Напади у дитини. Що рекомендує дитячий невролог

Напади у дитини. Що рекомендує дитячий невролог

Багатьом батькам доводилося відчувати непідробний жах побачивши, що дитина втратила свідомість при плачі. На тлі сильного плачу раптом замовкає, перестає дихати, блідніє або синіє і обм'якає або напружується, «як струна». У ряді випадків ці стани супроводжуються втратою свідомості і судорожними посмикуваннями кінцівок. Такі напади у дитини під час плачу (пароксизми) називаються афективно-респіраторні - порушення дихання на тлі сильних негативних емоцій (афекту).

Афективно-респіраторні пароксизми або напади характерні для дітей до 5 років.

Напади у дитини під час плачу можуть спостерігатися:

 • У відповідь на біль (удар, падіння, укол),
 • У легко збудливого, примхливої ​​дитини при відмові негайно виконати його бажання.

Як правило, через кілька секунд дихання відновлюється і дитина приходить до тями.

Прогноз афективно-респіраторних станів найчастіше сприятливий. Тим не менш, необхідна консультація педіатра і дитячого невролога для виключення більш серйозних проблем.

У ряді випадків можуть знадобитися додаткові дослідження:

 • аналіз крові,
 • ЕКГ, Ехо-КГ (ультразвукове дослідження серця),
 • електроенцефалографія (виключення судомної готовності мозку),
 • консультація психолога.

Поведінка батьків під час афективно-респіраторного нападу у дитини під час плачу

Дитячий невролог рекомендує.

 • Перш за все не потрібно панікувати.
 • Необхідно пам'ятати, що афективно-респіраторні пароксизми не небезпечні для життя і в більшості випадків короткочасні.
 • Допомогти дитині відновити дихання і свідомість можна рефлекторним впливом: дути в обличчя, легенько поплескати по щічках або полоскотати.

Правильна поведінка батьків, знання і розуміння ними звичок і характеру дитини може запобігати розвиток нападів втрати свідомості чи відсутність дихання під час сильного плачу, істерик.

Яка профілактика афективно-респіраторних нападів у дитини

 • Прогнозуючи реакції малюка, можна застосувати прийоми відволікання,
 • переключення уваги або чітко визначити рамки дозволеного
 • і не допускати розвиток пароксизмів, виконавши допустиме бажання.

Вам завжди раді допомогти дитячий невролог, лікар вищої категорії, досвід більше 20 років.

+38(096)43−43−848

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


13 Відповідей

 1. Доброго вечора дитині 6 місяців від народження буває що інколи заходиться не може дихати. 2 рази було що непритомнів. Що робити в такому випадку

  1. Доброго дня. Дитину обов’язково необхідно обстежити. Спочатку звернутися до дитячого невролога на огляд. Зробити УЗД голівки – нейросонографія (УЗ дослідження структури головного мозку через велике тім’ячко) та ЕЕГ (енцефалографія). Здати кров на цукор та загальний аналіз крові. Дані симптоми можуть свідчити про судомну готовність, тому чим швидше звертайтеся до дитячого невролога.

 2. Доброго вечора дитині 1 рік як плече то геть заходиться синій і голову назад закидає і так постійно якщо сильніш плаче тот зразу заходиться

  1. Доброго дня, необхідно показати дитину дитячому неврологу та зробити УЗД голівки (нейросонографія). Дані симптоми можуть бути при високому внутрічерепному тиску. Звертайтеся, допоможемо. У нас в клініці ведуть прийом лікарі експерти, допоможемо вам. https://evroklinika.com/kontakti/

 3. Добрий вечір.
  Дитині 9 місяців, під час істерики закидає голову назад, та падає. Також декілька днів спостерігається під час небажання щось робити, заперечення, напружується як струна. Чи потрібно нервуватися? Чи на даному етапі допустимо?

  1. Доброго дня. Такої поведінки в даному віці не повинно бути. Вам бажано звернутися до дитячого невролога, зробити аналіз крові на вміст кальцію, фосфору, віт Д. Під час нападу треба старатися відволікти дитину, розмовляти тихо, м’яким голосом. Також зробити дитині обстеження голівки – нейросонографію https://evroklinika.com/poslugy/uzd-neirosonografiia/. Звертайтеся, допоможемо. В клініці працюють спеціалісти вищої категорії, лікарі експерти.

 4. Доброго вечора,дитині 10 років,трапилась істерика.Спочатку переговорювалась,потім плакала,виявляла протест стосовно уроків,дійшло до затримування диханняі жахливого плачу.Я іі вмила дала попити і поговорили.Я дуже злякалась і дитина теж.Дайте пораду будь ласка.

  1. Доброго дня. Теперішній тривожний час має дуже негативний вплив на підсвідомість і свідомість як дорослих так і дітей. Тому і говорять зараз про збереження ментального здоров’я. Вам необхідно з дитиною звернутися до психолога або дитячого психоневролога, щоб перевірити на ступінь тривожного стану. Дана реакція дитини – це тривожний симптом, який потребує корекції за допомогою спеціалістів. Такі напади можуть повторюватися і дати незворотні зміни в психо-емоційному стані дитини. Звертайтеся, допоможемо. В клініці ведуть прийом кваліфіковані фахівці, які допоможуть вам а вашій дитині. Бережіть себе.

 5. Дитині 6 років під час плачу синіє починається напад істерика.у такому віці дитина не повинна синіти це є захворювання чогось ?що може бутии

  1. Доброго дня. Вашій дитині необхідно зробити загальний аналіз крові (для виключення залізодефіцитної анемії), електрокардіограму (ЕКГ), при необхідністі електроенцефалограму (ЕЕГ). Також дитині необхідна консультація кардіолога, невролога, психолога. Звертайтеся, допоможемо. https://evroklinika.com/posluhy/

  2. Добрий день. Моя дитина має 8 років підчас сильного плачу заходиться (починає часто і глибоко вдихати через рот) і неможе зупинитися. Від цього вона починає панікувати і неможе опанувати себе (пробували відволікати увагу але ніякого результату то недало). Допомогло коли вона прикрила руками рот і насилу пробувала вдихати носом по 30 хвилинах вдалося заспокоїтися. Але дитина сильно злякалася того стану.

   1. Доброго дня. Вам бажано звернутися до дитячого невролога та кардіолога. Потрібна корекція у психолога, краще у психоневролога. Також необхідно зробити УЗД серця та судин голови та шиї, щоб мати пловну картину стану серцево-судинної системи. Обов’язково здати аналізи крові на гормони щитовидної залози та зробити УЗД щитовидної залози. Звертайтеся, допоможемо. Дані обстеження та консультації можна замоти в нашій клініці. Обстеження проводить лікар експерт, вищої категорії. https://evroklinika.com/navparvlenia/uzd/.

 6. Шановні батьки, якщо у вас виникли питання, задайте їх прямо в даній формі онлайн. Лікар вам допоможе у складних ситуаціях, що попередить багато неврологічних хвороб.