Що робити, якщо у дитини тривалий кашель? Педіатр радить...

Що робити, якщо у дитини тривалий кашель? Педіатр радить...

Досить часто батьків турбує тривалий кашель у дитини. Від цього кашлю не вдається позбутися, хоча проводилися повторні курси антибактеріальної терапії, випиті гори відхаркувальних препаратів і так далі.

Педіатр радить - необхідно терміново звернутися до лікаря!

Ні в якому разі не можна ігнорувати кашель, навіть якщо при цьому дитина себе непогано почуває.

Педіатр встановить основні причини, що викликають тривалий кашель:

  • хронічні захворювання носоглотки (хронічна стафілококова / стрептококова інфекція носоглотки, аденоїдні вегетації, гіпертрофія піднебінних мигдаликів).
  • респіраторні алергози ( алергічна реакція на пір'я, цвіль, домашній пил, риб'ячий корм, шерсть тварин, пилок квіток рослин , харчові продукти і т.д.).
  • глистні інвазії - це одна з найбільш частих причин кашлю (деякі глисти проходять цикл розвитку через легені)
  • рефлюкс- езофагіти, рефлюксна хвороба ( їжа потрапляє в дихальні шляхи в результаті патології шлунково -кишкового тракту).
  • аспірація чужорідного тіла (дитина в процесі вивчення світу вдихнув невеликий предмет або поперхнувся їжею - відбувається постійне подразнення слизової бронхів , - з'являється нав'язливий кашель).
  • вроджені аномалії розвитку бронхів або легенів.
    Дитина повинна бути оглянутий лікарем. Педіатр визначиться з найбільш імовірною причиною кашлю у дитини, направить на консультації до профільних фахівців.

Педіатр спільно з ЛОР- лікарем призначить лікування, якщо кашель викликаний респіраторною інфекцією або хронічними захворюваннями носоглотки.
Алерголог - допоможе розібратися, якщо кашель у дитини спровокований алергенами. Дитячий гастроентеролог призначить обстеження і лікування при підозрі, що кашель у дитини пов'язаний з рефлюксами.

Коли вище названі причини виключені відповідними фахівцями, педіатр рекомендує консультацію пульмонолога - торакохітрурга для виключення аспірації чужорідного тіла, вродженої патології бронхів або легенів.

Педіатр призначає необхідні обстеження: загальний аналіз крові, кал на яйця гельмінтів повторно ( 3-4 рази), мазок із зіву, носа на флору та чутливість до антибіотиків. Можуть знадобитися рентгенографія органів грудної клітки, фіброезефагогастроскопія, дослідження крові на алергени, бронхоскопія і т.д.

Як бачите, в будь-якому випадку тривалий кашель у дитини - це серйозно, і оцінювати, спрямовувати на консультацію до фахівців, призначати обстеження, препарати повинен тільки лікар педіатр , який бачить хворого.

Будь ласка звертайтеся , будемо раді Вам допомогти! У МЦ Євроклініка Вам кваліфіковано допоможуть.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *