Що робити, якщо у дитини тривалий кашель? Педіатр радить...

Що робити, якщо у дитини тривалий кашель? Педіатр радить...

Досить часто батьків турбує тривалий кашель у дитини. Від цього кашлю не вдається позбутися, хоча проводилися повторні курси антибактеріальної терапії, випиті гори відхаркувальних препаратів і так далі. Педіатр радить необхідно терміново звернутися до лікаря!Запис на прийом до педіатра в Києві в наш медичний центр за телефоном або форма онлайн. Запис на прийом 

Лікар педіатр огляне дитину, детально опитає про перебіг, початок та характер кашлю. Ні в якому разі не можна ігнорувати кашель, навіть якщо при цьому дитина себе непогано почуває.

Що може викликати тривалий кашель у дитини

Основні причини, що викликають тривалий кашель:

  • хронічні захворювання носоглотки (хронічна стафілококова/стрептококова інфекція носоглотки, аденоїдні вегетації, гіпертрофія піднебінних мигдаликів);
  • респіраторні алергози (алергічна реакція на пір'я, цвіль, домашній пил, риб'ячий корм, шерсть тварин, пилок квіток рослин, харчові продукти і т.д.);
  • глистні інвазії — це одна з найбільш частих причин кашлю (деякі глисти проходять цикл розвитку через легені);
  • рефлюкс-езофагіти, рефлюксна хвороба ( їжа потрапляє в дихальні шляхи в результаті патології шлунково-кишкового тракту);
  • аспірація інородного тіла (дитина в процесі вивчення світу вдихнула невеликий предмет або поперхнулася їжею — відбувається постійне подразнення слизової бронхів, з'являється нав'язливий кашель);
  • вроджені аномалії розвитку бронхів або легенів.

Дитина повинна бути оглянута лікарем. Педіатр визначиться з найбільш імовірною причиною кашлю у дитини, направить на консультації до профільних фахівців, призначить додаткові обстеження (рентген, аналізи крові).

Який лікар лікує тривалий кашель у дитини

Педіатр (можливо спільно з ЛОР-лікарем) призначить лікування, якщо кашель викликаний респіраторною інфекцією або хронічними захворюваннями носоглотки, гайморових пазух (гайморити).
Алерголог — допоможе розібратися, якщо кашель у дитини спровокований алергенами. Дитячий гастроентеролог призначить обстеження і лікування при підозрі, якщо кашель у дитини пов'язаний з рефлюксами або глистними інвазіями (аскаридоз, токсокароз).

Коли вище названі причини виключені відповідними фахівцями, педіатр рекомендує консультацію пульмонолога - торакохірурга для виключення аспірації інородного тіла, чи вродженої патології бронхів або легенів.

Які обстеження необхідні, якщо у дитини тривалий кашель

Педіатр призначає такі необхідні обстеження: загальний аналіз крові, кал на яйця гельмінтів ( можливо 3-4 рази підряд), мазок із зіву, носу на флору та чутливість до антибіотиків. Можуть знадобитися рентгенографія органів грудної клітки, фіброезофагогастроскопія (ФГДС), дослідження крові на алергени, бронхоскопія і т.д.

Як бачите, в будь-якому випадку тривалий кашель у дитини — це серйозно, і оцінювати, спрямовувати на консультацію до фахівців, призначати обстеження, препарати повинен тільки лікар педіатр, який бачить хворого.

Будь ласка, звертайтеся, будемо раді Вам допомогти! В медичному центрі «Євроклініка» кваліфіковано допоможуть вашій дитині. Ціни на послуги лікаря педіатра прийнятні.

Задайте питання - отримайте відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *