Біль в животі у дітей: чи потрібен дитячий невролог?

Біль в животі у дітей: чи потрібен дитячий невролог?

Напади болю в животі у дітей - досить часта скарга, особливо якщо біль виникає без причин. Безумовно, першими фахівцями, до яких слід звернутися за допомогою, є педіатр і дитячий гастроентеролог. Але що робити, якщо діагноз захворювання шлунково-кишкового тракту виключений, а малюк має сильний біль в животі та продовжує страждати? Можливо потрібен дитячий невролог, адже причиною скарг дитини можуть бути неврологічні захворювання, що вимагають обстеження у дитячого невролога. Потрібно записатися на прийом до лікаря.

Запис на прийом

Біль в животі у дітей, причини

Які неврологічні захворювання у дітей супроводжуються болями в животі:

  • біль в животі епілептичного характеру,
  • абдомінальна мігрень,
  • «Психогенні» болі в животі

Атаки болю в животі у дітей можуть спостерігатися у вигляді аури судомного нападу або бути єдиним проявом епілептичного нападу. Ці болі в животі зазвичай мають припупкову локалізацію з поширенням в верхню частину живота (епігастральній ділянці). У більшості випадків вони тривають кілька хвилин, але можуть тривати і кілька годин.

На відміну від болів, викликаних запаленням шлунка, біль в животі епілептичного характеру не залежить від прийому їжі. Ці болі можуть супроводжуватися розладом свідомості (загальмованість, завмирання, відсутність реакції на звернення), послеприступним сном, іноді - на амнезію нападу.

Для уточнення діагнозу потрібен дитячий невролог, який призначає таке обстеження як електроенцефалографія (ЕЕГ).

Чому обов'язково потрібен дитячий невролог

Ще однією можливою причиною періодичних болів в животі у дітей є абдомінальна мігрень.

Ця форма характерна для дітей 2-5 років, у яких в подальшому розвивається типова мігрень з головним болем. У таких дітей зазвичай є сімейний анамнез мігрені.

Характерні однотипні дифузні болі або так звані припупкові болі, які можуть супроводжуватися нудотою, блювотою, зблідненням особи і похолоданням кінцівок. Тривалість болю коливається від півгодини до декількох годин.

При встановленні діагнозу абдомінальної мігрені потрібно виключити епілептичну природу нападів, тому потрібен дитячий невролог і обов'язково призначається електроенцефалографія ЕЕГ. Крім того, в план обстеження входить УЗД судин голови (доплерографія судин у дітей голови і шиї).

Дитину болить живіт часто

У дітей шкільного віку та підлітків часто виникають так звані «психогенні» болі в животі.

Вони проявляються незрозумілими болями на тлі особистісних змін або порушень поведінки в рамках невротичних розладів. Зазвичай у таких дітей поява болю пов'язано з неприємними психологічними моментами (відвідування школи в цілому або певних уроків, виконання домашніх завдань, обов'язки по дому і т.п.).

Коли чосто дитину болить живіт, то з'являються характерні погіршення настрою або дратівливість, іпохондричні прояви або істеричні особливості особистості, спостерігаються порушення сну.

Крім консультації дитячого невролога таким дітям може знадобитися допомога психолога.

Завжди раді допогти, дитячий невролог медичного центру Євроклініка в Києві

Виникли питання, телефонуйте +38(096)43−43−848

Потрібна консультація хорошого досвідченого невролога, записуйтеся на прийом, скориставшись формою запису онлайн

Запис на прийом