Дитячий дерматолог у Києві

Дитяча дерматологія

Дитячий дерматолог — це фахівець із діагностики, лікування та профілактики патологічних станів шкіри та її похідних (волосся, нігтів, потових та сальних залоз) у дітей. Дитячий дерматолог у Києві в медичному центрі «Євроклініка» здійснить повноцінний огляд дитини, рекомендує обстеження згідно з її медичних показань, визначить причини та підбере методи розв’язання проблем зі здоров’ям, а також надасть профілактичні рекомендації.

Коли потрібна консультація дитячого дерматолога

Прийти на консультацію до дитячого дерматолога треба, якщо:

 • необхідно провести оцінювання стану шкіри дитини;
 • немовля, малеча або підліток має тривожні шкірні прояви (висипання, шелушіння тощо) або симптоми патологічних станів волос, шкіри голови, нігтів — для постановки діагнозу;
 • є встановлений діагноз, але потрібний контроль і/або корекція терапії (наприклад, якщо ви лікувалися в іншому закладі, але безрезультатно, і хочете здобути альтернативний погляд на проблему своєї дитини);
 • підліток потребує допомоги у виборі догляду за шкірою і/або лікуванні акне;
 • треба проконсультуватися з лікування новоутворень (зокрема гемангіом);
 • є визначена генетична схильність до захворювань дерматологічного профілю або алергічної реакції на різні збудники;
 • підійшов час планового профілактичного огляду в дерматолога.

Нагадуємо, навіть якщо у вашої дитини немає ні проблем зі шкірою, нігтями та/або волоссям, ні обтяженої спадковості (кровних родичів із дерматологічними діагнозами, що можуть генетично успадковуватися), планові огляди в дитячого дерматолога мають стати щорічною звичкою.

Також треба враховувати, що діти мають надчутливі шкіру та її похідні (волосся, нігті, потові та сальні залози), які реагують на різні подразники і є показниками загального стану здоров’я. Наприклад, хронічні захворювання травної, нервової або ендокринної системи дуже часто впливають на їхній стан — з’являються висипання, розшаровуються нігті, випадає волосся тощо. Тому, дитячі ендокринологи, гастроентерологи й неврологи часто рекомендують батькам своїх пацієнтів проконсультуватися з дерматологом. І навпаки.

Особливої уваги потребують діточки з метаболічними порушеннями.

Симптоми дерматологічних патологій, які не можна пропустити

 • Висипання, ерозії та ін. на обличчі, руках, ногах, голові чи по всьому тілу (особливо ті, що не проходять упродовж трьох днів).
 • Лущення, надмірна жирність, сухість шкіри голови чи обличчя.
 • Локальна або поширена стійка зміна кольору шкіри (зокрема поява яскраво-червоних чи фіолетово-синіх плям).
 • Зміни в кольорі, структурі (зокрема розшарування) нігтьової пластини.
 • Уповільнений і/або неправильний ріст нігтя.
 • Зміна структури та/або надмірне випадання волосся.
 • Свербіж, набряклість, почервоніння шкіри будь-якої локалізації.
 • Родимки, невуси, бородавки тощо (особливо, якщо ви помітили, що вони змінили свій колір, розмір чи трансформувалися якось інакше).

Які захворювання лікує дитячий дерматолог

Огляд дитячого дерматолога проводиться для діагностики:

 • запальних, атопічних, алергічних, неврологічних захворювань шкіри;
 • злоякісності / доброякісності новоутворень;
 • паразитарних, грибкових, бактеріальних і вірусних уражень шкіри;
 • порушення пігментації (з-поміж іншого вітиліго, хлоазма, лентиго);
 • захворювань волосся і нігтів (зокрема дерматозів) тощо.

Як проходить прийом у дитячого дерматолога в медичному центрі «Євроклініка»

Консультація в дитячого дерматолога включає:

 • опитування дитини (якщо це є можливим за віком) і її батьків (з-поміж іншого перенесені хвороби, сімейний анамнез, харчування);
 • огляд усього шкірного покриву, нігтів, волосся, слизових оболонок (якщо буде треба, з дерматоскопією та за допомогою лампи Вуда),
 • призначення лабораторної та додаткової інструментальної діагностики, консультацій суміжних спеціалістів (якщо буде обґрунтована потреба).

Після проведення цих етапів лікар визначає остаточний діагноз, складає план терапевтичних заходів і видає письмові рекомендації з лікування та/або лікувального / профілактичного догляду. 

Дитячий дерматолог медичного центру «Євроклініка» є тим фахівцем, який допоможе не просто залікувати симптоми, а й визначити причини і мінімізувати або повністю нівелювати їхній вплив на дитину, щоб вона зростала із чистою шкірою, здоровими нігтями та гарним волоссям.

Діагностика шкірних захворювань у дітей

Щоб встановити точний діагноз, лікар відповідно до симптомів призначає маленьким пацієнтам такі різновиди діагностики, як:

 • цифрова дерматоскопія;
 • ультразвукове дослідження шкіри, а іноді й органів черевної порожнини, нирок, наднирників та/або щитоподібної залози);
 • огляд із допомогою лампи Вуда (люмінесцентна діагностика);
 • пігментний скринінг;
 • трихоскопія;
 • лабораторні дослідження — мікроскопічний і/або мікологічний аналіз біологічного матеріалу, гістологічний аналіз біоптату, загальний аналіз крові (розширений), аналіз на рівень глюкози, аналіз на вірусні інфекції (ВПЛ, вірус герпесу та ін.), аналіз кала на яйця гельмінтів та цисти найпростіших, аналіз крові на імуноглобуліни, шкірні алергопроби тощо.

За наявності медичної обґрунтованості приватний дитячий дерматолог рекомендує звернутися до ендокринолога, інфекціоніста, алерголога, онколога, гастроентеролога тощо. Можливо, що звичайне висипання є ознакою прихованих хвороб внутрішніх органів.

Лікування дерматологічних захворювань у дітей

Головна мета наших лікарів-експертів — не допустити перехід хвороби в хронічну стадію та розвинення ускладнень. Це не завжди є можливим, але ми намагаємося для кожного маленького пацієнта знайти найефективнішу схему лікування. Тому, найчастіше застосовується комплексна терапія.

Вона може включати призначення:

 • м’яких лікарських форм для зовнішнього застосування (мазей, гелів і ін., зокрема лікар допомагає підліткам підібрати правильний догляд за шкірою);
 • антибактеріальних, антимікотичних, противірусних, антигістамінних та/або гормональних препаратів;
 • фізіотерапевтичних процедур;
 • корекції харчових звичок і способу життя загалом;
 • оперативного втручання (за деяких станів).

Здебільшого лікування дерматологічних патологій проводиться в домашніх умовах, а його тривалість залежить від діагнозу та стану дитини. Щоб мінімізувати в дитини стрес від лікування та контакту зі сторонніми людьми, для контрольного огляду можна викликати лікаря додому.

 

Переваги звернення до дитячого дерматолога в медичний центр «Євроклініка»

 1. Великий штат дитячих фахівців вищої категорії, кандидатів мед. наук, професорів (зокрема лікарі-експерти з дитячої дерматології).
 2. Комплексне обстеження за одне відвідування.
 3. Сучасне діагностичне обладнання експертного класу.
 4. Міждисциплінарний підхід (можливі консультації в дитячих спеціалістів суміжних спеціальностей та в педіатра).
 5. Прийнятна вартість послуг дитячого дерматологу та діагностики.
doctor
Експертність
heart
Філософія здоров'я
герб
Health Education
care
Здоров'я & Турбота

Питання-Відповіді

На первинній консультації дитячий дерматолог робить візуальний огляд дитини: шкіри, волосистої частини голови, нігтьових пластин. Під час прийому дитячий дерматолог використовує одноразові рукавички та стерильні інструменти.

У разі появи висипань, набряклості та змін кольору шкіри дитину (незалежно від віку) треба негайно показати лікарю-дерматологу. Шкіра малечі та підлітків
чутливіша і сприйнятливіша до дії зовнішніх і внутрішніх чинників. Фахівець допоможе поставити точний діагноз і призначить правильне лікування.

Заразні дитячі дерматологічні захворювання за своєю етіологією можуть бути вірусними, інфекційними, паразитарними, спричиненими екзогенними (хімічними, фізичними) й ендогенними (порушеннями метаболізму, розладами ендокринної та нервової системи) чинниками тощо. Найчастіше в дітей (особливо в малечі) діагностується педикульоз (воші), короста, мікози нігтів (стоп), мікроспорія.

Послуги дитячого дерматолога доступні за викликом додому.

Як записати дитину на консультацію до дитячого дерматолога

Шукаєте, де консультує гарний дитячий дерматолог у Києві? Записатися на прийом до дитячого дерматолога в Києві можна в нас у клініці. Зробіть це через форму зворотного зв’язку або зателефонувавши до нашого контакт-центру. Подбайте про здоров’я своєї дитини, звернувшись на профілактичну консультацію, навіть якщо немає ніяких симптомів шкірних захворювань. Своєчасне звернення до експерта дасть змогу зберегти шкіру дитини чистою і здоровою, а дитячому організму — розвиватися правильно.

Запис на прийом

  Додаткові послуги

  Дерматолог Експерт

  Лікар дерматолог вищої категорії

  Розклад лiкарiв

  Люди говорять

  Ірина Михайлівна - досвідчений, висококваліфікований лікар, тільки таким професіоналам я і довіряю. Нею було підібрано ефективне лікування мого захворювання.
  icon-evroklinika
  Григорій

  Люди говорять

  Лікар Носа чудовий фахівець і хороша людина. На шкірі були незрозумілі плями, він визначил їх природу та призначил засіб для лікування. Проблеми немає.
  icon-evroklinika
  Ольга Ігорівна

  Задайте питання - отримайте відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *