суглобів.

Діагностика дисплазії включає: огляд дитячого ортопеда, УЗД кульшових суглобів, рентген суглобів.

Ідеально вперше запідозрити або виявити таку патологію, як дисплазія у дітей, можливо при огляді лікарем новонароджених в пологовому будинку.

Далі діти повинні спостерігатися дитячим ортопедом за допомогою планових оглядів в чітко визначені для цих цілей вікові терміни, а саме 3, 6-ти, 9-місячному віці, а згодом у віці 1 року, коли дитина вже починає ходити.

На жаль не усі батьки внаслідок різних причин взагалі звертаються до ортопеда для проведення таких оглядів своїх дітей, не кажучи вже про своєчасність їх проведення.

Адже саме цей період життя дитини, тобто від народження до року і двох місяців, у разі встановлення діагнозу дисплазія кульшових суглобів (саме своєчасна діагностика дисплазії ), правильне лікування дисплазії, прогноз найбільш сприятливі, причому, чим раніше встановлений діагноз, тим результативніше лікування.

Дисплазія у дітей - насторожуючими ознаками при огляді лікарем дитини у віці до 1 року можуть бути:

 • несиметричні складки підягодичной області;
 • поява звукових "клацань" в суглобі при виконанні рухів;
 • відчуття бар'єру або обмеження при спробі розвести зігнуті в колінних суглобах ніжки дитини;
 • або навпаки занадто вільне(надмірне) розведення їх;
 • а також укорочення однієї ніжки по відношенню до іншої.

Діагностика дисплазії вимагає свого уточнення шляхом проведення ультразвукового дослідження кульшових суглобів, а також рентгенографії тазу.

Тільки при підтвердженні даних клінічного огляду ортопеда, даними ультразвукової і рентгенодіагностики встановлюється діагноз дисплазія кульшових суглобів ( суглоба з однією або з двох сторін, залежно від клінічної картини захворювання ).

Дисплазія кульшових суглобів : для лікування дисплазії у віці до 1 року застосовуються спеціальні пристосування, такі як стремена Павлика, апарат Гневковского, що відводить, інше.

Мета - утримання кульшових суглобів дитини при положенні, що максимально розвантажує суглоби з точки зору так званої біомеханіки рухів, а також сприяючому правильному розвитку суглобів (свого роду дозріванню їх).

Дисплазія у дітей - обов'язковим компонентом лікування дисплазії є лікувальна фізкультура, по суті це суглобова гімнастика, яка повинна проводитися щодня самими батьками хворої дитини, а також фахівцем ЛФК, масажистом.

Не обійтися і без декількох курсів масажу дитини з акцентом на ділянку сідниць і нижні кінцівки, по 12-15 разів за курс з інтервалом в 3-4 тижні між курсами масажу, що проводяться.

Дисплазія у дітей - окремо лікар призначить також фізіотерапевтичне лікування, звичайно це електрофорез з кальцієм на область кульшових суглобів.

Слід пам'ятати про те, що за дитиною яка в стремінцях або апараті, що відводить, потрібно постійне спостереження з боку лікаря - ортопеда не рідше за 1 раз в 2 тижні, для контролю за станом дитини і правильним виконанням своїх функцій цих пристосувань.

Дисплазія у дітей - прогноз від лікування, що проводиться, у більшості випадків сприятливий, за умови раннього виявлення захворювання( рання діагностика дисплазії у віці до 6 місяців дитини) і добросовісного виконання батьками призначеного лікування.

Удачі і здоров'я усім діткам і їх батькам.

З повагою, лікар дитячий ортопед Копейкін Ігор Іванович

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *